Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

Végre egy Win-es teló. Nagyon tetszik ez a formaterv. :K :B

(#2) babkukta


babkukta
senior tag

Az igen! :C Nem pont ilyen telefonról vártam tesztet :)) Már olvasom is!! Köszi!

Üdvözlettel, Tibi

(#3) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Kár a vakuért, amúgy korrekt kis telo, màr az elődje is az volt.

Feleségem jobb képeket csinál a 620-al mint én a HOX-al.

[ Szerkesztve ]

(#4) DS39


DS39
nagyúr

a specifikációnál kétmagos szerepel, négymagos helyett.

(#5) zeus90


zeus90
aktív tag

Én az MM-ben láttam egyet. Jelenleg egy 520-am van gondolkozok a váltáson, de ez a 630 nem győzött meg.
A kijelzőn található gombok miatt van a telefon alján egy jó pár centi teljesen kihasználatlan terület. Nem értem miért nem lett akkor ennyivel kisebb a telefon vagy lett ennyivel nagyobb a kijelző.

(#6) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Jó kis telefon lett. Kíváncsi leszek a középkategóriára.

(#7) margithid


margithid
veterán

Nem rossz, főleg ha szolgáltatók is felveszik a kínálatba. függetlenül 50k, úgyhogy kártyásan 40k alatt bizony nagyon jó ajánlat lenne.
Az mondjuk nagyon durva, hogy telefonáláskor nem kapcsol ki a kijelző :W
Ezt már annó az eslő okostelefonom az LG GT540 is tudta...
1 óra beszélgetés és az aksi fele elszáll kb.

(#8) babkukta


babkukta
senior tag

Bocsi a kérdésért, de miért nem tudom szerkeszteni az előző hsz-em??

A készülék szerintem nagyon korrekt. Szerintem aki nem egy nagy alkalmazás fan, aki tölti és tölti a játékokat meg a különböző alkalmazásokat, azoknak még különösen ajánlott is lehetne. Ugyanis pl faternak ezzel az 512 Ram-al semmi baja nem lenne :D A fényképek ahoz képest jók, h milyen árkategóriáról beszélünk.
Ami számomra kisebb probléma: vaku hiánya
ami viszont nagy: MIÉRT NINCS KÖZELSÉG ÉRZÉKELŐ???? Ez már több éve a minimum szvsz, hogy egy okostelefont a füledhez emelve ne tudd elnyomkodni. Erre itt lenne egy betyár jó készülék, és kihagyják? Ezért viszont nagy kár
A többi korrekt, sőt, nagyon is jó!

Üdvözlettel, Tibi

(#9) NoMagix


NoMagix
addikt

Tényleg a közelségérzékelőt kellett ebből kispórolni! :W
A készülék alsó túlnyúlása is eléggé sok lett!

[ Szerkesztve ]

(#10) Namath841 válasza margithid (#7) üzenetére


Namath841
csendes tag

Ez a WP hülyesége. Mivel a rendszer a gyengébb hwken is tökéletesen, szaggatás nélkül fut, ilyen hülyeségeken kell dekázgatni. LED, közelség szenzor, RAM stb.

Én Xperia SPről váltottam 630-ra, teljesen meg vagyok elégedve.

"A felsoroltaknál nagyobb gond, hogy a kihangosító hangszóró zenei hangminősége jóval gyengébb az ideálisnál, tulajdonképpen még az elfogadható szintet sem nagyon üti meg."

Ezt cáfolnám. SPnél és az Optimus Blacknél is jobban és sokkal erőteljesebben is szól.

A kamerával sem tudom mit bűvészkedtek, nálam jobb képek készültek és a GSMARENA is dicsérte a képalkotó képességet.

Statusbar abból a szempontból tényleg hülyeség, hogy alul elég nagy kihasználatlan hely van.

[ Szerkesztve ]

(#11) kengyel


kengyel
nagyúr

Most került hozzánk a családba. Kétkártyás verzió volt 50 k Nokia garanciával.
Az 512 MB ram ellenére is jól van optimizálva a rendszer, pörgős, gyors kis telefon lett.

kengyel

(#12) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

A vaku hiányát még csak meg tudnám bocsátani, de az 512 RAM-ot már nem. Az 1-2 éven belül vészesen kevés lesz...

Minden szavam magánvélemény!

(#13) Namath841 válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


Namath841
csendes tag

Ha játszani akarsz, már most kevés. De WPn kb. mindenre elég.

(#14) jozso1989


jozso1989
őstag

Ez a telefon ennyiért teljesen korrekt. Bár egy vaku igazán elférhetett volna rajta... nem hiszem, hogy az a nyamvadt LED +10 ezerbe kerülne. :P

A közelségszenzor problémára egy megoldás: telefonálás közben kijelzőt offolni. :)

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#15) zsoltyyy válasza margithid (#7) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Lehet, hogy benne van a cikkben, nem olvastam még végig, de gondolom telefonálás közben lehet használni a "billentyűzárat"... Attól függetlenül én se értem, hogy miért pont egy ilyen filléres dologgal spóroltak. Főleg úgy, hogy ezt manapság mindenki elvárja és ránézésre, sőt még a specifikációk elolvasása után se fog neki feltűnni.
Az átlag user meg nem fog teszteket olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#16) Zsolto


Zsolto
őstag

Fiúk, a második oldalon mi az a telefon a 630-tól balra?

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#17) tothmaxy182 válasza Namath841 (#13) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Még ha nem is feltétlenül szeretnék játszani, akkor is kevésnek gondolom. Az egy dolog, hogy maga a WP jól fut rajta, de ha az ember nem fél évre vesz telefont, hanem mondjuk 2-3 évre, akkor már lehet, hogy ennyi év után az alap appok (wiber, facebook, stb) rendszerigénye is 1Gb RAM lesz. vagy legalábbis nagyon nyögvenyelősen fognak futni fél gigán...

Minden szavam magánvélemény!

(#18) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Tetszetős, de én a 930-ra leszek majd kíváncsi.

(#19) QuippeR válasza tothmaxy182 (#17) üzenetére


QuippeR
tag

Ennyi RAM-mal szerelt telefonok fogják adni a WP felhasználótábor minimum harmadát (pesszimista becslés), tehát szerintem sem a Viber, sem az fb nem teheti meg, hogy ezt figyelmen kívül hagyja az alkalmazásfejlesztéskor.

(#20) AMD Power


AMD Power
titán

Itt a 520 igazi utóda. :R Nálunk már el is fogyott az összes. Nem véletlenül. :R

(#21) peestee83


peestee83
aktív tag

Jó telefon lett ez... A RAM méretét én is kevesellem a későbbi frissítések miatt, plusz a LED. De úgy látom, ez sokaknak fájó pont.
Na majd a 930.... :) Csak legyen jóárasítva, és veszem is meg :D

Cor ne edito

(#22) xperiasigi


xperiasigi
őstag

Ismét egy jó Ar/ertek arányú telefon.majd ha leesik 30-40 akkor már főleg nagyon jó lesz..kivancsi vagyok lesz e 530. :K

Iphone 6s

(#23) Thocy a ZAGY válasza Gergőke88 (#18) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Én a 930 kategóriás dual sim megoldást várom, majd akkor lesz wp-om, ha az kijön (gondolom még egy ideig várhatok - mindenféle távolkeleti gyártó leendő wines mobilja nem játszik, mert valamit mindig elszúrnak).

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#24) SutiAdi


SutiAdi
tag

Miért kell 2014-ben egy bármilyen telefonról lespórolni azt a kb. 3$ értékű előlapi kamerát a videotelefonáláshoz? Nem kell, hogy tökéletes képet adjon, csak legalább valami körvonalat lásson a másik oldalon az illető, akivel skype-olsz.

(#25) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Jó cikk, de a végeredmény meglepő... Olyan, mintha nem tesztet, hanem reklámot írtatok volna. A közelségérzékelő kihagyása ordas nagy hiba, az 512 mb ram elég, de nem hiszem, hogy nagyon megdobta volna az árát 1gb. A multimédiás képességek is inkább az alsó kategóriát idézik, erre rávágjátok az ajánlott plecsnit?! WTF?

(#26) BobTail


BobTail
őstag

Nincs közelségérzékelő, viszont ha telefonálás közben nagyobb felülettel érintkezik a kijelző, akkor lekapcsol (elméletileg) :K

(#27) ciceroo válasza Zsolto (#16) üzenetére


ciceroo
tag

4. oldal és az előző teszt Alcatel-je

(#28) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

No közelség érzékelő, no vaku :( Mondjuk, legalább tűrhetően néz ki.

(ki kezd el először károgni a káva miatt? :DDD )

(#29) AMD Power válasza Fr0z3n (#28) üzenetére


AMD Power
titán

Élőben nagyon jól néz ki belőle a fekete. Főleg az előlap.

(#30) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

A tesztet elolvasva egy szó jutott eszembe: spórolás!
Az egész készülékre rásüti a bélyegét, így nekem nagyon nem gyere be a cucc, még akkor sem, ha az árát nézem. :F

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#31) zsoltyyy válasza icemad (#25) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ha tettek volna bele 1gb ramot, akkor áruld már el, mit tennének a 630, 930 közti modellekbe?

(#32) zeus90


zeus90
aktív tag

Kínai piacon egyébként előrendelhető már a 638 ami 1 giga rammal rendelkezik. Ezt kellene itthon is piacra dobni.
Lumia 638

zsoltyyy: Miért, szerinted csak memória különbség lehet a készülékek között? Gyorsabb proci, nagyobb kijelző, jobb felbontás, vezeték nélküli töltés, vízállóság stb stb...

[ Szerkesztve ]

(#33) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Ez teljesen szubjektív, de én sem értem, hogy ez hogyan lett "Ajánlott" kategória. Lehet, hogy ha egyszer a kezembe veszem, rögtön megváltozik a véleményem, de a teszt alapján nem gondolnám annak. És nem WP ellenességről van szó, kimondottan szeretem a WP-s telefonokat. A közelségérzékelő hiánya számomra komoly probléma. Lehet, hogy érzékeli a kijelző a nagyobb felületet és akkor kikapcsol, de rengetegen telefonálnak úgy, hogy nem teszik a fülükre a telefont. Ahogy írták előttem is, egy hosszabb telefonálás és viszlát akku.

(#34) papi77 válasza zsoltyyy (#31) üzenetére


papi77
addikt

Sajnos kevés az 512 ram,nekem az 520- as is nagyon sokat " homokórázott" :(

Az első: NOKIA 1611

(#35) Zsolto válasza ciceroo (#27) üzenetére


Zsolto
őstag

Tényleg a 4. oldal, köszi -- azt az Alcát néztem én is, csak mintha az értesítési LED nem ugyanott lenne a kettőn:

Alca a saját tesztjében. (LED a bal szélen)

Alca a 630 tesztjében. (LED a hangszóró mellett balra)

Ezért nem értettem. Valami más érzékelő csillan be vajon?

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#36) kengyel válasza AMD Power (#29) üzenetére


kengyel
nagyúr

Pontosan ahogy mondod. Feketében vettük mi is, és igen jól néz ki . ( Dual sim )
Teljesen elegáns, biztos megjelenést biztosít ebben a kategóriában, és árfekvésben.

kengyel

(#37) AMD Power válasza kengyel (#36) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt én is így gondolom. Télen én is leváltam rá az 520-t.

(#38) stewe780


stewe780
őstag

Az egysim-es változat egy 520-as némi felárral. A felár viszont nem indokolt, mert semmi pluszt nem ad. Ráadásul még a közelség érzékelőt is sikerült kispórolniuk. Na és fizikailag pedig nagyobb lett, pedig ugyanaz van benne. Kár érte.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#39) nozs23


nozs23
addikt

Gombok a kijekzon, pixelsuruseg eleg gyenge lett a novekedes miatt. Vaku nuku. Ram konkretan semmire nem eleg. Meg WP-n sem. Multitasking, mint olyan szinte nem is letezik. Szerintem fail készülék. 1gb ram+qHD+vaku. Ez kéne.

[ Szerkesztve ]

(#40) Palibá


Palibá
tag

Aki még nem hallott róla:

Van egy beépített DVB-T vevője is a 630-nak, amit pl.: a brazilok már használhatnak majd a meccsnézésre. Talán egyszer itt is aktiválható lesz.

http://www.smartnews.hu/2014/05/braziliaban-tv-tunerrel-erkezik-a-nokia-lumia-630/

http://www.nokianews.hu/Nokia_Lumia_630_launch_in_Brazil_digital_TV_receiver-2014.05.01.html

[ Módosította: Viktor77 ]

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#41) Воланд válasza nozs23 (#39) üzenetére


Воланд
titán

"1gb ram+qHD+vaku. Ez kéne."

jah, asfelszer ennyiert...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42) gyurkikrisz válasza stewe780 (#38) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ez még nyitó ár, menni fog még lejjebb is.

A közelségérzékelót meg megoldották hogy telefonáláskor elsötétedjen ha az arcodhoz emeled, máskor nem nagyon van rá szükség.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#43) T0rnad0 válasza margithid (#7) üzenetére


T0rnad0
addikt

Vodánál mától elérhető, 44 990 ft kártyásan.

Z Fold 4

(#44) azopi74 válasza BobTail (#26) üzenetére


azopi74
addikt

Mennyire nagy felülettel? Lapátfülűek előnyben. :) Egyébként szvsz nem sokan nyomják a fülükhöz a telefont telefonálás közben, főleg nem teljes felülettel.

(#45) satz18


satz18
őstag

Én továbbra is tartom a véleményemet, hogy ennyiért nem éri meg. HTC 8x hasonló áron minden paraméterben többet tud, bár kétségtelen, hogy egyre nehezebb hozzájutni. Majd ha ez is 30k lesz, akkor jobban meg fogja érni, főleg a két kártya miatt.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#46) Palibá válasza Palibá (#40) üzenetére


Palibá
tag

egyébként ha ez nálunk is elérhető lesz, és gondolom nem kapkodják el a bevezetését, addigra valószínűleg jó le fog esni az ára, és akkor fogja igazán megérni beruházni egy miniTV-re :)

A legtutibb egy olyan mobil lenne amiben van DVB-T vevő, és egy legalább 800*480 felbontású picoprojector, ami egy 1,5méteres képet élvezhetően produkál mondjuk a plafonra. Amolyan Samsung Beam 630, 60K-ért függetlenül. :P

mindkét kéz lóg a bilibe :))

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#47) azopi74 válasza AMD Power (#37) üzenetére


azopi74
addikt

Addigra szvsz 35 lesz kártyásan...

(#48) htomi85


htomi85
tag

Ha ez nem különösen ajánlott, akkor nem tudom mi az.

(#49) AMD Power válasza azopi74 (#47) üzenetére


AMD Power
titán

Az pont jó. Többet úgysem adok egy telefonért.

(#50) Steve1207 válasza Cilindrik (#3) üzenetére


Steve1207
veterán

Pedig a HOX-nak elég jó azért a kam-ja. A teló amúgy nagyon korrekt, tetszenek ezek a kis modellek.

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.