Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) plus44


plus44
veterán

Dobálóznak itt a durva adatokkal, de én már várnám a végleges specifikációt és egy videót is, no megy egy árat. Mennyit kellene spórolnom rá.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2) EczkE válasza plus44 (#1) üzenetére


EczkE
addikt

N8 már nem is jó? :P

Asszem mindenféleképpen!

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

És mikor jön? 2015? :D

(#4) plus44 válasza EczkE (#2) üzenetére


plus44
veterán

Nem, nem. Ez kell ;]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) EczkE válasza plus44 (#4) üzenetére


EczkE
addikt

Akkor sok türelmet és pénzt kívánok hozzá. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#6) AS


AS
félisten

Ez Fake szerintem, SP 1 Ghz CPU meg már csak közép kategória.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#7) fateless válasza AS (#6) üzenetére


fateless
veterán

"már csak középkategória" :Y

Hány olyan készülék van a piacon, ami ennél nagyobb procit használ, hogy ez már csak középkategória?

Mielőtt jössz azzal, hogy még ez sincsen a piacon, meg már bejelentették ezt és azt a készüléket, amelyik majd ha megérkezik, akkor nagyobb procija lenne, előtte abba is gondolj bele, hogy szerinted az 1 GHz CPU már csak középkategória, de nincs tele a piac nagyobb procikkal

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#8) pető bá' válasza AS (#6) üzenetére


pető bá'
őstag

a Nokiánál már ez is előrelépés... ;] nekem nagyon bejön... :B de sosem lesz annyi pénzem telefonra... :N

"... and I hope you have a great day!"

(#9) Magnum_


Magnum_
nagyúr

hát ez tetszik.. alumínium a ház?

I humbly and respectfully decline™

(#10) Gengi válasza hemaka (#3) üzenetére


Gengi
senior tag

Decemberre ígérik. Szeptember 15.-én pedig hivatalosan leleplezhetik.

Ha hamarosan nem jön meg a Galaxy S-em. Már inkább én is erre gyúrok . Az N8-at látva a MeeGo-t nézegetve (erről már vannak videók) a kettőt összegyúrjuk annyira rossz dolog nem sülhet ki belőle. Főleg egy frankó Qwerty-vel. A platform támogatottságától meg nem hinném ,hogy kéne beszélni és félni. Két nagyágyú kooperációja ez.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#11) AS válasza fateless (#7) üzenetére


AS
félisten

Android Motorolák CPU ja is jobbak, és végül Galaxy S és Wave-ben található CPU GPU páros mesze jobb.

4 CPU GPU közül SP már csak a 4. :))
Remélem most már érted. :))
* Galaxy S: CPU 1 ghz Hummingbird (Cortex A8) GPU Power SGX 540
* iPhone 4: CPU 1ghz Apple A4 (Cortex A8) Gpu Power SGX 535
* Droid X: CPU 1ghz Omap GPU Power SGX 530
* EVO 4G: CPU 1ghz Snapdragon con GPU AMD Z430

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#12) plus44 válasza EczkE (#5) üzenetére


plus44
veterán

Na, mert az N8-hoz nem kellenek ezek mi? :DDD

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#13) EczkE válasza plus44 (#12) üzenetére


EczkE
addikt

Kell csak kevesebb. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#14) Gengi válasza AS (#11) üzenetére


Gengi
senior tag

Ez csak számháború... Attól ,hogy egy technológiában van erő azt ki is kell használni ,de az 1 Ghz SP egyáltalán nem középkategória... Konkrét példám van .: Te a második helyre soroltad az I4 chipjét mégis sokkal impresszív dolgokat mutogatnak rá mint az SGS-re.

Nem érdemes mindig ezekket a számokat mutogatnod ,mert ezekben kb semmi érdemi infó van. Mi van akkor ,ha a MeeGo annyira jól sikerül ,hogy több kraftot hoznak ki belőle ,mint az SGS-ből... A másik meg az ,hogy az N8-ban egy erős grafikus chip van... Szerinted majd a csúcskészülékükbe raknak gyengébbet...

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#15) Sofian


Sofian
őstag

Ajajajjj...csak nehogy elnokiázzák és 150+ legyen az ára....

(#16) Digital


Digital
addikt

Ha az N8-at 12mp-s kamerával szerelik, akkor nem hiszem hogy az N9-be kissebb felbontásút szerelnének:F
Ha minden igaz ez lesz az aktuális csúcsmodell.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#17) plus44 válasza EczkE (#13) üzenetére


plus44
veterán

Vagy ki tudja...:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#18) nbg válasza Digital (#16) üzenetére


nbg
senior tag

Beneztem, befogtam... :B

(Nokianal qwerty-rol valahogy mindig az okostelefonokra asszocialok...)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#19) Gengi válasza nbg (#18) üzenetére


Gengi
senior tag

A Nokia N szériájának (ami a multimédiát jelenti) és a gyártó csúcs készüléke :F ...

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#20) shev7 válasza AS (#11) üzenetére


shev7
veterán

eljen az uj e-penisz... :W

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#21) Straw válasza AS (#11) üzenetére


Straw
senior tag

Addig amíg benchmarkokban jobb a snapdragon (teszem hozzá csak a jobb optimalizáció miatt) addig szerintem ezzel felesleges ezzel dobálózni, mellesleg a Humminbird-öt meg az A4-et szerintem nem is veheti meg senki mert azok a Samu meg az Apple sajátjai, tehát marad a SD meg az OMAP sorozat.
És szerintem egy telefonba bőven elég (egyelőre) egy snapdragon, nyilván van aki sokat játszik telón, az majd vesz iPhonet, vagy valamilyen droidot vagy samut, szerencsére most már van választék.

42

(#22) AS válasza Gengi (#14) üzenetére


AS
félisten

Itt még nincs vége jön Intel Atom , és Nvidia Tegra 2 amik mesze túl szárnyalják az első helyezettet is.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#23) fateless válasza AS (#11) üzenetére


fateless
veterán

A kezdeti mondatod, csak hogy el ne felejtsd:
"SP 1 Ghz CPU meg már csak közép kategória"

Továbbra sem értem, hogy miért lett ez a proci középkategóriás.
Azért, mert más készülékekben talán egy kicsivel jobb processzor van?
Azért, mert a másik készülékekben találhatü egy jó GPU is? - Ettől persze semmit ne mváltozik a CPU...

Ezektől még nem lett ez a processzor közőpkategóriás. Vagy akkor a te megfogalmazásod alapján, ha a két 1 GHZ-es proci között ekkora kategóribeli eltérés van, akkor a Spica 800-as procija már low end?

Ne értsd félre, nem érdekel engem ez a Nokia, nem is akarom megvédeni sem őket, se mtéged mindenképpen támadni, csak nem szeretem, amikor személyes preferenciák határozzák meg egy-egy processzorcsalád pozícióját, mint ez esetben.

Ezt a snapdragon procit jelenleg sehol nem kategorizálják a középmezőnybe.
( Erre mellesleg te hozod fel a legjobb példát, hiszen még te is a csúcskategóriával hasonlítod össze, nem pedig a valós középkategóriával, mondjuk a SE X10 mini vagy a Spica procijával.)

MOD
shev7: sajnos ezek mindig megvoltak és meg is lesznek. 10Hz-cel nagyobb proci már "széjjelgyalázza" a másik gépet :U

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#24) ClioRS


ClioRS
őstag

Az egyik állítólagos tesztelő azt mondta egy fórumon, hogy tudomása szerint nem Snapdragon lesz benne, de az 1Ghz igaz.
Szóval meg lehet kockáztatni - bár elég durva lenne - egy TI OMAP4-et, de lehet, hogy az Intel állt elő valami okossággal :U

(#25) Maxentius válasza AS (#22) üzenetére


Maxentius
addikt

Az az Atom nem lenne túl szép, mert állítólag baromi sokat fogyaszt, és hát ilyen tenyérgépeknél számít az üzemidő is... Ami meg a kamerát illeti, sztem 8 MP lesz, mert a kamerás csúcsmobil címet biztosan az N8-nak adják (ha ebbe is 12 MP kerülne, akkor mi maradna az N8-nak? szvsz), az alsóbb kategóriások pedig már rendre 5 MP-t kapnak, és azért annál jobb kellene ide.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#26) AS válasza fateless (#23) üzenetére


AS
félisten

Értem én de jobb ha igyekeznek mert elég durva CPU k jönnek évről évre:
Samsung:
55V210: 1GHz Cortex-A8 Single-core Q3 2010
Orion: 800 MHz Cortex-A9 Dual-core Q1 2011
Pegasus: 1 GHz Cortex-A9 Single-core Q4 2011
Hercules: 1 GHz Cortex-A9 Dual-core Q1 2012
Draco: 1.2 GHz Cortex-A9 Dual-core 2013
Aquila: 1.2 GHz Cortex-A9 Quad-core 2013

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#27) #16820480 válasza Straw (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

az A4-et nyilván nem veheti senki. "apple doesn't share technology"
de a Samu chipjét lehet használni. pölö az új Meizuban is ilyen lesz majd.

fateless: nem a cpu órajele számít sokat. a snapdragon jól teljesít nyers erőben, de a beleintegrált gpu elmarad mondjuk az omap-tól jóval. illetve ha jól tudom, akkor nincs benne például dedikált videó dekódoló, ezért sem igazán jó hd tartalmak kezelésére.
ezek a telefon adatlapján kevésbé megjelenő apróságok számítanak. mondjuk egy omap nem 10%-kal többet hoz 3D-ben, hanem rádupláz, tripláz a snapdragonra. a hummingbird meg teljesen állva hagyja. mivel újabban már inkább a 3D teljesítmény fontos, a kezelőfelületektől kezdve sokmindenig a gpu számolja a feladatokat, ezért nem a cpu nyers ereje a lényeg. lásd a motorolát, hogy nem az 1-1,5ghz-es procikkal dolgozik, hanem 600-700mhz-en, de jó grafikus gyorsítóval.

[ Szerkesztve ]

(#28) fateless válasza AS (#26) üzenetére


fateless
veterán

Lassan ott tartanak majd, mint a tavalyi gépem U7600-as procijai :DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#29) Straw válasza #16820480 (#27) üzenetére


Straw
senior tag

Köszi az infót, ezt nem is tudtam.

Mellesleg nagyon jó példa a Friends-es vidi :C :C

42

(#30) Gengi válasza AS (#22) üzenetére


Gengi
senior tag

Akkor

1, Intel Atom már van.... (Netbook)
2, Max Intel Moorestown jön telefonokba...
3, Nvidia Tegra 2 -ről minden gyártó csak beszél.. de ilyet senki se mutatott még be sem.

4, Ha egy proci kész is van ,de nincs tömeges szállításon.. (Lásd Dual Core Snapdragon) Egy gyártó mi a fenét rakjon bele a készülékébe szerinted? Hogy el tudja adni egyáltalán... Abból kell választania ,ami van nem abból ,ami nincs.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#31) Dare2Live válasza AS (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kérdés 2011ben sample van vagy termelés. és hogy mennyit zabálnak majd ezen csodák. Nem véletlenül írnak tabletet több általad felsoroltra is... megette a fene az egészet, ha délben lemerül mert belepaszirozták egy mobilba. Engem sokkal inkább érdekelne ha aktív használat mellett estére nem köszönne el a mobilom. 4-5h 3gs browsolásnál többet új szifonon kívül melyik mobil tud? (oké E72 de azon nem netez senki 4ht...)

szerk:
gengi: mondjuk tegra2s készülékek igazán jöhetnének már. Engem nem a játékok alatti konkurenciát alázó teljesítménye érdekelne hanem, hogy e mellett még fogyasztás ügyileg is nagyon jónak igérik.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) Misály válasza #16820480 (#27) üzenetére


Misály
addikt

és mivan ha mellécsapják a broadcom gpu-ját ami az n8-ban van?

(#33) Ankhiszesz


Ankhiszesz
tag

Ha a billentyűztet körüli rész fekete lenne (csak a kijelző körüli rész lenne ezüst), akkor még tetszene is a készülék. :U

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#34) Gengi válasza Dare2Live (#31) üzenetére


Gengi
senior tag

Jaja. Engem se feltétlen a játékok inkább a mobil videózási szerkesztés (Konvertálás),meg 1080 p :)... Kíváncsi vagyok rá no.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#35) AS válasza Dare2Live (#31) üzenetére


AS
félisten

Na igen fogyasztás nagyon fontos dolog, am van még készülék az pedig Samsung Wave, Bada, super amoled és majdnem ugyan az a CPU GPU páros ami benne van Iphone4 ben igen jól teljesítményidőt ad.
Ezzel szemben pont Sp-s HD2 vagy a Desire igen hamar lemerül...
Erről is volt már teszt.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#36) erdoke válasza AS (#11) üzenetére


erdoke
titán

Állítólag az iPhone 4-ben nem 1 GHz-en fut az A4, hanem "csak" 800 MHz-en. A Z430 pedig az SGX 530-nál erősebb, közelebb áll az 535-höz.

A legjobb aláírás a héten

(#37) #16820480 válasza Misály (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem tudom, nem vagyok jós, sem microchip technikus :)
nem tudom, hogy csak úgy mellé lehet-e csapni, de szerintem ezek a soc-ok eléggé egybe vannak öntve.

(#38) Straw válasza #16820480 (#37) üzenetére


Straw
senior tag

SOC-on kívül külön mellé lehet pakolni, csak a vezértlést is meg kell csinálni hozzá, ugyanúgy ahogy egyes netbookoknál is így van.

42

(#39) #16820480 válasza Straw (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

éppen az a lényege a soc-nak, hogy ne kelljen mellépakolni :) olcsóbb gyártani is, meg minden. ez olyan, mintha egy kocsiba nem beépítenéd a turbókompresszort, hanem utánfutón mögécsapnád. a netbook az más, ott van bőven hely azért, ráadásul azok x86 megoldások, ahol az utóbi időkig nem nagyon voltak egyáltalán on-chip gpu (ezt a core-i családdal vezette be a zintel).

(#40) DemonDani válasza erdoke (#36) üzenetére


DemonDani
addikt

Ezeknek a VGAknak teljesen mindegy a teljesítményét ilyen formán vitatni, úgyis csak elméleti számítási eredmények alapján lehet mérni, ami a valóságot igen ritkán fedi. Game tesztek alatt kéne nki vetíteni, de valóságban androidos gamek alatt biztos vagyok benne, hogy szebben mennének az 530al.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#41) ClioRS


ClioRS
őstag

Találtam egy ilyen eszmefuttatást: http://www.knownokia.ca/2010/08/n9-it-aint-snapdragon.html

Nem ír hülyeséget az író...

(#42) Dare2Live válasza ClioRS (#41) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

naja nem kicsit valószínübb a 3630...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) Gengi válasza ClioRS (#41) üzenetére


Gengi
senior tag

Ha jól emlékszem az aksija nem 1500-as így az a nyerőbb infó ,ami energia hatékonyabb.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#44) Norbi21


Norbi21
senior tag

Határozottan tetszik. Azért az 1gigahertzes procit ha jól optimalizálod, ki tudsz belőle hozni szép dolgokat. Ne szálljanak el az árával, és tuti jó vétel lesz.

(#45) Sofian válasza Gengi (#30) üzenetére


Sofian
őstag

Intel Moorestown nincs. Az Intel Atom.

(#46) janes74 válasza Sofian (#15) üzenetére


janes74
senior tag

Lesz az 180 is :)

(#47) ClioRS válasza Dare2Live (#42) üzenetére


ClioRS
őstag

Igazából nem a proci fontos, ha van egy jó GPU amire támaszkodik a rendszer, mint a Symbian^3-nál. :U

(#48) Gengi válasza Sofian (#45) üzenetére


Gengi
senior tag

Az Intel Atom egy netbookokba ,notikba ,PC-kbe szánt alacsony energia fogyasztású proci ,ami nem jön olyan formában mobiltelefonokba ,tabletekbe mint ,ahogyan az eddig megszokott. Az Intel beleintegrálta az egyik módosított Atomot (45 nm Z6XX (lyncroft vagy mi) a Moorestown-ba, ami egy SOC. Így fog jönni a zsebekbe nem pedig atom formában.

Igazad is van( ha máshonnan nézem..) ,de a jövőről írt ,akkor már legyen az helyes.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#49) crey válasza AS (#11) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Erre vannak mérési eredmények is?

Egyrészt a Galaxy S és az A4-es chip ugyanaz, másrészt a Droid X OMAP + SGX 530 lassabb mint a Snapdragon AMD Z430-al.

Az egy másik kérdés, hogy a HTC szemétláda :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#50) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Hósszú hónapok óta az első nokia ami tetszik :K , de a valós adatokra és az árára is kíváncsi leszek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.