Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

"licenszpartnerek pedig az előállításért, az összeszerelésért, a marketingért és a javításokért"
Meg a forgalmazásért(apróság...), ezért nincs EU-ban... (még?) Szóval a Nokia munkatársa elég nehezen tud kijelentést enni erről amúgy, mivel kb. közünk nincs hozzá, hogy eljut-e EU-ba.

"A finnek új licenszmodellje szerint ugyanis (jelenleg) csak a tervezés és a szoftverek az ő részük"
A tervezést nem árt óriási idézőjelek közé rakni. se a belsőt se külsőt nem ők készítették jelen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#2) babkukta


babkukta
senior tag

Nem rossz ez, de üzemidőben kicsit jobbat vártam. Kipróbálnám élőben is.
A tervezés viszont szvsz egy az egyben ipad, nincs ebben külön semmi mérnöki megoldás meg tervezés

Üdvözlettel, Tibi

(#3) Graphics válasza vicze (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem ott hianyzik egy mondatresz.

A marketingert es a javitasert a Nokia felel, a tobbi a gyartopartnere.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Воланд válasza Graphics (#3) üzenetére


Воланд
titán

egyikert sem felel a nokia, mindenert a foxconn felel.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) #16820480


#16820480
törölt tag

Jó kis tábla ez, nem is különösebben drága. Ha most vennék, akkor valószínűleg egy ilyen lenne belőle.

(#6) babkukta válasza Воланд (#4) üzenetére


babkukta
senior tag

lol... tehát a Nokiának a nevén kívül kb lóf.sz köze nincs a táblához? Ez vicces :DDD

Üdvözlettel, Tibi

(#7) Воланд válasza babkukta (#6) üzenetére


Воланд
titán

igy van. a nokia csak a nevet adja, meg a z launchert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) Graphics válasza Воланд (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Es a Foxconn meg neki all a marketinget intezni? :)

Nem hinnem, legalabbis, en nem igy gondolom...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Воланд válasza Graphics (#8) üzenetére


Воланд
titán

"In addition to the Nokia brand, Nokia is licensing the industrial design, Z Launcher software layer and IP on a running royalty basis to the OEM partner. The OEM partner is responsible for full business execution, from engineering and sales to customer care, including liabilities and warranty costs, inbound IP and software licensing and contractual agreements with 3rd parties. " [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Ilyen szerencsétlen hogy lehet egy gyártó?
Akarva se tudnának szegények ennyire mellé nyúlni állandóan.

Android elindult, látszott hogy van jövője, lemaradtak.
Windows Phone elindult, látszott hogy egy korlátozott valami lesz, lassan fejlődő rendszer, a Nokia mellé állt.
Most a tableteknél elindult a csere-változás, Windows android "dual os" akár... mivel hosszú távon azért a Windows csak használhatóbb lesz... erre most csinálnak egy Androidos tabletet.

Egyik kedvenc gyártóim közé tartozik pedig de tényleg vicc amit csinálnak még ha csak a nevét is adta ennek.

[ Szerkesztve ]

(#11) Bone123 válasza vicze (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Jogos, adásban asszem említettem a forgalmazást, és most hozzáírtam, kösz. A tervezés valóban ingoványos talaj, ezért is linkeltem be a két interjút és használtam a Nokia munkatársainak szava járását.

(#12) #06658560 válasza Graphics (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Es a Foxconn meg neki all a marketinget intezni?"

Pedig csak annyit kell mondaniuk, az Iphone/Ipad gyártójától.

(#13) Bone123 válasza Воланд (#7) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A Nokia munkatársai azért ennél többről beszélnek.

In many ways, the N1 is the result of an extremely accelerated development cycle. Nystrom says work on the tablet began on April 28th, the Monday after the conclusion of the Microsoft deal, and the choice of Android as the operating system was dictated by the desire to extend the use of the Z Launcher, which the company had already built for Android. Ramzi Haidamus goes further than his colleague, asserting that "side by side we are better than the iPad mini," and stressing that Nokia still retains "a huge innovation team" even after losing a number of prominent designers and engineers in the wake of the Microsoft buyout. Nystrom backs him up by noting that the N1 was designed by "a solid team of engineers, designers, project managers, and others" who have already played a part in establishing Nokia’s strong design reputation.

És

Nokia’s Tuukka Järvenpää, lead product manager of brand licensing, said the Nokia N9 design team worked with Foxconn on the tablet’s design.

(#14) expander


expander
senior tag

"A beállítások között mindössze az önkioldó, a rácsvonalak, a kameraváltó, a felbontások és a GPS állítható.

...

GPS, NFC vagy infra nem került a motorháztető alá, pedig ezek közül legalább a navigáláshoz szükséges technológia jól jött volna, nem is értjük a hiányát."

:Y :F :C

(#15) Bone123 válasza expander (#14) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Azért felkínálja a rendszer a fotók felcímkézését helyadatokkal. :) Picit átfogalmaztam.

[ Szerkesztve ]

(#16) savoo


savoo
addikt

Androiddal jobb lenne! ;]

(#17) expander válasza Bone123 (#15) üzenetére


expander
senior tag

ja, hogy ez tortenhet cellainformacios adatokkal is? en azthittem, csak gps-el lehetseges :Y

(#18) erahurka


erahurka
félisten

Nem rossz, bár egy MemoPad 176cx jobban megéri szvsz. Annyival azért nem nyújt többet, hogy több mint kétszer annyiba kerüljön. Ráadásul bolti garival.

(#19) stevve válasza expander (#17) üzenetére


stevve
nagyúr

A wifi is tudja mindig, hogy merre van ;)

A cikkre:
Nincs GPS, új csatlakozó, nincs bővítési lehetőség (!?) vs unibody és nagy felbontás. Bosszantó, hogy a gyártók a prémium kategóriát kivéve egyre erősebb kompromisszumokra kényszerítik a vásárlókat. :( Ez a tábla például így nálam nem jön szóba, alapvető dolgok hiányoznak belőle, egyszerűen nem ér 80K-t.

(#20) Воланд válasza Bone123 (#13) üzenetére


Воланд
titán

az szep es jo, hogy a nokia munkatarsai ennel tobbrol beszelnek, de teljesen nyilvanvalo, hogy azert hasonlit az ipadra, hogy a foxconnak konnyebb legyen legyartania es eladnia. ha ezt valoban a nokia tervezte volna, akkor nem egy masolas lenne az egesz tablet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#21) Grecky


Grecky
senior tag

A specifikációnál a Xiaomi Mi Pad felirat az valami easter egg? :D

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#22) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nekem annyira nem tetszett. Amennyiért nálunk lehetne kapni, annyiért majdnem ipad minit is vehetnék.
Amúgy jó gép, de nem kéne.

(#23) vicze válasza Bone123 (#11) üzenetére


vicze
félisten

Nem ellened irányult, mert ez a hivatalos álláspont valóban ezzel nem lehet mit kezdeni.
Csak tudva a hátteret is meg hogy a Foxconn mit gyárt, és mi maradt a Nokiából, egyértelmű hogy a tervezés hogy jött össze.

(#8) Duliee: Pedig de hidd el. :) Van saját márkás telefonjuk is, és azt is terjesztik. Mivel nem a célországban élünk, így minket nem nagyon ér el ez a része. Azért 1-1 Nokia marketinges is feltűnik az eseményeken, hogy a látszat meglegyen. :)

(#24) b0bcat


b0bcat
addikt

Nekünk átlagosan hatórás képernyőidő jött össze, kellemesen alacsony készenléti fogyasztással. A MinDig TV HD adását kereken nyolc órán át tudtuk streamelni közepes fényerőn, böngészni pedig kilenc órán át keresztül sikerült egyhuzamban.

Most akkor mennyi az annyi? :F Nem mindegy, hogy 6 vagy 9 óra! :N Az előbbi tényleg nem kiemelkedő érték, de a 9 óra képernyőidő már nem rossz. Szerintem. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#25) Agrippa22


Agrippa22
tag

Még ha kicsit iPad kopipészt is, azért ilyenkor kicsit fáj belegondolni - látva pl. a Z Launchert - hogy mi is lehetett volna a Nokiából, ha az akkori vezér nem árusítja ki az Ms-nek.

(#26) Воланд válasza Agrippa22 (#25) üzenetére


Воланд
titán

a tenyek ne zavarjanak:

"Népszerű vélekedés, hogy Elopot a Microsofttól azért küldték a Nokia élére, hogy lezüllessze azt, így aztán Redmond nyomott áron megszerezheti. A két szerző az Operation Elop című könyv megírásához mintegy 100 személlyel készített interjút, főleg nokiás és ex-nokiás alkalmazottakkal, a megkérdezettek pedig egyöntetűen cáfolták ezt a forgatókönyvet. Ésszerűtlen is lett volna egyébként ez a történet, a Microsoft céljait egy erős, önálló Nokia sokkal jobban tudta volna támogatni mint egy gyenge, amelyet csak hatalmas infúzió révén lehet életben tartani." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) Lenry válasza Воланд (#20) üzenetére


Lenry
félisten

főleg, hogy állítólag az N9 tervezőcsapata rajzolta. namármost... szerintem az N9 egy remekmű, design terén a legszebb bármi, ami valaha kijött a Nokiából, imádtam.
erre ugyanazok az emberek lerajzolják a világ legkommerszebb tabletjét? nemá'...

maradjunk annyiban, hogy Nokiáék egy kellemesebb összegért megengedték a Foxconnak, hogy Nokia néven adjanak ki tabletet és ennyiben ki is merült az összes ráhatásuk erre a termékre

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) Bone123 válasza b0bcat (#24) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Vegyes használattal és fényerővel, amikor az ember fotóz, játszik, böngészik, telepít, matat, Z Launcher alkalmazásbemutatót ír, csetel, galériát néz, videót és zenét játszik le, alszik és így tovább (mobil esetében telefonál, navigál stb.), akkor a teljes töltéstől a merülésig, vegyes használattal kijön egy bizonyos képernyőidő érték.

A MinDig TV és nezetés viszont egy "laboratóriumi" mérés egyhuzamban 100%-tól merülésig, ilyenkor jóval több képernyőóra kijön, hiszen csak egy tevékenységet végez az eszköz. Azért szoktam írni kétféle adatot, hogy a vegyes a vegyessel, a streamelés és netezés pedig más eszköz steamelési és netezési eredményeivel is összehasonlítható legyen.

(#29) b0bcat válasza Bone123 (#28) üzenetére


b0bcat
addikt

Így már világos, köszi! ;) (Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy az "elméleti maximum" képernyőidő érdekel, mert nyilván annál kevesebb lesz majd végül, ha más fogyasztás is van, pl. hosszú készenlét.)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#30) Graphics válasza vicze (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha az Infocusra gondolsz, az szinten nem a saját márkájuk :)

Vagy ha van saját márkás cuccuk, avass be :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) joey04


joey04
titán

z launchert kikapcsolva nagyon fasza kis gép ez. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) Graphics válasza joey04 (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Launcher-fetisiszta :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Dominó85


Dominó85
veterán

Még mindig nem tudtam, hogy autókat teszteltek itt a PH-n - "került a motorháztető alá" Felejetsétek már el ezt a faxságot kérlek szépen titeket... :))

Amúgy a tablet sem győzött meg, ahogy az sem, hogy egy erősebb Atom mellé miért a kimondottan középkategóriás mobileszközökbe szánt G6430-ra esett a választás. A gyenge wifivevő és a bővíthetőség hiánya pedig vicc! A Foxconn fizetett azért, hogy ne rajta, hanem a Nokián röhöghessen egy jót az egész világ... Vicc.

* Péter - 06302461862 *

(#34) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Egész tetszetős a masina.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#35) Wesder


Wesder
félisten

Szerencsére a Nokia anno letett valamit az asztalra, és ha jön majd egy droid mobil NOKIA logóval, kedvező árral és jó hardverrel, akkor szerintem sokan fogják venni, hisz amióta Android van, mindenki ezt szerette volna. A logó elég lesz, hisz 10-ből 7 ember nem hiszem hogy tudná azt hogy csak a logó Nokia. Átlag Béla meg Átlag Marinak egy 100% Nokia telefon lesz, és ha anno volt neki akkor biztos megveszi.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) #06658560 válasza Wesder (#35) üzenetére


#06658560
törölt tag

Már volt Nokia telefon Androiddal, valahogy nem lett az a hatalmas sikertörténet.

(#37) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Na tessék, eljött az androidos iPad ideje is! ;] Amúgy tetszik és az ára sem rossz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#38) sompetike


sompetike
aktív tag

MacBook al összehasonlítani....?

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#39) Wesder válasza #06658560 (#36) üzenetére


Wesder
félisten

A Nokia X-et ne keverjük ide az valami keresztrendszeres hulladék volt. Lényegében olyan volt mint most a BB szoftvere. Nem Android, de tudta futtatni. A Nokia X-nél ràadàsul nem is az összeset csak pàrat. Én olyan Nokia telefonra gondoltam ami Vanilla Droidot futtat. (Nem lenne lehetetlen)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40) Воланд válasza Wesder (#39) üzenetére


Воланд
titán

a nokia x bizony androidos telefon volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) Wesder válasza Воланд (#40) üzenetére


Wesder
félisten

"A Nokia X nem egy teljes értékű Android operációs rendszert futtat, hanem az Android Open Source Projectre épülve nélkülöz szinte minden Google szolgáltatást, hiszen azokat részben Nokia és Microsoft megoldásokkal helyettesíti. Mindezt egy kellemesen kinéző készülékházban, gyenge hardverrel teszi" Tehát nem teljes értékű Android, és nagyon hajazott az MS-re.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42) Воланд válasza Wesder (#41) üzenetére


Воланд
titán

ertem en, hogy egyeseknek az az android, amiben a google szolgaltatasok benne vannak, de ettol meg a nokia x androidos keszulek marad. a bb megoldasahoz meg foleg semmi koze nincs.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) joey04 válasza Dominó85 (#33) üzenetére


joey04
titán

nekem tetszik a kifejezés, remélem használják továbbra is. :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) vicze válasza Graphics (#30) üzenetére


vicze
félisten

Arra, igen végül is ott is csak a nevet veszik igazad van. (bár hogy azt minek...) De azt is ők marketingelik és terjesztik.

(#45) Wesder válasza Воланд (#42) üzenetére


Wesder
félisten

Az hogy az alapja AOSP, ottól mèg nem ugyan az mint egy CM, MIUI, ColorOS. Nokia X platform 1.0 futott rajta, valami írtó gyengén.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#46) vicze válasza Wesder (#45) üzenetére


vicze
félisten

Kicsit el vagy tévedve...
Az A-t az AOSP-ben azt hiszem leírtad. Továbbra se a Google API-tól lesz egy OS Android. Ha valami az AOSP-re alapul az Android és kész.
MIUI-ban és a többiben is ugyan úgy vannak API-k cserélve itt-ott és átalakítva, ahogy Nokia XOS-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#47) Wesder válasza vicze (#46) üzenetére


Wesder
félisten

Lehet hogy tévedtem, de azzal a mobillal így Nokiának ártottak nem kicsit, nagyon :(

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#48) Воланд válasza Wesder (#45) üzenetére


Воланд
titán

pont az altalad felsorolt os-ek koze tartozik a nokia x is. az, hogy a fejlettsegi szintje elmaradt a tobbiekhez kepest mar egy mas kerdes.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#49) GeryFlash


GeryFlash
veterán

,,Nokia/Foxconn"... Maradjunk a Foxconnban... :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#50) Ceftriaxone válasza Wesder (#45) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Kínai android lényegében Google-mentes...csak a Kínán kívül forgalmazottakba kerül bele a Services, Play Store stb...otthon nem.

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.