Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ESP


ESP
senior tag

N8-nak ismerősi kör szerint is a mai napig elég jó kamerája van.

Nekem szinte csak az tetszik benne.

Jó tanácsként mondom hogy ezen a képen takard el az IMEI számod nehogy visszaéljenek vele!

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#2) devast


devast
addikt

Nagyon megy a retró itt a logouton az utóbbi pár napban :DDD

(#3) UnlimitedN20


UnlimitedN20
tag

"Kipróbálás nélkül ezért sem szoktam szidni a termékeket a fórumokban, hiszen az ember érdemben csak akkor tud szubjektíven nyilatkozni a sebességről, használhatóságról."
Objektíven, nem ? :)

█║▌│█│║▌║││█║▌║▌║

(#4) Energie X


Energie X
őstag

Jó kis telefon volt ez :) Nekem csak a kamerája miatt van még meg, egyébként már váltottam volna... Kár, hogy a Nokia nem használja fel az n8 optikáját más Windows Phoneokban... tuti vinnék mint állat!

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#5) kpal


kpal
veterán

Jó látni mennyi ember foglakozik az N8-al és nem felejtették el ennyi idő után, az én szemeben halhatatlan telefon lesz mint a 7650 amire most is szeretek ránézni mert nem egy divat kütyü mint sok egyéb telefon... iphone 5-nek sincs ilyen jó kamerája pedig az N8 jóval idősebb.
Azt viszont nem értem sokan akik árulják az N8 szinte egyikhez sincs ilyen hedset :( mit csinálnak vele.. :F

[ Szerkesztve ]

(#6) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

N8 memorial week van? :F :D

All→M8

(#7) ESP válasza kpal (#5) üzenetére


ESP
senior tag

Higéniai okok, talán?
Én sem szoktam adni. Főleg az ilyen fejbedugósakat.

S3,i4S,i5-nek azért elég jó kamerája van!

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#8) kpal válasza ESP (#7) üzenetére


kpal
veterán

higiénia miatt lehet, de az mikor csak egy töltő van hozzá és semmi más az is elég gáz.
Jó kamerájuk biztos,de mégis csak az N8 egy minőségi mérce még ma is.

És a cik írójának minden elismerésem nagyon tetszik és szép lett !! :R :R

#9) ESP: Nah igen.

[ Szerkesztve ]

(#9) ESP válasza kpal (#8) üzenetére


ESP
senior tag

Amikor csak egy töltő van hozzá akkor erősen megkérdőjelezhető hogy valójában honnan is van az a telefon

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#10) zed juron


zed juron
aktív tag

Míg a telefonnal készült képeket azonnal fel lehet ismerni bárhol általában, az N8 képe leginkább egy átlagos kompakt géphez hasonlít, nincs benne szinte semmi mobilos hatás.

[ Szerkesztve ]

(#11) Thunderzolee válasza ESP (#7) üzenetére

Azért az N8 kameráját egyik sem éri utol.
Az S3-nak is csak egy hátránya van (számomra), a kamerája.

Munkahelyemen gyakran kell fényképeznem.
Régebben egy fényképezőt, és egy telefont hordtam magamnál. Aztán az N8 után mindkettőt leraktam, és csak egy N8-as van nálam. A nagy felbontásnak köszönhetően gyakorlatilag mindegy, h nincs optikai zoom, a részleteket így is ki tudom nagyítani szgépen.
Egyetértek az előttem hozzászólóval, kár, h a Nokia a többi telefonjába már nem ezt a fényképezőt rakta. Persze ott van a PureWiew, de az már más (pláne az ára).

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) Rayyy válasza UnlimitedN20 (#3) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem, jó az a szubjektíven.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#13) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én ezekkel a képekkel találkoztam már, csak nem tudtam ide fognak feltöltődni. :R

(#14) kpal válasza Thunderzolee (#11) üzenetére


kpal
veterán

Majd talán kinövik ezt a gyerekbetegségüket az új Nokia telefonok és hátha megkapják a komly camokat ...

(#15) jan101


jan101
tag

Gratula a telefonhoz. Én is most kezdtem el újra szemezni vele.

(#16) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Senki nem ismeri az Opera mobile-t? Hé emberek! SymbianOS tagnak is üzenem.
Opera mini: felhőben renderelt weblap képe kiközvetítve: pro, minimális RAM és számításigény, ezért jó pl zárt rendszeren. Kontra: nem interaktív, mobil oldalakat jelenít meg, számomra élvezhetetlen minőség.
Gyári böngésző: kiváló alkalmazás arra hogy az m.opera.com-ról leszedjük az opera mobile-t, és feltelepítsük az I-nigmát, tekintve hogy operából nem látszik a teló típusa.
Opera mobile: full asztali böngésző élménye mobilon, MINDENT a mobil renderel, számít és jelenít meg. HTML5-tel! WebGL-lel! HTML5 videocodec nincs benne sajna. Ha meg beállítod desktop user agentre, akkor meg nem is jelenít meg mobil oldalt ha nem szeretnéd külön. Egyébként meg marha gyors a Belle-s mobilokkal is. RAM-ot azt eszik az biztos. Ha valami übernagyot nyitsz meg, akkor elég egy oldal is. Pl beágyazott google map, vagy sok facebook komment webplugin akasztja meg. Ha elfogy a RAM persze... Ez N95-2 vel azért előfordul, de duplarammal kevésbé...
Az opera minit meg hagyjátok meg a W705-nek meg a W200i-nek. Persze van mobil aminek az is sok. Még a négyes is. Az a Sam D900i...

[ Szerkesztve ]

(#17) rep3at


rep3at
őstag

Köszönöm az építő hozzászólásokat. Pont így esett hogy ketten is írtunk egy héten, de szerintem a két cikk kiegészíti egymást.

Már amúgy nincs a tulajdonomban a készülék.

Én is Opera böngészőt használom a legtöbb telefonomon, szerintem is a legjobb.

Forward thinking. كرر

(#18) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Már napját se tudom mióta akarok egy ilyen telót, de állandóan meghiúsult valami miatt a beszerzése. Viszont a Nokia N9 ára már egyre jobban süllyed, használtan szinte egy áron van a Nokia N8-al, ami a fényképezőt leszámítva azért jóval erősebb kütyü. És akkor még ott a Lumia 800 is. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) kpal válasza =Mentor= (#18) üzenetére


kpal
veterán

luma 800 az nagyon gyengus,kamera téren aztán videóhívást se lehet... :N

(#20) Kolondrum válasza quailstorm (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az nem megy, nem menti el a jelszavakat hiába írok be valamit, majd leokézom újratölti a jelszó beíró lapot vagy épp kiírja nem jó a jeslzó amikor fix, h jó. Azért minizek. Igaz több hónapja néztem a mobile-t.

(#21) Maxentius


Maxentius
addikt

Pont emiatt a mini-számítógéppé építhetősége és a kamerája miatt nézegettem anno az N8-at, aztán az Xperia S nagyjából pótolta is ezen vágyaimat. :) Jó lett a cikk amúgy. :R

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#22) zed juron válasza Maxentius (#21) üzenetére


zed juron
aktív tag

Szvsz. annyiban kiigazítanivalónak találom a cikket, hogy a gyári böngésző az nem közepes, hanem kifejezetten gyenge. Operát futtatva lehet közepes szintet elérni.
Nekem most van itthon egy Lumia 900 is, hát ég és föld az N8 Operájához képest gyorsaságban és használhatóságban. Akinek fontos szvsz. Lumia 900-on nagyon jó a Facebook applikáció is, legalábbis nagyon pofás és gyors is.

A többivel meg ugye messzemenőkig egyetértek. Érdekesnek találom azt is, hogy a navigációban senki sem emelte ki azt az egyedülálló dolgot hogy az utcaneves navigációs hang beszédszintetizátorral olvas be gyakorlatilag bármit ami utcanévként elé kerül. Mondjuk elég vicces volt Bécsben amikor magyar kiejtéssel a német hangzású utcaneveket mondogatta. :D

De ez akkor is egyedülálló. Ami nincs a Lumiákon sem :(

(#23) MC Pite válasza Energie X (#4) üzenetére


MC Pite
veterán

Tuti nem, ájfon és windows nem okostelefon, és nem átlag európai usereknek van kitalálva... Én nem bírtam/bírom megszokni.

Más: N8as galériám a cikkíró engedelmével, mert... még úgy tűnik némi szokást igényel a fényképezés a géppel.
:R

Ill N8 user group.

quailstorm: Jogos, opera minit kb egy éve nem is használom, az Opera mobile ha nem wifin vagyok, tömörít. A mini öreg sz*rokra van, nem N8-ra... Nem ritkán használom 8-10 oldallal.
ezt esetleg a cikkben is lehetne korrigálni.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24) Rhino666


Rhino666
őstag

Fura hogy tesztkép egy darab sincs... :F :D

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#25) gkuruczkg


gkuruczkg
csendes tag

Nem egy mai darab, de én is megtartottam a Galaxy SII mellett, mert sok dologban jobb.
A gyári zenelejátszó a gyári fülessel nagyon jól szól, az SII még egy sennheiser CX 400-II fülessel sem ér a nyomába. Az FM transmitter is okos dolog, a navigációról nem is szólva, különösen, hogy adatkapcsolat nélkül is működik. A Belle Refreshhel már tudja a DLNA szolgáltatást is, klassz hogy WIFI-n keresztül, mindenféle kábelek nélkül lehet videót lejátszani arra alkalmas TV-n. A fényképezője a xenon villanóval jobb képeket csinál mint egy nagyon alap LUMIX gép. Amíg működik nem is fogom eladni!

[ Szerkesztve ]

(#26) =Mentor= válasza kpal (#19) üzenetére


=Mentor=
őstag

Igen ezért szemezek én is inkább a Nokia N9-el, abban egy fokkal jobb a kamera, legalábbis a tesztképek alapján + előlapi kamera sem hiányzik, illetve van NFC is. Igazából a MeeGo is olyan halott rendszer már mint a Symbian szóval ezen nem múlik a választás.

[ Szerkesztve ]

(#27) quailstorm válasza Kolondrum (#20) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem próbáld újra. Ilyet sose tapasztaltam egyébként. Bár jelszókezelést S60v3-on és Maemo5-ön használtam(használok) benne. De ott mindig is ment. Sőt olyan lapon is menti ahol php scripttel tiltva van.

(#28) Thunderzolee válasza =Mentor= (#26) üzenetére

N9-es kamerája nem jobb, azt elnézted, akármilyen tesztkép(ek)et is láttál. :(
Sajnos az N9-es nagy hibája, h a kameramodult nem örökölte az N8-ból, különben sikeres folytatása lehetett volna az N8-nak.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29) MC Pite válasza Thunderzolee (#28) üzenetére


MC Pite
veterán

Elsőre én is félreértettem, a 800as lumiához képest írja...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#30) yolan válasza callmeakos (#6) üzenetére


yolan
őstag

kb, de hát jó ez, bár inkább olvasnék egyéb fónokról, mint kettő n8-ról.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#31) Kolondrum válasza yolan (#30) üzenetére


Kolondrum
félisten

7. Oldal: 'A cikk írását megelőzően pár dolog átfutott az agyamon, amit direkt nem írtam le és nem írok ki, de ha látom, hogy beigazolódott jelezni fogom.' - kiszámítható volt! Nem neked lett írva egyik sem mondjuk úgy. Ahogy én nem tettem szóvá, hogy valaki a bl döntőröl regélt ami nekem = a full érdektelenséggel, úgy te sem tedd. Tudom most droid láz van, te is ebben élsz, tegyétek, csendben.
Ezt a telefont fel kell építeni,hosszú órák alatt, nincs minden az ember p.csája alatt, ezért tudom szeretni,értékelni és ezért nem tudom a droidot.legalábbis én.

[ Szerkesztve ]

(#32) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Szép ez a teló, legalábbis szemből. Ha lenne rá normális navi, akkor még el is fogadnám. Persze lehet hogy sokak szerint a jelenlegi is bőven használható rajta, de azért egy IGO-t, vagy Sygicet szívesebben nyúznék.

(#33) xedos


xedos
addikt

Volt iPhoneom, Van N9-em és N8-am...
Az N8 egy különleges telefon! A mai napig teljesen jól használható!
A kamerája veri a piac összesét! Kivéve a pureview 808-at. Videó lehet, hogy csak 1280x720-as, de tudsz benne zoomolni -12Mpixelből vágja ki...
Ami nagy baromság benne: a levelezés... nagy mellékletek kezelése, levélből nem tudsz kiszedni szöveget stb...
A kijelző mínősége jó, amiben verhetetlen a mai okostelefonokkal szemben az az akksi idő!
Nyaraláskor a képek 40-50%-a ezzel készült és nem bántam meg!
Én elégedett vagyok a navigációval, bár iPhoneon a fizetős iGo egy kicsit jobb.

(#34) KillHates válasza kpal (#5) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem is ezzel a fülessel volt...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35) zed juron válasza xedos (#33) üzenetére


zed juron
aktív tag

Lehet hogy tényleg csak az én véleményem, de az Igo Iphone-on egyáltalán nincs olyan jó összességében mint az N8 navigációja. Legfeljebb kinézetre az szebb, meg nagyobb fps.

[ Szerkesztve ]

(#36) kpal válasza xedos (#33) üzenetére


kpal
veterán

Hiába csak 1280-as a videó akkor tisztább jobbat készít mint más telefonok Full HD-s videója.

(#37) perge666


perge666
veterán

Jajj de régi egy telefon!!
Jó hogy nem sorolja be 1-2 ember a Retro stílusba :((
Én addig fogom nyúzni amíg 1 szusz is van benne!!
Utána főhet a fejem hogy mi legyen az utódja :F
Bár ez még a jövő zenéje!!
Soha nem volt még ilyen jó telefonom,és ahogy a kínálatot nézem nem is lessz!!

(#38) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Én is többször neki futottam,hogy veszek egy ilyen telefont de mindig közbe jött valami.Most meg már érzelmi okokból nem vennék mert a nokia dörgölődése a Microsofthoz és symbian ill MeeGo dobásával elveszítette a szimpátiámat.Másik meg van már a családba egy androidos tablet és akkor már a következő telefon is androidos lesz.Így átállunk szépen a zöld robotos OP rendszerre.

(#39) perge666 válasza qwertly (#38) üzenetére


perge666
veterán

Szerintem a tabletnek semmi köze a telefonhoz.
Én is tervezem a Tablet vásárlást,akkor ne tegyem mert symbianos tablet nem létezik?? :)) :)) :)) :))
Lehet pont emiatt fogom megszokni és megszeretni a droidot,és ha majd tönkre megy az N8-am/5év xD/akkor androidos telót veszek.
Bár ezt kétlem,mert Nokiát szeretnék majd.............

(#40) qwertly válasza perge666 (#39) üzenetére


qwertly
addikt

Akkor nem érteted meg amit mondtam,lett egy tablet amely androidos rendszert.Kiismerd és akkor már olyan telefont veszel amely ugyan úgy androidos.Mert már a tableten megismerted kitapasztald a rendszert ;) így már érthető.

(#41) perge666 válasza qwertly (#40) üzenetére


perge666
veterán

Nem kötekedni akartam csak....á mind1 :R :R

(#42) ForRedGlory válasza Rayyy (#12) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Fuss neki még egyszer, oda az objektív szócska inkább passzol ;]

[ Szerkesztve ]

(#43) sanyijedi válasza kpal (#5) üzenetére


sanyijedi
őstag

(#5) kpal én se adtam hozzá, mert nagyon tetszett :D

(#38) qwertly csak a droid! :D

egyébként mennyire lassú telefon volt (legalább is nekem). újra tettem, de az se segített. egy alap lagg volt benne
fagyott, meg akadt.. pedig anyaghasználatban, kézreállásra, kamerában.. perfekt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#44) kpal válasza sanyijedi (#43) üzenetére


kpal
veterán

áha szóval ezért :D
az viszont már zavaróak kezdenek lenni a új telefonok akkora méretűek h. egy kézzel nem nagyon lehet kezeli :(

[ Szerkesztve ]

(#45) D4nte válasza ForRedGlory (#42) üzenetére


D4nte
csendes tag

Akárhányszor fut neki, akkor is a szubjektív passzol. :D

(#46) ForRedGlory válasza D4nte (#45) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ezen nem veszünk össze, szerintem a mondat így ebben a formában kissé emészthetetlen, magyartalan :)

(#47) numero46 válasza kpal (#5) üzenetére


numero46
csendes tag

".....Nem felejtették el ennyi idő után...." Mennyi idő után ? Azért ez félelmetes ....negyedévente kerüljenek a süllyesztőbe a telefonok ? Egy átlagember most jut el odáig , hogy meg tudja venni használtan B+ ....bocsi ezért , de odakívánkozott a végére.

(#48) kpal válasza numero46 (#47) üzenetére


kpal
veterán

bocsi!! de Én is most jutok oda hogy megvehetem! Ja és átlagember vagyok!! és arra írtam amúgy hogy sikeres telefon ennyi idő után is!

[ Szerkesztve ]

(#49) rep3at válasza sing1ep1ayer (#32) üzenetére


rep3at
őstag

Az egyik legjobb navigációja a Nokiának van, ezt mindenféle elfogultság nélkül állíthatom. Ráadásul ingyenes is..

Forward thinking. كرر

(#50) Kolondrum válasza kpal (#48) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tudok egy pár ember akinek a telefonra szánt összeg max 3k. A készülékre. Meg tudok rengeteget akiknek az N8 maga a csoda volt amikor a kezében fogta és nem tudtam meggyőzni róla, hogy ez az alsó kategória. Amikor megvettem újan akkor olyan fúújozás volt a telefonjukat sokat cserélők között is hogy ihaj, mert a max keret új okostelóra 20k. Munkahelyemen az N8 egy kisebb ferrari.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.