Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolinho1026


Zolinho1026
tag

Tiszta Mass Effect feeling. :D

Loxone and Loxberry superuser

(#2) <NewL>


<NewL>
addikt

naneee, a tv bekapcsolásához fel kell állni? ez a jövő nem kell :D

There's an app for that

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Jajaja a közösségi hálók még fogat mosni sem hagynak majd reggelente, mert biztos, hogy még mosdás vagy fogmosás közben is chatelni kell valakivel! :(((

Ettől függetlenül imádom az ilyen videókat! :) Szerintem az a közel jövő ~ 30-40 év. És inkább csak a fejlett országokban.
Sok túlzás van az ilyen videókba, hiába van már mindegyik technológiának létező alapja.
Amúgy ilyenkor érdemes megnézni kicsit régebbi - hasonló - koncept videókat. Hogy mondjuk 15-25 évvel ezelőtt milyen jövőt képzeltek és, hogy mennyi valósult meg abból.

A 70-es 80-as években holdbázist és repülő autós közlekedést vizionáltak. Sőt a polgári repülés elterjedése idején ~ 50-60-as években az ezredfordulóra minden háztartásba külön kis személyi repülőt képzeltek... Mért? Mert akkor ez úgy tűnt megvalósulhat. Aztán mégse.

(#4) feka007


feka007
nagyúr

Nem hinném, hogy a fürdőszobai tükörbe is holografikus kijelzők lesznek, csakhogy ott is lehessen chatelni.. Ilyen erővel ma is lehetnének kis kijelzők a wc ülőkébe építve.
Ezek olyan dolgok, minthogy 100 éve is mindenki repülő autókat vízionált pár évtized múlvára, aztán még mindig ugyan az a technika hajtja az összes autót.

[ Szerkesztve ]

(#5) Mr.Csizmás válasza <NewL> (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fake

:DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én erre valakinek FB-on már írtam egy hosszabb kifejtést, de ti jól összefoglaltátok itt előttem. :) Attól, hogy technológiailag valamire van lehetőség, még nem jelenti, hogy mindenki azt is fogja használni. Pl. van már videotelefonálás, mégis leginkább a hanghívás maradt az általános. Ma is lehetne a WC-ben érintőkijelzős monitor, de tegye föl a kezét, akinek volna erre igénye...

Meg aztán milyen erőforrás-igényes lenne?! Ez így az energiaválság előtt állva különös elgondolás. Minimum a hidegfúzió kellene hozzá.

(#7) joey04


joey04
titán

nekem nagyon tetszik ez a jövőkép

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) Иван


Иван
őstag

Nagyon fasza lesz. Már előre agyfaszt kapok attól, hogy a gázrezsó is hibaüzenetekkel traktál, pedig csak a virslit akarom felrakni. Higgyétek el, sok helyen jobb ha marad a mechanikus technológia.

Na meg aztán ehhez kellenek a piszkos anyagiak.

ui: képzeljetek el egy ilyen üvegeskijelzős AK47-est :D

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#9) danih válasza Mr.Csizmás (#5) üzenetére


danih
addikt

fake AND ghey :)
Nem érjük meg, előbb megyünk ki kapálni a földekre a krach(tm) után, minthogy ilyen konyhánk legyen!
Na meg aztán ilyen megállók sem lesznek, széjjelvágná rögtön a ci... whatever...
Én szóltam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Fecogame


Fecogame
veterán

Nekem tetszik, ha ilyen lesz. Csak az a baj, hogy vannak vandálok is :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#11) Apollyon válasza Иван (#8) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hja, még a WC papír is üdvözöl reggel, szar ügy.. Azért tényleg vannak dolgok amik jobb ha maradnak "analógok", és nem azért mert nem tetszik, hanem elővigyázatosságból.. jön a Skynet, és nekünk annyi :DDD

Jövőképnek amúgy ez nem rossz, de már túl elrugaszkodott.. Tényleg kell majd, hogy minden sík felület egy kijelző legyen? Meg üveg.. ;P

Az elmúlt 20 évben miben fejlődtünk egyébként? Számítógép, internet, mobiltelefon, a tévék és monitorok vékonyak lettek, de a társadalom még mindig ugyanolyan kezelhetetlen, kiszámíthatatlan és mégis kiszámítható mint anno..

Hja és van Facebook.. De ez az internet alatt belefoglaltatik, talán még annyi hogy kicsit formálta a kommunikációt..

Na jó erről szerintem majd később írok egy blogot bővebben :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12) kmisi99


kmisi99
addikt

A jövő! Ha az emberiség ez folytatja már pedig folytatja [link]

(#13) Thome válasza kmisi99 (#12) üzenetére


Thome
addikt

Ez így valósághűbb, nem hiszem hogy az emberi pusztítás után bármilyen növény megmarad: LINK

[ Szerkesztve ]

(#14) Nordic válasza Thome (#13) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem vagyok világvége-fanatikus, de valahogy inkább számítok erre, mint a videóban látottakra...

(#15) Crystalheart válasza Nordic (#14) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az általam elképzelt jövőkép nem éppen ilyen, egyik véglethez sem hasonlít. A legreálisabbnak azt tartom, hogy az energiaválság bizonyos eszközöket visszavet a XX. század eleji szintre (pontosabban és például kénytelenek leszünk mondjuk újra lovat tenyészteni/tartani/bérelni, ha utazni akarunk), míg más területeken, mint a számítástechnika az elért vívmányok természetesen megmaradnak.

Nem is tudom, hogy nevezhetnénk el egy ilyen új stílust. Mint a steampunk, csak gőz helyett elektronikával. :) (És bízom benne, hogy újra előtérbe kerülnek az akkori technológiai szinthez illő, és a művészet magasiskoláját képező eklektikus építészeti- és stíluselemek.)

(#16) Raucher válasza Apollyon (#11) üzenetére


Raucher
tag

Az elmúlt 20 évben miben fejlődtünk egyébként?

Teljesen átalakult az életünk. Jó ne 20 évet nézzünk, inkább 30-at.
Nyilván a következő 30 évben is hatalmasat fogunk fejlődni.

Ez a film csak egyetlen technológia bemutatója. Nyilván egy kijelzőnek nem kell elviselnie egy főzőlap hőterhelését. Nem kell minden üvegfelületnek kijelzőnek lennie. Ennyiből túlzás a technológia demonstrációja. De valami hasonló megoldás biztosan része lesz az életünknek.

(Az olaj készletek lefogyása nem fog minden országot egyformám érinteni. A közlekedés problémája ma már megoldható elektromos járművekkel. A németek most építik ki az országos elektromos töltőállomás hálózatot. Idén jelennek meg az első, tisztán elektromos árammal üzemelő személygépjárművek.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#17) Crystalheart válasza Raucher (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"(Az olaj készletek lefogyása nem fog minden országot egyformám érinteni. A közlekedés problémája ma már megoldható elektromos járművekkel. A németek most építik ki az országos elektromos töltőállomás hálózatot. Idén jelennek meg az első, tisztán elektromos árammal üzemelő személygépjárművek.)"

Igen ám, de az elektromosság legnagyobb részét fosszilis energiaforrások elégetésével nyerjük. Másik tetemes részét atomenergiával, ami megnövekedett igények esetén szintén nem volna sokáig elég, az alapanyagok nagyon hamar szűkössé válnának. Kis részét nyerjük a megújuló erőforrások kihasználásával, melyekkel több gond van. Ha teljes gyártókapacitással rá is állnánk - persze ez anyagilag kivitelezhetetlen -, az idő akkor is kevés volna egy teljes átálláshoz, az eszközök gyártásának környezetterheléséről nem is szólva. Abba ráadásul belegondolni is rossz, mennyivel több elektromosságra, milyen irgalmatlanul nagy energia-előállítási kapacitásra volna szükség, ha még a járművek többsége is azzal közlekedne. (+ akkumulátoros problémák.)

Nem gondolom, hogy a vonatokon kívül bármi egyéb is olyan nagyon árammal menne a jövőben. :) Valóban nem fog minden országot egyformán érinteni. Egy olajban gazdag arab állam pl. egyszerűen megszünteti az export nagy részét, mert saját fölhasználásra kell majd; a kitermelhető kőolaj már stagnál, nemsokára csökkenni fog, míg a felhasználás világszerte meredeken nő. Ott maradnak a 12 sávos városi autópályák, tömve gépjárművekkel, de itt Európában igencsak híján leszünk neki.

(#18) Dany007


Dany007
veterán

Nemigazán értem mért kell minden ilyen és hasonló topicban felhozni a Terminátort... :D
Egy ideig vicces, de egy idő után meg már idegesítő. Felejtsük már el.
Sci-fi az egész. Jelenleg attól a szinttől, hogy annak bekövetkezésének esélye legyen még fényévekre vagyunk...

A koncepció meg tényleg lényegében "üveg" felületű bárhova beépíthető kijelzőkről szól. Ennyi. Gondolom ez a cég profilja, így az ő jövőjükben más nem is szerepel : )
A gond az, hogy sok tényezőt nem vesznek figyelembe az ilyen jövőkép alkotásánál.
Nem ellene vagyok, mert én is imádom, és csak reménykedem, hogy megélek még egy ehhez hasonló jövőt, de az ilyen hibák miatt hamis illúziókba ringatják az embereket.

Ami a legjobban gátolja az ilyen jövők megvalósulását az a termékek szavatossági ideje. Mármint, hogy mennyi ideig és hány bőrt lehet még lehúzni ugyanarról a termékről.

Nagyon jó erre egy pár napja megjelent hír a Wii 2-ről. [link]
Idézek:

"Iwata elmondása szerint egyelőre kár lenne a Wii2-ről beszélni, mivel nincs tervben, hogy a közeljövőben megjelenne. Úgy véli, hogy amíg a fejlesztők kellő mennyiségű ötlettel állnak elő, amik a Wii felhasználók számára meglepetéseket jelentenek, addig nem állnak elő az utóddal. Ha már nem lesz kellő mennyiségű meglepetés, jöhet a Wii2."

Ez kb azt jelenti, hogy addig nyomatják még a Wii első verzióját amíg van még bőr amit le lehetne húzni róla. Ergo, amíg a népek így is kajálják a Wii-t nincs értelme előállni és pénzt költeni egy második generáció kifejlesztésére. És ezzel kb el is mondtak mindent.
Amíg le lehet húzni még egy bőrt az adott termékről, addig nem fognak újat csinálni.

Ugyan ez lesz a videóban bemutatott termékekkel. Kijön az első generáció, még kezdetleges formában, de amíg a nép kajálja a dolgot, nem telítődik a piac, addig nem fognak egy újabbat jobbat kiadni.
Ilyenből volt is balhé nemrég, amikor kiadták az iPhone 2G 4GB-os verziót, majd rá pár hónapra ugyanannyiért kiadták a 8GB-os verziót. Hát persze, hogy mindenki anyázni kezdett aki 1-2 hónappal korábban vette.

Egyébként a buszmegállós mutatvány nem újdonság. Ja jóltudom Londonban már működik egy hasonló. Mégpedig, hogy GPS alapján monitorozzák a buszok aktuális helyzetét amit a megállóban egy kis kijelzőn, vagy térképen mutatnak az utasoknak.

Az már más kérdés, hogy tényleg itt Magyar o-on kb 1,5 napot élne meg egy ilyen eszköz. Tuti, hogy szétbarmolnák, összekarcolnák, lefújnák spryvel vagy egyszerűen csak ellopnák tartóoszloppal együtt :D Ez a szomorú valóság itthon...

(#19) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ami a videóból kimaradt :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#20) Dany007 válasza BITBOYS (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Ötletes, de a f****m se akarja magán cipelni a kivetítőt :D

(#21) Иван válasza Crystalheart (#17) üzenetére


Иван
őstag

A helyzet az, hogy nem tudjuk mennyi időre elég az olaj. A most "kifogyott" lelőhelyek se úgy fogytak ki, hogy nincs ott olaj, egyszerűen nem éri meg a kitermelés. Ha felmegy az olaj ára, majd lehet újranyitni őket. Mellesleg Sok hely még feltáratlan. Ez az "50 év múlva kifogyunk" eléggé találgatás kategória. Lehet meg van az 100 év is.
Hasadóanyagból meg óóó, több száz évre elegendő van. (És szerintem várható a következő évtizedekben egy nukleáris reneszánsz).

A lótenyésztéssel kapcsolatban meg aggályaim vannak, hiszen a nagyvárosokban tömegével tartani lovakat szerintem nem jó ötlet. (Amúgy se szeretem a lovakat)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#22) Crystalheart válasza Иван (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Budapesten egyszer már tartottak tömegével, a népsűrűség akkor sem volt nagyobb, nem volt vele semmi baj. :)

Nagyon optimista vagy. Csak el ne feledd, hogy ha valamit ma nem éri meg kitermelni, az nem azt jelenti, hogy később pont nekünk éri majd meg eladni. Egyrészt ott van az olajtermelő államok növekvő fogyasztása a stagnáló kitermeléshez viszonyítva: az arab országokban egyre nagyobb a fogyasztás, a világ többi részéhez mérhető. Mint mikor nálunk szinte ingyen volt a gáz, éppúgy nem spórolnak vele.

Másrészt a számításokban általában nem veszik számításba Indiát és Kínát. Egy lépésre állnak attól, hogy exponenciálisan nőjön a fosszilisenergiaforrás-felhasználásuk, hiszen most az ország töredéke érdemi felhasználó. Ha ez bekövetkezik, a jelenlegi kitermelés - aminek a mértéke már nem emelkedik évek óta és nem is fog, és ami a jelenlegi fogyasztók esetén is egyre szűkösebb - már abszolút nem lesz elég. Ellenben a statisztikába beleveszik a Kína területén található energiaforrás-nyerőhelyeket is, azonban Kína nemhogy exportál, hanem egyenest importál (pl. szént, az elektromossághoz).

Tehát nem az lesz a gond, hogy minden kifogy. Hanem hogy pl. az olaj tízszer (vagy még többször) ennyibe fog kerülni, és a permetszereken és a jóval drágábbá és ritkábbá váló repülőutakon kívül jóformán semmihez nem éri majd meg használni.

Ami az atomenergiát illeti, csak a jelenlegi felhasználással lenne elég ilyen sokáig. Ha az olajfelhasználás helyett átállnánk a mozgási energia előállításban az atomenergiára, úgy a jelenleg ismert lelőhelyek rettentő rövid ideig volnának elégségesek. Ha már választanom kellene, hogy számítógépezzek - laptoppal, kis fogyasztás -, vagy inkább autózzak, hát nem is tudom, melyiket választanám. (Főleg, hogy gépjárművet most sem használok. :) ) Egyszerűen a hidegfúzió megléte nélkül az olaj a jelenlegi emelkedő felhasználási mérték szerint pótolhatatlan. (De talán még akkor is, ha statikus volna, de nem az - a világ "fejlődik", már ami a GDP-t illeti.)

(#23) Иван válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Иван
őstag

"Másrészt a számításokban általában nem veszik számításba Indiát és Kínát."

Már ne haragudj, de szerintem minden komolyabb tanulmány foglalkozik a fogyasztásnövekedéssel. Máskülönben elég amatőrök lennének :U

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#24) Crystalheart válasza Иван (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem komolytalanok, egyszerűen a jelenlegi növekedést veszik figyelembe, nem egy fogyasztási robbanást. Kínában és Indiában az alacsony technológiai szint miatt a népességrobbanás egyelőre nem eredményezett drasztikus fogyasztási robbanást - legalábbis pl. a nagyfelhasználó USA-hoz képest nem -, de a hirtelen megnövekedett népesség fölött most folyik a környezetet egyáltalán nem kímélő iparosítás.

De ha mindettől el is vonatkoztatunk, a kőolaj fogyasztás emelkedése most is exponenciálisan nő, míg a termelés néhány éve már stagnál, és nem képes lépést tartani a megnövekedett fogyasztással. Nem szeretem az összeesküvés-elméleteket, de természetesen az olaj- és gépjárműgyártó vállalatoknak ezt nem érdekük lekommunikálni, ez szimpla üzlet.

Én speciel már várom, hogy rohadt drága legyen az olaj. :) Idegesít, hogy a kilométerekre lévő közutak moraja miatt egyetlen reggelt sem lehet természetes csöndben átélni, pedig falun vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#25) Raucher válasza Crystalheart (#24) üzenetére


Raucher
tag

De ha mindettől el is vonatkoztatunk, a kőolaj fogyasztás emelkedése most is exponenciálisan nő, míg a termelés néhány éve már stagnál, és nem képes lépést tartani a megnövekedett fogyasztással.

Ez az információ honnan származik.
Ha a kitermelés évek óta stagnálna, már beállt volna a káosz. Egyetlen országnak sincs komoly nyers vagy feldolgozott olajkészlete tartalékban. A felszabadítható tartalékok régen elfogytak volna.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#26) Crystalheart válasza Raucher (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Beültem egy érdekesnek tűnő egyetemi előadásra, ott mondta a prof az Eltén. De majd kutatok valami statisztikát :)

(#27) kenwood3


kenwood3
őstag

nekem tetszene 1 ilen jövő , de ha lesz is ilyen addigra mi már sehol sem leszünk

Mi az az ekezet dragasag??

(#28) Crystalheart válasza Raucher (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

No, hát szerintem konkrétan erről szólt az előadás, ha jól emlékszem:
Olajhozam-csúcs

Ez az ember meg idevágót mond ott az előadás általam való meghallgatásának ideje körül, bár természetesen az olaj-érdekeltségű szervek nem osztják a véleményét.

Azért elgondolkodtató a dolog, akárhogy is van. Annyi biztos, hogy ha évtizedek múlva jön el, a legtöbben még akkor is megérjük, és a felkészülési idő még akkor is szűkös.

(#29) Иван válasza kenwood3 (#27) üzenetére


Иван
őstag

Imádom az ilyen jellegű HSZ-eket. Mindig beugrik az SG-ről az a kőkori mém, de ami mindig bejön: MINMEGHALUNK!

Crystalheart:
"Én speciel már várom, hogy rohadt drága legyen az olaj."

:Y :Y Ennyi.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#30) Crystalheart válasza Иван (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Tudod, én már most olyan technológiai szinten vagyok, hogy nem sokban fog érinteni. Na jó, ha vele az áram is megdrágulna, az érzékenyen érintene, de egy laptopra valót még a bicikligenerátoron is letekerek. :) Ha a vezetők időben fölkészítenék a társadalmat, a váltás nem sokkolná annyira a népet.

(#31) eziskamu


eziskamu
addikt

Nekem az nem tetszik, hogy állandóan tisztítani kellene a tévét:)

(#32) máyköl válasza eziskamu (#31) üzenetére


máyköl
veterán

Szerintem az magától tisztítaná magát.

Egyébként tetszenek nekem ez a jövőkép. Láttam már sok ilyen videót, volt, ami kimondottan nem jött be, és már túlzásnak éreztem, szerintem ez belefér.

(#33) eziskamu válasza máyköl (#32) üzenetére


eziskamu
addikt

Ablaktörlő :DDD vagy valami nano izé által?

[ Szerkesztve ]

(#34) máyköl válasza eziskamu (#33) üzenetére


máyköl
veterán

Mittomén. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.