Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Okoshajkefe: ezen ledobta az agyam a láncot

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2) zeon.hu válasza fornettisuti (#1) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Meglehetősen hosszú hajam van, de szerintem meglennék nélküle.
Persze a poén kedvéért kipróbálnám :)

#?*@&!

(#3) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Az óra brutál jól néz ki.

(#4) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Szépek az órák. Okos hajkefe helyett okos fogkefét is fejleszthetnének, az hasznos lenne.

(#5) Sebhelyes válasza Rodi 4.80 (#4) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Várom a Nokia okosorrszőrnyírót.

(#6) atike


atike
nagyúr

Nekem is bejön az óra.

(#7) Kasya


Kasya
nagyúr

Az ora szuper!

(#8) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Az óra fasza de 40ért már van gear s2. Kár h nem lehet kapni a telekomnál tartozékként.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#9) Oliverda


Oliverda
félisten

A felvásárlás előtt a Nokia Body+ még Withings WS-50 néven futott, úgy látom azon is csak a logót cserélték le. Utóbbit két éve tesztelte a PH.

A Nokia Steel pedig kiköpött Withings Activité, a HR verziója szerintem egy fokkal érdekesebb.

A legnagyobb átalakulás a szoftvernél érhető nyomon, pontosabban annak UI részénél, a funkciók nem igazán változtak.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez még mindig nem elég.
Az az okoshajkefe nem jó fogyasztói piacon van.
Nem a konzumer, hanem az ipari, fodrász ipari piac a célközönség. Létezik a mikroszkoposnak mondott hajszerkezet vizsgálat.
De az szalon-ár, szalon szolgáltatás, így 300+ezer ár!
Ez nem tudja azt a szintet.
Minden más pedig létező dolgok - más formája.
Nem látom a francia eleganciát sehol Alice!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11) AliceWake válasza Polarstar (#10) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

A forma és a dimenziók azért csinosak, azt még a fransziák követték el :B

Oliverda A Body+ már nem tud aktuális hőmérsékletet és szén-dioxid szintet mérni :(

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#12) fornettisuti


fornettisuti
veterán

okos wc mikor lesz?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#13) Oliverda válasza AliceWake (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahhh... tehát letiltották ezeket, hogy akinek ilyen funkciók kellenek az inkább a drágább Body Cardiót vegye meg.

ethernith: Okos fogkefe már létezik egy ideje, íme: [link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) Mr.Silkó válasza fornettisuti (#12) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

(#15) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Nekem ez az óra nagyon tetszik. Kimondottan elegáns és a tudása is pont megfelelő számomra.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) Polarstar válasza fornettisuti (#12) üzenetére


Polarstar
nagyúr

15 éve van már japánban.
Akár 10 millióért is vehetsz vizeletösszetétel elemző Öntisztító, egy literrel öblítő, magától kinyíló fedős, fűtött ülőkés wc-t. :R
És ez csak nekünk új.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17) szekra


szekra
őstag

Na ez szép, letisztult óra. :)

(#18) lampada válasza vodrosjozsi (#8) üzenetére


lampada
csendes tag

Speciel 104 €-ért házhoz küldi a Nokia, ami ~32 000 forint.

(#19) vicze válasza Oliverda (#9) üzenetére


vicze
félisten

Sajnos pontosan az történt a Withings termékekkel, amitől féltem, a csodás Nokia management elkezdte őket butítani és drágítani. 4 Withings termék van itthon, de több már nem lesz az is biztos. :( Pedig nagyon meg voltam velük elégedve.

Egyszerűen szánalmas amit a Nokia a consumer ágon csinál. :(

@13: Azért az Oral-nak egy csöppet jobb fogkeféi vannak és a SW is jóval többet tud, mondjuk jócskán drágább. :P

[ Szerkesztve ]

(#20) petipetya


petipetya
nagyúr

Kár, hogy a Steelt elrontották ezzel a női mérettel, de legalább így nem fog érdekelni.

"nincs rá lezsóidő"

(#21) Oliverda válasza vicze (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Mivel jobb és mivel tud többet?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) Jaded


Jaded
senior tag

Érdekes, hogy mindenkinek hirtelen mennyire tetszik az óra. Nekem HR van (40mm-es), mégsem tudtam eladni másfél hónap alatt, ezt meg mindenki venné :(

Renault Megane IV Limited

(#23) Kasya válasza Jaded (#22) üzenetére


Kasya
nagyúr

Attól hogy tetszik, nem biztos meg is venné az ember. Nekem is tetszik, de az ára kevésbé pl.

(#24) vicze válasza Oliverda (#21) üzenetére


vicze
félisten

Hasonlítsd össze a OralB 9000-rel és meglátod. Pl. A single user nevetséges, nincsenek különböző fejek csak 1 fajta. Egyetlen előnye a játék, ami csak iOS-en van és az újjal nem kompatibilis, illetve az alacsonyabb ár, de hogy az a 20Eur megéri-e abban nem vagyok biztos. Hogy mi benne az innováció azt őszintén nem tudom.
A 3éves Pro 6000 nem olyan csili vili(árban is fele), de jól kiszolgál, és a külön kijelző miatt jobban tetszik igazából mint a 9000, az appot pár hónap után úgyis hanyagolni fogod, annyira azért nem fontos a fogmosás.

(#25) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Kivancsian várom a nokia újra eledeset.
Jelenleg mindenhol megy a reklám kampány.
Szerintem még akár jó is lehet!

(#26) Timer


Timer
veterán

Remélem, ez a mérleg is pont olyan használhatatlan szutyok, mint a Fitbit Aria első generációja. Az hagyján, hogy 802.11/b szabványt használ, ami egyes WLAN routereken már nem megy, de hogy még mérni is pontatlanul mér, amire a gyártó sz@rik, az már nevetséges. Rálépsz, X kiló. Rálépsz újra, X-2 kiló. Röhej.

(#27) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Most komolyan, alvást és lépést a telefonok többsége óra nélkül is tud mérni.... akkor ez minek is? :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#28) vicze válasza Timer (#26) üzenetére


vicze
félisten

Hát közel három éve van meg a Withings "legnagyobb" mérlege, ami a Nokia Body Cardio-nak felel meg tudásban, még sose volt se wifi se mérési probléma. Nyilván 11/g-n kapcsolódik, a b-t nem is értem :) Mérések szinte mindig konzisztensek, nagy problémával nem találkoztam.
Véletlenül nem szőnyegen használod? Akkor elég könnyen előfordulhat, hogy rosszul mér. A mérés igazából semmiben nem különbözik bármelyik másik mérleghez képest, ugyan olyan jól/rosszul mér.

(#27) Fryskitt: A telefon nincs rajtad egész nap, legalábbis én elég ritkán tartom magamon 7/24-ben.

[ Szerkesztve ]

(#29) Timer válasza vicze (#28) üzenetére


Timer
veterán

Nem, úgy még rosszabb, mert akkor sokkal bagyobb a szórás. Biztos,hogy szoftveres probléma, mert szisztematikusan kettő kilóról van szó. Már reflexből kétszer állok rá, de érted, ez olyan tré egy 35 ezer forintos eszköztől (hála az égnek nem adtam érte annyit, használtan vettem, a pontatlanság meg is magyarázza az eladás okát). Ráadásul egyáltalán nem egyedi a sztori, a hivatalos fórum tele van a problémával, és ott is két kiló környéki az eltérés. Szerintem csak annyi a gond, hogy ha nem fix helyen használod, hanem úgy, mint én, hogy el van rakva a szekrénybe, előveszem, ráállok, és ,ár mér is. Nincs tárázás, ennyi. Na, ezt nem sikerült javítani 2-3 év alatt. Nevetséges. Csak azért használom, mert amúgy Fitbit karkötöm van (továbbá a feleségemnek is) már évek óta (azokkal nincs, és nem is volt bajom soha). Állítólag a Fitbit appba be lehetne talicskázni valahogy a Withings adatait is, de mivel közvetlen konkurens, azért erre nem vennék mérget...

Remélem, az új Ariát is teszteli majd a PH, vagy az Aréna.

[ Szerkesztve ]

(#30) savoo válasza Fryskitt (#27) üzenetére


savoo
addikt

Alvásnál magadra kötöd a telefont, hogy mérje pontosan, és ébresszen is vagy hogy csinálod? ;]

(#31) AliceWake válasza Timer (#29) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Hééé, akkor lehet, hogy nem is híztam két sokkoló kilót, hanem eleve két kilóval el van tájolva a tesztpéldány is :F :F :F

Non omnis moriar.

(#32) vicze válasza Timer (#29) üzenetére


vicze
félisten

Igen a Withings -> Fitbit az megy, fordítva nem, a Fitbit nem nagyon engedi, hogy kifelé menjenek más appba az adatok tudtommal. Tehát összelinkeli a két accountot és a Fitbit átviszi az adatokat a Withings accountból. Nekem Jawbone-ba megy minden gond nélkül.

Csak a sajátomból tudok kiindulni, hogy ha mozgatva van akkor kell neki egy kis idő mire bekalibrálja magát, ezt jelzi is mindig (!), illetve kéri hogy várjak(ez olyan 10-15mp), akkor lehet hibás mérés. Illetve Withigngsben van egy giro, ami mutatja, hogy mikor vagy "vízszintben", és addig nem is mér, csak ha megfelelő a súlyeloszlás. Sajnos a folyamatos mozgatás biztos nem túl jó, de ez megint csak leginkább szőnyegre kellene igaz legyen igaz.

(#33) UnA válasza petipetya (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

Csak neked: van Steel HR 40 mm-es változatban is :)

De szerintem nem rossz ebben a méretben, persze ez ízlés kérdése. Nekem az óra bevált, de a szíjat lecseréltem.

(#34) Jaded válasza UnA (#33) üzenetére


Jaded
senior tag

Gyárira vagy más megoldásra? A gyári bőrért nem nagyon szeretnék kiadni 15ezret ha nem muszáj..a szilikonszíj meg nem az igazi.

Renault Megane IV Limited

(#35) UnA válasza Jaded (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez egy NATO vászon alapú óraszíj, ami rengeteg változatban kapható, nem izzad, és emellett aránylag olcsó is.

(#36) jbush válasza AliceWake (#31) üzenetére


jbush
tag

"két sokkoló kilót" - ez a szófordulat aranyos volt, jót nevettem rajta :DDD
Kéne egy referencia mérleg, ami hitelesítetten pontos, az eredményeket ellenőrizendő :-)

(#37) Oliverda válasza vicze (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

A Kolibree multi user, bár sosem használtam és valószínűleg nem is fogom. Én kaptam hozzá puhább, leginkább fogszabályzóhoz való fejeket, bár ahogy látom, még/már nincs a kínálatban, speciel nekem ez sem hiányzik.

"Egyetlen előnye a játék, ami csak iOS-en van és az újjal nem kompatibilis"

Szerintem a statisztika elég nagy előny az Ara mellett, amihez ráadásul nem kell folyamatosan a telefonba bámulni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) Oliverda válasza Oliverda (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Most látom, hogy a Nokia átbrendeléssel együtt a Body Cardioban is letiltották ezt a két funkciót, ehh. Gondolom az akkus üzemidő miatt, de akkor is sokkal egyszerűbb lett volna ki- vagy bepcsolhatóvá tenni, hadd döntse el a júzer, hogy beáldozza-e azokat, vagy sem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) Jaded válasza UnA (#35) üzenetére


Jaded
senior tag

Bármelyik órásnál beszerezhető, vagy külföldi rendelés esetleg? :)

Renault Megane IV Limited

(#40) UnA válasza Jaded (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

Bevallom nem tudom, mert amikor vettem, akkor nem itthon dolgoztam, de ha körülnézek, akkor elég jó árban vannak pl. itt:
http://orabox.hu/webshop/nato-oraszij/18mm.html Nekem fekete van, de persze elég nagy a kínálat.

(#41) Fryskitt válasza savoo (#30) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hahaha... csak rá kell tenni az ágyra és úgy is működik. Amúgy az órát is leveszem alváshoz általában.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#42) Jaded válasza UnA (#40) üzenetére


Jaded
senior tag

Csak az a kérdés, hogy ezek pl simán felrakhatóak-e. Elvileg ennek más a felfogatása, mint egy sima óraszíjnak.

Renault Megane IV Limited

(#43) UnA válasza Jaded (#42) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekem adtak hozzá "rugósfület" is, rá tudsz kérdezni, hogy jár-e hozzá. Ha nem, akkor akár az órásoknál is kapható. ;)

(#44) Jaded válasza UnA (#43) üzenetére


Jaded
senior tag

Köszi!
Esetleg képed van róla hogy néz ki? Csak hogy mégis el tudjam képzelni. :)

Renault Megane IV Limited

(#45) Lacok


Lacok
őstag

Nokia lifestyle.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#46) vicze válasza Oliverda (#37) üzenetére


vicze
félisten

Te a V1-et mondod, ami már max. a raktáron ragadt készlet kapható, Kolibree nem forgalmazza. Ha megnézed a saját összehasonlításukat az Araban se multi user se játék jelenleg.

A statisztika a már a mennyire veszed komolyan a fogmosást kategória. :) Ezt valóban csak a Philips DiamondClean Smart sorozat tudja még, horribilis áron. Ott se pontos számokkal van, csak "térkép". Mocsok jó cucc tényleg többet tud mint a Kolibree, de az ára egy vicc.
Őszintén szólva nem tudom, hogy mennyi embernek kell a Oral-B 4000-nél(~50EUR) több, mi tudja a idő mérést, és a napi trackinget, nyomásérzékelést. Ennél több már inkább a értelmetlen lehúzás kategóriába sorolom, igazából OralB-nél is csak kiegészítők vannak extrába a 4000 és a 8000 között, valós funkcionalitás nincs.

A Kolibree viszonylag jó ár érték aránnyal bír, csak az a kérdés, hogy kinek mire van szüksége, mert a többségnek szerintem a 1/3 árú is bőven elég, és még azt is túlárazottnak érzem, valahol 10e környékén kéne legyenek ezek az eszközök nem 40-50-nél.

(#47) vicze


vicze
félisten

"A Nokia kedden bejelentette, hogy leállítják az Ozo VR kamera jövőbeli modelljeinek gyártását, és elbocsátják a Nokia Technologies alkalmazottainak 30 százalékát."

Jéj Nokia...

(#48) rubitomi


rubitomi
csendes tag

Sziasztok,
Van valakinek Steel HR? Azért kérdem, mert most ruháztam be egyre, de csak utána vettem észre, hogy pont a P10 lite nem kompatibilis. Ha jól vettek ki, akkor valami Bluetooth Low Energy baja van, de valamilyen speckóban megtaláltam, hogy ilyet tud a P10 Lite. Van valakinek valamilyen ötlete?
Köszi

nagyon jól állunk, már majdnem elkezdtük

(#49) wizzgeri


wizzgeri
tag

sziasztok!

Nemrég ruháztam be egy nokia body cardio mérlegre. amikor először beállitottam wifivel müködött rendesen, de amikor hazahoztam hogy itt használjuk akkor az otthoni wi-fi-re nem kapcsolódik :( próbáltam resetelni az sem segitett. valakinek van ötlete esetleg hogy mi lehet a baj? a hálózatot látja, de hiába irom be a jó jelszót azt irja hogy vigyem közelebb és próbáljam újra

(#50) RobeeK


RobeeK
tag

Nem tudja valaki, az óra csak ébresztéskor rezeg, vagy értesítés, pl beérkező híváskor is van rezgő hívásjelzés? Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.