Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b@zsi


b@zsi
csendes tag

huhh pont ilyenen gondolkoztam. köszi a cikket!
árnál lemaradt egy 0

(#2) HXY


HXY
addikt

a töltő US

(#3) Tim82 válasza HXY (#2) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bizony.

Ez amúgy egy kicsit soványka cikknek. Én teszteltem volna az üzemidőt (mennyit bír egy töltéssel), valamint részletesebben kitértem volna a hangminőségre a hozzáadott fülessel + esetleg egy másik darabbal.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) draco31


draco31
veterán

Tetszett ez a kis leírás.
Viszont ezek alapján a Sony Ericsson MW600 jobbnak tűnik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5) MattM válasza Tim82 (#3) üzenetére


MattM
tag

Köszi, javítom :)

(#6) Samus válasza draco31 (#4) üzenetére


Samus
addikt

Az kicsit más kategória...OLED kijelző, FM rádió, stb.
A Nokia BH-221 kicsit hasonlít az MW600ra tudásában, csak drágább nála.

Húgomnak van egy ilyen headsetje, én rendes EU töltővel kaptam (Speedshopból vettem), a füles a garancia lejárta előtt meghalt (bal oldal halkan szól csak), cserélték volna, ha húgom időben visszaküldte volna...Egy dolog zavar borzasztóan ebben a cuccban. A gombnyomáskor hallható beep, amit nem tudok kikapcsolni. Értelmét nem látom, mert nem könnyű benyomni a gombokat...A hangminőség tényleg jó, és 10 méter nyílt terepen tényleg működik, lakásban olyan 6 a maximum, falakon keresztül. Értelemszerűen a zene előbb elkezd akadozni, mint a hívás, ha messze vagyunk az adótól.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) MattM válasza draco31 (#4) üzenetére


MattM
tag

nekem van olyanom is. De az a baj, hogy hiába van csatlakoztatva az Xperia-hoz, még akkor is telóról szól a hang. Amúgy jó az is :)

(#8) Pikkolo^^ válasza draco31 (#4) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az Xperia P-m nem működött megfelelően a BH-214-el ezért kénytelen voltam venni egy MW-600-at. A Sony ilyen téren elmehet a sunyiba. Az MW-600-nak erős hiányosságai vannak a BH-214-el szemben. Egyszerre használni és tölteni nem lehet, nem jelzi hanghatással ha merül, gyengébb az aksija, a hangerő szabályzója nagyon gyenge, rövid kábel. Utóbbi miatt most a Nokia fejhallgató részét használom.

(#9) draco31 válasza Pikkolo^^ (#8) üzenetére


draco31
veterán

Nekem konkrétan nincs MW-600-am, csak egy barátomnak, néha használtam már. 2 éves neki, egy hétig bírja készenlétben. Közepes hangerőn 11 óra folyamatos zenelejátszás, és mint mondtam két éves, folyamatosan használva van vagy telefonnal vagy géppel.
Ha töltés közben is zenélni akarsz vele, abban mi a lényeg? Le vagy kötve a konnektorhoz, ennyi erővel használhatsz sima vezetékes fülest is.
A rövid vezeték. Hmmm, ezért van a 3,5mm-es jack, hogy bármit használhass vele.
A merülést jelzi hanghatással neki, ezt én is hallottam már. Csatlakozáskor, ha hatósugáron kívülre kerül, mindent jelez külön hanggal. Továbbá ott a kijelző, minden információt elmond amit kell.
A hangerőszabályzó neki is okozott már néha gondot, de egyébként teljesen jól használható.
Továbbá rádió is van benne!
Bármikor az MW600-at választanám, az legalább mindennel kommunikál rendesen, rengeteg telefonnal, tablettel, notebook-al volt már használva, és sosem volt rá panasz. És az előbb írtad, hogy a BH-214 nem működött rendesen egy telefonnal, és itt most nem a gyártó a lényeg, ezeknek mindennel menni kellene tökéletesen, főleg mert a nokiás nem is tud extra funkciót felmutatni, amit az MW-600 ne tudna.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10) Pikkolo^^ válasza draco31 (#9) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Autóban ülök és szeretném tölteni, mert nem akarok telefonnal a kezemben vezetni. Ugyanez van irodában is, a headset-et szeretném használni és nem a telefont fogni. A Nokián található led pirosan villog ha merülni kezd ami bizony jobb jelzés, mint a nem mindig világító kijelző. Ráadásul nincs is mindig a fülemben a dugó, mert addig sem ér sugárzás. A Nokián több alkalommal van hangjelzés, a Sony-nál talán kettő van és teljes kakukk. A Nokia 3 napig bírta napi 2-3 óra telefonálással, a Sony 2 napot. Ha veszek egy headset-et akkor ne az legyen az első, hogy cserélem a füles részét, mert rövid. Lehet Japánban ennyi elég, de Európában ez kevés.

A Nokia hiba nélkül ment nekem 2 féle Windows Mobile telefonnal, Nokia N8-al (Symbian), Samsung Omnia 7-el (WP7) és HTC Sensatio-el (kollégámnak, Android 2.3). Ezek után a Sony-val nem ment amit az Xperia P topikban is írtak. Ez nem a Nokiára hanem a Sony-ra szégyen.

Az FM rádió pedig nem érdekel :-)

(#11) DEJVID


DEJVID
őstag

Mi értelme van egy ilyennek?

(#12) MattM válasza DEJVID (#11) üzenetére


MattM
tag

Mond neked valami az, hogy Bluetooth Headset?

(#13) DEJVID válasza MattM (#12) üzenetére


DEJVID
őstag

Ahh...

Annak, hogy ugyanúgy van kábel, csak egy 20 centis rész BT-al van áthidalva.

(#14) MattM válasza DEJVID (#13) üzenetére


MattM
tag

Én azért szeretem, mert ha megyek az utcán és telóról hallgatok zenét, akkor nem gabalyodok össze a kábelekkel.

(#15) DEJVID válasza MattM (#14) üzenetére


DEJVID
őstag

De ez is kábles. Mivel jobb?

(#16) Pikkolo^^ válasza DEJVID (#15) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A telefon és a headset nincsen összekötve kábellel, a kábelen keresztül a sugárzás nem megy egyenesen a fejedbe.

[ Szerkesztve ]

(#17) Samus válasza DEJVID (#15) üzenetére


Samus
addikt

Nos...ez a cucc mindig rajtad lehet, nem a telefontól kell elvezetni a kábelt, ami néha elég macerás, sőt, ez a cucc nem csak telefonnal megy, hanem akár PC-vel is. Univerzális távirányító a zenéhez (gyárilag vagy nem jár ilyen a telefonokhoz, vagy nem is létezik), hangerő állítás, szintén univerzális. És még telefonálni is lehet vele.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#18) DEJVID válasza Samus (#17) üzenetére


DEJVID
őstag

Hát nem tudom, szerintem egy távirányítós füles jobb.

(#19) csozsi válasza DEJVID (#18) üzenetére


csozsi
tag

Ez egy távirányítós füles. A legnagyobb előnye, hogy az agybadugós eszköz helyett normális fejhallgatót is bele lehet dugni, mivel a mikrofon a kezelőpanelen van.
http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_BH-214_UG_hu.pdf
Értelemszerűen egy nagyobb teljesítményű/áramfelvételű füles gyorsabban meríti az akksit.

Téli időben igazán ideális eszköz, mert a drága telefont nem kell elővenni a zsebből-övtáskából-hátizsák mélyéről, így azt nem éri annyira a környezeti hő megváltozása, ennek következtében a páralecsapódás.
Az ugyanis nem csak a szemüvegesek kiváltsága, hanem az összes hordozható elektronikus kütyü ellensége is.

''Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást'' (Murphy)

(#20) DEJVID válasza csozsi (#19) üzenetére


DEJVID
őstag

Sőt, inkább hagyjuk otthon a mobilt... :D

(#21) creation


creation
senior tag

Jó füles, szép füles, de a gazdi nem szedte szét....

A töltő csatlakozó egy gány munka... Nem beszélve a fülhallgató csatlakozóról, ami egyenesen szörnyű.

Sajnos találkoztam vele belülről.

Ugyanakkor az ára kedvező és ha az ember olyan munkát végez ahol zenét hallgatna, de a telefon kijelzőjét nem szeretné bereccsenteni, akkor ezektől a kütyüktől aligha találhat jobbat.

Munkakörök a teljesség igénye nélkül: Raktáros, autószerelő, Sofőr, Lakatos, Hegesztő...
Hobby-k a teljesség igénye nélkül: Kerékpározás, Motorozás, Futás, Egy laza tréning a konditeremben...

Megéri, csak javítani ne kelljen :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#22) Pikkolo^^ válasza creation (#21) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az első 2 évig ment és még működött, csak a használattól a füles része egy csöppet megviselt volt.

Egy picikét több "munkakörnek" hasznos ez a kütyü.

(#23) draco31


draco31
veterán

Az a rémeset történ, hogy most ütöttem le egyet 2879Ft-ért ebay-en, és nem használt. 2-3 hét múlva kiderül, hogy mi van a csomagban.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#24) draco31 válasza draco31 (#23) üzenetére


draco31
veterán

A cikk íróját kérdezem, hogy milyen színű a LED benne? Megérkezett ugyanis amit rendeltem, és ez bizony hamisítvány, piros-kék LED van benne, az eredetiben pedig zöld. Az eladó nem is tagadta miután szóltam neki, annyit mondott, hogy nem sok a különbség. A vele adott füles rettenetes, viszont a sajátommal már szépen tisztán szól. A mikrofon kicsit gyengébb benne, de azt lehet kicserélem egy jobb minőségűre.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.