Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Szerintem ez hardverhiba lesz. Nézd át a gépet, proci-ramok minden egyéb ki-be, keress fizikai sérülés után.

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#2) Nordic válasza sz4blya (#1) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Sajnos ezen is túl vagyok, semmin nem látok fizikai sérülést, viszont lehetőségem nincs semmilyen cserére, mert a környéken senkinek nincs még csak hasonló gépe sem... :((( . A legrosszabb az, hogy fogalmam sincs melyik hardver lehet a ludas...

(#3) darál0w


darál0w
Jómunkásember

probáld meg 1 ram modullal.

másik vinyoval...gondolom nem csak SSD-d van...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#4) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Prime95 fél perc alatt elszáll, ez egy blend teszt volt...

(#5) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Nézd meg, hogy valamilyen live OS-el mi történik. Mondjuk egy live Ubuntu is így viselkedik-e.

(#6) darál0w válasza Nordic (#4) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ramokat probálgasd.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#7) Nordic válasza Szten Márs (#5) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Na ez nekem kínai...ehhez még nem volt szerencsém....

darál0w: abból már csak holnap lesz bármi is, de elég ha az egyik szar, küldhetem vissza mind, mivel 4*2Gb-os Kit... :((( Asszem ez menni fog az azonnali kérdések topic-ba, hátha van lehetőségem valahogy kiszűrni a hibát. Sajnos a Prime is csak annyit ír, hogy hardver hiba :(((, és az elég tág fogalom...

(#8) darál0w válasza Nordic (#7) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ram lesz...:)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9) baluka26 válasza darál0w (#8) üzenetére


baluka26
veterán

+1, RAM

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#10) beefjeez


beefjeez
senior tag

ismerem az érzést, velem is volt hasonló, sajnos, gyenge az önkontrollom, szét törtem a gördeszkám ;] de szerintem is ram..

(#11) Sandrew


Sandrew
őstag

nálam akkor volt ilyen gond amikor 4Ghz-hez kevés feszt kapott a proci.

(#12) darál0w válasza Sandrew (#11) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

gyanítom telepítésnél nem tuningol :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13) Sandrew válasza darál0w (#12) üzenetére


Sandrew
őstag

nekem itt is 1800-on ment a p3 :D hamarabb felmegy az ikszpé

(#14) Nordic válasza Sandrew (#11) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Minden alapon van. Nehéz lesz kiszűrni, de gyanús , hogy valakitől be kell szereznem valami csere ramot, legalább egy pár napos teszt erejéig...

(#15) Sandrew válasza Nordic (#14) üzenetére


Sandrew
őstag

összes ramod csak nem fosta össze magát. vegyél ki 3-at.

(#16) darál0w válasza Sandrew (#15) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

pontosan.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#17) Nordic válasza Sandrew (#15) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Fentebb írtam, hogy egy 4x2GB-os Geil Black Dragon Kit-ről van szó, és ha egy szar, akkor megy az összes vissza gariba, mivel egyben lettek véve... :U . Am ha a prime95 csatornákat mutat a képernyőn, akkor gyanús, hogy 4-ből 3 -nak kampec.

Az meg külön cumi, ha nem a ram, hanem a lap baszódott el..., de mivel ramot egyszerűbb cserélni, azzal fogom kezdeni...

[ Szerkesztve ]

(#18) Sandrew válasza Nordic (#17) üzenetére


Sandrew
őstag

mondom vegyél ki 3-at. ha úgy jó a ram szar.

(#19) atidzsiforc


atidzsiforc
őstag

ram, de sztem linuxxal ne probalkozz, ubuntu pl bizonyos ram hibakat tulelve hibatlanul tud futni, tapasztalatbol tudom. tipp: psu-t nezted esetleg?

beefjeez: en mar monitort is.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#20) Nordic válasza atidzsiforc (#19) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát ha azzal lesz a gond le*opom magam, mert akkor semmit nem ér, ha az ember márkásat vesz...

(#21) #51736960


#51736960
törölt tag

ha ilyen probléma van, az első dolog legyen egy memtest-et kiirni egy lemezre és bootolni róla, és hagyni lefutni a tesztet egy párszor. (ne windows alól futó memtestet használjunk)
ahogy előttem is irták, ez eléggé ram gondnak látszik.

ha mégsem ram gond, akkor kipróbálnám az ssd helyett egy hagyományos vinyóval. ha ez sem oldja meg, akkor alaplap.

de első körben mindenképp a ramra gondolnék, nekem is volt hasonló problémám.

(#22) Nordic válasza #51736960 (#21) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Kb. két perce csináltam egy win-es memtest-et...fél perc alatt 37 hiba, aztán leállítottam... Nem rég lett kész a dosos memtest-hez a pendrive. De gyanús, hogy az is dobja majd a hibákat...

(#23) Nordic válasza Nordic (#22) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

5 perce fut a dosos memtest86+...26112 errornál áll. Ez gondolom nagyon gáz...

[ Szerkesztve ]

(#24) Nordic válasza Nordic (#23) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

50k+ hibánál nyomtam egy rebootot...
Jó lesz szerezni valami kölcsön-ramot, mert 1 hónapig nem fogom kibírni gép nélkül.

(#25) sz4blya válasza Nordic (#24) üzenetére


sz4blya
csendes tag

nézd meg hogy melyik modul a hibás. egyiket vedd ki, másikat hagyd, ha nem jó, fordítva. nem hiszem, hogy mindkettő elromlott volna.

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#26) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én is RAM-ra tippelek, de a HDD-nek is lehet olyan meghibásodása rendszerterületen, amit nem ismer föl az ellenőrző, és ekkora problémát okozhat. Egy másik winchivel is megpróbálkoznék.

(#27) baluka26 válasza Crystalheart (#26) üzenetére


baluka26
veterán

HDDSentinellel eléggé korrekten monitorozható a HDD szerintem. Ha az jó eredményt mutat, máshol lesz a gond.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28) Crystalheart válasza baluka26 (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért én kipróbálnám másikkal a biztonság kedvéért, nem olyan nehéz szerválni egyet kölcsönbe, nekem tévedett már az a progi is egyszer, mikor nem sokkal később meghalt a 40 gigás maxtorom.

(#29) Nordic válasza sz4blya (#25) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

4 modulom van, egyenként 2 gigásak. Szerintem egyesével tolok rájuk egy memtestet dos alatt.

Crystalheart: HD-sentinel Pro semmi hibát sem mutat, azon kívül, hogy 99%-os a rendszer-SSD-m wear-leveling-je(a sok telepítés megtette a hatását :U ).

[ Szerkesztve ]

(#30) darál0w válasza Nordic (#29) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

jah :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#31) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

BIOS full visszaállítás volt esetleg? Egyszer jártam így...1 éve 100%-os stabil tuningbeállítás elkezdett fagyogatni, meg ilyenek. Teljes biosreset, majd alapon rendszertelepít, majd tuningbeállítás visszaállítás. Simán ment utána.

1. Szedj ki belőle amit tudsz. (Pl.: VGA, 3 ram modul, ha több vinyó van benne csak 1 maradjon, kösd le az összes venti...stb.)
2. Ha így is csinálja, akkor szépen sorjában cserélgesd a ramokat.
3. Ha minden ramnál megmaradt, akkor vagy mind a 4 rossz - kicsi az esélye - vagy a lap sz@rt be. Röviden ennyi...

De mondom, egy BIOS frissítés nem árthat semmiképp.

Memtest-nél 10 óra után érdemes foglalkozni az eredménnyel...van rá 40 órád?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#32) Nordic válasza TazLeacher (#31) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Kb fél éve alapon fut a gép, természetesen volt egy cmos reset is. Most nekiállok cserélgetni. Ha mind a négy rossz, akkor körberohanok, hátha van valakinek kölcsön ramja, mert ha azzal jó lesz, akkor a ram a ludas, de ha a kölcsön rammal is xar, akkor lap lesz.

Na vasárnap találjon az ember csere-ramot :((( .

(#33) TazLeacher válasza Nordic (#32) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Lehet tudnék kölcsön ramot, de az Pesten van... :(

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#34) shev7 válasza TazLeacher (#31) üzenetére


shev7
veterán

bios frissites hibas RAM-mal?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#35) TazLeacher válasza shev7 (#34) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Csak nem ba*ik be...elvileg csak Win alatt van gond...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#36) Nordic


Nordic
Közösségépítő

No a 4-ből 1 modul a ludas...a maradék három szerencsére tökéletesen együttműködik. Bár a garanciára úgyis megy vissza az összes. :(((. Remélem más már nem fog beütni ma.

(#37) shev7 válasza TazLeacher (#35) üzenetére


shev7
veterán

olyan ritkan van, hogy a ram csak windows alatt rossz. Itt is dobott a a DOS-os memtest is hibat...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#38) TazLeacher válasza shev7 (#37) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem úgy értem, hogy csak ott a rossz...hanem, hogy egy BIOS frissítés közben bármi legyen...de megoldódott.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#39) kovsol válasza TazLeacher (#35) üzenetére


kovsol
titán

win alatt azért jön ki a hiba, mert ott telik meg annyira, hogy a hibás részhez érjen, de attól dos alatt is bejöhet ez a hiba

Amúgy meg ki tudja, lehet olyan hiba is, hogy az alaplapod kicsit meg van görbülve és ezért a nyomtatott áramkör nem tökéletes így (nekem volt ilyen is, ez akkor lehet gond ha nagyon nehéz hűtés van a procin, vagy vga karin), vagy pedig a proci egyik magja kezd szarakodni és az dobálja a hibát. Vagy pl lehet az egyik ram csak annyira van elgyengülve, hogy nem bírja a beállított időzítéseket.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#40) Löncsi válasza Nordic (#36) üzenetére


Löncsi
őstag

4 modul esetén lehet több fesz kell a memóriáknak még alapon is, nézd meg kis feszemeléssel,hogy hibáznak-e. Bár gariztatás a legcélszerűbb. :)

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#41) TazLeacher válasza Löncsi (#40) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mondjuk ez jogos lehet...nálam is volt olyan, hogy a gyárilag beállított (minden alap) értékekkel szarakodott, egy kis +fesz, és már jó is. Hogy ez nem nekem jutott eszembe...

kovsol: pont ezt mondtam, hogy azért egy gyors BIOS frissítés még simán átmehetett volna.
Más: Te már nem is játszol PC-n?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#42) kovsol válasza TazLeacher (#41) üzenetére


kovsol
titán

most élvezem az xboxomat :B

May the Force be with you!

(#43) TazLeacher válasza kovsol (#42) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Azt vágom, de a PC-t teljesen dobtad is, vagy ez most csak az újdonság varázsa...? Neked nem is volt asztalid, vagy eladtad?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#44) kovsol válasza TazLeacher (#43) üzenetére


kovsol
titán

három éve az adatlapomon lévő laptoppal nyomom az ipart :) és nem is tervezem gamer konfig beszerzését, motort akarok venni majd jövőre :) steames játékaimon is látszik, hogy túlságosan nagy gépigényes dolgokat nem vettem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#45) TazLeacher válasza kovsol (#44) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ja, értem...azt hittem most szálltál ki belőle, mert annyira bejött a box. Azt akartam kérdezni, hogy nem fura-e, de akkor 3 év után gondolom nem... :B

Ja, és Nordic: bocs az OFF-ért, de jó a közösség. :DDD

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#46) Nordic válasza Löncsi (#40) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Utólag végig gondolva, már akkor elbasztam mikor megvettem, és nem küldtem vissza azonnal, mert sosem bírta a gyártó által garantált értékeket(8-8-8-28 1,6V 1600-on). Akkor nem foglalkoztam vele, csak hagytam 1333-on, és használtam a gépet. Na ennek iszom most a levét. Lehet, hogy a kezdetektől szar volt, csak most telt be a pohár az egyik modulnak.

Amúgy ahogy lestem a biosba, auto beállításon, még 0,1V-al többet is kap a ram mint 1,6V. Kétlem, hogy kevés lenne neki a feszültség.

jer1cho: Nem probléma :N . Legalább kicsit lenyugodtam én is...

Amúgy amióta nincs a gépben a teszt alatt hibásnak mutatott ram, eddig semmi sem omlott össze, stabil a böngésző, semmi hibaüzenet. Megnézem a Mozilla 6 mit alkot, az kb 5-10 percet bírt és bezárta magát. Ha az is stabil akkor biztos a ram a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#47) kovsol válasza Nordic (#46) üzenetére


kovsol
titán

0.1 az nem olyan sok, főleg ha még alul feszel amiről nem is tudsz :)
nekem volt egy olyan alaplapom ami pl a ramok sorrendjére volt háklis pedig egyformák voltak a ramok ! ez is x-akták szint már, meg volt egy olyan lapom ahol az egyik ram foglalat nem ette be egy idő után a kétoldalas ram modulokat! na ilyen se gyakori hiba azért, és mindezek idegtépő dolgok amíg nem jön rá az ember

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#48) darál0w


darál0w
Jómunkásember

küld vissza...:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#49) Nordic válasza kovsol (#47) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Inkább visszaküldöm, sok volt az idegből az elmúlt napokban...de tény, nincs semmilyen összeomlásom, már vagy 2 órája...kop-kop-kop :C .

darál0w: Gondoltam megtartom papírnehezéknek, de ha ennyire erőszakos vagy akkor visszaküldöm:DDD.

(#50) Undoroid válasza Löncsi (#40) üzenetére


Undoroid
őstag

Az alacson fesz lesz a probléma! :K

Pontosan így járt az egyik ismerősöm is kb. 2 héttel ezelőtt! Megadtuk a ramoknak a gyárilag előírt feszültséget és a négy ram problémázásai teljesen megszűntek! A hibajelenségek megegyeztek!

Gyárilag az alaplapi BIOS időnként alulfeszeli az összetevőket! Ez okozza a problémát!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.