Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szente


szente
addikt

Nem rossz, azért ez már kicsit többről szól, mint potméter tologatás.
Bár az ára elég borsos, cirka 4.000.000 Ft-ért meg is lehet venni.
Eléggé kipróbálnám!

(#2) Tybee000 válasza szente (#1) üzenetére


Tybee000
aktív tag

Amúgy van iPad-re app amivel rendesen lehet játszadozni.

Ez a vidi pedig jobban megmutatja az erősségeit az asztalnak:
http://www.youtube.com/watch?v=Mgy1S8qymx0&feature=related

(#3) szente válasza Tybee000 (#2) üzenetére


szente
addikt

Droidra is van, csak nekem szerintem a Mini Pro-n nem sok értelme lenne....
Amúgy már ismertem régebbről a rendszert, ismerem az erősségeit. Jó cucc, bár szerintem az árát nem éri meg!

[ Szerkesztve ]

(#4) lezso6 válasza szente (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, ezt kb bárki tudja használni, csak legyen elég pénze. Ám egy keverőpadot bajosan fog, főleg ha analóg. A normálisabb DAWokról már nem is beszélve, azoknak van talán a legtöbb közük a zene alkotásához.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) szente válasza lezso6 (#4) üzenetére


szente
addikt

Az lehet, hogy használni bárki meg tudná tanulni, de értékelhető zenét már nem biztos, hogy akárki összetudna vele rakni.

Úgyan úgy, ahogy meglehet nézni, hogy pl mennyi Fruity Loopsal készült szemét van a neten.
Ez is kb ugyan az, csak sokkal látványosabb...

Persze itt felhozhattam volna példának akármilyen más zeneszerkesztő programot...

(#6) lezso6 válasza szente (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, a DAW az nagyon más dolog. Persze hogy sok fos van fent a neten, hisz nem egyszerű használni. Ennél a cuccnál egy DAW-val ellentétben néhány elég fontos dologgal nem kell különösebben foglalkozni, melyek pont a zeneszerzés lényege lennének, pl egyik legfontosabb az a dallam / hang alkotása - ezt a loopolt hangminta megoldja helyetted, azaz egész pontosan nulla zenei tudás kell hozzá.

A keveréshez se lehet hasonlítani, mivel ott nagyon kell figyelni a fázis-késésekre, tempóra, hangmagasságra, a számok összeillőségére, stb. S csak ezek beállítása után jöhet a poti-tekergetés, amit mint külső szemlélő látsz. Szóval itt is kell nagyon jó ritmus érzék és hallás.

Ez a kis játékszer valahol a kettő között van, az előnyüket egyesíti használhatóságból, ami annyit tesz, hogy mindent helyetted csinál.

Én csináltam már mindhármat (első kettőt már jó ideje aktívan), igaz az utóbbit csak telefonon.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Nordic válasza Tybee000 (#2) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az már volt korábban is, azért lett a bejegyzés címe Reloded ;) .

lezso6: Hát nekem már ez is épp elég bonyolultnak tűnik :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#8) szente válasza lezso6 (#6) üzenetére


szente
addikt

Azért nem vagyok annyira kívül álló, de elismerem, hogy te mélyebben benne vagy a dologban mint én....

Igazad van túl leegyszerűsítettem a dolgot, a hozzászólásaid alapján kicsit jobban belegondoltam! :R

Amúgy furcsa párosítás a rendszergazda(?) és a DJ szakma... :)

[ Szerkesztve ]

(#9) lezso6 válasza szente (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez van, kívülről nem lehet mindent elsőre jól megállapítani. Én is anno szidtam és utáltam a DJ-kedést, aztán rájöttem mi az, és megtetszett. :)

Hát ja, bár a zenélést előbb kezdtem, 6-7 éves koromban kezdtem zongorázni és zenélni számítógépen. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.