Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Nordic:] Hagyma

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Az évek meg a rutin. :C Meg is kívántam a hagymát, így felkarikázok majd egyet a vacsorához.

"nincs rá lezsóidő"

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Anyad. :Y Hogy hogy nem folyik a konnye? Ha meg akarok pucolni egy nagyobb hagymat, elobb bele kell allnom a furdokadba. :DDD

(#3) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Egész életedben ezt csinálnád, neked is menne így 55 éves korodra.

Skynet is real. It's called Google.

(#4) lapa


lapa
veterán

azért azt tegyük hozzá, hogy okosan van pucolva, az alsó része egyben van hagyva. ami azt is jelenti, hogy egyrészt a végén darabolt részek jó nagyok maradnak, másrészt a kemény gyökértő vagymi szintén rajta marad.

szóval látványos, de azért egy átlagos étteremből ezzel a munkával hazaküldenének.

a kés viszont jó éles.

(#5) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Azért az az oda sem nézés elég laza.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#6) Lauda válasza lapa (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Mutatnal videot, hogy egy atlagos etteremben hogy pucoljak a hagymat?

[ Szerkesztve ]

(#7) FehérHolló válasza Lauda (#6) üzenetére


FehérHolló
veterán

iratmegsemmisítővel.

ja, bocs, videjómata: [link]

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#8) Lauda válasza FehérHolló (#7) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#9) lapa válasza Lauda (#6) üzenetére


lapa
veterán

hát szerintem nem úgy, hogy szeletenként egyben marad az alja meg benne a torzsája szerintem. mer az ugye nem fő szét meg nem esik szét és az nem olyan jó. persze jó kérdés mit hívsz átlagos étteremnek, meg mire gondoltam én étterem alatt. maradjunk annyiban, hogy alap esetben az ember a legvégén azt a torzsát levágja és nem megy bele a kajába. de lehet én tudom rosszul.

(#10) Hieronymus válasza Lauda (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" ... Hogy hogy nem folyik a konnye?"

Nagyon éles késsel és határozott mozdulatokkal kell vágni. Akkor sérül meg legkevésbé a hagyma sejtszerkezete.
Az ellenpélda is van az egyik hozzászólás videójában.
Életlen reszelővel az alacsony vágási sebesség, nagyon sok sejtet károsít, muszáj használni a szemüveget.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) Lauda válasza lapa (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom mi az atlagos etterem es ott hogy pucoljak a hagymat, ezert kerdezem toled, mivel a kijelentesed arra utal, te tudod.

(#12) lapa válasza Lauda (#11) üzenetére


lapa
veterán

én azt tudom csak, hogy nekem így tanították. najó még tudom tapasztalatból, hogy ha nem dinsztelem szarrá valami olyanban, akkor bizony az benne marad és kiérzed. és mikor nagyritkán étteremben eszem ilyenek nem szoktak szembejönni. például levesben-alaplében akármeddig főzheted, kemény, fás darab marad mindig.

amúgy ha megnézed a vidit az első két darabot még rendesen felkockázza az alsó végén is, a következőket nagyolja csak el. lámpalázas lesz, no. ennyire még senkit nem érdekelt a hagymázása, arrafelé ha nem eszel közben szögeságyon neoncsövet le se szarják gondolom.

aztán az is lehet rak bele utána valami olyan chilit, hogy rohadtul mindegy lesz mekkora finánclábak lógnak ki a kajából.

(#13) mickemoto válasza lapa (#9) üzenetére


mickemoto
őstag

A videón a hagymák mindkét vége le van vágva, nincs rajta a torzsája.

(#14) lapa válasza mickemoto (#13) üzenetére


lapa
veterán

ezen nem veszünk össze, legyen igazatok. egy olyan kés viszont ettől függetlenül nem lenne rossz.

(#15) Lauda válasza lapa (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Itt most teljesen mindegy kinek van igaza, szerintem. Csak bemondtad a nagyot, alatamasztani meg nem nagyon tudtad. :) De tenyleg nem fontos, csak mondom ha ezzel elhajtanak egy atlagos etterembol, akkor tenyleg kivancsi lettem volna, hogy ott akkor hogyan pucoljak a hagymat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) lapa válasza Lauda (#15) üzenetére


lapa
veterán

ne kóstolgassuk egymást, inkább kérdezz meg valakit, akinek ez a szakmája és művelni is tudja, hogy benne hagyja-e. nemár azon fogok veled vitatkozni meg kell-e pucolni a zöldséget rendesen.

azt meg kipróbálhatod, hogy sikerül-e 100-ból egyszer, hogy úgy egyben maradjon, mint neki, ha levágtad teljesen. nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#17) lapa válasza Lauda (#15) üzenetére


lapa
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#18) zolee5016 válasza Lauda (#15) üzenetére


zolee5016
őstag

Van szakács haverom..aki tudja ezt.....meg a petrezselyemzöldet is villámosan tolja...a titok..idézem tőle..mindenképpen széles késpenge..ezeket a mutatványokat nem lehet filézőkésel(azaz lehet sok gyakorlás után)csinálni.Az hogy melyik ujjperceidet használod a penge szélességén múlik....
A középsőujjad középső(első) újjpercével kicsit eltartod a kés penge oldalát és megtámasztod, a mutató ujjad középső(első) ujjpercén,arra vigyázol,hogy a cuccost ugyanazon kezeddel tartó hüvelyk,,és kisujjad ezek mögött legyen,és a másik kezeddel,se kapj a kés éle alá...
a kést soha ne emeld a támasztó percek fölé,mert lekapod a prezúrt az ujjadról...
kezdőknek több csomag ragtapasz....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#19) Lauda válasza lapa (#16) üzenetére


Lauda
félisten

En nem kostolgatlak es mint irtam nem ertek hozza.

Te irtad: egy átlagos étteremből ezzel a munkával hazaküldenének.

En tovabb erdeklodtem, valaszt nem kaptam, csak magyarazkodast. Ennyi tortent. ;)

(#20) lapa válasza Lauda (#19) üzenetére


lapa
veterán

mit részletezzek még azon, hogy rajta hagyta a gyökér tövét? vagy nem értem mit vársz.

(#21) neduddki válasza Hieronymus (#10) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

kis megfazasnal nic sis annalk jobb ey hanymat es egy tomat lesseszelni sajtreszelon;- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22) zolee5016 válasza Lauda (#2) üzenetére


zolee5016
őstag

Anyad. Hogy hogy nem folyik a konnye?
GMO-s hagyma. :DDD ..ott lehet... ;]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Nordic:] Hagyma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.