Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cizoe


cizoe
őstag

A "messengeres" fogalmazáson kívül jó kis teszt, grat! :R Bár nekem a telefon az utolsó amire sokat költenék, ez tetszik. (A makrofotói elég szépek pl.)

(#2) hdman


hdman
őstag

Gratulálok,nagyon jó a teszt és a telefon is!

Sopron city :)

(#3) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Jó a teszt, de vagy nem ültél még Trabantban, vagy Mercedesben nem.
Esetleg szakadt volt a Merci és nem volt akkora különbség.

:DDD

(#4) muveszur válasza (Kolombusz) (#3) üzenetére


muveszur
addikt

Sajnos volt szerencsém Trabanthoz is :)) Köszike! :R

(#5) joey04


joey04
titán

Jó kis írás! :R

Kimerem jelenteni, hogy eléri egy olcsóbb kompaktgép szintjét
Ezért mit fogsz kapni a fotóguruktól akiknél a normális kép a félmillás Canon DSLR képeinél kezdődik! :))

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) cizoe


cizoe
őstag

A legolcsóbb 10k-s kompakt tisztább képet csinál ennél... A makrói szépek, de a többi gányos.

(#7) muveszur válasza cizoe (#6) üzenetére


muveszur
addikt

Azt ezért nem állitanám....Az itt készült képeken nincs semmi beállitást, minden automatikus.... :U

(#8) Senhi válasza muveszur (#7) üzenetére


Senhi
aktív tag

Ezt itt házon belül megcáfolják :D [link]
Mellesleg jó kis teló... nekem is ilyen van :))

(#9) muveszur válasza Senhi (#8) üzenetére


muveszur
addikt

Ezért ebben a házon belüli irásba nagyon bántja a lelkem, hogy a G800 szerepel.pedig tudjuk h nem olyan fasza a kamerája, a g600 sztem sokkal szebb képeket készít....és akkor ott van még az n82....

(#10) #43960832


#43960832
törölt tag

Örülök, hogy van még ember, aki minőségi, hangszeres zenét hallgat. (Santana - Ultimate) Ajánlom figyelmedbe a nyári ingyenes koncertet.

(#11) hkari válasza #43960832 (#10) üzenetére


hkari
őstag

Ez az album nekem is megvan :) Nagyon szeressem Santanat :D Amugy ugy hallottam hogy a NaviWheel -t örökölte, de nem aktivállták még a szoftverbe. Ezt az is alátmásztja,hogy amikor bill cserés lett annó a N82-őm megkaptam a billentyűzetet,és a navi gomb tele van elektronikával. Grat a teszthez :)

[ Szerkesztve ]

(#12) muveszur válasza hkari (#11) üzenetére


muveszur
addikt

Köszi! Az első videókon is rajta van, pl a pcworld első videóján is müködik.... Állítólag a köv. szoft frissitéssel menni fog a NaviWheel, majd meglátjuk...

(#13) hkari


hkari
őstag

Hátha valakit érdekel.Én is írtam annó pár dolgot erről a telórol.
Remélem nem baj ha belinkelem hozzád :)
N82 tesztem:
[link]

Pár giroszkopos program:
[link]

(#14) Jégkokó válasza cizoe (#6) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát én ebben nem lennék olyan biztos.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#15) Degeczi válasza Jégkokó (#14) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pedigde, pontosan ahogy cizoe mondja: a makrók jók, a szökőkút körüli képek katasztrofálisak - azoknál tényleg bármilyen gagyi kamera jobbat csinál

(#16) Jégkokó válasza Degeczi (#15) üzenetére


Jégkokó
veterán

Van egy régi 2 megapixeles digit gépem, ami nem csinál jó képeket.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#17) cizoe válasza Jégkokó (#16) üzenetére


cizoe
őstag

azt nem mondtam én sem hogy az ÖSSZES lowbudget kompakt jobbat csinál... :U

(#18) Rolee.


Rolee.
csendes tag

Gratulálok a teszthez.Sztem nagyon jó,és a teló is nagyon ott van :) .

Dávid Roland

(#19) yash válasza Degeczi (#15) üzenetére


yash
senior tag

egyetértek. makrók nagyon szépek, a többi kép... pff... nokia e65-öm szebbet csinál 2Mpixelen... ma csináltam vele képeket, hát messze lekörözi ezeket, pedig 2 éves technika... ilyen jó optikát rakni ilyen kicsi CCD-hez... barbárok :U

(#20) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

tesztalbum

A galéria gyorsaságával nem értek egyet, szerintem iszonyat lassú a RescoViewer-hez hasonlítva.

Aláírás

(#21) pohár


pohár
félisten

Jó kis teszt, gratula!! :)
Én régebben mindig vettem a telós újságokat, érdekel az IT világa :DDD
Am hadd kérdezzem már meg, mennyiért lehet egy ilyen telót beszerezni boltban?? :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#22) Jégkokó válasza pohár (#21) üzenetére


Jégkokó
veterán

Ha be lehet szerezni ,akkor olyan 90 ezer ft körül van az ára.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#23) pohár válasza Jégkokó (#22) üzenetére


pohár
félisten

Jujjj :D
Egy picivel olcsóbba számítottam azért :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#24) Dare2Live válasza kapcs-ford (#20) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

naja így kell mobilos fényképeket nézegetni és nem 100%ban.

Ezt kéne linkelni a cikkben: Ezt tudja az N82 fényképezőgépe. Én javaslom a cserét.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25) Vamp


Vamp
senior tag

Pár év múlva bedöglik az egész, aztán szívhatod a fogadat. Valamiért sosem jöttek be ezeket a nagyon sok szolgáltatást felvonultató mobilok nagyon sok pénzért. Férre ne érts, nem Téged akarlak fikázni, egyszerűen nem tudok olyan helyzetet elképzelni, amiben egy ilyen telefon helyettesítené az mp3 lejátszót, meg a digitális fényképezőt. Mondják, hogy egy mai autóban 8x több az elektronika, és 3x annyi az áramfogyasztás, mint 10 évvel ezelőtt. Ezzel párhuzamosan nő a meghibásodási arány. Úgy gondolom, ez a telefonok esetén is helytálló, azaz az n+1 funkciós szupermobilok jóval előbb hasalnak el, mint 3-4 éves társaik.

Amit sajnálok, hogy az alsó kategóriában nem valósították meg jól az internetezést, ez a többtízezres mobilok kiváltsága.

(#26) evone


evone
őstag

debreceni egyetem.

mellesleg nem kell fel milllas kep, de azert ezek a mini erzekelok nem erik meg el egy kompakt szintjet se sajnos beallitas teren. rengeteg mindenben levannak maradva a telok ( nem, nincs fel millas canon dslrem, csak egy belepo szintu gepem ( fuji s5700 ) de ezek a telok messze nem tudjak azt a szintet hozni :))) )

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#27) janitor01 válasza Vamp (#25) üzenetére


janitor01
tag

Kedves Vamp.
A helyes megfogalmazás hogy a kocsikban manapság 800X több az elektronika de az áramfogyasztáscsupán 3x annyi, a meghibásodási ráták pedig, alig alig nőttek ennek ellenére. Persze ez főleg annak a köszönhető hogy a gyártás során nyolcad annyi az emberi tényező, mint régebben hiszen majd minden gépesített.
Egyáltalán nem értem, hogy miért kell mindig letámadnotok azokat, akiknek bejön ez az n+1 funkció. Elképzelehtő hogy nem akar magával horadni még eghy kis kompakt gépet sem, de ha lát egy nudista topmodelt és le akarja kapni, erre ez a gép megfelel.
Lehet, hogy nem szuper kfinomult a hallása, és nem kell neki a legjobb hangzású mp3 lejátszó ahhoz hogy ne unatkozzon míg A pontból B be ér (mondjuk aki ilyen az ne hallgason már mp3 at sem.). Sehol nem szerepelt a teszben, hogy ez jobb lenne mint a céleszközök, csak az hogy az élvezhetőség szintjét megüti, és nem kell 6 cucott a zsebében hordani minden nap.
Az senkit nem zavar, hogy a karórát a mobil mennyire háttérbe szorította. Manapság csak a szépsége miatt hord az emberek 90%-a órát, már aki hord egyáltalán, és nem a mobilján nézi meg az időt. Pedig egy svájci óra sokkal pontosabb/jobb lenne.
Ugyanígy kiszorult a kis bőr noteszke a telefonszámoknak., hiszen ma már amindeki a mobiljában (is) tároljaezeket, sőtt még cimeket tehendőket, mindenmást is.
A mobiltelefon, annak minden előnyével és hátrányával a mai emberek éeltének természetes és szerves tartozéka lett, teljesen biztos vagyok benne, hogy akár egy-két éven belül már kevesen, és füleg meyőződésből fognak külön mp3 lejátszót hordani.Technikai peroblémák ugyanis nincsenek a totális fúzió előtt. A kamera persze más tészta, hiszen itt azért van egy otika (akármilyen is).
Mondjuk a navigáció a mobilban nem feltétlenül bír nagy jövőbel ,ez inkább minden kocsiba kéne beleépíteni, nem az eszközt hordozni magunkal.

Melelsleg külön érdekes, hogy az internetezést említed, amit pl mobilról sosem tennék, maximum menetrendet ilyesmit érdemes szerintem onnan, arra meg wap nekem tökéletes volt.

Persze ez csak az én véleményem és ne vedd táamdásnak, és persze az cikk írójának köszönöm a munkát. Kicsit csalódott voltam, a cikk miatt az első 20 sor után sokkal részletesebb bemutatsát, több személyes élményt vártam volna, mert a csomagolást olyan részletesen illusztráltad/bemutattad, hogy azt hittem már végig ez a részletesség marad.

[ Szerkesztve ]

(#28) Dare2Live válasza Vamp (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"egyszerűen nem tudok olyan helyzetet elképzelni, amiben egy ilyen telefon helyettesítené az mp3 lejátszót, meg a digitális fényképezőt"
nekem minden napom ilyen. Max ha nemszámít a hely, súly és nálam van akkor elő kapom a fényképezőt.

"Pár év múlva bedöglik az egész"
a mai napig minden régi mobilom müködik. Max az akuval van probléma de max majd vesz bele egy újat. Ha meg földhöz vágja nem kell csodálkozni de az ellen a digit gép, mp3 lejátszó sincs védve. Mondjuk az SMD az SMD elöbb fárad meg a müanyagház és reped meg, minthogy az tönkremenjen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29) Dare2Live válasza evone (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az a lényeg, hogy ld a kapcs-fordos képeket 1280*1024ben használható amit egy mobil csinál. 15*10re is elég ez a felbontás márpedig MOon az előhívások 95%a 15*10 vagy kissebb.

Oké sose lesz egy DSLR közelében de itt nem is ez a lényeg: Mindig nálad van: Csak előkapod és click nem amradsz le semmiröl. vagy az S5700 mindig nálad van és még sose maradtál le egy képrölse mert nem?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) joey04 válasza muveszur (#7) üzenetére


joey04
titán

én mondtam! :D

Látom valaki írta a fuji S5700at.Hát az nagyon nincs tisztában a magyar valósággal!Az emberek nagyon nagy részének Olympus C-510 teljesítményének megfelelő gépe van(hiszenen az ócsó és hétmegapixeles a másik drágább és csak ötmegás és még nagyobb is!)Ébredjünk már fel!

Nemrég nézegettem egy teljesen fapados belépő Samsung gép tesztképeit és ha nem nagyítok belecsak "monitorméretben" nézem nem sok semmi különbség van...

Azon meg ledöbbentem hogy egy mp3 lejátszót nem tud kiváltani...Hát azt akármelyik W-s SE is megteszi(sőt szinte az összes SE).mi a fenét lehet ott extrákat felhozni amit ez nem tud?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) joey04 válasza hkari (#13) üzenetére


joey04
titán

Szia!
Régebben sokáig olvastam azon az oldalon az E90 topikot, és ott (is) felbukkant egy talán német verziós E90 amin új billentyűzet van ami nem nyomja a kijelzőt.De aztán beleuntam a várakozásba N82 lett a dologból azóta nem olvasgatom a fórumot se.Ott a tulajok közül van már olyan akinek cserélték a billentyűzetet?És ha ma bemennék és vennék egy E90et ahhoz már az új bill lenne? :F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) sztikac válasza joey04 (#31) üzenetére


sztikac
őstag

Az új billentyűsek dobozán van egy "V2" matrica. Ha még régi billentyűset sikerül venned azt gariban cserélik az újra.

(#33) joey04 válasza sztikac (#32) üzenetére


joey04
titán

köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) whiz


whiz
aktív tag

Igazán nem kötözködésképp, de csak a véleményed nem nagyon látszik a tesztben. Pedig azt írtad az elején, hogy a saját szemszögedből fogod tesztelni, de igazából csak száraz tények vannak az írásban. Nekem semmivel se mondott többet a mobilarena tesztjénél... (ettől még persze nem rossz)

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#35) Vamp válasza janitor01 (#27) üzenetére


Vamp
senior tag

Egy friss cikkre hivatkoznék, ami az egyik országos napilapban jelent meg (neten nem találom:(). Arról szólt az egész, hogy a mai autókban átlagosan 7 célprocesszor dolgozik, ezeknek köszönhető az, hogy szinte magától navigál az autó az úton, és sokkal biztonságosabb. Azt is említette a cikk, hogy az elektronikai rendszer bővülésével arányosan nőtt az idegesítő problémák száma, pl. valamelyik érzékelő hibája esetén a belső rendszer összeomolhat, és csak a szerviz hozhatja vissza az életbe a kocsit. Említésre méltó tény volt még, hogy a kocsik tesztpéldányait savas fürdőben, meg dzsungelben tesztelik millió kilométereket, egyes hibákat mégis képtelenek előre megjósolni, pont a gépek összetettsége miatt.

Vagyis kapsz egy (a korábbiakhoz képest) alacsony hibatűrésű, de biztonságos, sok szolgáltatást nyújtó herkentyűt a pénzedért.

Úgy gonolom, a mobilok esetén hasonló a helyzet. Példálózhatnék apukám 5110-esével és 3310-esével, ami a mai napig kifogástalanul működik. De említhetem ellenpéldaként tesóm K810i-jét, vagy a nokia 6500 Classicját, amelyek az első héten(!) bemondták az unalmast, és mindkettőt javíthatatlannak minősítette a szerviz (ez talán egyszer megér egy sztorit a logouton).

Továbbra is úgy látom, hogy célszerűbb több célhardvert magadnál hordani, hogy váratlan helyzetben ne érjen meglepetés. Nem 6 dologról van szó, szerintem jó az 3-nak is. Telefon, fényképező, és digitális gép. Mindháromból kapni akkorát, hogy ne zavarjon a napi teendőidben, és ne húzza le a zsebed, ha csak ez a baj.

Nem elhanyagolható az energiaigény sem. Szintén tapasztalat, minél több funkció, annál több áramfogyasztás. Kell is a kakó mondjuk a hangzatos Carl-Zeiss objektív mozgatásához...

Férre ne érts tehát, nem személyeskedni szerettem volna, inkább a gyártókat szidnám a multifunkciós, de hamar kipurcanó telefonok miatt. Ha szívás van vele, minden funkciójával szívás van, ezért nem szeretem az n+1-es variációkat.

(#36) Vamp válasza Dare2Live (#28) üzenetére


Vamp
senior tag

gyszerűen nem tudok olyan helyzetet elképzelni, amiben egy ilyen telefon helyettesítené az mp3 lejátszót, meg a digitális fényképezőt"

Ebből a mondatból kihagytam a "maradéktalanul" szót. :B

(#37) joey04 válasza Vamp (#35) üzenetére


joey04
titán

én és sokan mások pont ezt élvezzük hogy van egy eszköz amivel mindent lehet.semmire nem tökéletes de mindenre jó.Egy 10ezres mp3 lejátszó szintjét megüti(ezt tudom mert van a környezetemben nem egy) a legolcsóbb digigép képminőségét hozza egy kis szerencsével meg próbálkozással(persze ne egy S5700hoz mérjük...)sőt videózásban jobb is, van egy kifogástalan fm rádió, a netes rádiókról ne is beszéljünk,neten fórumot híreket olvasni tökéletes.akinek ez kell még a játékos igényeit is ki tudja elégíteni.mindezt emberi méretben.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) gábbor


gábbor
tag

Elég nagy böszmeség azt állítani, hogy EZ a teló jobb mint a N95...

(#39) cizoe válasza gábbor (#38) üzenetére


cizoe
őstag

olcsóbbnak olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#40) joey04 válasza gábbor (#38) üzenetére


joey04
titán

Egyénfüggő.Aki N82-t vett azért vette mert fontosabb a nagyobb akksi, a xenon vaku,meg a nagyobb rendszermemória.Akinek a nagyobb kijelző meg a szebb kialakítás a fontos annak ott az N95.Ár nem tényező a döntésnél mert most 9k van köztük(amikor én vettem akkor éppen 4k volt), ha bolti garit nézünk 3k.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) copin válasza janitor01 (#27) üzenetére


copin
őstag

Az senkit nem zavar, hogy a karórát a mobil mennyire háttérbe szorította. Manapság csak a szépsége miatt hord az emberek 90%-a órát, már aki hord egyáltalán, és nem a mobilján nézi meg az időt. Pedig egy svájci óra sokkal pontosabb/jobb lenne.

A karórám vidáman késik havonta 1 percet. Ettől függetlenül természetesen jobb a karóra, de nem azért mert pontosabb, hanem mert 10 év múlva is ugyanannyit jelent majd nekem. :B

(#42) Tv


Tv
senior tag

Telefonálni is lehet vele? Vagy az a funkció már nem fért bele :F ;]

(#43) Kentsfield


Kentsfield
csendes tag

Gratu a teszthez nagyon jó lett, és a véleményem ugyanaz. Bár az enyém fekete. Egyébként a fényképezője szerintem a legjobb most a piacon! Próbáltam én már mindent, de ez a BEST!!

(#44) student


student
őstag

uh de gagyi képeket csinál
makrot elm1 de az meg kit érdekel

(#45) Tv válasza Kentsfield (#43) üzenetére


Tv
senior tag

Egyébként a fényképezője szerintem a legjobb most a piacon!

A piacon talán igen, de érdemes a boltokban is szétnézni. :K
Gonosz vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46) KillHates


KillHates
nagyúr

Upsz, látom sikerült egy ázsiai régiójú gépet kifognod. A lokális programok update-elésénél lesznek gondjaid, de erre is létezik szoftver.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47) ttt1


ttt1
őstag

Én meg ha jól látom Debrecenbe készültek a képek :)

(#48) joey04 válasza KillHates (#46) üzenetére


joey04
titán

miért lenne ázsiai :F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) Ádyka


Ádyka
őstag

N73 és öreg sony dsc-p52 tulaj vook.
Minkét cucc 3,2 Mp.
A különbség annyi, hogy telóval sokkal könnyebb rossz minőségű képet csinálni mint egy fényképezővel. Tehát nagyrész szebb képe van egy "azonos " kategóriájú/tudású fényképezőnek mint mobilnak.
Viszont tízből egyszer, ha nappali fényviszonyok mellett, véletlen pont a legptimálisabbak a körülmények a telefonnak, akkor nem igazán venni észre különbséget. Vagyis különbségek vannak, de nem nevezhető rossznak a készített kép, inkább másnak. Mondjuk kicsit jobban szinezi, vagy a kép szélei felé előbb kezd el homályosodni.
Persze minkét géppel pont ugyabban az időben ugyanazt fotóztam, és a képeket egymás után néztem.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#50) Enjoy


Enjoy
addikt

Gratulálok!
Nagyon jó lett az írás!

► més que un club ◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.