Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Még nem is vészes, nekem 16eFt-ot akar emelni az amúgy sem olcsó biztosítás mellé. :(((

(#2) Met


Met
nagyúr

Ez nem olyan, hogy minden évben érdemesebb máshol megkötni? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3) westcoastog


westcoastog
veterán

Fasza.
Jó lesz utánanéznem minden ilyen dolognak, mert remélhetőleg jövőévben már autótulaj leszek, nem akarok agyvérzést kapni.
Összesen hányféle fasságot kell majd fizetnem csak azért mert van egy kocsim?

#krváramegadóztatottBDSURSTNIT

[ Szerkesztve ]

(#4) Lauda


Lauda
félisten

Ne viccelj, nezd meg A0-ban es B5-ben, meg B10-ben, ezert van a bonusz malus rendszer. ;)

De amugy orulok neki, hogy jol felidegeltek. :W

;] :P

[ Szerkesztve ]

(#5) Apollyon


Apollyon
Korrektor

A 6 ezer forint drágulás egyáltalán nem olyan kemény. Van, akinek több, mint kétszer annyiba kerül a díja ha nem mondja fel. Pl láttam olyan ügyfelet, akinek 24 ezer volt + baleseti adó. Ment neki a következő éves díjértesítő, 56 ezerrőlm + b.a.... Sejtheted hogy ki volt akadva. De erre van a felmondás lehetősége, és mehetsz más biztosítóhoz.

Aztán egy másik biztosítónál tavaly 4-5ezer forint volt baleseti adóval együtt a pótkocsik (utánfutók) díja. 2014-re ezt felemelték elég durván, kb úgy 18+ ezerre... és ez csak egy utánfutó.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) Drenadar


Drenadar
veterán

Ezek a díjak éves vagy féléves vagy negyedéves vagy havi díjak?
kíváncsiságból jó lenne tudni :D
(de jó hogy nekem majd csak jövő októberben kell váltani...)

(#7) Lauda válasza Drenadar (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Megkaptam a köv évi KGFB ajánlatomat

Idei díjam:
10200Ft + 3060Ft baleseti adó +2400Ft Kötelező plusz szolgáltatás

Jövőévi díj(kapaszkodj meg):
16680Ft + 5004Ft baleseti adó + 2400Ft Köteleszó plusz szolgáltatás

ami ugyancsak +4k drágulás az ideihez. W

Szerinted melyik lesz? :)) :DD

(#8) Drenadar válasza Lauda (#7) üzenetére


Drenadar
veterán

hát ezért furcsállottam, hogy nekem majdnem a negyedéves ennyi B7-ben...

ti akkor biztos nem budapestiek vagytok, vagy valami mágiát toltok a netriskbe! :D
vaaaagy... esetleg ilyen 500ccm-is női kocsival jártok... vaaaaaagy... feladom nem tom.

update1. bakker kíváncsiságból gondoltam csinálok egy gyors kalkulációt, ott már nem is kérdezik milyen kocsi...

[ Szerkesztve ]

(#9) Lauda válasza Drenadar (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Valami tanyan lakhat a gyerek es velorexel kozlekedik. :Y :DDD

Nekem is tizen parezer forint mar csak az evi biztositasom, B10-ben vagyok es nyugat dunantul, pedig 1500 feletti motor. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Nordic válasza Drenadar (#8) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

1,6 Ford Focus...nem éppen lovaskocsi. :U És Éves díj egyszeri átutalásos rendezéssel. Ettől jobb csak a KÖBE, de róluk nem sok jót hallottam eddig.

(#11) anjani182 válasza Nordic (#10) üzenetére


anjani182
őstag

Én B6-ba lépek. 1.8-as kocsi, és megint ugyanaz a szitu 6. éves lesz a kocsi, K&H-KÖBE-Allianz-KÖBE-Allianz-KÖBE.

Nekem szinte duplájára akarnak emelni! adóval fizettem eddig 11k-t, most 20-at kérnének :F :Y

Ezek vagy egymással szórakoznak, vagy nem tudom....

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#12) Apollyon válasza Nordic (#10) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köbénél van évi 1800 Ft tagdíj, úgy számolj.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) golyani


golyani
addikt

5 éves autó 1,6-os, végig Allianznál mindig olcsóbb lett újrakötéssel. Eddig... idén volt 18k valamennyi, jött az ajánlatuk 28-ról (B05), ha újrakötöm akkor lesz ~24k.

[ Szerkesztve ]

(#14) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Jó tanács. Allianzosok vagyunk. B1-be kerülünk idén. Ha nem kötnénk meg ugyanott ujra, akkor 31+baleseti adó, ha most újrakötik ugyanott, akkor 31 adóval együtt. Tedd ezt te is.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#15) bambano válasza Nordic (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a köbe speciális jellemzője, hogy nem biztosító TÁRSASÁG, hanem biztosító EGYESÜLET.
aminek az a következménye, hogy te ott nem biztosított vagy, hanem tag. ha túl sok a baleset, akkor simán elrendelnek pótbefizetést és azt neked állni kell.

egyébként meg elég szőrözve fizetnek, úgyhogy arra is számíts, hogyha köbével kárt okozol, először ott helyben megvernek, másodszor behajtják rajtad a kárt, mert nem fogják megvárni a biztosítót.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Az biztos, hogy mindenképp eleresztek egy telefont, mert úgy tudom, hogy az Allianz-nál megszűnt az újrakötés lehetősége, mert rájöttek, hogy úgy sokkal olcsóbb.

bambano: pont ezért is nem leszek KÖBE-s.

(#17) Lauda


Lauda
félisten

Meg nem jott meg a postatol az ajanlat, a netrisk szerint a jovo ev:

Posta Biztosító Zrt. 10 760 Ft + adó: 3 228 Ft (B10 ben vagyok)

Posta Biztosító Zrt. 14 757 Ft + adó: 4 427 Ft (ugyanez B5-ben)

Posta Biztosító Zrt. 29 205 Ft + adó: 8 762 Ft (A0 ban)

Szoval kiscsiko, jo ez a bonus malus fokozatosdi. :P :DD

(#18) anjani182 válasza Lauda (#17) üzenetére


anjani182
őstag

Aha, akkor majd nézd már meg új kocsira 140 lóerőre is :DDD Én A0-ban vidéki emberként fizetem 88 ezret első évben!

Igazából B2 óta "értelmes" az összeg....azóta már nem sokat csökkent :((( Most B6 lesz!

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#19) Lauda válasza anjani182 (#18) üzenetére


Lauda
félisten

:D Persze ertelek, B10-ben nezd meg, kevesebb mint fele lesz. A posta 65% kedvezmenyt ad a B10-re A0-hoz kepest. De en mar ugye bizonyitottam mennyire ugyesen es figyelmesen vezetek. :DDD

(#20) anjani182 válasza Lauda (#19) üzenetére


anjani182
őstag

Áh..sokkal több a kedvezmény, már 3. éve 10-13 körül fizetek! Most lesz először hogy emelkedik :O

MOD: nekem is volt már kocsim előtte, csak nem az én nevemen volt :C

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#21) Lauda válasza anjani182 (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Az is szamit mennyi idos vagy. 35-nel es 50-nel is ugrik, alatta nem emlekszem. ;)

(#22) anjani182 válasza Lauda (#21) üzenetére


anjani182
őstag

Hát nálam ezek még nem játszottak eddig :D

Forever and ever, let's make this last forever.

(#23) horush


horush
addikt

Egyébként hülyék ezek, hogy felviszik az árat, amikor máshol jóval olcsóbban megkötöd? Nem az lenne nekik is a cél, hogy ott maradj? Nekünk a wáberer a tavalyi árat küldte el kb. pontosan, ami akkor is a legolcsóbb volt, s most is az. Ugyanezt csinálták tavaly is, így jövőre már a 3. év kezdődik el náluk.

[ Szerkesztve ]

(#24) Lauda válasza horush (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Valoszinu nem tudjak egymas arait elore es mikor kozzeteszik, mar nem lehet rajt modositani. De ezt csak gondolom.

(#25) egil2


egil2
csendes tag

Az Allianz részben elcseszte az indexálást (díjmódosítás) egy bizonyos ügyfélkör esetén.
Akinek volt amiatt kedvezménye, hogy ott volt a cascója és/vagy lakásbiztosítása, a biztosító ellenőrzött 3 adatot a szerződéseken. Ha nem egyeztek, elvette a kedvezményt (tehát díjat emelt) majd ezt az emelt díjat szorozta az adott százalékkal. Célszerű ezt tisztázni, mielőtt hanyatt-homlok máshová rohan valaki kötni.

(#26) Nordic válasza egil2 (#25) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Rám ez nem vonatkozik, csak KGFB van kötve náluk.

(#27) egil2 válasza Nordic (#26) üzenetére


egil2
csendes tag

Valóban, alapvetően nagyot emeltek. Csak egy részüknek nem igazán ekkorát akartak, azoknak van is megoldás.
Nem az Allianz az egyetlen, az Uniqa átlag díjemelése is kifejezetten nagy.
Rengetegen kötnek át a K&H-hoz, de mondjuk évek óta ez megy.

(#28) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Az enyém 97 euró. Havonta. :U

Rip and tear

(#29) Lauda válasza Zolaash (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen autora es bonussal?

(#30) Zolaash válasza Lauda (#29) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ford Galaxy, Bj:98, 2.0i ohne bonus

Rip and tear

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.