Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Hát ez így borzalmasan kevés...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Csalóka a teljesítménytáblázat. Ennek a felbontása 43%-a a T20-énak. Ez egy minden tekintetben gyenge tablet, kedvem sem lenne használni. A T20 milliószor jobb.

(#3) hegedus001


hegedus001
aktív tag

Te jó ég, mi ez …. :F Nagyon sokat kell pedig ennyi pénzért dolgozni…. :O

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#4) jeni válasza joey04 (#1) üzenetére


jeni
félisten

Gyenge hardver elemekkel - NOKIA névvel kompenzálva még minmdig azt hiszik - sorba állnak ezért a 5 betűs tábla gépért. :Y
Inkább lett volna jobb CPU,nagyobb RAM és aksi,emellett a jelenlegi kijelző már nem is zavarna annyira.

(#5) Armagedown


Armagedown
őstag

Nagyon jó lett ez a cikk, bebizonyítottad, hogy rendesen le is lehet írni egy termékről, hogy nem jó, anélkül, hogy lealáznád a gyártóval együtt.
Tanulhatna tőled a főnököd :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) janeszgol válasza Armagedown (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Dani még lelkes. 1-2 év HMD termékek tesztelése után nézzük meg. De most őszintén. Ha én ezt megkapnám tesztre lehet falhoz is vágnám mérgembe. Gyenge kijelző, gyenge hardver és gyenge akku! Bizony ám jeni jól írja, akkuban is több kellett volna.

(#7) bostone


bostone
addikt

Én azt mondom, józanul és részegen is: inkább gyűjtsetek még pénzt jobb eszközökre, egészen más élmény azokat használni. Aztán egyszer kikopnának a köztudatból ezek a bontószökevények.

(#8) erahurka


erahurka
félisten

El kéne felejteni ezeket az 1280x800-as felbontásokat már. 8"-ra Full HD kéne, 10"-ra meg annál is nagyobb. Minden ami alatta van részemről használhatatlan.

(#9) helixP válasza joey04 (#1) üzenetére


helixP
nagyúr

... ahhoz képest meg sok.

(#10) Graphics válasza janeszgol (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát tényleg nem egy acelos jószág... :(

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) A Zéé


A Zéé
addikt

Nagyon sajnálom, hogy senki sem ad újonnan fullHD kijelzős, 4/64 gb-os, 8-8,5"-os androidos tabletet, ezért sem cserélem a kivénhedt Huawei T3 8" tabletem. T5 10" van mellette céges, de az már nagy, a telefon meg kicsi nekem a mostanihoz hasonló, esti netezéshez, egyiket sem igazán szeretem erre...
Nagyon sajnálnám kifizetni az Ipad Mini árát, de lehet, hogy nem marad más :(

Just a simple Lineman...

(#12) DS39 válasza A Zéé (#11) üzenetére


DS39
nagyúr

Egyetértek, sajnos nincs életképes androidos alternatíva az iPad mini-re.
:(

(#13) erahurka válasza DS39 (#12) üzenetére


erahurka
félisten

Nem éri meg valamennyi kompromisszum az 50-100,000 forintos árkülönbséget? Plusz 2" azért nem tűnik olyan vészesnek. Persze másban is jobb az iPad csak kérdés az a része ki lesz-e használva.

(#14) DS39 válasza erahurka (#13) üzenetére


DS39
nagyúr

Ha nem nézem a méretet/súlyt, akkor ez elég jó vétel: Xiaomi Pad 5
(De azért ebből lehetne egy kisebb + legyen már rajta Jack csati is.)

(#15) janeszgol válasza DS39 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Semelyik iPadra sincs. Viszont 100k alatt a Nokia T20 jo vasar, de akar a Realme Pad is az lehet.

(#16) DS39 válasza janeszgol (#15) üzenetére


DS39
nagyúr

A SoC kérdőjeles, nem tudom mire elég, amúgy a T20 nem rossz.
Realme viszont semmi pénzért nem kellene, telefonban sem többet. Az OS-ük memória kezelése pocsék. Van tőlük egy 9 Pro-m, 6 (+ 5 virtuális) GB RAM mellett minden programot kilő, hiába van ellenkezője beállítva.

(#17) A Zéé válasza erahurka (#13) üzenetére


A Zéé
addikt

Pont annyival nagyobb, hogy nem tudom kényelmesen nyomkodni a kanapén, ágyban fekve. Próbáltam többször 1-2 napig használni a cégest a sajátom helyett, de azt már nem érem át kényelmesen a két hüvelykujjammal, állandóan fogást kellett váltani, hogy a belsőbb gombokat is elérjem :( Így meg pont annyira zavart, hogy inkább a PC-t kapcsoltam be, vagy vettem újra elő a T3 Tab-ot (most is az van a kezemben...)

Just a simple Lineman...

(#18) kovbal21 válasza A Zéé (#11) üzenetére


kovbal21
csendes tag

Magam is nem kevés időt szántam arra, hogy találjak ebben a méretben, anélkül, hogy 250 ezer huf-ot elverjek rá, egy 2021 mini személyében! Sokáig ezen Nokia lett volna a befutó, de látva a 3/32... A Samsung A7 Lite Lte ideális lett volna szintén, csak az országban nincs hely, ahol 3/32-nél jobbat találnál (hisz nekünk jó ez is :D) .. így marad a "Realme pad mini 4gb 64gb lte szürke" lehet jó alternatíva lehet. :))

(#19) erahurka válasza DS39 (#14) üzenetére


erahurka
félisten

Pad 5 jó cuccnak tűnik bár 150 elég combos amire én használnám.

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

Feleségem tegnap este kérdezte, milyen droidos tabletet érdemes vennie 70-80k-ból. Mondom, szerintem nincs jó droidos tablet többért se, de majd megnézem.

Szóval ahogy eddig nézem, van a T20 kicsivel drágábban, és ennyi. Durva.

(#21) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ha pontos a specifikáció, akkor itt amúgy sem lenne túl nagy lehetőség nagyobb felbontású kijelzőt rakni bele, mert Nem birná el az SOC.

(#22) erahurka válasza Fred23 (#20) üzenetére


erahurka
félisten

T20-at ne vegyél mert nincs rajta HD Netflix. Amúgy meg vannak jó droidos tabok, nem értem miert kell a sznobizmus még mindig. Ott a Realme Pad az egy korrekt cucc mindenhol ajánlják.

(#23) helixP válasza DS39 (#12) üzenetére


helixP
nagyúr

Nekem mindegyik életképesebb mint az iPad, mert az iOS kizáró ok.
¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

(#24) Fred23 válasza erahurka (#22) üzenetére


Fred23
nagyúr

Semmi sznobizmus, de legyen FHD IPS paneles, legalább 4 GB RAM-mal, jó rendszersebességgel, jó garival, támogatással, és Widevine L1 se árt bizony.

Ezek szerint a T20 is kiesett, Realme meg számomra nem túl ismert márka, de majd rákeresek. Ha Media Marktban kapható, az erősítené a helyzetét.

Egyébként mintha a gyártók direkt arra szövetkeztek volna, hogy ne csináljon senki se normális droidos tabletet. Érthetetlen. Lehet, noti lesz a tabletből.

(#25) hegedus001 válasza DS39 (#14) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Pad 5 árért már kapsz használtan egy iPad minit 5-öt…. USB-C, Apple pencil támogatás. Kényelmes fogás és a rendszerrel sem lesz semmi gondod 5-6 évig…. Érthetetlenek számomra ezek az androidos tabletek. Mintha tényleg összebeszéltek volna, hogy olcsón senki ne csináljon értékelhetőt. (Olcsón=150 alatt)

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#26) moma válasza janeszgol (#6) üzenetére


moma
őstag

amúgy ezeknek a nem sikerült cuccoknak a tesztje vásárlási szempontból legalább fontos, mint a sikerülteké. ettől maradnak pénzek a zsebünkben, amit meg jó dolgokra tudunk fordítani :)

we all deserve a bit of luck.

(#27) janeszgol válasza moma (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez mondjuk tök igaz.

(#28) erahurka válasza Fred23 (#24) üzenetére


erahurka
félisten

Egyébként 10"-ra szerintem a Full HD panel is kevés. De Lenovo, Realme, ezeknek van itthon is korrekt FHD tabjuk 100 alatt-körül. Mondjuk az alap iPad most elég jól és elég jó áron sikerült szóval azt se lehet mondani hogy vagy ezek vagy méregdrágán alma.

(#29) bostone válasza kovbal21 (#18) üzenetére


bostone
addikt

Melyik hazai forrásból szerezted a realme pad minit?

@erahurka:
70-100 között mennek a középkategóriás vagy annál gyengébb droidos táblagépek. Ez nem kevét. Akkor már érdemesebb egy olyan géppel szemezgetni, ami nem egyértelmű pénzkidobás. Kategóriát kell lépni, nincs más megoldás.

(#30) erahurka válasza bostone (#29) üzenetére


erahurka
félisten

Igen, ezért lenne jó egy 8-8,5"-os FHD tablet ebbe a kategóriába. Ott már nem lenne gond a ppi-vel, igaz, van akinek méretben kicsi, de szerintem jobb kompromisszum mint hogy szar a felbontás.

(#31) Rozisoft_Bp válasza hegedus001 (#25) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Ezt a kategóriát kiütötte a nagyméretű telefonok hada 6,7 collal....
Én is hiába kerestem olyan tabletet ami jobb mint a 5 éve vett középgategóriásam. A legolcsóbb 180e forint volt.

[ Szerkesztve ]

(#32) kovbal21 válasza bostone (#29) üzenetére


kovbal21
csendes tag

Anélkül hogy reklámot csinálnék a cégnek, a keresőbe ennyit írtam be "Realme pad mini 4gb 64gb lte szürke". Jelenleg ,99899 hufért értékesítik a beszállítási idő nekem kb 2 hét volt, remélem tudtam segíteni😉

(#33) erahurka válasza Rozisoft_Bp (#31) üzenetére


erahurka
félisten

De miért ütötte ki? 6,7" kisebb mint a 8", ráadásul a hülye képarány miatt a megjelenített kép még kisebb, vagy el van vágva az emberek homloka. Nem mondom, van ahol jól működik a zoom (pl. a Két pasi meg egy kicsi vagy a Family Guy kiválóan nézhető), de szerintem oldalról jobban lehet levágni ha az ember nem barátja a fekete csíkoknak.

Felőlem lehetne az hogy 8-8,5", 16:10-es képarány, FHD kijelző, és nincs rajta kamera, környezeti fényérzékelő, giroszkóp, stb., csak egy kijelző Widevine L1 minősítéssel. Csak streamelni akarok rajta meg ha elég a ppi képregényeket olvasni.

(#34) Rozisoft_Bp válasza erahurka (#33) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Én se örülök a dolognak. mégis azóta fogyatkoztak meg a nem gagyi kis tabletek olvasásra is alkalmas képaránnyal, mióta a phabletek viszik a prímet a telefonoknál.

(#35) janeszgol válasza erahurka (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Raadadul ha kimondottan filmre kell, akkor oled. 150k alatt nincs oledes tablet.

(#36) erahurka válasza janeszgol (#35) üzenetére


erahurka
félisten

Nálam belefér az IPS is, OLED így, OLED úgy, de a telefonom kiejzője azért nem nyugdíjazta nálam se a notit se a tabletet élmény szempontjából.

Amúgy ha OLED, akkor vannak egész korrekt áron ilyen kijelzős notik mostanában, kár, hogy a Windows-t elég mostohán kezelik a streaming szolgáltatók. Nem mintha nem élnék más lehetőségekkel, de ha már kiadok annyi pénzt eszközért és fizetek valami streaminget, akkor a teljes élményt szeretném, nem böngészős 720p-t.

(#37) Gerr0XL


Gerr0XL
csendes tag

Véleményem szerint ez a tablet normális esetben nem érne többet 30-35000 ft -nál, de még a jelenlegi helyzetre való tekintettel sem tudnék 50000 ft -nál többet kiadni érte. Viszont a kezdeményezés tetszik amit a T széria képvisel, azaz hogy kap a vásárló egy vegytiszta androidos tabletet szoftveres támogatással és korrekt hardverrel, elfogadható ár-ár aránnyal. Sajnos, a T10 sem a hardveres oldalon, sem pedig az ár-érték arányt tekintve nem egy jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#38) doooo válasza Fred23 (#24) üzenetére


doooo
veterán

Ott a Tab S7 FE (Wifi) az olcsóbbak közül (persze nem 80k, mert annyiért már semmi normális nincs (most minden megdrágult még jobban, ezek a tabok is), de azért mondom ezeket, mert szerinted többért sincs normális androidos tab, márpedig kétségtelenül van).
Meg persze a Tab S8/+/Ultra. Amik a legjobbak az Androidos tabok közül.

De van a Lenovonak is pár jó ajánlata, amiket viszont néha nehéz Európában, de főleg Magyarországon megtalálni, de ha sikerül, általában a Samsungon kívül egyedül azok érdemesek valamire.

(#39) Graphics válasza Fred23 (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

BBK cégcsoport. Elég ismert pedig.

Vagy úgy mondom, elég nagy. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) janeszgol válasza erahurka (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

És a Realme Pad L1-es. Az a tab jó. Az SoC hozza a minimumot, L1 adott, nagy az akku (8300 mAh), IPS a panel.

(#41) user12


user12
őstag

Talán ha a kiírt árat elosztanák kettővel, jó vétel volna nagyszülőnek, vagy 1-2 alkalmi netezésre

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#42) petymeg


petymeg
addikt

Nem sok értelmét látom a 8 collnak, nem sokkal nagyobb, mint a telefonok, amik már bőven 6 coll felett járnak. Inkább akkor egy 10 coll környéki, az már értelmes méret.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#43) erahurka válasza petymeg (#42) üzenetére


erahurka
félisten

Tartalomfogyasztás szempontból a közel 7"-os telefonok olyan 5,5-6-nak felelnek meg. Böngészni meg cikkeket olvasni pedig azt gondolom hogy a 10" is minek kategória mert jól tördel a web mobilkijelzőre. Könyvekre meg inkább Kindle ha akar az ember szemeket 30 év múlva is.

(#44) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Értem én hogy nincs alternatíva de ezért én egy riport nem adnék. Harmatgyenge,és ahogy írták inkább tegyen hozzá az ember egy kis pénzt és vegyen egy normálisat.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#45) totron válasza janeszgol (#40) üzenetére


totron
addikt

Anyagminőség? Összeszerelési minőség? Élettartam? Működési stabilitás? IPS betekintési szöge, kontrasztja? Töltődugalj stabilitása/strapabírása? Wifi jel vételezési készsége? Megszólalás viselhető/jó/elviselhetetlen dobozhang cincogva? A JÓ eszköz többön áll vagy bukik, mint 3, távolról bemondott attribútum.

(#46) Öcsielvtárs


Öcsielvtárs
aktív tag

Inkább egy Lenonvo M10 Full HD Plus LTE 78k HUF-ért. Igaz, az 10.3-as.

Samsung A54

(#47) babosmiki


babosmiki
addikt

Hát ez meg megint minek? :(( Nem hiszem el, hogy kicsit drágábban nem érné meg egy jobb kijelzővel, erősebb hardverrel..Hihetetlen, hogy nincsen normális Androidos tablet ebben a méretben... :O

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#48) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Tudom ajánlani ezt a márkát EU-s raktárból.Gond nélkül használom már két éve.

[ Szerkesztve ]

(#49) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

(#50) babosmiki válasza Lincoln6echo (#49) üzenetére


babosmiki
addikt

Köszi, de én tényleg a 8-max 9" méretre gondoltam.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.