Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsigus


zsigus
őstag

Kedves Nokia kenjétek már a hajatokra az EDOF-ot, és legyetek szívesek végre egy autófókuszos kamerát tenni egy N8-nál olcsóbb telefonba is.

A C7-ről is emiatt mondtam le, mert egyébként nagyon jó a telefon de ennyi pénzért már legyen benne egy normális kamera is.

(#2) D@niel válasza zsigus (#1) üzenetére


D@niel
addikt

Nseries: multimédia, Eseries: üzleti kommunikáció, Cseries: something.

Meg kell hagyniuk a különbségeket, meg kell hanyniuk az opciókat a választás végett.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#3) total90


total90
veterán

Kamera nélkül, olcsóbb áron én elviselném :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#4) mukievil válasza D@niel (#2) üzenetére


mukievil
tag

Na és az 1200 akksit hovairod akkor ?

Eseries-miben más mint bármelyik másik series ? Eddig is csak annyi különbség volt nem, hogy fém is került néha a boritásba!

Az akksi nevetséges :), visszafele fejlődnek!!

(#5) zsigus válasza D@niel (#2) üzenetére


zsigus
őstag

Ezzel semmi bajom nincs de ettől függetlenül lehetne máshogy is csinálni.
pl nem kell egy C7-be 8MP-es kamera, hanem egy elég egy 5MP-es de autófókusszal.
Így megmarad a multimédia csúcsán az N sorozat, de a többi készülék sem csinál rossz képet.

Ez sokakat elriaszthat a vásárlástól, de ha kevesebb felbontású/normális képeket csinál a telefon mindenki jól jár.
A Nokia is mert az olcsóbb telefonokat is veszik, a vásárló is mert ha valamit gyorsan le akar kapni (erre való a mobiltelefonok kamerája) akkor legalább látni is fogja azt amit kell, nem pedig egy túl zajos vagy éppen elmosott, fakó képet.

De hát ezek szerint a Nokiánál máshogy gondolkoznak, csak nehogy úgy járjanak mint az SE. Ők is túlságosan elválasztották a zenére és a fotózásra való telefonokat és hát... nem lett jó vége.

Ráadásul a régi E sorozatban is voltak jobb kamerák pl. E66 3,2MP + AF

[ Szerkesztve ]

(#6) D@niel válasza mukievil (#4) üzenetére


D@niel
addikt

Eseries ami jellegzetesség volt: fém borítás, üzenet kezelés volt a hangsúly, pl. qwerty billentyű. A Nokia direkt nem pakolja bele a legjobb dolgokat, direkt nem csinál egy super mobilt ami minden szempontból jó, mert az a fontos neki -mint ahogy minden más gyártónak is- hogy az összes modellt vásárolják az emberek, ne csak 1-2t.

Jelenleg mondjuk 1-2 évig az Eseries modellek bizonyos dolgokban pl. kamera gyengébbek lesznek mint az N-es modellek.

Jut eszembe fülhallgató minőségben is alul marad az E az N-el szemben.

zsigus: pedig úgy fognak járni, mint a SE, az adatok alapján folyamatosan csökken a részesedésük.

Szerintem a leg logikusabb dolog lenne folytatni az E66/71/72/73/75 irány vonalat Eseriesben, az ilyen E7 modelleket meg könyörgöm...nevetségesen el kellene felejteni.

Fél nap nem kell, és össze dobok legalább 3 E modellt, amik dupla annyi eladást fognak generálni egyessével, mint pl. az E7...

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#7) Gl4diator


Gl4diator
tag

Nem ltt elírva a cikkben a symbi 3? Ezen nem symbi 4-es oprendszer lesz?

(#8) D@niel válasza Gl4diator (#7) üzenetére


D@niel
addikt

Symbian3 az utolsó. Bár már ez is a vicc kategória.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#9) Gabor113 válasza D@niel (#6) üzenetére


Gabor113
tag

Fél nap nem kell, és össze dobok legalább 3 E modellt, amik dupla annyi eladást fognak generálni egyessével, mint pl. az E7...

Höhh egy újabb "sodródó tehetség". Mé nincs még mobilcéged akkor? :D:D:D :C

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

talán eladható lesz:)

(#11) D@niel válasza Gabor113 (#9) üzenetére


D@niel
addikt

Szerintem akár ki meg tudja csinálni, csak jobban szemügyre kell venni az elmúlt 5 év felhozatalát, meg kell egy kis design ötletesség.

Nem azon van a hangsúly, hogy én meg tudom csinálni, hanem hogy kívül állóként eszméletlenül látszódik hol rontja el a vállalat, és mi lenne a megfelelő/megfelelőbb recept.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#12) zsigus válasza D@niel (#11) üzenetére


zsigus
őstag

Az a baj, hogy a "jól bevált recept" egy darabig működik csak utána jön valaki egy új ötlettel és akkor már az a recept lesz a jól bevált. (pl. Apple, Android)
Most az érintőkijelzős telefonok dominálnak a Nokiának ez érezhetően nem megy, ha az elmúlt 5 év Nokiáit nézzük akkor az már nem lenne kelendő gondolok itt akár az N (N95, N82) sorozatra vagy akár az E (E51, E66, E71) sorozatra, már nem ez kell a népnek.

[ Szerkesztve ]

(#13) Gengi válasza D@niel (#11) üzenetére


Gengi
senior tag

Kívülállóként látja? Nha akkor kívülálló mond már meg nekem ,hogy ha én mobiltelefont akarok csinálni van 3 éves (2-1) fejlesztési ciklusom mit csináljak?
Azért ne használjunk már ilyen kijelentéseket ,hogy bárki látja... Mert ha ilyen egyszerű volna a világ akkor minden tökéletes és szép volna. Meg zöld.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#14) Gabor113 válasza D@niel (#11) üzenetére


Gabor113
tag

Hu, egyre nagyobbakat mondasz úgyhogy inkább nem is zavarlak ebben hogy ne legyen flame. További jó "CEO-skodást." :)

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#15) D@niel válasza zsigus (#12) üzenetére


D@niel
addikt

Szerintem igen is van igény a tipikus fizikai qwerty-s modellekre is! és most nem csak magamra reflektálok.

Lehet Eseriesben fizikai, és érintős modellt is csinálni, nem?

"már nem ez kell a népnek": Mondjuk az E71 elég szépen kelt, tehát van rá igény, 72-t is vitték, és van az E73, azt is fogják. Folytatni kellene az E75-öt is.
N900-at is biztosan vettek néhányan, akinek nem az N8, N97 (mini) modellek kellettek.

Persze, ha olyat akar csinálni a gyártó, amiért sorba állnak, hát tegye. Nem fog menni, mivel elég sok mobilra kell fókuszálni, eltérő paraméterekkel.
Nokiáért sosem fognak sorba állni a vásárlók, a termékeik másról szólnak, ezt el kell fogadni.

Gengli: Azért véleményem lehet, nem? :) Bár nem értem mi a kérdés.

Gabor113: lehet kulturáltan is vitatkozni, nem de?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#16) Gengi válasza Gabor113 (#14) üzenetére


Gengi
senior tag

:D.. +10

D@niel: Azért nem érted a kérdést ,mert olyan típusú ember vagy ,aki "utólag okos" és "okosít". Egy termék nem egyik napról a másikra készül el. Az E7-ben is több évi munka van. Amikor egy ilyen cuccot elkezdenek csinálni gyakorlatilag finguk nincs ,hogy mi lesz mikor kikerül. (nyilván megy az ipari kémkedés ,de azért nha) Nem lehet megmondani ,hogy hol rontja el... Mert folyamatosan frissítik a rendszerüket is. A MeeGo meg igen keményen a jövő (AMD belépése is ezt igazolja). A véleményed legyen szent ,de kicsit meggondolatlannak tartom... Meg nem minden fekete és fehér.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#17) kbencee válasza zsigus (#12) üzenetére


kbencee
aktív tag

Szerintem pont az, hogy nagy igény lenne pl. egy normális E52 és E72 utódra.
Munkára használom a telefonom, és egyre jobban hiányzik a sima billentyűzet meg a szívós akkumulátor.

(#18) mukievil válasza kbencee (#17) üzenetére


mukievil
tag

Én most megoldottam! N900, bl-5j asztali töltö, egy pot akksi, egyik kihal, teszem be a másikat! A qwerty meg nagyon jol használható!

(#19) D@niel válasza Gengi (#16) üzenetére


D@niel
addikt

Értem, nyílván valamilyen szinten egyet is értek.

Viszont: biztosan a Nokia is követni tudja, hogy az egyes modellek milyen eladást generáltak, ergo mire van igény.
Rendszer: megint csak azt gondolom: az, hogy csökken a részesedésük szinte az összes modellel kapcsolatban arra kell(ene) gondolniuk, hogy ha már ennyi hardvert piacra dobnak, lehet az OS az, amitől óckodik a vásárló. Főként smartphone-oknál.
Fő vonzerő a jelenlegi években a szolgáltatás, az online webáruház. Erre kellene építeniük.

És azt hiszem a vállalat is képben van azzal milyen hardveri újítások várhatóak az elkövetkezendő 1-2 évben.

" Amikor egy ilyen cuccot elkezdenek csinálni": mondjuk épp erről beszéltem: nagyon hasonló modelleket hoznak ki, alig-alig van kiugró újítás hardver téren. Figyelembe kell venni, hogy milyen modellek a kelendőbbek, és azokat folytatni. Az E7, N8, N9 modelleket csak vakmerő újításoknak tartom, úgymond "kísérletezésnek". Mert az N8 nem válasz az iPhone-ra, se a HTC-kre.

Nem hiszem, hogy annyi kommunikáció központú vásárlónak pont az E7-re lesz szüksége (és ha majd jön a hír, hogy micsoda eladásokat ért el vele, kérlek, dobj egy PÜ-t hogy tévedtem). Mert egy E71-et is ki lehet adni 2010-ben, megspécizve.
És fura, hogy pont a Nokia rontja el: hány év rutin van a hátuk mögött? 2007-től kezdve folyamatosan meg tudom mondani hol rontották el.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#20) zsigus válasza kbencee (#17) üzenetére


zsigus
őstag

Van igény akár az általad említett E52 és E72 utódra is (E51 tulajként nekem is lenne igényem rá) és az lenne a dolguk, hogy lefedjék a piacot de ez a Nokián nem segít, mert olyan eladásokat messze nem fog produkálni mint az előbbi hsz-emben említett két konkurencia vagy éppen a WP ami még most bontogatja a szárnyait.

Az nem menti meg a piaci részesedésüket ha átlagban a saját telefonjai közül jól fogy egy E72 ez éppen azt árulja el a cégről, hogy rossz helyzetben van mert bármennyire is tetszetős modell mégiscsak egy réteg telefon az E7x sorozat.

Persze sok modellre kell figyelni és még mellette az oprendszert is fejleszteni kell nekik, de ha nem hoznak ki egy érintős Apple vagy Google konkurenciát akkor előbb utóbb bajban lesznek, mert rosszabbak lesznek az eladások hiába sikeresek a réteg modellek, kevesebb lesz a pénz fejlesztésre ez után jönnek az egyre rosszabb minőségű telefonok, mert olcsón kell előállítani ahhoz, hogy legalább nyereséget tudjanak termelni, jönnek a tömeges elbocsájtások és szépen zsugorodni fog a cég.

NE legyen igazam mert tényleg szeretem a Nokia mobilokat, nem az E51 az első Nokiám, de sajnos ez van ezt kell szeretni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Misály válasza zsigus (#20) üzenetére


Misály
addikt

E5 valaki?

Mellesleg nem lesz igazad amig a konkurencia nem jon elo normalis uzleti platformmal, addig nem kell felteni se a symbian-t se a nokia-t.

Valahogy sehol nem latok konkurencianal semmifele megallapodast a Microsoft-al. Communicator tamogatas is csak ket markanal van. Nem hiaba merik ilyen dragan az E szeriat. ( plane a BB-t ) Csak ezt egy mezei mobiltelefonhasznalo nem latja. Nekik maradnak a szep effektek, a multitouch es a rovid keszenlet.

[ Szerkesztve ]

(#22) Misály


Misály
addikt

Azt el is felejtettem hogy mostanaban kezdtek el normalis anyagokat hasznalni ( amikor nagyon nem megy ). De temessetek csak oket. Senkinek nem tunik fel hogy ceg szintugy tobb labon all mint a tobbi gyarto?

(#23) D@niel válasza Misály (#21) üzenetére


D@niel
addikt

Nézd meg hány üzlet ember használja a HTC-jét, iPhone-ját üzleti kommunikációra, de mondhatom egész nyugodtan a Motorolát is. Nem kell egy "communicator" nevű mobilt gyártani ehhez, ha mással is teljesen jól el lehet boldogulni.

"Azt el is felejtettem hogy mostanaban kezdtek el normalis anyagokat hasznalni ( amikor nagyon nem megy ). De temessetek csak oket. Senkinek nem tunik fel hogy ceg szintugy tobb labon all mint a tobbi gyarto?"

Mindegy mit raknak a modellekre, a tények alapján úgy látszik: nem jól csinálják amit csinálnak /mondjuk én ezt az anyag használatot épp ellenkezőleg látom. Szerintem a fém valahogy minőségibb, mint a műanyag...

Mi nem, inkább maguk temetik saját magukat. Ez van...

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#24) plus44


plus44
veterán

Nem lett annyira szép, mint vártam..

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#25) B1T3


B1T3
addikt

Értem én, hogy nem kell házon belül sem konkurencia az N8-nak, de azért EDOF kamerával felvértezni ezt a telefont hiba volt.
Arra is kíváncsi leszek, hogy a 4 hüvelykes kijelző 360×640-es felbontásán hogy fognak megjelenni az egyes dolgok.

(#26) Misály válasza D@niel (#23) üzenetére


Misály
addikt

Communicator alatt office communicatort ertettem. Massal is el lehet boldogulni, csak a ceges kommunikacio nem a ceges levelezesben merul ki.

Szovegertes egyes az anyaghasznalattal kapcsolatban.

Legyen, temetik magukat ugyis mostanaban ezt szokas mondani. Kivancsi vagyok jovore melyik marka lesz soron, eddig volt Motorola SE most Nokia, a kovetkezo talan lehetne az LG nekik most ugy sem megy annyira a szeker.

(#27) Peterson_ válasza zsigus (#1) üzenetére


Peterson_
addikt

+1

Egyetértek. :K

Különbséget máshogy is lehetne tenni a készülékek között.
Attól függetlenül,hogy nagyon tetszik az E7, ez megint amolyan félmegoldás.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#28) D@niel válasza Misály (#26) üzenetére


D@niel
addikt

Esetleg kifejtenéd az anyaghasználattal kapcsolatban a véleményed?

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#29) Misály válasza D@niel (#28) üzenetére


Misály
addikt

Mar kifejtettem. De akkor leirom meg egyszer: Eddig ratyi volt es most kaptak ossze magukat amikor a cegnek elegge nem megy a szeker.

Ergo ugyanarrol beszeltunk csak nem nagyon akarod megerteni amit mondtam.

(#30) Ricardo válasza Misály (#29) üzenetére


Ricardo
félisten

Azért az, hogy eddig a Nokiáknak ratyi volt az anyaghaszálata, így általánosságban nem fedi a valóságot. Akadtak eddig is jó minőségű darabok. Ott a 6300, 6500,6700, az E széria nagy része....
Amit viszont nem értek, hogy miért pont a legdrágább mobiljaiknál ( N széria) kefélték elaz anyagválasztást, és sok esetben még az összeszerelést is.

(#31) D@niel válasza Misály (#29) üzenetére


D@niel
addikt

Szerintem a fém valahogy minőségibb, mint a műanyag...

Én ezt írtam az Eseries-ra. Tehát, az E71/72/73/75-nek jobb az anyag használata szvsz, mint egy E7-nek.

Mi itt a gond? :) Én értem te mire gondoltál, te meg rá vágtad, hogy szöveg értés egyes.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.