Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kaller1


kaller1
veterán

8 megapixeles fixfókuszos (Full Focus) kamerát

Idióták gyülekezete van a nokiánál? :F :U

.::> <::.

(#2) amanoba


amanoba
őstag

ennyi felár a kapacitív kijelző+fixfókusz-kamera miatt...röhej. :U

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#3) zseny


zseny
csendes tag

A telefonhoz a kép nem stimmel! Becsapós! Amúgy a teló jó lesz, megjelenés után kb 3-4 hónappal igazán jó alternatíva lehet az n8-as nak! :D

(#4) FRENK1988


FRENK1988
veterán

5800 QWERTY-ben nagyon jó :U

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Itt is 8MP fixfocus.. Akkora értelme van, hogy ihajj :W
Az akksi meg kicsi lesz ide.. :U

Everybody lies.

(#6) zdanee


zdanee
őstag

Végre emberibb processzor és normális memória. És qwerty. 5800-at cserélném rá. A gond csak az, hogy ennyiért HTC-t is vehetnék, szóval majd ha 60eFt alatt lesz, összeismerkedünk.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#7) hans87


hans87
tag

:O :O :O LOL. Ez is mennyi lesz már? Ezen az áron kéne jönnie kb a C7-nek.
A fixfókusz itt is röhej.

Nokia 5530

(#8) Straw válasza zdanee (#6) üzenetére


Straw
senior tag

Akkor sokáig fogsz várni...

42

(#9) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Wow!

"...8 megapixeles fixfókuszos (Full Focus) kamerát..."

Ezt azért megnézem magamnak :U :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#10) Norbi21


Norbi21
senior tag

Azért ez a fix fókusz (vagy full fókusz, igazából tök8) elég gáz szerintem. Alacsonyabb kategóriában is, itt már nem is találok rá szavakat :(

(#11) Jadro


Jadro
veterán

Ez a telefon viszont egész jó kis házat kapott. (Nem ami a képen van, hanem a tényleges. :) ) Úgy egyben lévőnek látszik. Az egyébként okos, hogy mindegyik újdonság megkapta a HD felbontású videózást. Meglátjuk milyen lesz a minőség.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Meg kellene nézni annak a kamerának a képeit.

valami

(#13) Ricardo


Ricardo
félisten

Nem rossz, de kicsit drága. Majd a teszteken kiderül mit tud.

Az AF kihagyása meg súlyos hiba.

[ Szerkesztve ]

(#14) attisx válasza Jadro (#11) üzenetére


attisx
addikt

Hát jah, a képet nem ártana kicserélni mondjuk erre:

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#15) Jadro válasza Ricardo (#13) üzenetére


Jadro
veterán

Ellentmondásosak az információk, mert itt autofókuszos. Ugyanígy az E7 és a C7 is.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16) EczkE


EczkE
addikt

Vicc ami a Nokiánál megy. :F

Asszem mindenféleképpen!

(#17) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

8 megapixel fixfókusz, FAIL! :W

(#18) attisx válasza Jadro (#15) üzenetére


attisx
addikt

Camera Focus range: 50 cm to infinity

E7-nél ugyanez, C7-nél 100 centitől végtelenig, míg N8-nál 10 cm-től végtelenig szerepel... :U

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#19) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A kezdőáron kár agyalni, ha nem fogy eléggé zuhanni fog az ára mint az összes többi most bemutatott Nokiának :) Egyébként szerintem aranyszabály, hogy soha nem szabad friss modellt megvenni, várni kell minimum 2-3 hónapot, hogy beálljon az ára.

[ Szerkesztve ]

(#20) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Asszem ássa magát elfele a nokia, ilyen árakkal borzalom eladásokat fog produkálni....

(#21) Ricardo


Ricardo
félisten

A legfontosabb az, hogy mit teljesít a teszteken a Symbian^3.
Ha az nem jön be akkor megette a fene az egészet, ha meg igen akkor mindenki akinek tetszik a rendszer előbb utóbb megtalálja azt a készüléket ami tetszik neki. Remélhetőleg ezek az irreális árak csak az újdonság hatásait viselik magukon, és hamar normalizálódnak.

(#22) Jadro válasza =Mentor= (#19) üzenetére


Jadro
veterán

...és megjöjjön az első pár javítás a bugokra. :D:D

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#23) (An)Dante


(An)Dante
őstag

Hibás képek voltak a Nokia Press oldalán. A C6-01 QWERTY NÉLKÜLI mobil.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#24) Chosen


Chosen
addikt

Egész jó... ja mégse a szar Fixfókusz :W Hogy van ennyire érzékük egy jó telefon elb@szásához...

(#25) taxy


taxy
csendes tag

Nem teljesen értem ezt a fixfókusz- autofokusz dolgot, de úgy látom sok itt a szaki, valaki csak megmondja a frankót...
Szóval jelen esetben arról van szó, hogy az elérhető legtágabb rekesznél (vagyis gyanítom, hogy az is fix, tehát az egyetlen elérhetőnél) akkora a mélységélesség tartomány, hogy 50cm-től végtelenig minden éles? Az AF-es telefonokban gondolom tágabb a rekesz/nagyobb az érzékelő, ez kisebb mélységélesség-tartományt eredményez ezért van szükség az AF-re. Jól gondolom? Létezik olyan telefon, amiben állítható a rekeszérték? Vagy ennyire ne nézzem őket fényképezőnek? :) Milyen fókusztávolsággal rendelkeznek ezek? Gondolom kb eqv 35mm. Ezt rá szokták írni egyáltalán?

Bocs az off-ért.

[ Szerkesztve ]

(#26) pilóta válasza taxy (#25) üzenetére


pilóta
nagyúr

Teljesen igazad, van full parasztvakítás az autofókusz, semmi értelme egy ekkora érzékelőnél, amikor 30cm-től végtelenig amúgy is éles minden.
Szerintem kellene bele tenni egy pittyegőt, ami jelez "amikor fókuszt talál" és akkor a sok láma aszinné, hogy autófókuszos. Vennék, mint a cukrot. A kép ígyis-úgyis ugyanolyan (ratyi), de legalább így gyorsabban "találna fókuszt". :D

Általában 28-35 között szok lenni a az eqv fókusztáv.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27) taxy válasza pilóta (#26) üzenetére


taxy
csendes tag

Köszi a választ!

Gondoltam én, hogy kb annyi ennek az értelme, hogy ettől kezdve fókuszhibás képeket is lehet csinálni telefonnal. :)

(#28) virkir válasza (An)Dante (#23) üzenetére


virkir
veterán

Az egy dolog de USB On-the-Go támogatást sem fog kapni.
Nem inkább innen kéne informálódni?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#29) littlelion21


littlelion21
addikt

Na végre, fém, kapacitív és ki is néz valahogy. :)

(#30) pető bá'


pető bá'
őstag

ha nem látom el sem hiszem (sőt még így sem)... nem gondoltam, hogy létezhet 8 megapixel fixfókusszal! :(( több értelme lenne az 5 megapix. + AF párosításnak...

"... and I hope you have a great day!"

(#31) (An)Dante válasza virkir (#28) üzenetére


(An)Dante
őstag

A Nokia termékoldal órákkal később lett csak kész teljesen. A forum.nokia.com oldal szerint VAN benne USB OTG.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#32) pilóta válasza pető bá' (#30) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mekkora úr a marketing, te jó isten! ... :W

Aki él és nem boldog, az téved!

(#33) dedike válasza pilóta (#32) üzenetére


dedike
addikt

..a legnagyobb... :(((

Jó szerencsét!

(#34) #53246592


#53246592
törölt tag

Ilyen full focus mar volt pl. az E52-ben. A marketingesek ugy latszik nem nagyon tudjak hogyan is lehetne eladni a dolgot, mert a fix fokusz tenyleg nem hangzik jol. A normal fix fokusznal ez azert masabb - elmeletileg sokkal jobb.

(#35) HardSanyeee válasza pilóta (#32) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Akkor te vegyél fixfókuszos kamerával ellátott telefont, ennyi.

AF-es telefonok 99%-án van LED villanó (ne adj isten vaku), megkapjuk a makró tartományt illetve akár tetszik akár nem, a gyártók is jobban odafigyelnek AF-es készülékek képfeldolgozó algoritmusára (legtöbb esetben). Talán mégse csak marketing duma...
De ha az is akkor is a Nokia b@szik rá, egy 100+ ezer forintos telefonban gázul hangzik a fixfókusz.

(#36) tjb007 válasza HardSanyeee (#35) üzenetére


tjb007
nagyúr

Én például a Galaxy S -en sem találom valahogy a LED villanót ;]

[ Szerkesztve ]

(#37) Chosen válasza tjb007 (#36) üzenetére


Chosen
addikt

Az az 1% :DDD

(#38) tjb007 válasza Chosen (#37) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor a Samsung I5800 meg az iPhone 3GS megint 1-1% ? :DDD ;]

(#39) HardSanyeee válasza tjb007 (#36) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Igen, speciel pont ez az egy jutott eszembe amin nincs :D De akkor legyen 95%, nem ezen volt a lényeg igazából.

(#40) NoMagix


NoMagix
addikt

megint túlárazták...
ááá, nem is dühöngök...
No-kia?

(#41) plus44 válasza kaller1 (#1) üzenetére


plus44
veterán

Jah, mint a C7-nél :( . De ezek az árak..., minden drágább, legalább 30k-val...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#42) virkir válasza (An)Dante (#31) üzenetére


virkir
veterán

:W Nem mondod, hogy fórumról tájékozódtok.
Egyébként erről csak annyit, hogy a hír 14:05 jelent meg közben a fent említett oldalt már 12:02-kor linkelték az N8 fórumában, ráadásul a megjelölt forrásban sincs USB On-the-Go .

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#43) krisztianAMG válasza taxy (#25) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ebből sok új infót tanultam :K :R

(#44) taxy válasza HardSanyeee (#35) üzenetére


taxy
csendes tag

Nem akarom szítani a tüzet, de ha jól értem amit mondasz, arról van szó a hozzászólásodban, hogy azért jó az AF, mert amikor az betört a fotós mobilok piacára, azzal egy időben jelent meg a fejlettebb képfeldolgozó algoritmus és a xenon villanó. Szerintem technikailag nem feltétele egyik a másiknak, az csak egy dolog, hogy egyszerre terjedtek el. Ez nem érv az AF mellett. Ha lehúzod a céget, akkor azok hiánya miatt húzd le.

[ Szerkesztve ]

(#45) worthless válasza taxy (#25) üzenetére


worthless
tag

az érzékelő is kisebb, ezért mondjuk rádobnak egy f2,8-as lencsét véletlen, akkor jó sokkal kell szorozni ezt is, hogy megkapjuk a dslr változót. Szerintem f20 fölött lehet, szóval simán előfordulhatna, hogy tényleg minden éles 1 méter után, csak hát a tesztképeket megsemmisíti a diffraction és a zajszűrés többnyire (durva látni a sima kék egeket). Mondjuk a valahol linkeltek fullscreenen (az mennyi, másfél megapixel?) egész jók élményörökítésre

http://browsehappy.com/

(#46) (An)Dante válasza virkir (#42) üzenetére


(An)Dante
őstag

1) A Nokia közvetlenül küldi a marketing anyagot.
2) A hírek írása és megjelenése között van némi átfutási idő, többek között az átolvasás miatt.
3) A Forum Nokia a gyártó HIVATALOS fejlesztői oldala a publikus adatlapnál részletesebb leírásokkal.
4) Annyira tartom magam értelmes lénynek, hogy az USB OTG 1.3 feliratot el tudjam olvasni.
5) A Nokia linkjei logikusan a készülék nevével végződnek, tehát már most belinkelhetem neked a jövő hónapban bemutatásra kerülő N9 adatlapját és majd működni fog..

További információ:
www.forum.nokia.com/Devices/Device_specifications/C6-01/

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#47) virkir válasza (An)Dante (#46) üzenetére


virkir
veterán

Rendben akkor maradjunk annyiban, hogy a Nokia sem tudja mi is lesz a telefonjaiban.
Pl. a c6-hoz és a C7-hez is ugyan azt az adatkábelt írja a fórum míg a Nokia Eu. teljesen más típust ad meg.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#48) (An)Dante válasza virkir (#47) üzenetére


(An)Dante
őstag

Mivel a ma bejelentett Series 40 Touch alapú C3-ban is van USB OTG, így gyanítom, hogy ebből sem marad ki. A Nokia oldalai mindenütt mást írnak sajnos így maximum akkor derül ki az igazság, amikor teszteljük.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#49) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Jó! Nekem bejön! Ez is, a C7 is, az N8 is, meg az E7 is. Jó lesz ez. Csak majd az árakon kell faragni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#50) Toninho13 válasza Sztbeni (#49) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Az egész az optimalizálásokon fog múlni. A vas úgy tűnik adott. Nem szabad az 5800-val hasonlítgatni. Az egy középkategóriás teló, ez pedig inkább felső.A C7 egy N8lite lesz, az E7 pedig kommunikátor.Az árazással még szerintem várjunk.A Samsung Wave is 420 eurós áron nyitott Németországban, most pedig már van, ahol 80eFt-ért megvehető újan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.