Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

LOL. a sok káromkodás, 0:12-nél a "O kurrwa" hangsúlya priceless :DDD

(#2) darál0w


darál0w
Jómunkásember

blogomban megtalálhato. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#3) albert8 válasza danih (#1) üzenetére


albert8
addikt

Ez nagyon nagy :D
A kurrwa :DDD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4) sz4blya válasza danih (#1) üzenetére


sz4blya
csendes tag

Szerintem itt a "kurva" kanyart jelent, nem? Vagy kanyarodást, vagy ilyesmit. Már úgy a latinból kiindulva :D

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#5) danih válasza sz4blya (#4) üzenetére


danih
addikt

Nem, ez lengyel, és azt jelenti, amit nálunk :)

(#6) sz4blya válasza danih (#5) üzenetére


sz4blya
csendes tag

mindenesetre kár azért a szép kocsiért.

a pót kezdett magától cikázni, vagy az első? :F

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#7) danih válasza sz4blya (#6) üzenetére


danih
addikt

nem tudom, úgy tűnik a pót, mivel a vezető tapasztalatlan lehetett, folyamatosan ellenkormányzott, és saját maga "kergette bele" a pótkocsit a cikázásba...
ezt most marha jól leírtam, remélem érthető :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Szerintem sokkal érdekesebb a dolognak az a vetülete, hogy hogyan is lehetett volna, ezt a helyzetet megoldani.
Persze kívülről könnyű okosnak lenni, de tanuljunk a hibából.

Abból kiindulva, hogy dupla tengelyes a futó, valószínűleg nem sima ráfutófékes, hanem saját hidraulikus fékrendszere van. Ami sajnos nem túl gyors ám nem is túl hatékony ilyen helyzetekben. Tökéletesen megfelelő, a finom fékezésekhez és lassításhoz. De semmiképp sem hirtelen helyzetek megoldására van kitalálva.

Tehát a fék mint lehetőség kilőve. Ha az autó ESP rendszere fel van készítve, futó vontatására, akkor a kissebb csúszásokat, meg tudja oldani. Ebben az esetben viszont az is kevés lett volna, tekintve, hogy nagyon nagy tömeget vontattak. Egy ilyen futó simán megvan 5-600kg ehhez jön a jármű 1,5 tonnája. A vontató a jármű súlyánál legalább 5-600kg-mal több. Ha egy ekkora tömeg beszitál azt fékkel tehát nehéz megfogni.
Véleményem szerint egy dolgot tehetett volna a sofőr, fékezés helyett - ahogy az a videón látszik - inkább finom gázadással probálja meg kihozni a szitáló mozgásból a futót, majd pedig finom fékezéssel egy lassabb tempót választ magának, ahol egy széllökés nem tud ilyen csúnya dolgokat művelni.

Azt már csak halkan teszem hozzá, hogy ekkora vontatmányhoz D-kat. jogsi kell(ene).

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#9) sz4blya válasza danih (#7) üzenetére


sz4blya
csendes tag

lengyel sofőrök ;]

mindenesetre nem ártana mindenkinek elvégezni valamilyen vezetéstechnikai tanfolyamot mielőtt jogsit kap, mert az hogy valaki tud parkolni meg tud menni vele 120-al még nem jelenti, hogy tud vezetni... szvsz.

Grafiqs nagyon jól összefoglalta, hogy mit kellett volna csinálni, nekem is a gázadás jutott eszembe először

föccer: na én ezt az egyet nem akarom sohasem átélni, elaludni vagy elbambulni, ez ellen hogy lehet tenni valamit? főleg éjszaka ugye, én meg órákon is folyton bealszom, szóval nem szeretnék az árokban ébredni (legjobb esetben ugye)

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#10) danih válasza Grafiqs (#8) üzenetére


danih
addikt

there you go :DDD

(#9) sz4blya: azért nekünk sem kell a hülyeségért a szomszédba menni, és most rohadt diplomatikusan fogalmaztam...

[ Szerkesztve ]

(#11) föccer válasza sz4blya (#6) üzenetére


föccer
nagyúr

A sofőr ott rontotta el, hogy egy picit elbambult és észrevette, hogy kisodródott a leállóba, túl gyorsan húzta vissza a gépet a saját sávjába. A pót meg ennek a mozgásnak a tehetetlenségével ment volna tovább a belső sávba, amit ugye a sofőr egy újabb, ezúttal kifelé történő hirtelen kormánymozdulattal próbált ellentételezni. Csak ezzel csak a problémát tetézte, mert a fizikának engedelmeskedve a futó ezzel a másik irányba lendült, ráadásul egyre nagyobb sebességgel. Ezt még 2x megismételve a futó magas súlypontja miatt szépen fel is borult.

Hasonló eset majdnem megtörtént velem is, amikor elaludtam az autópályán, és 140 körül besodródtam a belső sávba, mindezt ráadásul éjszaka. Hátulról rám villantottak, amitől észbe kaptam és vissza rántottam a kormányt. Csak azt nem jutott a kómás eszembe, hogy ~500 kg cucc van a kocsi hátuljába. :) Szerencsére nekem sikerült megfognom a gépet, így sem én, sem senki egyéb nem sérült/halt meg. Ugyan ez a szitu, csak borulás és futó nélkül.

üdv, föccer

RE: Grafi:

Jó meglátás. Egyrészt gáz adással "húzhatta" volna meg a szerelvényt, másrészt ha nem vissza rántja a kormányt, hanem egy hosszabb kormány mozdulattal körívre teszi az autót. Igaz egészen kiment volna apálya szélére, de vissza hozhatta volna a gépet. Egyébként meg van egy olyan gyakorlat, hogy egy személy autó nem húzhat a saját össztömegénél nagyobb vontatmányt.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12) föccer válasza sz4blya (#9) üzenetére


föccer
nagyúr

Hogyan lehet tenni ellene? Felmondasz a munkahelyeden, vagy megtagadod a 18-20-24 órás nehéz fizikai munkát. :)

Persze, ha ezt megteszem, akkor munka nélkülivé válok, aminek egyen következménye, hogy elvesztem a lakásomat, majd a feleségemet. Az életem romokban hever, majd erre hivatkozva alkoholista hajléktalan leszek, aki egy jobban sikerült téli napom a vonat elé fekszik.

Ha jobban bele gondolok ígyis úgyis bele döglök a munkába. :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13) ch003067


ch003067
addikt

EPIC FAIL!

Jól felborultak tényleg :DDD De szerintem azért a kamerás is tudhatott valamit előre, mert máskülönben minek vette volna őket...

(#14) Tálydi


Tálydi
senior tag

Neeee, egy ritka 8as BMW oda :O

Eeeeh, what’s up, doc?

(#15) föccer válasza ch003067 (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

Én valahogy nem tudok rajta röhögni. Gondolom a trail-en lévő gépsárkányt akarták videózni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16) ch003067 válasza föccer (#15) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, végülis, ha belegondolunk abba, hogy meg is halhatott valaki, akkor tényleg nem :U

(#17) DEJVID


DEJVID
őstag

Életemben nagyon keveset vezettem, pótkocsival meg aztán pláne, de annyi eszem van, hogy tudjam, hogy rohadtul nem lenne szabad ellenkormányozni.

(#18) F34R


F34R
nagyúr

igen a lengyelben a kurwa= kurva nagyon ötletesek. :DDD

borultak a picsába :N

(#19) Nordic válasza Grafiqs (#8) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Mikor ismerősömnek mutattam a videót, ő is ugyanezt mondta(van már pár millió km a lábában). Ezt csak gázadással lehetett volna elkerülni.
------------------------------
A kurrrrvaa a fehéroroszoknál is ugyanazt jelenti. Pár éve dolgoztam németben egy fehérorosz csávóval, ő is ezt szajkózta, amikor elbasztam/elbaszott valamit. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) EczkE


EczkE
addikt

O kurwa!!!

Asszem mindenféleképpen!

(#21) danih válasza Nordic (#19) üzenetére


danih
addikt

Ugyanúgy ahogy a szerbeknél, cseheknél, oroszoknál, bolgároknál, ukránoknál és macedónoknál is megtalálható, hiszen szláv eredetű szó

(#22) Cthulhu Dawn válasza Nordic (#19) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Nem hiszem, hogy hajszálra ugyanazt jelenti, inkább csak ugyanarra használják, mint mi a kurva életbe-t, vagy a bazdmeget..

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#23) danih válasza Cthulhu Dawn (#22) üzenetére


danih
addikt

De, ugyanazt jelenti elsődlegesen, én bejártam káeurópát, mindenhol használatos (csak van ahol mára kicsit kikopott, használata inkább régiófüggő)

(#24) Cthulhu Dawn válasza danih (#23) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Mindegy, akkor se ugyanarra használják, mint mi :DDD .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#25) danih válasza Cthulhu Dawn (#24) üzenetére


danih
addikt

Oké.

(#26) Zolás válasza Grafiqs (#8) üzenetére


Zolás
addikt

Mineke ehhez buszos jogosítvány? E-kategóriára gondoltál esetleg?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.