Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Sztbeni válasza roypapa (#86) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nem az 5800-val volt baj, hanem, hogy több, mint egy évig szartak javítani az oprendszeren. Ha az 5800 kijött volna 2008 nyarán, és jöttek volna a frissítések, és 2009-ben meg a Symbian 3 jött volna, akkor nem ez lenne. De még 2010 vége felé menthető lett volna, ha tavaszra már itt a Belle. Csakhát akkor jött ellop bácsi, és ami még jó volt, azt is elkúrta. Nem mondom, hogy jobb volt az Olli-Pekka Kallasvuo által irányított időszak vége, de ennél az is jobb volt, de sokkal

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#102) gabancs válasza h3lios (#98) üzenetére


gabancs
addikt

Valaki árulja már el, mi ez a görcsös ragaszkodás a Nokiához? Az idők folyamán nem egy nagy cég ment tönkre, vagy olvadt be egy frissebb fiatalabb vállalatba. Mi ezzel a gond? Ez az evolúció. Hogy régebben jó telókat gyártott? Ugyan már! A Ganz Mávag is hatalmas cég volt, a Tungsram is és sorolhatnám, akik ma már sehol nincsenek. Van helyettük más.
Eddig a Nokia mutatta az irányt, ma az Apple, a Samsung. Ez az élet rendje! Egyszer az Apple is elveszti mai ragyogását, mert majd jön egy másik, szebb, ügyesebb csapat, akik majd az akkori technikát uralják.
Volt régen Attari, Comodore, most hol vannak? Jók voltak? Persze, a maguk idejében.

(#103) Misály válasza Sztbeni (#101) üzenetére


Misály
addikt

Nem Elop tehet a symbian hanyatlásáról... sokkal előbb kezdődött

(#104) h3lios válasza Napfénysüti (#100) üzenetére


h3lios
addikt

Én androidot használok, nem olyan rég letöltöttem 1 WP7 launchert, lumia 800 mellé téve nem volt lassú és a kijelző is szép volt (SAMLOED). Gondoltam használom 1 hetet, hátha megszeretem és esetleg majd beruházok 1 lumia 900-ra. Hát 2 nap után visítva menekültem vissza a korábbi launcherre, mert engem kiborít a Metro. :D

B-tag: H3lios#2825

(#105) Napfénysüti válasza h3lios (#104) üzenetére

Ez a launcher tudta azt mint az eredeti Metro tehát hogy a csempék jó része él? Vagy csak statikusak voltak fix képpel?

gabancs: O2-re én is feltettem anno. De annak azon kívül hogy úgy néz ki mint az igazi köze nincs hozzá. Ugyanis a lényeg abban van hogy a WP7-ben élnek a csempék és információkat is adnak. Így előfordulhat hogy meg se kell nyitnod az alkalmazést hogy lásd amit akarsz.
Az a launcher meg olyan mintha csak egy kép lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#106) gabancs válasza h3lios (#104) üzenetére


gabancs
addikt

+1
Én is így jártam. Ugyan azt letöltöttem. Szóval a szándék megvolt. Sőt, én a Win6.5-re (Omnia2) is feltettem, de nem jött be. Ettől persze még nem rossz, csak hidegrázást kapok tőle.

(#107) NGA válasza gabancs (#106) üzenetére


NGA
addikt

Ez olyan, mint a bogár alvázra épített porsche 356. Hasonlít az eredetire, de ha elkezded használni, akkor rájössz, hogy köze nincs az eredetihez. Ilyen a löncser is. Pont a lényeget nem adja át.

(#108) h3lios válasza Napfénysüti (#105) üzenetére


h3lios
addikt

Ezek biza halottak voltak, de maga a kialakítás sem tetszett, számomra már túl puritán a cucc, én inkább maradok az android féle kialakításnál. Mondjuk azt tegyük hozzá, hogy a lumia 900 batman edition még így is kéne. :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#109) mukibuci válasza h3lios (#108) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

tehát összehasonlítottál egy üres A4-es papírlapot egy működő monitorral, és megállapítottad, hogy a papíron nincs semmi.

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#110) h3lios válasza mukibuci (#109) üzenetére


h3lios
addikt

Próbáltam már lumia 800-at és maga a rendszer nem tetszik, nem tudok mit tenni. :D
A csempéknek a fürdőben esetleg a konyhában a helye. :DDD

B-tag: H3lios#2825

(#111) gabancs válasza Napfénysüti (#105) üzenetére


gabancs
addikt

Hihetetlen, hogy mennyire meg tudja vezetni az embereket ez az "ÉLŐCSEMPE".
A mobiltelefonnak nem az a funkciója, hogy a kezdőképernyőt nézegessük nap estig. Abban a pillanatban, amikor megnyitunk bármilyen alkalmazást, már is lőttek az élő csempének.
Semmi értelme, csak parasztvakítás.
Információs sáv vagy jelzés még a buta telefonokon is van. Kitesz egy borítékot ha sms jött, kitesz egy jelzést, ha nem fogadott hívásom volt. Tehát ugyan azt tudja, csak diszkréten.
Ugyan így a droid is jelzi, tehát nem tudom, hogy mitől vagytok ennyire leülve.
Csiri-csáré felület, és űberf@sza?
A marketing áldozata letettek!

(#112) NGA válasza gabancs (#111) üzenetére


NGA
addikt

A legalapabb fogalmad sincs a wp7-ről, ez már sokadjára kiderült. Ha csak ennyi lenne a metro lapkafelülete, akkor az rég rossz lenne. De hála istennek, ez egy icipici töredéke. Ezért nevetséges az, amikor valaki löncser alapján mond véleményt. Hagyd abba, mielött végleg nevetséges leszel.

(#113) gabancs válasza NGA (#112) üzenetére


gabancs
addikt

Hát akkor örülj neki! Elmondhatod, hogy olyan telefonod van, ami igen keveseknek!

(#114) gabancs válasza NGA (#112) üzenetére


gabancs
addikt

" De hála istennek, ez egy icipici töredéke."

De azért elmondhatnád, hogy mitől csorog a nyála sok embernek, és mi bunkók miről maradtunk le? Csak nem a Facebook? Jaj Istenem, már önmagában gáz a FB, hát még ha mást se csinál a telefonom csak a nagy csempében kis képeket forgat. Ez az a nagy dolog, amit sajnálhatunk, hogy kimaradtunk belőle?

Szóval valami hasznos dolgot szeretnék hallani, ami többin nincs, ne ilyen parasztvakítással gyere.

(#115) catroot válasza gabancs (#111) üzenetére


catroot
veterán

"Semmi értelme, csak parasztvakítás."

Azért ezzel elég sok felhasználó nem ért egyet.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#116) gabancs válasza catroot (#115) üzenetére


gabancs
addikt

Ok, de akkor várok valami érvet! Mi a haszna a látványon kívül. És továbbra is tartom az álláspontom, hogy egy telefonnak nem az az elsődleges funkciója, hogy az alapképernyőt bámuljuk.

(#117) #13260800 válasza Napfénysüti (#100) üzenetére


#13260800
törölt tag

Aki nem engedheti meg magának vesz Androidot. Magánvéleményem, hogy a Metro egy nagy mellélövés. A tábláikra is rá akarják erőltetni nem fog menni. A userek szeretik ha a telójuk személyre szabható. Pl a kisgyermekes anyukák akik okostelót használnak háttérképnek gyorsba beállítják a gyermekeiket és az ikonok ezeken a képeken csücsülnek. Desktop ugyanez. Erre az MS kitalálja, hogy nekem neked bárkinek csempéket kell bámulnia. Amik ráadásnak olyanok mint egy rosszabfajta reklámtábla. A OS jó. De a Desktopja lehúzza a fenébe. Csak gratulálni tudok hozzá, hogy most már majd 2 éve erőltetik miközben látják, hogy közutálatnak örvend. Azt hallottam, hogy a Wines konferenciálon az első kérdésekkel együtt szokott érkezni akár telefon akár táblával kapcsolatban, hogy szép meg jó a Metró de hol lehet kikapcsolni? Talán az MS-nek oda kellene figyelni a Userek véleményére.

(#118) h3lios válasza #13260800 (#117) üzenetére


h3lios
addikt

Úgy vannak vele, hogy amit ők kitalálnak azt az embereknek kötelessége használni.
A PC-k többségén Windows fut, így azt hiszik, hogy kényszeríthetik az embereket a váltásra.
De azért a vásárlók nem hülyék, inkább megmaradnak a régi rendszernél amit szeretnek, tetszik nekik és tudnak is használni.
Az meg, hogy tabletre és telefonra ráerőltetik ezt a foshalmazt azzal azt érik el, hogy a nokia csődbe megy és a win8 -at nem veszik.
Így is szana szét veri az android és az iOS a WP-t és ez szerintem kizárólag annak köszönhető, hogy az átlagembernek nem tetszik a Metro UI.

B-tag: H3lios#2825

(#119) h3lios válasza #13260800 (#117) üzenetére


h3lios
addikt

*Szerk

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#120) NGA válasza #13260800 (#117) üzenetére


NGA
addikt

Én kisgyermekes apuka vagyok, és a lock screen-re kiraktam a gyermekem fotóját. A home screen-en már semmi kép nincs, mert nem szeretném, ha egy ikon trónolna a kisfiam bal szeme helyett. Ennyit arról a testreszabhatóságról, ami itt nincs. A csempéket, amik lapkák, azokat nem kell bámulni. De egy pillanat alatt látom, hogy:
- levelezőszerverenként mennyi email jött, bontásban
- mennyi hivásom volt
- mennyi üzenetet kaptam
- az aktuális hőmérséklet mennyi, és mi várható a következő 2 napban
- mennyi notif-ot kaptam FB-on (Nekem fontos, mert a munkámhoz tartozik)
- mennyi %-osan az aksim töltöttsége
- fontos naptárbejegyzésem
- mikorra van beállítva az ébresztőm

és ez csak egy icipici része annak, amit ki lehet rakni.

Aki nem lakta be a rendszert, hanem csak megnyomkodta a tecsoban, annak semmi foglma nincs a rendszerről.

(#121) h3lios válasza NGA (#120) üzenetére


h3lios
addikt

Okk.
Az android is tudja ezeket csak nem csempéken, hanem Home screen-en.
Csak ott még vannak egyéb opciók is. ;]

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#122) NGA válasza h3lios (#121) üzenetére


NGA
addikt

Látom még mindig nem érted. Itt az alkalmazások kirakott indítólapkái kommunikálnak, nem statikus ikonok vannak. Pl az időjárás app is 3rd. és a lapka első oldalán az aktuális gps pozicióm szerinti hőmérséklet van, majd megfordul, és látni az előrejelzést pl. Baromi jó, mivel az alkalmazásokat sok esetben nem is kell elindítani. De pl nagyon jó, hogy a telefonkönyvet csoportokba tudom rendezni, ezt ki tudom rakni a kezdőképernyőre, és a lapka folyamatosan mutatja, hogy a csoportban milyen aktivitás volt. Ezt is tudja az android?

[ Szerkesztve ]

(#123) gabancs válasza NGA (#120) üzenetére


gabancs
addikt

Az Isten szerelmére olyat mondj, amitől annyira egyedi ez a dolog. Minden okos telefon tudja ezt a ficsőrt!

Tehát csak ott tartunk, hogy az alapképernyőt bámulod. Ennyi? Ez nem valami sok, ráadásul ugyan az a kategória, mint minden szubjektív dolog. Ettől még mindig nem dobtunk egy hátast. És abban a pillanatban, amikor megnyitsz egy alkalmazást, rögtön vége a varázslatnak.
Ugyan az a szemfényvesztés, amikor a Nokia kitalálta a logo kirakást. A sok hülye meg töltötte le az idétlennél idétlenebb grafikákat, aminek az ég világon semmi haszna sem volt. Itt legalább információ tartalma van, de ha a szívedre teszed a kezed, rájössz, hogy bármelyik rendszer tudja ugyan ezt, csak nem feltétlenül ugyan így.

[ Szerkesztve ]

(#124) NGA válasza gabancs (#123) üzenetére


NGA
addikt

Ne eröltesd, nem megy ez neked. Mint irtam, a legalapabb fogalmad sincs a rendszerről. Aki ismeri, az tudja mitől egyedi. Nem a 2-3 csempétől. Az egyediség mélyebben van a rendszerben. Teljesen más rendszer, mint a többi, ezért is baromijó. Veled ellentétben én nem akarlak meggyőzni erről.

[ Szerkesztve ]

(#125) mukibuci válasza gabancs (#123) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

na, hogy ha már ugyanazt tudja az összes, akkor miért bassza a csőröd, hogy ezen a sz4ron nem lehet csobogó patakot berakni háttérnek :F (jó-jó tudom, nem a te csőröd bassza, hanem az egész világét - viszont ellentétben a világgal te próbálsz itt téríteni)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#126) gabancs válasza NGA (#124) üzenetére


gabancs
addikt

Nem erőltetek én semmit! Ellenben pont a WP hívők akarják meggyőzni a világot, hogy ez annyira patent, és, hogy milyen ostoba majd az egész emberiség, mert nem veszik a WP telefonokat. Mert ugye a cikk igazából erről szólt, hiába ez a szuper rendszer, a Nokia nem, hogy kilábal a gondból, még nagyobb veszteséget generál.
Én nem is értem, hogy lehet több millió ember ennyire vak. Hiszen itt a csodaszer, és ugyan nézzük, de nem látjuk.

(#127) #13260800 válasza NGA (#120) üzenetére


#13260800
törölt tag

Ne harapd már le a fejem.

A közelemben lévő emberek mind imádják barmolni a megjelenést, én azt szűrtem le, hogy ha bármilyen kütyü az ember kezébe kerül szinte rögtön megpróbálja személyessé tenni. Szerintem az meg csak saját háttérképpel saját színekkel saját ikonkészlettel megy igazán. Androidon ez nagyon könnyedén megy.

- levelezőszerverenként mennyi email jött, bontásban

A spameket valamikor el kell olvasni

- mennyi hivásom volt

Mennyi? Miért nem vetted fel?

- mennyi üzenetet kaptam

Fontos volt köztük?

- az aktuális hőmérséklet mennyi, és mi várható a következő 2 napban

Telefon kell ahhoz, hogy a környezeted érzékeld?

- mennyi notif-ot kaptam FB-on (Nekem fontos, mert a munkámhoz tartozik)

Hűha!

- mennyi %-osan az aksim töltöttsége

Ajaj mindjárt lemerül

- fontos naptárbejegyzésem

Húúúú. Valamiről le fogok maradni!

- mikorra van beállítva az ébresztőm

Fontos a napirend! :C

Amúgy őszintén. Szüksége van az átlag embernek ezekre? Egyáltalán napközben van rá ideje? Neked eltudták adni. Nekem nem.

Amúgy pontosan hasonló információl nekem is rendelkezésre állnak. igaz kicsit meg kell matatnom a telóm, de úgye az fényjeleket és hangjeleket is ad ki magából ergó nem nagyon értem én ezt a csempe ökörséget. De tudod mit akinek tetszik használja. Nekem kellenének az ikonok meg a háttérképeim. Ezt oldják meg. (Gyanítom ha kukázzák a metrót hirtelen megindulnak az eladások feltéve ha nem valami rosszabbat hoznak helyette)

[ Szerkesztve ]

(#128) gabancs válasza mukibuci (#125) üzenetére


gabancs
addikt

Történetesen én nem használok semmilyen Live hátteret, mert az ég világon semmi értelme, de arra kiváló, hogy terhelje a rendszert. Nem is szólnék egy árva szót sem, ha az üzemidő cirka egy hét lenne, mert akkor egye a fene. Na de amikor egy intenzívebb használatnál imádkozni kell, hogy legalább estig kibírja az aksi, ugye már is más a leányzó fekvése.

(#129) NGA válasza gabancs (#123) üzenetére


NGA
addikt

Pár apróság, mivel nem ismerem az androidot, ezért nem tudom mit hogyan tud, inkább leirom, mi tetszik nekem. Pl készítek egy képet, majd miután exponáltam, azonnal ráhúzhatok egy alkalmazást, amivel módosíthatom, majd ha kész, továbblépve a következő lépésként azonnal megoszthatom, elküldhetem stb. Ehhez csak egyetlen dolgot kellett tennem, lezárt állapotban 2 mp-ig nyomva kell tartanom a kamera gombját. De pl nagyon tetszik az is, hogy a melóhelyemen dolgozok excelben, a fájlt a skydrive-on mentem el, majd menetközben ezt a mobilon tudom módosítani. Ugyanezt meg tudom tenni word-el, powerpointtal is. Létrehozhatok a felhőben jegyzeteket, melybe egy mozdulattal tudok beágyazni videot, hangot, fotót, amiket menetközben hozhatok létre.
Annyira egyben van a rendszer, és annyira érezni azt, hogy itt nem önálló alkalmazáshalmaz van, hanem olyan rendszer, ahol a különböző elemek folyamatosan kommunikálnak egymással. Jó a People hub is, ahol egy névre kattintva azonnal megkapok minden információt, ez pl igen jó a családomnál, ahol látom ki milyen fotókat, infót osztott meg, kivel milyen kommunikációt bonyolítottam le, és mikor. Ezeket azonnal hozza a rendszer, elég csak oldalra mozgatni a képernyőt. A WP7 nem a csempe, hanem az ökoszisztéma, amit 1 perc alatt nem lehet átlátni, ehhez idő kell.
Én nagyon megszerettem, de senkinek nem javaslom úgy, ha megkérdeznek, hogy nem próbálta volna ki 1-2 napig.

Akkumulátor:
Optimus 7 - 1 éves készülék
Reggel gyermekem fél órát játszott, majd napközben kb 1 óra telefon, 2 óra mobilnet, mivel nem vagyok az irodámban egész nap, 6 órakor hazaértem, gyermekem lent bringázik, én vigyázok rá, mobilnet megy, emailokra válasz, meg neked is innen irtam, igy most van 31%-on. Hétvégén 2 napig nem kell töltenem.

[ Szerkesztve ]

(#130) NGA válasza #13260800 (#127) üzenetére


NGA
addikt

Nézd, megértem azt, akinek fontos a háttér, meg a sok szines csicsa ikon. De nekem ez másodrangú. Nekem fontosabb a napirendem folyamatos nyomonkövetése, mivel már a reggelem is azzal telik, hogy mielött beérek dolgozni a 40 km-re levő melóhelyemre, mit kell elintézni. És ezt nem én irogatom be, hanem a cég használja a naptárat, és nekem folyamatosan szinkronizálja, mint ahogy a doksikat is. Vagy ahogy fontos, hogy lássam, mi történ a céges FB oldalakon, és kell a céges és privát levelezés is, ezért is van több postafiókom, spam-ot nem kapok, azt rendesen szűri a rendszer. Én nem használom zenehallgatásra a mobilt, de megértem azt, akinek ez a fontos, mint ahogy azt is akinek a háttér. Én pl azt sem tudom, mi a windows háttér az otthoni vagy a céges gépemen, mert szinte nem is látom, az alkalmazások eltakarják. De megértem azt, akinek ez is fontos.

Senkit nem akarok rábeszélni WP7-re, nekem bejött, jó nekem. Ezzel a temát itt bezárom, nincs időm a fingfűrészelésre, ami itt folyik a droidosok részéről ebben a topicban

[ Szerkesztve ]

(#131) h3lios válasza NGA (#129) üzenetére


h3lios
addikt

Ezt mind el tudom ismerni, de gondolj bele azt használod amire rá vagy kényszerítve, ha nem kínálja a market nem használhatod bármennyire is szeretnéd. Lehet van jobb böngésző, mint az IE, de rá vagy kényszerítve mert ez a cég érdeke, hogy azt használd.
Kicsit lehet, hogy zavaros a mondani valóm, szóval leegyszerűsítve: Meg van 1 jól működő rendszer ami egyben alkot egy egészet és szinte érzi mit akarsz csinálni bizonyos dolgok után / közben. De ha te máshogy szeretnél csinálni valamit, vagy nincs meg az a funkció amire neked igényed van nem tudsz mit tenni, azzal kell beérni ami van.
Az androidon ezzel szemben a számodra legmegfelelőbb környezetet alakíthatod ki.
1 egyszerű példa:
Ki kell alakítanod egy szobát amit az MS szponzorál, választhatsz 7 fajta bútort 3 fajta ágyat stb stb. de ha neked valamelyik alkotó elem nem tetszik nincs lehetőséged mást választani azt kell használni ami van.
1 Google szoba úgy néz ki ahogy te akarod, és nem csak a bútorokat választod ki hanem azokat te rakod össze csavarról csavarra.

Remélem érthető az én nézőpontom. :D

ui.: Szinkronra ott a Skydrive megfelelője a Drive a Googleben.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#132) gabancs válasza NGA (#129) üzenetére


gabancs
addikt

Na végre, értelmes kommunikáció!
Tehát. Mint itt többen jeleztük, alapvetően nem a rendszer ellen vagyunk, hanem a Metro ellen. Ami 5 percig jó pofa, de személy szerint engem kimondottan idegesítene. Amikor a telefonomra nézek, nem egy bazári forgatagot akarok látni, hanem csak információt. Van e üzenet, kerestek e, de ha már említetted az időjárást, és bármit ami érdekel. Egy letisztul környezetben. Mivel a gyártók nem tudhatják, hogy kinek milyen az egyénisége, mi az amit elfogad és mi az amit elutasít, ezért nagyon okosan meghagyták a lehetőséget, hogy úgy alakítsam ki a felületet, amit a legjobban a magam igénye szerint tudom alakítani. Nem erőltet rám semmit, mert egy ázsiai kultúrában nevelkedett mérnök nem biztos, hogy tudja mi kell egy európai embernek. Ezért megterveznek egy szerintük a nagy átlagnak elfogadható kezdő képernyőt, de megadják a lehetőséget, hogy azon alakítsunk.

Amit leírtál alapvetően mindegyik rendszer tudja. Miért? Mert nem egyszerűen egy operációs rendszert kapunk a telefonnal, hanem egy birodalmat. Történetesen az IOS-t, a Google, vagy adott esetben az MS birodalmat. Mindegyik rendszernek olyan kiépített háttere van, hogy ugyan azokat a dolgokat, megteheted a többinél is. Itt is van felhő, van képtároló, van Market, van Dokumentum kezelés, egy kattintással itt is megoszthatod a fényképeidet. Minden van itt is csak másképp.
Minthogy minden gépkocsi ugyan az, hiszen van benne motor, kormány sebváltó, ha így nézzük. De mindegyik egy kicsit más, mint a többi.

(#133) Cyberpunk válasza NGA (#122) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A droidnak meg van widget.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#134) #13260800 válasza NGA (#130) üzenetére


#13260800
törölt tag

Használd egészséggel a telót! További szép estét! :) Neked tetszik nekem nem :) Kár is ezt tovább ragoznunk :)

(#135) catroot válasza gabancs (#116) üzenetére


catroot
veterán

Nyilván nem, de tartalmazhat olyan információt, hogy elég annyira, hogy ne nyissam meg az adott appot.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#136) gabancs válasza catroot (#135) üzenetére


gabancs
addikt

Igen, ezt elfogadom!

(#137) NGA válasza Cyberpunk (#133) üzenetére


NGA
addikt

Csak mig a wp7-ben a lapka nem foglal le erőforrást, addig a droidban a widget igen. Innen idézem, mert nem volt, és nem is lesz droidom, igy utánnakerestem, hogy ne írjak valótlanságot:

"Minél több ikon és widget van a kezdőlapon, annál több erőforrást igényel a telefonból, sok esetben feleslegesen."

(#138) gabancs válasza NGA (#137) üzenetére


gabancs
addikt

Mondjuk ez azért számomra egy picit erős. Valami csak működteti, ha már élő csempe.

(#139) Cyberpunk válasza NGA (#137) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Memóriát fogyaszt, bár maga az Android is elég pazarló, de hát legalább open source. ;] Vagy inkább a geek rendszer jelző illene rá.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#140) gabancs válasza NGA (#130) üzenetére


gabancs
addikt

Mondjuk én még mindig nem mondtam le a WP telefonról. Csak egy biztos, hogy ha lesz is, az biztos, hogy nem WP7 és társai. Én megvárom a WP8-at. És, hogy a Nokia mit fog domborítani, mert a Lumia 900 mint telefon borzalmasan tetszik.
Szóval a szívem mélyén hiszek azoknak, akik azt mondják, hogy csak szokás kérdése, de bizonyos korlátok feloldását várom a WP8-tól.
Az biztos, hogy nagyon egyben van már a WP7 is, ettől csak jobb lehet a 8-as. Különösen, ha a mostani kudarc után engednek a felhasználók igényeinek.

(#141) NGA válasza gabancs (#138) üzenetére


NGA
addikt

Kirakhatsz akármennyi lapkát, semmi belassulás. Hogy hogyan oldják meg, azt szakértők jobban tudják

(#142) h3lios válasza NGA (#141) üzenetére


h3lios
addikt

Más a memória igénye a dolgoknak, wp alatt igazából a lapkák kapták a fő szerepet más nagyon nem viszi a memóriát. Az android sem lenne memória igényes, ha csak a Home Screenen elhelyezett dolgokat kellene futtatnia.
Olyan ugye nincs, hogy csak úgy ott vannak pörögnek forognak a semmiből. ;]

Troll mode on:
A win 8-al már jönnek a változások ! már felületi effektek is lesznek a csempéken !
Sőőőt flipperezhetsz a csempék között és ha a labda hozzáér azokhoz pontot adnak.
:DDD
Troll mode off

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#143) Sztbeni


Sztbeni
őstag

annyit még elmondanék azoknak, akik még védig ezt a pöcsfej ellopot, hogy igaz, hogy a Nokia és a Symbian már előtte gyengült, de csak az ő érkezése után váltott át ez a gyengülés szabadeséssé. A részvények zuhanása meg pláne

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#144) NGA válasza h3lios (#142) üzenetére


NGA
addikt

"már felületi effektek is lesznek a csempéken !"

Érdekes, de még senki nem látta a wp8 felületét, de te már jólértesült vagy :-) Egyébként nem lesz se háttér, se effekt. A Metro felület marad ilyen. Lásd Win8

(#145) h3lios válasza NGA (#144) üzenetére


h3lios
addikt

Ennek örülök, ahogy csődbe megy a Nokia fillérékért kapok egy Lumia 900-at. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#146) mukibuci válasza h3lios (#145) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és a metró felület egyből tetszeni fog, mihelyst csődbe megy a nokia :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#147) Cyberpunk válasza Sztbeni (#143) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát az Ellop ellopta a Nokiát ennyi. Már a neve is baljós. ;]

#145: én inkább egy 808-at vennék akkor bagóért, mondjuk kétlem ezt. Viszont akkor ki ad nekünk használható kamerát mobilba ezek után? Mert hát a droid vonalon ez nem számít annyira nagyon úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#148) h3lios válasza mukibuci (#146) üzenetére


h3lios
addikt

A telefon tetszik, ha fillérekért megkapom akkor használom android mellet. :U

#Cyberpunk
Azért az i4S kamerás S3 már fejlődés, bár egy N8-hoz képest még mindig le van maradva.
De attól nem kell félni, hogy droidban vagy Apple termékben igazán jó kamera lesz (pureview szintű), mert ahhoz már vastagítani kellene a telefont, amit ugye tilt a nagyvállalatok vallása. ;]

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#149) ak76 válasza NGA (#120) üzenetére


ak76
senior tag

Ez mind,mind nagy királyság,de:

1.)Tudja már a rendszer külön külön változtatni a csengőhang/sms/e-mail/ébresztőhangok hangerejét,amit egyébként egy 10 éves S40-es Nokia simán tud?

2.)Képes már olyan kifinomult,kimagasló technikai bravúrra mint pld jelszavak megjegyzése a webszájtokon?

3.)Krekkelés,hekkelés,modding,stb nélkül képes háttértárként funkcionálni ha neadjisten rákötöm a laptopomra?

4.)Az a ki@@szott 10 színű csempefelület tudja már azt a hiperfeature funkciót aminek az a neve hogy színkeverés,amit egyébként az a suttyó droidra kreált wp7 launcher alapból tud?

5.)Csengőhang beállítás kizárólag MP3 fájlokból,40 sec-re limitálva még mindig aktuális?

6.)Sikerült már tisztességes hívásinfót belerakniuk,kimenő,bejövő,nem fogadott hívásokkal,külön külön lebontva időre,időpontra,stb stb(kőkorszaki S60 asban alap ez is)

7Azt a k@rva Binget ki lehet már kapcsolni végre mint alapértelmezett keresőt?

Nos,ha bármelyik kérdésemre IGEN a válasz,akkor talán megyek és kipróbálom mennyi hihetetlen innovációt ;] söpörtek bele ebbe a letisztult,high end módon likvid rendszerbe,ha nem,akkor tartok tőle hogy maradok az SGS2.nél.

(#150) Cyberpunk válasza h3lios (#148) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ez az a fenébe a vékonysággal, nem betétet akarok a zsebembe. :(((

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.