Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BossBoss


BossBoss
őstag

Nem igazán hoz lázba. Tök átlagos nokia külső. Mondhatni unalmas. Kiváncsi vagyok a forumtársak véleményére.

(#2) Magnum_


Magnum_
nagyúr

szerintetek nem csúnya? némi életet vihettek volna az elölapi gombokba...

I humbly and respectfully decline™

(#3) #72042496 válasza Magnum_ (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Számomra jellegtelen ez a telefon. A tudása persze tetszik! :K

(#4) muveszur


muveszur
addikt

Nekem tetszik, szivesen elcserélném erre az n82-met. Ebből nem hiányzik semmi, mondhatni tökéletes. A nokia tudásban nagyon magasra tette a lécet, összeszerelésbe is lehetne vmi előrelépés, a külső meg szubjektiv.

(#5) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Szerintem sem valami szépség sött mondhatni zavaróan egyhangúan lapos az előlap.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6) jubilleum


jubilleum
senior tag

i a külömbség ez és az n96 között, a kijelzőn kívül?

(#7) Magnum_ válasza #72042496 (#3) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen a tudása fasza. és az akksija? :DDD

jubilleum, a tegnapelötti topicban én is kérdeztem ezt...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#8) muveszur válasza Magnum_ (#7) üzenetére


muveszur
addikt

A neten már több helyen olvasható olyan cikk h miért jobb az n85?
pl itt:[link]

(#9) Magnum_ válasza muveszur (#8) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tényleg jobb az N85...

I humbly and respectfully decline™

(#10) #16820480 válasza BossBoss (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem szép, kultúrált külső, és a képek alapján sokkal masszívabbnak tűnik, mint elsőre a sajtófotókon. szerintem jó kis telefon lesz, nagyon jó apró megoldásokkal (pl. billentyűzár). mondjuk az N96-nak emellett nincs sok értelme, főleg, hogy az ráadásul gyenge procit is kap majd...

(#11) Magimano válasza Magnum_ (#9) üzenetére


Magimano
aktív tag

nos igen... ezekben igen. de mi van a többi tulajdonsággal? Tv vevő? nagyobb kijelző? nagyobb memo.??

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#12) Magnum_ válasza Magimano (#11) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem a jo akksi fontosabb pl. (enyémben 150mah-s van :DDD )

I humbly and respectfully decline™

(#13) Magimano válasza Magnum_ (#12) üzenetére


Magimano
aktív tag

150mah? nem 1500? :)

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#14) Magnum_ válasza Magimano (#13) üzenetére


Magnum_
nagyúr

de, köszi

I humbly and respectfully decline™

(#15) (An)Dante válasza Magnum_ (#12) üzenetére


(An)Dante
őstag

A jó akksi önmagában nem sokat ér, ha a telefon pazarlóan bánik vele.. Egy Sony Ericsson alapmodell kisebb akkumulátorral helyenként kétszeres beszédidőt kínál a gyakorlatban is. Én inkább a készenléti, beszélgetési és más lejátszási időt veszel alapul. Nekem pl tetszik a 9 órás VoIP üzemidő..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#16) Magimano válasza Magnum_ (#14) üzenetére


Magimano
aktív tag

nm :)

tény hogy Aksiban (is) jobb.

[ Szerkesztve ]

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#17) fateless


fateless
veterán

Csak én vagyok úgy, hogy az elmúlt időkben bejelentett Nokia készülékek szinte semmiben sem különböznek? :F

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18) (An)Dante válasza jubilleum (#6) üzenetére


(An)Dante
őstag

N96: 103 x 55 x 18 mm, 125 gramm (92 cc)
N85: 103 x 50 x 16 mm, 128 gramm (76 cc)

N96: 2,8 hüvelykes QVGA TFT-LCD kijelző
N85: 2,6 hüvelykes QVGA AM-OLED kijelző

N96: 16 GB belső memória + microSDHC kártyahely
N85: 74 MB belső memória + 8 GB microSDHC

N96: 5 MP kamera (VGA@30fps videó)
N85: 5 MP kamera (VGA@30fps videó) + aktív lencsevédő

N96: 950 mAh akkumulátor (3:40 beszédidő)
N85: 1200 mAh akkumulátor (6:50 beszédidő)

N96: 550 EUR kezdőár
N85: 450 EUR kezdőár

N96: GSM 850/900/1800/1900 + HSDPA 2100/900
N85: GSM 850/900/1800/1900 + HSDPA 2100/1900/900

Extrák:
N96: DVB-H vevő
N85: FM adó

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#19) Magnum_ válasza (An)Dante (#15) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azt tudom. de hasonló tudásura gondoltam

I humbly and respectfully decline™

(#20) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Engem a kijelző foglalkoztat legjobban, kíváncsi vagyok rá, milyen lehet.

(#21) (An)Dante válasza Magnum_ (#19) üzenetére


(An)Dante
őstag

Én egyelőre az N85 processzora miatt aggódom. Korábban a Nokia 369 MHz-es ARM11 alapú OMAP processzorokat használt. A Nokia N96 viszont az STMicroelecronics STn8810 Nomadik ARM9 alapú dual-264 MHz-es multimédia processzorát használja. Kíváncsi vagyok, hogy ez most jobb, vagy rosszabb nekünk.. Egyelőre még az sem világos, hogy melyik Nomadik proci van az N85-ben.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#22) Magnum_ válasza (An)Dante (#21) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem tudom :F ez a dual 264es jobb mint a 369es ARM11?

I humbly and respectfully decline™

(#23) (An)Dante válasza Magnum_ (#22) üzenetére


(An)Dante
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#24) kuka00 válasza Magnum_ (#22) üzenetére


kuka00
csendes tag

szerintam undoritó rajta az a csilllogó réteg . ja és az n95 8gb megismert 7 ikon-bol 6 darab maradt ez is szemet szur nekem . oled kijezök szerintem nem szépek .
2 magos procija van ,???? vagy lecserélték gyengébre :O :O :O :O

(#25) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Meg lehet kövezni de nekem tetszik. Jó már ez a sokadik bőr amit lehúznak az N95-ről de ha ennek az anyaghasználata minőségi lenne akkor azt mondom ez tényleg kellett de ha nem akkor a Nokiának be kell újítania.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#26) (An)Dante válasza kuka00 (#24) üzenetére


(An)Dante
őstag

Akkor használd egészséggel a TFT kijelzőket, nekem jó lesz az a "nem szép" AM-OLED is.. :DDD

Az alsó az N85 "nem szép" AM-OLED kijelzője a felső pedig az N95 8GB TFT ablaka.. Azért van különbség fényerő és színtelítettség terén! És valahogy nem a TFT javára billen a mérleg. Nem utolsó szempont, hogy az AM-OLED a nagyobb fényereje ellenére is közel 30-40 százalékkal kevesebbet fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#27) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

n81 utód? :C

(#28) <NewL>


<NewL>
addikt

Miért nem rakják rá a nokiások a bal felső sarokban a nevét,mindig ezt a N00-át látom. :U
Tiszte egyformák ezek az N-es Nokiák mostanában,legalábbis számomra.

There's an app for that

(#29) Jégkokó válasza <NewL> (#28) üzenetére


Jégkokó
veterán

Azért én ezt nem mondanám, ez leginkább az N96 ra hasonlít csak kicsit mást is tud amit az elöbbi nem, viszont van olyan amibe az N96 jobb nála.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#30) legiaap válasza (An)Dante (#26) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ekkora a különbség... :Y
Ez nagyon állat. És ez is komoly, hogy 30-40 %-al tovább bírja majd?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#31) (An)Dante válasza legiaap (#30) üzenetére


(An)Dante
őstag

Igen, ekkora! Az egész hátterében a kétfajta kijelző eltérő működése áll. Az OLED kijelzők esetén a vörös-zöld-kék alképpontok mindegyike egy-egy külön (O)LED. Ezek csak akkor világítanak amikor szükséges, vagyis fekete eseté teljesen sötét az egész, míg fehér esetén minden alképpont világít. TFT-LCD esetén a kijelző három fő (logikai) részből áll. Van a háttérvilágítás, mely magasfényű fehér LED forrás, aztán a folyadékkristály réteg, mely szabályozza az egyes képpontok színösszetevőin (alképpontjain) átjutó fény mértékét, és van a vörös-zöld-kék színszűrő, mely az egyes alképpontok háttérfényéből csak a megfelelő színkomponenst engedi át. És itt is van a TFT kijelzők pazarló működésének oka. A háttérfény folyamatosan maximális fényerőn üzemel, melyből az 1/3-ad résznyi zöld alképpontok 59%-ot, a vörös alképpontok 30%-ot, a kék alképpontontok pedig mindössze 11%-ot engednek át. Vagyis a teljes fehér háttérfény mindössze 33%-át engedik át a színszűrők, míg OLED esetén a vörös-zöld-kék összetevők fénye szabadon látható mindenféle extra színszűrők nélkül. Ezen kívül a TFT-LCD sosem képes tökéletes fekete sem pedig tökéletes fehér megjelenítésére, ugyanakkor erős fényben a transzflektív TFT-LCD jobban látható mint az OLED, hiszen ez a megjelenítőtípus a környezeti fény egy részét is felhasználja (visszaveri). Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy a vörös, zöld és kék OLED-ek hatásfoka rosszabb, mint a fehér LED-eké, így az elvi három-négyszeres megtakarítás helyett azonos maximális fényerő mellett talán kétszeres (sötétebb kijelzőkép esetén háromszoros) érhető el. Cserében viszont nincs utánhúzás és tetszőleges szögből is színhelyesen látható.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#32) bt infó


bt infó
tag

Nem tudnak új külsöt csinálni tehat idővel ilyen lessz az összes nokia amúgy nem olyan jó ez a forma

A pecsét helye

(#33) ByB válasza (An)Dante (#31) üzenetére


ByB
addikt

Ejh de korrekt összefoglaló, köszönet érte! :R

Nekem biztos lesz ilyen telefonom, szerintem sokak számára ideális a tudása, ráadásul még tetszik is! :U

(#34) attisx válasza (An)Dante (#26) üzenetére


attisx
addikt

Uhhh... :Y :R

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#35) Magimano válasza (An)Dante (#31) üzenetére


Magimano
aktív tag

:)
ezt egy Tv-s oktató sem mondhatta volna jobban :) (kb. 1 hete hallgattam erről egy kis oktatást)
már nagyon várom a hasonló kérdéseket bent hogy Mi a különbség a Plazma és az LCD között? és nemsokára ehez jön még az OLED is :)
mert naponta 10-15 ember biztos megkérdezi :) hogy melyik a jobb a Plazma vagy az LCD.

[ Szerkesztve ]

@ Nokia N95 @  iPhone 3GS @  MacBook White @ Mi ez? Hagymásbab? NEM KRUPLISHAL! @

(#36) attisx


attisx
addikt

ForumNokia adatlap

A CPU jónak tűnik: Single CPU, ARM11, 369Mhz.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#37) tween


tween
őstag

(#38) attisx válasza tween (#37) üzenetére


attisx
addikt

Ugyan ez angolul... ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#39) Coca24


Coca24
csendes tag

hello all.lenne 1 oan kerdesem h lattam par tesztet az n85-röl..es az összesben amikor lecsusztatjak akk a kepernyo ugy walto fuggolegesbol vizszintesre h osszemegy es megfordul..holott az enyem ha lecsusztatom akk egy willanas es puff megfordult..nem tudom hogy be e lehet allitani egyaltalan.. de ha be lehet ..kerlek irjatok meg hogyan :F :F

(#40) ByB válasza Coca24 (#39) üzenetére


ByB
addikt

Menü / Eszközök / Beállítások / Általános / Testreszabás / Témák / Általános > Opciók > Témahatások > Be ;) (De belassul tőle a telefon. :()

[ Szerkesztve ]

(#41) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Rátettem a telómra a Nokia Mobile Dictionary szótárat. Most találtam egy másikat és ezt nem tudom törölni. Azt írja ki, hogy a szótár nem törölhető. Az újat pedig nem engedi frissíteni. Azt írja ki hogy frissítési hiba. Hogyan tudnám szerintetek törölni a régit úgy hogy ne kelljen resetett csinálni. Nincs kedvem újra telepítgetni.
Köszi ha válaszoltok.
Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.