Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) asci


asci
tag

Hajrá, sok kitartást hozzá! Én is most kezdek el újra futni, az előző próbálkozásom alkalmával kissé odatettem az ízületeimnek a túlzott megerőltetés miatt.

Két dolgot érdemes megfontolni:
- megfelelő futócipő [link]
- fokozatosság [link] (sajnos ezzel nekem is gondjaim vannak)

(#2) jeri


jeri
tag

Cooper tesztet csináld meg, lesz viszonyítási alapod.
Probaljunk meg először a ritmust, lépés nagyságot megtalálni, vagyis kezdetben kőkeméményen magadra, mozgásodra kell figyelni,gondolatban akár lefutni egy rövidebb távot.A muzika nem biztos hogy segít.
Találjuk meg a mostani sebességünket: km-es tavon jo az a 6,5 perces kili kezdetnek.
Bemelegítés,levezetés is lehet majd egyre gyorsabb iramú /minimum 20-20 perc.
Később ha érzed a lassulást, HITT meg TABATA.
Anatómiai talpbetét a legjobb barátod.
Lépcsőn való futás is nagyon jó dolog.
Mihamarabbi gyógyulást az első tapi bőnye gyulladásodból, Iiliotibialis szalag szindróma fájdalmából.

(#3) Goe


Goe
csendes tag

asci: Köszi, Neked is kitartást hozzá! :) Igen az ízületi sérülésektől tartok én is egy kicsit, remélem sikerül valamennyire elkerülni. Köszi a linkeket! A cipőről olvastam én is, kezdésnek sajnos nem tudtam túl nagy összeget szánni egy profibbra, így egy olcsóbb, viszonylag normális Decathlonos cipőt vettem. Igazából kényelmes, ha már belejöttem a dologba azért beruházok egy jobbra.

jeri: Köszi a tanácsokat, megfogadom! Zenét nem is akartam hallgatni, egyrészt szeretem hallani, hogy mi történik körülöttem, másrészt meg amit írtál is, igyekszem a légzésemre meg a mozgásomra koncentrálni. Lesz még mit tanulnom ebben :)

Steam: hungoe | PSN: HUNGo3e

(#4) ncc1701


ncc1701
veterán

A futás a 4 lábú állatoknak való! Próbálj bicajozni, kb ugyanannyi kalóriát égetsz, viszont gond nélkül tudsz több órát is egyhuzamban tekerni. És ha megnézed, mosolygó futót nem sokat látsz, bicajost annál többet. :) Csak egy jó tanács volt. Asszony anno futott, de ma már sokkal inkább bicajozik, én 2-3 évet atletikáztam, de annyira megútáltatták velem az edéseken, hogy tizen éve egy métert sem vagyok hajlandó futni. Szintén bicaj.

(#5) Goe válasza ncc1701 (#4) üzenetére


Goe
csendes tag

"És ha megnézed, mosolygó futót nem sokat látsz, bicajost annál többet."
:D

Egyébként van benne igazság, a futás lehet, hogy tényleg szenvedősebb a bringázásnál, de szerintem ugyanúgy élvezhető. Szeretek bringázni, de inkább túrákat csinálok vele, mint edzek, másrészt meg már egy ideje hulla a vasam és most nem is nagyon szeretnék/tudok újat venni. Úgyhogy egyelőre marad a futás, persze benne van a pakliban, hogy később belekóstolok a komolyabb bringázásba.
Összességébe véve szerintem mindkettőnek megvannak a szépségei, a futáshoz kicsit talán őrültebbnek kell lenni, de ugye túrázó vagyok, szóval ez pipa :)
Edzésre, ahol kihajtják az emberből az életet soha nem mennék, csak magamtól csinálom és feszegetem a határaimat, de csak addig amíg élvezem is.

Steam: hungoe | PSN: HUNGo3e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.