Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fateless


fateless
veterán

Ha nem lenne ilyen csúf szegénykém :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

C2-05 = 2220 slide.
Dizájn kreativitás = 0 Már megint :(

All→M8

(#3) szezso15 válasza callmeakos (#2) üzenetére


szezso15
addikt

Tudtam, hogy emlékeztet valamire!

És megint VGA kamera és EDGE :O

*Hajrá Loki!* i15+

(#4) stevve


stevve
nagyúr

"várható ára nettó 50 euró, azaz hazai áfát feltételezve bruttó 18 500 forint körül alakul."

ennyiért megéri egy kis frissítés az olcsók közé. :)

(#5) Wictor


Wictor
senior tag

VGA kamera 2011 vége felé... Noooormális? Egy 4990 Ft-os Alcatelben 2 megapixeles van (S520). Akkor inkább hagyják ki belőle...

Egyébként meg ronda, mint a bűn.

[ Szerkesztve ]

(#6) Maxentius


Maxentius
addikt

Drága Nokia, még mindig nem tudjuk, milyen évet írunk...? Ha csak Indiát, Kínát meg Afrikát céloznák vele, még pár garasért elmenne.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#7) callmeakos válasza Maxentius (#6) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Olyan érzésem van néha, mintha a Nokia dizájncsapata ketté lenne osztva. Vannak a normálisak akik megalkotják az N9 eket, C7-eket és a hasonlóakat.
És vannak a buggyant borotvált majmok, akik egy bezárt szekrényben megalkotják ekeket. Gratulálok :U

All→M8

(#8) m@xsys


m@xsys
senior tag

Ez a VGA kamera nagyon kemény 2011-ben :W
Az ára jó, második telefonnak válalható.
Azt kell mondjam még meg is venném ha kellene.

(#9) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Egyszer próbáljatok már meg a saját igenyeitektől elvonatkoztatni, s gondolkodjatok egy átlag user fejével :U
Sales-en dolgozom és igen sok ügyfél keresi az egyszerű, nyomógombos telefonokat. Főként a 35-50 év közötti korosztály. 2220 is elég népszerű volt. Vga kamera. És? Aki ebben a kategóriában vásárol az pont leszarja hogy van-e benne 5 mpixel vagy sincs. Egy egyszerű telefont akar ami nem kerül egy vagyonba, s arra jó hogy smsezzen, telefonáljon vele és kb ennyi.
Szolgáltatóknál normális ár mellett tuti sokat el fognak adni belőle.
A fém használata pedig példás, főleg alsó kategóriában.

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#10) wolfman


wolfman
veterán

És még azt sem értem, miért jó a Nokiáéknak már sok-sok éve, hogy egy telefonra a méretéhez képest sokkal kisebb kijelzőt pakolnak??? Használjuk már ki azt a teret, mert engem pl. k..vára idegesít ez a megoldás. Már régen a 7650-esem is csak ezért nem tetszett!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11) Dr.Anonymus válasza m@xsys (#8) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

kiváncsi vagyok mikor jön valaki leosztani téged, hogy nem a felbontás hanem a minőség számít.. :DDD

(#12) atoth válasza Maxentius (#6) üzenetére


atoth
aktív tag

Nyert: "In China, which is one of the main markets in which we’ll be shipping this phone ..." (http://conversations.nokia.com).

(#13) Wictor válasza Valentino K. (#9) üzenetére


Wictor
senior tag

"Vga kamera. És? Aki ebben a kategóriában vásárol az pont leszarja hogy van-e benne 5 mpixel vagy sincs."

Kérlek. De akkor minek van egyáltalán benne? Mert ez bizony használhatatlan kategória és nem a felbontás miatt, hanem a minőség (hiánya) miatt. Ezzel is lehetne spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#14) callmeakos válasza Valentino K. (#9) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Telenor S520 kártyás csomagban 4990, függetlenül Alcatel OT-506 néven 6999 forintért.
Problem?

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#15) atoth válasza Wictor (#13) üzenetére


atoth
aktív tag

Arra tökéletesen megfelel, hogy az ember lefényképezze vele a gyerekét és berakja háttérképnek a telefonba.

(#16) m@xsys válasza Dr.Anonymus (#11) üzenetére


m@xsys
senior tag

Ha azt mondom, h második telefonnak jelenleg egy Nokia 1101 használok, igen csak telefonálásra szigorúan :DDD
Azért megeröltették volna magukat egy 2MP-el

(#17) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy végre sikerül-e normális közösségi szolgáltatásokat pakolni a telefonra.

(#18) Dr.Anonymus válasza m@xsys (#16) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

szerintem egyébként 5mpx alatt értelmetlen fotózásról beszélni, mert egy monitor háttérnek nem lehet beállítani, minőség ide vagy oda.. :U
de ezt nagyon offban mondom, amielőtt még halálra köveznek ezekért az eretnek tanokért... :DDD

(#19) mrlujoak


mrlujoak
veterán

"A finn gyártó jól tudja, hogy a gigászi érintőkijelzővel szerelt okostelefonok mellett továbbra is van igény egyszerű és elegáns mobilokra..."

...Tudja, de átestek a ló túloldalára:

"...hiszen 2 hüvelykes, 240x320 képpontos kijelzőt, VGA felbontású képek rögzítésére alkalmas kamerát, EDGE átviteli képességet..."

Ráadásul mindezt potom 18,5 E-ért... :Y

Nemár kedves Nokia! Ennek a modellnek az ára a 10E-et épphogy karcolnia kellene alulról(!) nemhogy a 20-at... :(

Valentino K.: még az a réteg sem zárkózna el egy 2 mpx-el (uramatyám EDOF vagy) fixfókuszos modultól...
Pláne ha belegondolunk, hogy 10+ pár ezerért már vannak érintős "buta" fonok is 2 megás fix-es kamerával...

Persze, nem a kamera a fő dolog, ami miatt ez a modell - nem csak nekem - szúrja a szemem, hanem az ehhez a tudáshoz társított ÁR!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#20) Maxentius válasza callmeakos (#7) üzenetére


Maxentius
addikt

Végülis így van: van a Mobile Solutions meg a Smart Devices csapat, úgy tűnik a kettő között húzodik a Kínai Nagy Fal, amin nem látnak át egymáshoz... :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#21) gerilee válasza Valentino K. (#9) üzenetére


gerilee
aktív tag

Ezek azok amit ezen a fórumon soha nem fognak megérteni.
Valószínű ők azok, akik állnak a teszkóban az energiaitaloknál és azon morognak, hogy mi kerül a HELL-ben 170 ft-ba, amikor lehet kapni teszkóvaljút 79-ért és abban is van koffejin meg taurin és a redbull is akciós 350-ért, tökremegéri, fel lehet vágni a haverok előtt...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#22) Arthuro_Adam válasza mrlujoak (#19) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Nem azért, de 10ezer alatti telefonok ennél jóval kevesebbet tudnak, és nem csak a Nokia kínálatában, hanem az összes gyártót beleértve.

(#23) callmeakos válasza Arthuro_Adam (#22) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Khmm [link]

Aztán pedig olvasd EZT el.

All→M8

(#24) mrlujoak válasza Arthuro_Adam (#22) üzenetére


mrlujoak
veterán

VGA alá elég nehéz menni...

Egyébként azok is max a kijelzőben, BT és memkari esetében...

Egyébként meg nézz meg egy Vodafone 555-öt. 17E és azért van benne egy led-es 2 megás kis apróság, QWERTY...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#25) Kvasir válasza callmeakos (#2) üzenetére


Kvasir
tag

Srácok, nekem tetszik mindkettő. Bár inkább a 2220-ba tettek volna microSD lyukat...
De majd 20 ezret nem ér - főleg hogy a 2220 is 10 EFt körül van :S

[ Szerkesztve ]

Csillagkapu: Atlantisz

(#26) gerilee válasza callmeakos (#23) üzenetére


gerilee
aktív tag

Elolvastam és meg is találtam az ideális felhasználási módját:
[link]

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#27) callmeakos válasza gerilee (#26) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

gratulálok te lettél a nap trollja....

All→M8

(#28) mrlujoak válasza gerilee (#26) üzenetére


mrlujoak
veterán

:D

Komolyra fordulva, akkor már inkább azt (a linken olvasottat) küldöm el, és "bukok"5E-et, mint ha ezt venném 18,5 E-ért...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#29) Dr.Anonymus válasza gerilee (#26) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

ez nagy.. LOL... :C

(#30) Arthuro_Adam válasza callmeakos (#23) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Igaz, nem fogalmaztam pontosan, de a "nagy" gyártókra (lassan inkább a régiek lesz a jobb szó) gondoltam.

(#31) gerilee válasza callmeakos (#27) üzenetére


gerilee
aktív tag

Köszönöm- köszönöm... :)
De lássuk csak:
- Egy kártyafüggetlen árhoz hasonlítasz egy szolgáltatói kedvezményes telefont
- Kijelző: "Betekintési szög minimális, és ez a kis kijelzővel párosítva még inkább rosszá teszi a dolgot."
- Műa. vs. fém
- Menürendszer: "Egyszerű mint a faék", "a menü rendesen agyon lett bonyolítva"
- "3 beérkezett üzenetnél 12.0%-ot ír ki."
- "a videó menüt elkerüljük jó messzire.......Az elkészült képek rettenetesen zajosak, néhol már lehetetlenül azok. Egy darab éles vagy ahhoz hasonló része sincs a képeknek." Akkor nem mindegy mekkora kamera van benne?
- "a hangszóró úgy torzít, mintha muszáj lenne"
- "A mellékelt füles nem olyan jó....legtrágyább minőségű füles....Halk, torz, doboz hangja van....formai kialakítása rettenet....másnap dobtam a kukába..."
- "a repertoárban kizárólag GPRS van"
- "akkumulátor...kapacitása 650mAh. Ez még testvérek közt is kevés."

És akkor ott van még a teljesen szubjektív kinézet. Szerintem ronda, érdektelen, érzelemmenetes nulla. Tipikusan kidobott 5000 ft. (Najó 4600 mert 400 ft lebeszélhető)

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#32) mrlujoak válasza gerilee (#31) üzenetére


mrlujoak
veterán

Az a baj ezzel, hogy ha meg független lenne, és nem gyártói garis, akkor meg az lenne a kibúvási alap...
Mindamellett, hogy még gyár-gyári garis készüléket sem lehet nagyon hasonlítgatni, pláne, ha az egyik esetben a gyártói gari 1 év, míg a másiknál 2...

Akárhogyan is csűrjük csavarjuk, egy VGA-s (és az a szomorú, hogy ez nem a kijelző és a videó felbontása) Nokia ma, ennyiért sok.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#33) callmeakos válasza gerilee (#31) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Lássuk csak:

Függetlenül: 6990 vs 18.500
Kamera: 2mpx vs VGA (mit gondolsz, majd a vga jobbat fog csinálni?)
Akku: 650 vs 860 (igaz hogy a Nokiának több van de ha egy kicsit tovább olvastál volna: "Közepes használat esetén (Zene, Rádió, Facebook, Böngésző) mellett nekem 6 napig kibírta."....
Adatkommunikáció: edge+gprs vs edge
Fém: Lehet hogy a fém jobb, de az S520-nál lévő műanyag sem ótvar.
+ még
Zenelejátszó EQ-val
3,5mm-es jack csatlakozó
microUSB

Akárhogyan is rámakarod erőltetni a Nokia fanatizmusodat, ez a telefon ótvar, sz*r, kukába való ráadásul még drága is....

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#34) gerilee válasza mrlujoak (#32) üzenetére


gerilee
aktív tag

Ez így igaz, nem is kívánom védeni a Nokiát, mert szerintem is túlárazza a készülékeit. De hogy minden Nokiás cikkhez tartozó fórumban értelmes kommentek helyett a hőbörgést olvasgatom, nagyon unalmas. Ha drága ne vegye meg. Erről szólt az energiaitalos hsz.em. Az egyik olcsó, a másik drága, de ugyanazt a sz@rt iszod. Mindenki vásárolja azt és annyiért amit akar...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#35) gerilee válasza callmeakos (#33) üzenetére


gerilee
aktív tag

Veled ellentétben senkire semmit nem akarok ráerőltetni.
Csak arra reagáltam, hogy egy megjelenésekor várhatóan drága alsó kategóriás telefonnak ellenpéldájául felhoztál egy konkrét ipari hulladékot, ami azért jó, mert olcsó. De legalább megnevettettél, főleg a "Különösen ajánlott" pecséttel... :)

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#36) callmeakos válasza gerilee (#35) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Felőlem aztán..... Csak tudnám mitől nagyobb ipari hulladék az mint ez? Csak azért mert nem Nokia van ráírva?

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#37) =Mentor= válasza mrlujoak (#24) üzenetére


=Mentor=
őstag

Mutass olyan telefont ami fémet használ ebben a kategóriában, aki meg ezt a telefont rondának látja az menjen orvoshoz, nem sűrűn dicsérek alsó kategóriás Nokiát de ez nagyon szép!

Egyébként meg várható volt, hogy az anti Nokia trollok ellepik a topikot, hogy elhordassák mindennek a telefont...

[ Szerkesztve ]

(#38) mrlujoak válasza =Mentor= (#37) üzenetére


mrlujoak
veterán

az a baj, hogy konkrétan nem tudom kategorizálni a telefont. Az ára alapján nem stimmel a tartalom. Egyébként olcsó fémes csúszkája van a Samsungnak illetve alsós fémes csúszka volt a SE T303 is. Nade 2011 Q4 van kérem! Enyiért ez a tudás nagyon karcsú. A fém persze dicséretes...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#39) fateless válasza =Mentor= (#37) üzenetére


fateless
veterán

A szépség szubjeltív.
Örülök, hogy neked tetszik, de számomra a legrondább telefonok egyike - mintha szándékosan elcsúfították volna a 2220-ast a készülék aljára biggyesztett "telefonkgylóval".

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#40) callmeakos válasza =Mentor= (#37) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a baj, hogy téged elvakít a fanatizmus és nem látod sose tisztán a dolgokat a Nokiákkal kapcsolatban.

Itt is: Fém ház. Oké. És a többi?

All→M8

(#41) Ricardo válasza =Mentor= (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

A tudásához képest drága.

(#42) BPeter01


BPeter01
tag

Vettem az asszonynak egy ilyet, de már bánom.
Nem tudunk rájönni, hogy miért csak találomra párosítja a hívószámhoz a neveket.
(azonos formátum, nincs duplikáció, stb, stb.)
Páromnak csak telefonálásra kell, de ilyen alap hibával a mai világban arra sem alkalmas!
1 jó van benne, nagyon érzékeny tiszta hangú mikrofont építettek bele, de minek?

Üdv: BPeter

(#43) meroly válasza BPeter01 (#42) üzenetére


meroly
veterán

Minden névjegy +36-al van elmentve?
Amik nem, ott elképzelhető, hogy nem párosít nevet...

Impossible is nothing

(#44) BPeter01 válasza meroly (#43) üzenetére


BPeter01
tag

Igen, de néha csinál olyat, hogy bejövő, nem fogadott híváskor csak a számot írja ki, viszont ha rányomok, hogy visszahívjam, akkor már névre vállt.
Az bosszant, hogy vettem 2 db eldobható telefont melyek a telenoros céges kártyáimmal muzsikálnak és azok gond nélkül mennek, nem kell szórakázni semmit, párosítják a neveket a számokkal, és a 2 db nem volt 7 ezer!!! + még tartalmaztak vagy 500 Ft lebeszélhetőséget...
Ósanban lehet venni egér inkubátorban, van választék bőven.
Ezek után egy nokia ilyet hibázik?????
Mondjuk engem evvel nem sokáig szopatna 3. ilyen után szétcsaffanva a kukában végezte volna, de az asszony még bízik benne.

Üdv: BPeter

(#45) meroly válasza BPeter01 (#44) üzenetére


meroly
veterán

Az meg attól lehet hogy megjegyezte 06-al a számot, töröld a híváslistát, előzmény, üzenet előzményt, stb és minden szám +36-al legyen elmentve. Így már elvileg nem lehet gondja.

Impossible is nothing

(#46) BPeter01 válasza meroly (#45) üzenetére


BPeter01
tag

Köszönöm a tanácsod, de mivel járkálunk külföldre is, ezért már vagy 5-6 éve csak így mentünk telefonszámot.
+ az elsők között ezt néztem, aztán próbáltam minden hibát kizárni, duplázás, esetleg név nélküli szám elmentés, sim telefonkönyvet láthatóvá tenni (csak ez, csak az, mix), de nem segít. :(
Ha a munkahelyemen az 50Tonnás daruval rátalpalok, az biztosan megoldja a problémát, csak a simet ki kell venni előtte. :DD

Üdv: BPeter

(#47) meroly válasza BPeter01 (#46) üzenetére


meroly
veterán

Sajnálom hogy nem tudtam segíteni. Esetleg frissítsetek szoftvert rajta, talán segít.
A darus túl durva megoldásnak tűnik ;]

Impossible is nothing

(#48) BPeter01 válasza meroly (#47) üzenetére


BPeter01
tag

A legfrissebb szoft van rajta, csináltam egy resetet, és mintha ...

Köszi

Üdv: BPeter

(#49) meroly válasza BPeter01 (#48) üzenetére


meroly
veterán

Nahh.... talán jó lesz? :U

Impossible is nothing

(#50) KicsiUbul


KicsiUbul
őstag

Most kaptam egy ilyet céges telónak, a C3-01 helyett. 5 perc alatt megutáltam, kényelmetlen a fogása, igénytelen anyagok, smst írni kínszenvedés. Azt hiszem a fiók mélyén landol a következő cseréig...

Értem én...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.