Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Gratulalok a cikkhez, jo lett. :C Megvan meg a mozijegy? :DDD
Kolegamnak is feherben van, szerintem igenis jo ar erte.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#2) gianni85


gianni85
veterán

Jelenleg már 35ért látom a webshopon, 28ért pedig vettem volna.

(#3) Tim82


Tim82
nagyúr

Nem tudom, mikor íródott a cikk, de az összes Lumia 520-ra elérhető már az Amber.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) T_Stark


T_Stark
őstag

Bizony, közben megjött az Amber is, olyan finomságokkal mint Data Sense, FM rádió, lefelé fordítva némítás, sms/hívás szűrő stb... 28-ért nagyon jó vétel volt, Én még 34-ért rendeltem, de olyan árban is ez volt szerintem a lehető legjobb választás, ennyiért Androidos vonalon nincs nem hogy jobb, de még ilyen sem.

Egyáltalán nem bántam meg hogy ezt vettem, azóta kapott még egy fehér hátlapot (feketével rendeltem), kijelző védő fóliát, meg egy 8 GB-os microSD kártyát.
Csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Munkatársamnak is van, csak neki másodjára van szervizben mert mindig újraindul a telefon, van mikor hívás közben :( Pedig nem rossz telefon.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) szben05


szben05
tag

A hangszóró minőségével nem igazán értek egyet, szerintem elég gyengén szól.
Negatívumként tudom felsorolni, hogy a hátlap nyomkodásra recseg és nekem a rádió csak román adókat hoz be.
Egyébként nagyon jól eltalált készülék, szeretem is, ennyit bőven megér.

(#7) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Hát 28-ért - még ha Windowsos is - azt kell mondjam rá hogy nagyon jó vétel. ;)

(#8) Soseee


Soseee
csendes tag

Nekem is 520 lapul a zsebemben és teljesen elégedett vagyok vele. (mondjuk az elődje egy galaxy mini volt - annál nem nehéz jobbat kapni :) ) A DataSense nagy űrt töltött ki, semmi nem volt a marketen ami tudta volna számolni az adatforgalmat.
Az egyetlen negatívum az a fizikai ellenállóképessége (illetve annak hiánya). Céges telóként többen kaptunk ilyet és egy-két véletlen ejtés már történt. Jobb esetben csak a hátlap deformálódott el, de az egyik kollégámnak megpattant a kijelző sarka is. (puha müa. padlóra esett, nem is betonra) Ezen kívül egy-két fagyás/spontán restart előfordul, de nem vészes. Mindezek ellenére tényleg egy rendkívül jó teló.

Az ígéret szép szó, de a Landwirtschaftsausstellung meg hosszú!

(#9) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a T-től múlt héten jött meg, ingyen kohozták. A telefon nagyon jó, de egyet hiányolok, hogy az üzenethez nem lehet mp3-at hozzárendeleni. Király telefon tényleg, szép, gördülékeny, az akku meg ha nem nyistölöm akár 2,5 napot is kibír, persze kikapcsolt wifi-vel. Azzal kb. 2 nap. Egysem ha nyistölöm. :DDD
Szóval best buy. Lehet veszek hozzá egy piros, vagy sárga hátlapot. Fekete meg fehér közül lehetett választani.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10) alevan válasza szben05 (#6) üzenetére


alevan
őstag

Honnan van? Mert nekem van egy LG Optimus 7 (WP7), Romániában nem akar semmilyen adót találni a rádió, viszont Magyarország, Ausztria, Olaszország rádióit megtalálta...... És olaszországból hozta haverom.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#11) Sub-ZeRo válasza alevan (#10) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tunein nevő app ha van neki mobil net.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#12) old rocker válasza Sub-ZeRo (#9) üzenetére


old rocker
veterán

Ez a helyes kifejezés, ez a telefon best buy. Arra kell csak nagyon vigyázni, van egy hibája, sajnos qrwajó kis készülék és függőséget okoz... :D

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#13) bali93


bali93
tag

Wow, 28k-ért nagyon szupi kis teló. Jó cikk lett, gratula. :C

(#14) Sub-ZeRo válasza old rocker (#12) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Yep. :C

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#15) veector


veector
senior tag

A telefont egy hét használat után sem tudtam megakasztani, kellemesen és flottul teszi a dolgát. Ez számomra meglepő, mert egy ilyen hardverrel rendelkező Androidos telefon nem tud ilyen kellemesen futni.(Mit fogok ezért kapni...)

Tőlem egy pacsit. Szerettem az androidot, de amikor nem otthoni buherálásról van szó, hanem rendes mindennapi használattól, akkor a sok apró hülyeség ami talán a felső kategóriában nem jelenik meg (arra meg nekem nincs pénzem) rendesen hátráltat mindenben. (xperia u. szintén 2magos 1ghz, 512mb ram).

(#16) martonx


martonx
veterán

Nekem is ilenem van, tökéletesen elégedett vagyok vele. Mondjuk én kizárólag telefonálni, sms-ezni, emailezni, skypeozni használom, illetve alkalomszerűen navigálásra. Jól teszi a dolgát.

Én kérek elnézést!

(#17) Chaser válasza szben05 (#6) üzenetére


Chaser
titán

Nálam jó a rádió és nincs recsegés ropogás. Lehet neked román verzió jutott? ;] :U

cikkírónak: Amber kb 1.5-2 hete van T-nél, na azzal fog tetszeni igazán:)

Én röviden úgy jellemezném, aki okos telóra vált normálról mást ne vegyen, ettől nem fog megundorodni mint hasonló árkategóriás droidoktól. Akinek pedig droidja van próbálja ki, lehet will be terminate státuszba rakja a robotot:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Tom5


Tom5
addikt

Ha valakinek van eladó vagy tud jóáron kérem jelezze. :U

(#19) HuMarc


HuMarc
addikt

Lumia 520 Amberrel és fekete hátlappal (de már nagyon érik bennem az elhatározás, hogy beszerezzek hozzá 3 db színes hátlapot is (Tim82 ;) )) :) Imádom.

Vannak apróbb hiányosságai "gyermekbetegségei, főleg a szoftvernek, de emellett is működik, és végtére is ez a lényeg, nem? Örömmel látom, hogy egyre többen vesznek ilyet, talán néptelefonná válik. Végre egy olyan óccó telefon, ami nem csak óccó, de jó is. Ugyanis ha belegondolunk, 60 0000 Ft alatti droidokat legtöbb szempontból veri. (Nyilván van, amiben jobb a droid, de összességében egy átlagfelhasználónak tökéletes a WP8.

A cikk is remek, köszönjük! :R

(#20) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Ránéztem a T webshopjában, de jelenleg 35-ért árulják feltöltősen, ami sajnos a cikkben szereplő árnál 25%-kal magasabb. :(( A röhej az, hogy ha az előfizumat hosszabbítanám meg két évre, azzal még egy 800 forinttal drágábban adnák. :DDD Ezek se normálisak.

(#21) Chaser válasza sing1ep1ayer (#20) üzenetére


Chaser
titán

Lekésted...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) westcoastog válasza sing1ep1ayer (#20) üzenetére


westcoastog
veterán

Közel 1 hónapja volt 28-ért.

(#23) sing1ep1ayer válasza Chaser (#21) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nem baj, nekem jó egy kínai droid is, a hazai szolgáltatók meg belefulladhatnak a készleteikbe. ;)

(#24) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Valóban kellemes kis telefon lett az 520. THX a cikkért. :R

(#25) MongolZ válasza sing1ep1ayer (#20) üzenetére


MongolZ
addikt

Ne is mondd, nekünk céges előfizuval (30-40 telefon) drágább a T-nél a készülék, mintha magam bemennék és vásárolnék egy kártyásat... nevetséges.

Az 520 nekem is nagyon tetszik, kár, hogy most erre nincs pénzem, pedig nagyon kellene - már csak azért is, mert a jelenlegi kijelzője el van törve...

(#26) Djuree


Djuree
félisten

HERE navigáció. vicces egy név annak aki nem beszél angolul. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#27) Chaser válasza Djuree (#26) üzenetére


Chaser
titán

Az is csak addig nevet amíg ki nem próbálja:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) Djuree válasza Chaser (#27) üzenetére


Djuree
félisten

igaz. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29) Set-Comment™


Set-Comment™
senior tag

Par kiegeszites:

Amber ota 620-on is van szupererzekeny kijelzo, sot glance screen is. Annyi hogy nem ips.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#30) Tim82 válasza Set-Comment™ (#29) üzenetére


Tim82
nagyúr

Teljesen jó kiegészítés lenne, ha a 620-ról szólna a cikk.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31) kekegsm


kekegsm
őstag

Szerintem is nagyon jó a telefon, imádom, de azért van pár hiányossága:

- A többek által említett újraindulás dolgok: nekem naponta legalább egyszer újraindul. Fogalmam sincs miért.
- Néha a levelezés megbolondul, és nem akar szinkronizálni, de egy újraindítás megoldja. Ez kb 2-3 hetente történik
-Nincs vaku. szerintem megért volna mindenkinek +100 forintot egy LED...
-Nincs iránytű, így elesik a felhasználó pl a City Lens és hasonló szoftverektől. (tudom, ez a legolcsóbb)
-nincs a 3 alsó gombnak világítása. Persze tudom hogy hol vannak, de azért jó lett volna, megint +100 forint.
-A gyári töltő lapos kábele a begubancolódásra fokozottan hajlamos. Mondjuk eddig minden nokiámé ilyen volt...
-kellene egy mkv-t lejátszó szoftver, ez már mondjuk WP8 hiányosság.

Ezek mellett is bátran ajánlom mindenkinek, bár ha valaki megreckírozz duplaennyit, az 720-ra nevezzen be inkább.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#32) kekegsm válasza Tim82 (#30) üzenetére


kekegsm
őstag

teljesen jó a kiegészítés, mert a cikkben ezt a funkciót a 620-hoz hasonlítja, tehát az Amber óta elveszett a mondat igazságtartalma.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#33) Set-Comment™ válasza Tim82 (#30) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Ha elolvastad volna a cikket, akkor ertened.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#34) Tim82 válasza Set-Comment™ (#33) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elolvastam. Végül is csak egy dolgot hasonlít a két modell között az általad említettek közül (az érzékenységét a kijelzőnek), de ez, mint tény, ne zavarjon meg.

kekegsm: veled ellentétben teljesen normális stílusban megjegyeztem valamit. Az, hogy mit látsz bele te, tekinthető az egyéni szocproblémádnak.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35) kekegsm válasza Tim82 (#34) üzenetére


kekegsm
őstag

Ja igazad van. Te csak kötekedni akartál, szóval teljesen jó volt a hozzászólásod.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#36) legiaap válasza HuMarc (#19) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem válik, már az.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#37) Set-Comment™ válasza Tim82 (#34) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Szeretem amikor valaki kapaszkodik az utolso szalmaszalba:) Ha forumozok az eletben is ilyen kitartoak lennenek, akkor duborogne a gazdasag.

Kiegeszitettem a cikket, te meg irrevelansan kotekszel. Mondd mi faj?

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#38) GerykO


GerykO
aktív tag

Hát én hiába bogarászom, nem találok 28ért a neten sem kártyás 520at. :O
Lehet más is írta előttem. Ha esetleg valaki tudja hol lehet 30 alatt beszerezni kártyásan, dobjon meg a linkkel pls! (tudom, a google a barátom, de most épp sok mást is kell intéznem)

Válaszolj a privátra!!! Elég annyi is, hogy szarok rá(d)...

(#39) westcoastog válasza GerykO (#38) üzenetére


westcoastog
veterán

1 hónapja volt a T-nél webshopos rendelés esetén ennyi az ára.
De már írtam fentebb is.

[ Szerkesztve ]

(#40) Trevize1987 válasza Tim82 (#34) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Egyáltalán nem normális stílusban jegyezted meg. A másik meg, hogy én sem értem mibe kötöttél bele, amikor a kiegészítés helytálló.

"Nem mellékes, hogy a Lumia 620-al ellentétben ez érzékeli a kesztyűben való érintést! Valamit ez kapott meg, a nagyobb testvér meg nem :)"

"Par kiegeszites:
Amber ota 620-on is van szupererzekeny kijelzo, sot glance screen is. Annyi hogy nem ips."

Összeszedtem neked a kettőt, hogy sikerüljön elemezni. Na látod, ilyesmi volt a te stílusod is.

[ Szerkesztve ]

(#41) kondás


kondás
tag

Sima boltba 37-ért van, akkor ki fogja megvenni a T-től 35-ért.Menjenek már a fenébe.

(#42) kpal


kpal
veterán

HERE nem csak ott ingyenes ahol aktiválod , én úgy tudom a felső kategóriában ingyenes mindenütt ?

amúgy szép cikk lett , grat ! :)

(#43) Ygg


Ygg
senior tag

Jó a cikk, gratulálok.
28-ért nekem is kéne, az biztos.

(#44) Chaser válasza kpal (#42) üzenetére


Chaser
titán

Mo-n ingyenes a nálunk vásárolt. Globál szintre történő váltás 4750ft. Simán megéri, pontos a csipiesz' és villámgyors. Menet közben is 1-3 sec alatt talál jelet. Újratervezés szintén ennyi.

szerk: sufni gsm-eket azért ne nézd
Sokáig 35 volt, aztán 32, aztán 28, most újra 35.

Ha valakit érdekel pár hetes telekomos 520-amat eladom, érd. privátban.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) PuMbA válasza kekegsm (#31) üzenetére


PuMbA
titán

" A többek által említett újraindulás dolgok: nekem naponta legalább egyszer újraindul. Fogalmam sincs miért."

Nokia Software Update for Retail-lel tejlesen újra kell lőni a telefont (Amber lesz természetesen), így megszűntek az újraindulások :)

[ Szerkesztve ]

(#46) z00li


z00li
senior tag

Én is egy ilyen telóval leptem meg páromat. :K T-től hoztam el havi 810Ft-ért (24hónap). Első okostelefonja, de szerencsére gyorsan megszokta, és tetszik neki. A régi telefonjáról a költözés volt vagy 3perc bt-n keresztül, memóriakártya átrakással együtt. :C Remek kis telefon.

(#47) Csorosz válasza z00li (#46) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Nuku Flash?
Ezt hogyan gondolták. Szerintem manapság ez már alap nem?

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#48) Ygg válasza Csorosz (#47) üzenetére


Ygg
senior tag

Sajnos nem.
Vagy ezzel löknek arrafelé, hogy a drágább modellt vedd meg, amiben van, ha ez fontos.

(#49) gianni85 válasza Csorosz (#47) üzenetére


gianni85
veterán

lófing kamera van benne, amit sötétben egy lófing villanó sem segítene :)

(#50) Tim82 válasza Trevize1987 (#40) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyáltalán nem normális stílusban jegyezted meg.

[link] -> ha neked ez kötekedés, akkor gondolom, ha valaki megkérdezi tőled, hogy mennyi az idő, akkor megkéseled.

A másik meg, hogy én sem értem mibe kötöttél bele, amikor a kiegészítés helytálló.

Röviden: a cikkbeli, általad is kimásolt két rövid mondat tartalma kb. nem más, mint örömködés, hogy jé, van egy olyan funkció, amit a low-end L520 megkapott, a fölé pozicionált L620 meg - a cikkíró szerint - nem), ezt Misály az L520 és L620 összehasonlításaként értelmezte (ami amúgy eléggé megerőszakolása az általad is idézett mondatoknak, olvasd újra a szövegkörnyezetben...), majd ennek megfelelően úgy fogalmazta meg a kiegészítést, mintha a cikkíró nem csak a kesztyűs érintéssel kapcsolatban "húzta volna le" az L620 kijelzőjét (ami már csak azért sem igaz, mert a cikkben szó nincs arról, hogy az L520 kijelzője milyen megjelenítésben az L620-hoz képest vagy kapott-e Glance Screen-t bármelyik modell). Lehet persze, hogy nem így szánta, de akkor esetleg nem mellérendelő mondattal kellett volna fogalmaznia... Így a cikk szempontjából a kiegészítésében szereplő három tény helytálló ugyan, csak épp ebből kettő itt és most totálisan érdektelen. (Ha csak a kesztyűs érintésre vonatkozó részt korrigálta volna, az valóban idevág.)

Tehát: helytelen értelmezésből kiindulva tévesen megfogalmazott egy "kiegészítést", amiben ugyan a tények helytállóak, de ettől még van "némi" gond vele. Erre tettem észrevételt (#30), bár nem fejtettem ki, valószínűleg ki kellett volna, akkor Misály sem érezte volna úgy, hogy csak úgy megtámadom, mert eredetileg semmiképpen nem az volt a szándékom. (Az más kérdés, hogy az ő "vissza" támadós reakciója után már én is csípősen reagáltam, de szemlátomást nem nekem fáj a vita, hiszen nem én csúsztam el utána személyeskedésbe. :) Ha nem folytál volna bele, akkor annyiban is hagytam volna.)

Részemről amúgy tényleg ez a vége ennek a szálnak.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.