Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ez a telefonos oprendszer váltogatás tetszik. azon gondolkoztam, hogy WM6 helyére mit lehetne felbűvölni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) hodostamas


hodostamas
addikt

Win2000 az beteg :D Még sima asztalin is sokáig tud tölteni.
Jó cikk!

[ Szerkesztve ]

(#3) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Jó ksi teszt!
Kíváncsi vagyok N900-on hogymennének ezek, ah mennének egyáltalán.

(#4) danih


danih
addikt

DOSbox és ilyenek manapság már egy mikrohullámos sütőn is elindultnak, kérdés, hogy miért érzi mindenki ezt a késztetést, hogy futtassa is ezeket a bizb@szán és magát szopassa :)
Egy jobb 90-es évek közepi DOS játék még egy izmos gépet is megizzaszt...

[ Szerkesztve ]

(#5) #53246592


#53246592
törölt tag

mazochista-e vagy? :)

(#6) Cyberpunk válasza Lotusomega (#3) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Megy N900-on is sőt [link].

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7) Lotusomega válasza Cyberpunk (#6) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Nemrossz :K

(#8) D-Roy válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


D-Roy
tag

WM 6 "helyére" semmit,viszont emulátorral 95/98at el lehet indítani,bár túl sokra nem alkalmas.

 Think Different.

(#9) Mr.Csizmás válasza D-Roy (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

android, iphone, stb. más mobil OS felgányolásásra gondoltam, nem win9x-re :) (E-TEN X800-ról lenne szó)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon vad, tetszik ;) Gratula hozzá :P

(#11) Geller72 válasza hodostamas (#2) üzenetére


Geller72
veterán

:F . Ezt a kijelentést mire alapozod?

(#12) Vakegérke válasza Geller72 (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megelőztél.

Szerintem semmi gond a Win2000-rel. Arról nem is beszélve, hogy ha gubanc van, ad 30 másodpercet, hogy mentsük munkánkat, utána újra boot-ol, és traraaa, megjavította önmagát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hehe, jó cikk.
Nekem 770-em volt, ha feltettem rá az OS2008-at, csúnyán megfeküdt a vas...
Abban ennek a fele van mindenből.. :D

(#14) Geller72 válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Geller72
veterán

A gépigénye cca. a W98-al egyező. Kár, hogy a support már nem él. (SP) A W2k3 drága és profban nincs, csak serverben, így maradt a debian. Ha lenne még rá support, akkor a W2K 1-2 CPU COA-s gépen meghagytam volna.

(#15) Vakegérke válasza Geller72 (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Stabilan használom az XP-t, hiszen elfutkározik rajta minden, amire csak szükségem lehet. Jáccani is szokok. :)
A másik winyómon más OP-rendszer fut, hol ilyen, hol olyan, próbálgatom a Linux disztrókat is bőszen. Aztán ha meguntam a kísérletezést, elő a jó kis Win2000 SP4-gyel, és jó időre van egy stabil rendszerem.
Aztán újra kísérletezem... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) daninet


daninet
veterán

máskor ha szivatni akarod magad, kérdezz meg engem, egy "söré" megmondom, hogy úgyse megy :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17) D-Roy válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


D-Roy
tag

androidot próbálgattam több winmobile alól elindítani,működik,de korántsem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

 Think Different.

(#18) frescho


frescho
addikt

danih: Mert akkor meg otletes jatekok voltak, nem csak latvany, meg remake. Ha jol allitod be, akkor a dosbox nem zabalja fel az eroforrasokat es alapjaraton (800MHz) egy Athlon is elviszi. Erdekes, hogy a Steam is hasznalja pl. az XCOM sorozathoz.

Tobben irtatok, hogy mazohizmus, szivas... Ha valaki nem csak Win-x86 vonalon kepes gondolkozni azt miert kell rogton hulyenek/mazohistanak/elvetemult gaztevonek nezni?

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#19) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a Win 3.1 már N82-n is egész tűrhetően futott DOSBox-al. 5800-án már gondban voltam a indítással is, de az érintőkijelzővel végképp. És persze semmire sem jó, csak hogy pillanatnyi örömöt szerezzen, hogy működik. :)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20) danih válasza frescho (#18) üzenetére


danih
addikt

Nekem ezt nem kell mondani, azóta is visszasírom azokat az éveket :O
Egy jobb, dos extendert is használó játék viszont megfekszik simán (és ezen az extender lecserélése sem nagyon segít)...
Én mindössze csak kíváncsi vagyok, mit vár pl. az, aki az ébresztőóráján is a dosbox-ot akarja futtatni..

[ Szerkesztve ]

(#21) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Érdekes volt, kösz. A Bochs -al csak ilyen gyüszűsen lehet progikat indítani a felbontás miatt?
Azért a mikrókban még nincs valami tuti processzor amúgy, igaz múltkor mentem egy Suzuki-val annak is a lelke egy 32 bites proci, valamint aszem a Samsung -nak is van érintőképernyős netkapcsolatos hűtője (gondom valami ARM -es procival), sokhelyen a PNA már széria tartozék kocsikban motorokban.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#22) qqcqqc válasza D-Roy (#17) üzenetére


qqcqqc
őstag

azért én is kíváncsi lennék egy androidos x800-asra. :)
lehetne ilyen tesztről cikket írni...

(#23) frescho válasza danih (#20) üzenetére


frescho
addikt

"Egy jobb 90-es évek közepi DOS játék még egy izmos gépet is megizzaszt..."

A fenti allitasod nem igaz. Ha azt kerdezed, hogy miert futtat valaki PDA-n, vagy okos telefonon DOSboxot, akkor a valasz tobbretu:

- Megteheti. Ha Win7-et lehet fogyokurara fogni, akkor arm-os linuxot is lehet hegeszteni.
- Regi jatekok vigan futnak rajta. (Meg ez a 3 eves keszulek is hozza egy 386-os teljesitmenyet, az ujabb verzio, pedig karistolja a 486-ot. Ez eleg a komplett XCOM, dynablaster, scorch... felhozatalra)
- Miert ne. A tanulas legjobb formaja az, ha jatszunk.
- Unatkozik az ember utazas, varakozas kozben. Mondjuk en inkabb konyveket olvasok, de neha kockulni is kell.

https://frescho.hu

(#24) DasH_001 válasza frescho (#23) üzenetére


DasH_001
tag

Scumm alapú játékok gond nélkül mentek ScummVM-ben E52-n.
Persze több órányi játékra túl kicsi a kijelző.

Viszont egy jó kis Androidos táblán biztosan élmény lesz!

(#25) D-Roy válasza qqcqqc (#22) üzenetére


D-Roy
tag

Ha jól tudom,nem lehet fő oprendszerré tenni az androidot,viszont htc-hez csináltak már indítómenüs főzött romot,magyarul bekapcsolásnál választhatsz,hogy melyik rendszer induljon,ez már annyira nem is hangzik rosszul... de én 3 htc-n teszteltem,egyátalán nem hasonlítható össze egy gyárilag androidos készülékkel,esetenként olyan alapfunkciók hiányában mint kamera,vagy adatkapcsolat,stb... ráadásul akadozott is az 528mhz-s winmobilokon.

[ Szerkesztve ]

 Think Different.

(#26) kte0


kte0
tag

Nagyon komoly, jó teszt. :R

Üdv:kte0

(#27) danih válasza DasH_001 (#24) üzenetére


danih
addikt

Igen, mert a ScummVM egy NATIV környezet, nem emulátor.

(#23) frescho: Miért nem akarod megérteni amit irok? Nekem SEMMI problémám azokkal akik DOSbox-ot használnának!
Ami pedig a sebességet illeti: egy dynablaster (vagy a többi általad game) mind régi. Nekem több PDA-m van, és hiába trükközök, nagyon lassú. Próbálj meg egy Settlers II-t futtani, vagy akármilyen komolyabb dos4gw-s gamét, hát nem lesz kellemes...

[ Szerkesztve ]

(#28) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Persze, hogy érdemes ezzel szórakozni. Egyrészt kipróbálni meg tudod e csinálni, másrészt milyen sebességet produkál, ez is érdekes sztem (vagy legalább is annak aki informatikus valamilyen szinten). Pl DOS -os programokat könnyű beszerezni viszonylag.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29) turbuczn


turbuczn
tag

Gyerekek, eljön még az az idő, mikor az autocaddel ilyen kis kütyükön fogunk beadandót csinálni! :D

[ Szerkesztve ]

(#30) zoltanz válasza turbuczn (#29) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azaz, meg Crysis -ezni esetleg, szerver telepítés, valós idejű HD videó encoding stb. ;]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31) frescho válasza danih (#27) üzenetére


frescho
addikt

A regi PDA-k, ugyanugy szenvednek komolyabb progi alatt, mint az N800, de a mostanaban erkezo okostelefonok mar sokkal kevesbe. CPU-ban kb. egy 386DX25 sebesseget hozza, ami regen sem volt egy nagy durranas.

Az N900 teljesitmenye alapjaraton tobb, mint duplaja, mint az N800-e. Raadasul siman felhuzhato 1 GHz-re, ekkor mar negyszeres a kulonbseg, igy egy 486DX33-at is lever az emulacio. Ez mar eleg komolyabb jatekokhoz is, mondjuk lehet rajta tolni a warcraftot. :K

Nekem sokkal nagyobb problemat okozott az iranyitas eger es billentyuzet nelkul.

https://frescho.hu

(#32) danih válasza frescho (#31) üzenetére


danih
addikt

sajnos tévedsz. a gigaherzet nem lehet dekában mérni :)
architektúrális különbségek vannak, amit cakk-pakk emulálni kell!
ha úgy lenne ahogy mondanád, wii gamékat kelle tudnom tolni a PDA-mon :DDD
Settlers 2, Theme Hospital, Dungeon Keeper - rajta, próbáld csak ki a gigahertzes N900-on... :D

(#33) frescho válasza danih (#32) üzenetére


frescho
addikt

A allitasomban hol a hiba?

Ha az emulator ala egy tobb, mint 4x olyan gyors processzort (ARM6 vs ARM7, orajel, Memoria...) tolsz, akkor az emulacio is radikalisan gyorsulni fog. 386DX25 -> 486DX33-50 koze

Ha osszehasonlitom ezt a videot a sajat N800-mal, akkor a kulonbseg meg nagyobbnak tunik. Ha adsz egy N900-at, rogton ki is probalom.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#34) danih válasza frescho (#33) üzenetére


danih
addikt

az állitásodban ott a hiba, hogy azt hiszed, hogy az emuláció világában egy kiló hús egyenlő négyszer 25 dekával :))
Nem igy van.
Állitásod papiron jó lehetne, de mondom, a gyakorlatban nem állja meg a helyét.
Persze, gyorsulni fog, ez kétségtelen, de mint mondtam, amúgy is lesz kismillió DOS-os játék, amit még az N900 sem fog vinni normál sebességgel.
(Az általad linkelt win95 vid teljesen más tészta)

(#35) frescho válasza danih (#34) üzenetére


frescho
addikt

:W

Igazad van, en vagyok a hulye es most szorom a hamut a fejemre. Kar, hogy kicsit vizes. Azt hiszem megyek es foldhoz csapkodom azt a 40-es vinyot, amin eloszor futtattam emulatort.

https://frescho.hu

(#36) MasterDeeJay

Dosboxot én is használom egy E51-en. Régi játékok még éppen elmennek rajta, de lassúak.
Simcity1, Streetrod1/2, Milleneum...
Nem emulálva hanem s60-ra írt engine-vel wad fileos játékok meg tökéletesen játszhatók. Doom2 tükör folyamatos. Tyrian is van speciálisan s60-ra optimalizálva, dosboxon az is lassú.
GTA1 asszem GBA verzióba is folyamatos. Quake1 is teljesen játszható. Szóval a hardver éppen elég az emulációra (386 szint), de ha optimalizálva van akkor egy 486, 586 szintjén van. Van c64 emulátor is bár nem próbáltam még. (ARM 11 369mhz, kb 50mb szabad rammal)
A legnagyobb probléma az az irányíthatóság, ha lenne egy bluetooth-os billentyűzetem vagy egerem már használható lenne a dolog. Kis kijelző nem is annyira vészes, felbontásra ilyen játékokhoz pont 320x240 elég.
Ha bírná a vas, simán bevállalnék egy Win2000-et telóra. Heroes of might and magic 3-al, meg Imperium Galactica2-vel. :)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#37) zoltanz válasza danih (#34) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Elvileg persze lehet külömbség az arhitektúrák között azonos órajelen, de itt most nincs nagy, azt nem tudom mennyit gyorsúl ez a CPU az órajelemléstől. Az megint más téma ha a programok nincsenek optimalizálva egy rendszerhez.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38) danih válasza frescho (#35) üzenetére


danih
addikt

Nóóóórmáááális? :W :F :DDD

(#39) frescho válasza zoltanz (#37) üzenetére


frescho
addikt

Emulátorrol beszélünk, amit jó esetben az ember lefordít az adott processzorra. Ha csak a tiszta erot nezzuk, akkor az N800 ARM1136 procija valamivel 600MIPS alatt teljesit. Az N900 Cotex A8 CPU-ja ezzel szemben 1200MIPS-rol indul es tuningolva kb 2000 korul teljesit. Ehhez hozza jon a gyorsabb memoriakezeles es a dupla RAM. (A tesztek alatt folyamatosan a swapot kellett figyelnem.) Minimalisan 3x-os teljesitmenyt nyujt, ami boven eleg a 386-os jatekok futtatasahoz.

A dosbox CPU skalazodasarol egy kis teszt.

https://frescho.hu

(#40) frescho válasza danih (#38) üzenetére


frescho
addikt

Veled nem vitatkozom. Igazad van.

https://frescho.hu

(#42) D-Roy


D-Roy
tag

Micsoda élmény lehet 386 szintű játékokkal játszani telefonon :DDD
Amúgy nem kell messzire menni,windows mobile alatt én sony ps one-t emulálok teljesértékűen.Igaz támogattuk a fejlesztőket,de szinte ingyen van a zsebemben egy konzol,mégha régi is ;)

 Think Different.

(#43) SWiNEBoY

:DDD Jó kis írás!

(#44) frescho válasza D-Roy (#42) üzenetére


frescho
addikt

A neha elofordulo uresjaratot ki lehet vele tolteni. Bar, mint irtam ilyenkor jobban szeretek olvasgatni.

https://frescho.hu

(#45) kovy79


kovy79
őstag

Ezek a boot idők... :DDD
Le a kalappal, nagyon jó kis teszt/leírás!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#46) julyus


julyus
csendes tag

Sziasztok! Nokia N800 Internet Tablet-re van valakinek OS2008-a? Nyilván a Nokia oldalán már nem elérhető, 2008 már rég volt sajnos... Segítségeteket előre is köszi!

(#47) julyus válasza julyus (#46) üzenetére


julyus
csendes tag

https://archive.org/details/RX34DIABLO5.2008.437PRCOMBINEDMR0ARM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.