Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

Szép volt Nokia, ennek megint semmi értelme nem volt :(

(#2) St_Riv


St_Riv
csendes tag

Lenne értelme, ha - ahogyan a cikkíró is írja - jobban belőnék az árat. Én nem tudom hol élnek ezek, de ezt sokáig már nem játszhatják.

(#3) NoMagix


NoMagix
addikt

Ez megint gyengus lett!
Talán, ha lemennének a sarki boltba venni egy másik telefont a konkurenciától - megleshetnék, hogy ott hogyan is lehet valami jót készíteni - akkor még sikerülhetne is jól megalkotni egy telefont.

[ Szerkesztve ]

(#4) Armagedown


Armagedown
őstag

Nme csodálkozok már semmin sem, a multkor 14 ezret írtaktok egy olyan mobilra ami 8kba kerül, így rossz lett az értékelése
Szerintem megint ugyanez történt
Mindkét esetben egy Nokia volt a tesztelt mobil , furcsa nem ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5) -Ptr-


-Ptr-
csendes tag

Számomra érthetetlen, hogy miért csak alsókategóriás dualSIM-es telefonok vannak. Sokkal kevesebb smucig tini van, aki a percdíjakat nézi, mint olyan ember, akinek a munkája miatt van több száma, de utál több telefonnal rohangálni. Valamelyik cég lassan betömhetné ezt a tátongó lyukat.

(#6) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Ez nem éppen egy best buy kategória lett...

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#7) amanoba


amanoba
őstag

Nem érzem annyira gyengének a telefont, mint amennyire a cikk hangulata bemutatja.
Az árát illetően nem tudom megítélni mennyire sok vagy nem, nem ismerem az ellenfeleit, és hogy azok milyen áron, mit tudnak..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Elég szarban vannak, és még most is túlárazzák a mobilokat?

(#9) GSM Boy


GSM Boy
csendes tag

Ááá.. ez így nagyon nem jó! A telefonoknak fejlődnie kellene. Ennek így nem látom értelmét. Se 3G, se WIFI. Oké, hogy két sim meg querty, de tudjon már töbet mint pl a C3-as! Pedig az is már legalább egy éve kint van!
Így max sms-re jó, de ma már inkább chat appokat használ a user!

(#10) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Na ezis megint micsoda?
Értem én hogy a sok WP7es Lumiával most tele a padlás de akkor is. Megállt ott az értelem és a kreativitás? 26k egy olyan vacakért amibe se 3g se wifi se semmi. Ráadásul ott nem áll meg az élet a fiatalok megcélozásában hogy kiadják 25 trillió színárnyalatban és kész...
Ejj ejj lehet hogy most a sok WP7es telefonokkal elvannak de az élet nem áll meg ott és vannak vevők a méregdrága okostelefonokon kívülre is...
Kezdem tényleg azt hinni hogy az emberek egyszerűen Nokiát kizárólag a múlt miatt vesznek. Egy kisebb gyártó ennyi hibával már rég lehúzta volna a rolót. De ha a kedves finnek így folytatják ezt, ez vár rájuk is....

All→M8

(#11) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Igaz, hogy ennyiért nincs Qwerty-s kétkártyás konkurencia de azért drága és szar a Nokia... Komolyan már csak röhögni járok fel a Nokiás lehúzó cikkeiteken. Egy Alcatelt meg ne vegyünk egy kalap alá a Nokiával mert az több mint vérig sértés.

Aki esetleg gondolkozik a vásárláson az kerülje el messzire a Mobilarénát és olvasson olyan portált ahol képesek levetkőzni egy gyártó iránt érzett zsigeri utálatot

:W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#12) callmeakos válasza =Mentor= (#11) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Könyörgöm ki akar kiadni 26ezret egy olyan mobilra ami kb semmit nem tud, nincs a célcsoportnak megfelelően felszerelve és még ráadásul rossz is...
Akkor mért érdemes megvenni ráadásul ha akad alternatíva is? Azért mert Nokia van ráírva? Ez a név ma már csak az agy mosott fanoknak ér valamit. ....

All→M8

(#13) fateless


fateless
veterán

Bocha, most nem értek veled egyet az értékelésben.

Szűk egy hónappal ezelőtt ez a készülék megvehető volt a Nokia Online Shop-ban 23.990Ft-ért (most is megvehető annyiért), egy idő után meg is rendeltem, másnapra házhoz is hozták a készüléket (ez már mindjárt 7%-os különbség).

De nem az ár az oka az egyet nem értésemnek.
Az, hogy nálad a hangminőséggel gond volt, elfogadom.
Azt is láttam már itt az oldalon, hogy egyeseknek kifejezetten fontos, hogy amíg az egyik kártyán beszél, addig a másik kártyán is hívhassák bár ritkán történt olyan, hogy az egyik beszélgetést félbeszakítottam azért, mert a másikon hívnak - talán azért, mert nincs keselyű főnököm
De az, hogy egy kétkártyás qwerty telefon azért nem éri meg az árát, mert annyi pénzért már lehet kapni egy alap androidos készüléket is, ami ugyan se nem qwerty se nem dual sim-es, az már erős volt.
Igen, valóban lesz majd az Alcatel 918d, ami Androidos is, Dual SIM-es is (előreláthatólag nagy sikere lesz, nem is alaptalanul), de a jelen piacot vizsgálva, ahol már egy ideje elérhető a most tesztelt készülék, a leendő Alcatel pedig még nem, valamint az általatok meginterjúvolt illető is 33-35.000Ft-ra lőtte be a készülék árát, ami a 24.000-es Asha 200-hoz képest 40%-os felár, nem feltétlenül jó összehasonlítási alap. Sarkítva mintha azt mondanád, hogy milyen balga dolog venni egy papucsot, amikor egy picivel többért már cipőt is lehetne venni, pedig a kettőnek teljesen más a felhasználási területe, noha mindkettő lábbeli.

Egyébként nem túl jó ez a készülék, de nem is túl rossz. Teljesen pariban van a Samsung Chat 3222-vel, ami gyári garanciával ugyancsak hasonló áron kapható, de annál azért jobb kijelzővel rendelkezik.

Megjegyzem egyébként, hogy az általam vett készüléket pár nap múlva visszaküldtem, mert nem tudta ellátni azt a funkciót, amit én vártam tőle, de ettől függetlenül a készülék kellemes emlékeket hagyott bennem.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#14) arnyekxxx válasza =Mentor= (#11) üzenetére


arnyekxxx
veterán

alcatelem van, wifis, qwerty-s nemokostelefon occoért. Asszonynak 2simes wifis tacsszkrines nemokos zamzungja van occoért

Volt a családban nokia is. Inkább az alcatel és samu

(#15) stewe780


stewe780
őstag

"26 000 forintos induló árral, ennyi pénzért ugyanis bőven lehet Androidot is kapni"

Na egy 26eHUF-os androidban aztán nem sok köszönet lesz...

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#16) callmeakos válasza stewe780 (#15) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Telenor One Touch ugyanennyibe kerül. Én is azt használom és semmi bajom nincs vele... Elfutnak rajta normálisan a programok, rendesen mennek rajta a játékok innentől kezdve nincs probléma...

All→M8

(#17) fateless válasza stewe780 (#15) üzenetére


fateless
veterán

Nem is nagyon jut eszembe gyári garanciás, független android készülék az Alca 890-en kívül 23.990-ért - de ez már nagyon OFF

Tényleg ne hasonlítsunk már össze árban egy szolgáltatói ártámogatással adott androidos érintőkijelzős egy SIM-kártyás készüléket egy független, qwerty-s, két SIM-kártyás "butatelefonnal".

Erről egy vicc jut eszembe:
- Mi a hasonlóság egy orosz vadászgép és egy franciakulcs között?
- Egyikben sincs mazsola.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18) lacix76


lacix76
őstag

Nem lehet ,hogy csak Magyarországon vannak túlárazva ezek a készülékek?

(#19) (V) ó k u s


(V) ó k u s
tag

C3-00 gagyibb kiadásba... oh yeah!

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#20) St_Riv


St_Riv
csendes tag

Csak úgy mellékesen jegyezném meg, hogy 20 ér van lg optimus one, 22-ér van x10 mini djuice-nál most kártyásan pl. Ok persze ez szolgáltatói ár, mégis ha ez a kis nyomi nokia bekerül valamelyik szolgáltatóhoz én nem hiszem, hogy sokkal olcsóbb lesz, na de ez majd hamarosan kiderül. (bár ha jól tippelem nem fog mert dual sim-es ergó marad ez az ára meg az amit majd egy két hónap alatt csökken, bár Nokiáék nem arról híresek, hogy nagyot zuhan az áruk). Szóval árazásban viszont a droidos példa nagyon is helytálló.

(#21) fateless válasza St_Riv (#20) üzenetére


fateless
veterán

?? :U :F

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#22) callmeakos válasza St_Riv (#20) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

2 kártyás mivolta miatt tuti nem kerül be....

All→M8

(#23) St_Riv válasza callmeakos (#22) üzenetére


St_Riv
csendes tag

Igazából úgy akartam megfogalmazni, hogy "majd ha bekerül szolgáltatóhoz... Bár nem fog mivel dual sim-es. És mivel nem fog bekerülni szolgáltatóhoz nem is lesz olcsóbb, csak az idő arányos értékcsökkenésével" Szóval rosszul fogalmaztam sry.

(#24) Apika


Apika
Közösségépítő

Ezzel az árral ennek a készüléknek nem lesz nagy rajongótábora...

(#25) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

gagyi a telefon az tény. de kezdek rájönni hogy a mobilaréna is az. sok adatot csak megtippelnek.

(#26) (V) ó k u s válasza V.T.CS. (#25) üzenetére


(V) ó k u s
tag

:DDD :DDD :DDD

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#27) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem sikerult tul jol...

"There is nothing permanent except change"

(#28) danih


danih
addikt

Nokia branded chinaphone.

(#29) Armagedown válasza danih (#28) üzenetére


Armagedown
őstag

erre van igény

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#30) mathaus=)


mathaus=)
senior tag

Az azért kicsit 'vicces' h 2012ben 26000 forintért vesztegetnek egy olyan fiataloknak szánt telefont amiben nincs wifi... Komolyan mondom ez szánalmas...

(#31) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Nem elég meggyőző számomra.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#32) gabe8719


gabe8719
senior tag

Hát, nem is tudom.. Nyilván véleményes a külső, de ez a teló a C3-mal együtt bűnronda. (szigorúan szvsz.)
Hasonló kialakítású készülék utoljára az E71-E72 vonalon nézett ki jól.
Ami viszont ennél fájóbb: 2012-ben nincs 3G? A wifi az még hagyján, bár régóta belefér már ebbe az árkategóriába az is. Ezt az árazás dolgot én onnan nézem, hogy aki csak telefonálni és smsezni akar (másra szerintem ez konkrétan alkalmatlan), az ennél olcsóbban is kaphat alternatívát.

Függetlenül attól, hogy már megint kilöttyintették az összes festékes vödröt a raktárban, szépen le lehet húzni ezt is az utóbbi időben gyártott többi gagyi cuccukkal együtt.

noxwill:
Nekem is az az érzésem, hogy sokan a múlt és a név miatt vesznek Nokiát.. Kérdés hogy ez még meddig tart ki nekik (mondjuk szerintem ha nem lenne India, konkrétan alig férnének rá a top 10-es listára.. :U )

[ Szerkesztve ]

(#33) (V) ó k u s válasza gabe8719 (#32) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Ehhez Én annyit tennék hozzá, hogy van ami a Nokianak jól áll!
Pl. 8800 luxusszéria anno, amit eltudtak adni.
De a C3-00-nál rá kellett volna jönni, hogy van ami a Blackberry-nek bejön, más cégnek nem! :)

Viszont, az is igaz, hogy valamiért csak megéri, ha a Lumia időszakában ilyet is készítenek!

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#34) UnlimitedN20


UnlimitedN20
tag

Azért ha valakinek új telefon kell, és köthet egy 2 éves szerződést és elég jó árban kap egy új telefont, mely mellesleg QWERTY-s, és az illetőt nem érdekli nagyon, csak legyen új, meg tartson az akkuja, és esetleg első ránézésre kinézetre is tetszik, nembiztos, hogy ne adnának el egy pár darabot belőle.
Amúgy meg nyilván én sem adnék ezért pénz, szerintem is elég gyengére sikeredett, de na... kitudja :D

█║▌│█│║▌║││█║▌║▌║

(#35) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Nem olyan rossz ez főleg annak aki két kártyásat szeretne...és nem is olyan drága.

(#36) Bog válasza =Mentor= (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Neked csak okulásképp: Alcatel 355D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#37) danih válasza Telomanikus (#35) üzenetére


danih
addikt

Mihez képest. Egy HTC Sensation-hoz képest nem drága, tényleg.

(#38) Armagedown válasza Bog (#36) üzenetére


Armagedown
őstag

Ez finoman szólva is giccses és kínai kinézetü

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#39) (V) ó k u s válasza Armagedown (#38) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Szerintem fatálisan ronda egy telefon. :U

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#40) Duree


Duree
veterán

Már kezdem érteni miért veszteséges a Nokia.Persze lehet egyszerüt is csinálni söt kell is mert azért ez is sokan megveszik,de akkor nem aranyárban adják hanem ennek a szintnek megfelelöen árazzák be.Ma már a Nokia név nem cseng olyan jól,hogy bármit drágán el lehet adni.

duree54

(#41) Namelesske


Namelesske
addikt

Mekkora lángész tervezte ezt a kezdőképernyőt.[link] Mi értelme van egy teljes oszlopot elvenni egy rohadt órának? Nagyon idótán néz ki. Felesleges hely pazarlás és melette meg minden összenyomorítva. Grat nekik. Meg annyira drága lenne legalább Wifit belerakni? Máris jobb telefon lenne és ez az ár máris jobban elviselhető lenne. :S

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#42) #13260800


#13260800
törölt tag

"De nem 26 000 forintos induló árral, ennyi pénzért ugyanis bőven lehet Androidot is kapni,"

Igen! De az olyan is (sz*r). Semmivel nincs vele előrébb az ember mint ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#43) danih válasza #13260800 (#42) üzenetére


danih
addikt

Előrébb az ember csak azzal van ezzel a telóval, hogy két kártyás, oszt' jónapot...
Asszonynak (mivel nem tudtam, bejön-e neki a touchscreen) vettem egy hulladék Huawei droidot ami kb ennyibe került. Romcsere után teljesen jó lett, nézzük mivel is vagyunk beljebb:
- jobb UI
- custom programok, imádja azt amelyikkel lefényképezel egy festményt/panorámát és megmondja mi az
- GPS navigáció
- nekem néha RDP ha lemerült az én eszközöm
- widgetek, remek e-mail kliens, 3G, Wifi, stb, nem is sorolom
Szóval kb ennyivel vagyunk előrébb - jóformán mindennel :)
Persze, nem egy nagy júzer ikszpiriensz, de ez nem az a kategória.

(#44) Namelesske válasza danih (#43) üzenetére


Namelesske
addikt

Na igen. +1 Symbiant és Wifit a low end kategóriának! Ha akarnak még valamit kezdeni magukkal és csak várják hogy a WP7 megváltja őket.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#46) Ricardo


Ricardo
félisten

A fiataloknak nem jár a normális kijelző? Nem samoletre, vagy ips-re gondolok, de azért az átforduló/ torzuló színek gyalázatosak.

(#47) #13260800 válasza danih (#43) üzenetére


#13260800
törölt tag

Túl vagyok pár olcsó androidon. Fagynak, lagolnak, rohadt gyorsan lemerülnek, félkész optimalizálatlan droiddal kerülnek ki, a wifi-jük gyenge müholdat meg 3 perc után találnak ha szerencséd van. Pontosan annak jó aki csak telefonálni akar. Mert azt lehet velük ha éppen nem fagy a telefonkönyv.

Szóval frankón azt hiszed előrébb vagy közben meg nem. De hát van aki használja is a beépített funkciókat van akinek meg már az is elég , hogy oda van írva. Azok minősége meg már mind1 neki.

Egyébként nem kell válaszolnod mert kitalálom, hogy nem érted miről beszélek nálatok minden tökéletesen működik. És nyilván én vagyok suta a telefonokhoz. Na akkor ezt meg is beszéltük. :C

[ Szerkesztve ]

(#48) kennyke


kennyke
aktív tag

Azt a 26 ezres árat én sem értem...
Így hirtelen árgépen 8 helyen találtam meg a készüléket olcsóbban, sőt, 22.9-től meg lehet venni 2év gyári garival, nem áfacsalóktól.

Szóval a cikk címe máris cserére szorulna, véleményem szerint.
A másik az olcsó android: mint ahogy már többen is jelezték, nem összehasonlítható ezzel a kategóriával! pl az ot890 valami piszok lassú, egyszerűen nevetséges, csoda hogy elfut rajta a droid...

És még egy mondat a cikk végéről:
"A Nokia ismét bebizonyította, hogy nem tudnak normális kétkártyás készüléket gyártani,"
Ajánlom a nokia 101-et tesztelésre.
az egyik legjobb ár/teljesítmény -el rendelkező készülék. "agyonveri" a többi low end dual simet (10ezer alatti dual sim (dual stand-by), bővíthető, fm rádió, mp3)
Akár samsung, akár alcatel, akár lg legyen a kihívó!(myphone, evolve nem téma, mert akkor a többi kínai sz*rral is lehetne hasonlítgatni) Ja, és viszik mint a cukrot! - mint ahogy ezt is fogják, bárhogy is lehúzzátok :)

(#49) danih válasza #13260800 (#47) üzenetére


danih
addikt

Az olcsó android olyan, mint a gazdája, a többit meg majd megbeszéled magaddal :D

(#50) johny dragon


johny dragon
aktív tag

Az EU nem akarja fenéken billenteni a nokiát a szabvány miatt??

Xperia mini pro 4.0.4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.