Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) snowdog válasza adam1400 (#250) üzenetére


snowdog
veterán

Én sem arról, hanem a web rádióról írtam. Egészen konkrétan erről az oldalról. [link]

Telefont széthúzom, oldalt betallózom, zenét elindítom, telefont összecsukom, zene szól tovább! :C

[ Szerkesztve ]

(#252) adam1400 válasza snowdog (#251) üzenetére


adam1400
tag

és tényleg szól tovább :D csak az a baj hogy ezen az oldalon nincs best fm fehérvár meg pécs fm :D de hogy-hogy csak ennél az oldalnál szól tovább? máshol esetleg? mert ha én a közvetlen linket nyitom meg hogy stream.valami:8300/listen.mp3 stb annál elhalkul ha összezárom.

az oldal betallózásánál mit értesz? mert a rádióadót a te oldalad se jegyzi meg illetve magát az adót igen de rá kell menni a playre csak utána inditja.

(#253) snowdog válasza adam1400 (#252) üzenetére


snowdog
veterán

Részleteket nem tudok, csak kipróbáltam amiről elsőnek írtál. Kíváncsi voltam miért állítja le a webet, ha összecsukom a telefont. Nem állítja le. Nekem ez csak egy teszt volt. :)

(#254) snowdog válasza adam1400 (#252) üzenetére


snowdog
veterán

Egy kicsit még játszottam vele, és azt figyeltem meg, ha elindítom a stream-et, és összecsukom a telefont, akkor elhallgat a műsor. De ha megnyomom a bekapcsoló (oldalsó) gombot, akkor egészen addig ismét hallható a műsor, amíg a kijelzőt le nem tiltja a készülék (elsötétül a képernyő). Úgy tűnik ez része valamiért így működik.

(#255) lovi27 válasza adam1400 (#252) üzenetére


lovi27
addikt

Használd ezt az oldalt! Sok adó mellett ott van a két kedvenced is és ha lezárod a képernyőt nálam akkor is szól tovább.

(#257) snowdog válasza lovi27 (#256) üzenetére


snowdog
veterán

A copy-paste funkció és a file manager valóban hasznos lenne. Reméljük hamarosan jön a frissítés hozzá.

(#258) lovi27 válasza snowdog (#257) üzenetére


lovi27
addikt

Én azt se bánnám, ha a felesleges vackokat engednék uninstallálni. Pláne, ha már lesz multitasking

A Telekom SIM-re azonnal megjött a VoLTE kapcsoló. A Digivel nem tudom miért nem, mikor rákérdeztem azt mondták nem kell semmit engedélyezniük hozzá.

(#259) snowdog válasza lovi27 (#258) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem sem kellett a DIGI-nél engedélyeztetni a VoLTE funkciót, csak éppen ezen a készüléken varázsolni kell hozzá hogy a DIGI sim-mel megjelenjen. Viszont a Vodafone kártyát engedélyeztetni kellett, addig nem ment vele a VoLTE.

(#260) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Azt esetleg tudja valaki, hogy hívás közben hogy lehet belépni a menübe? Például beszélgetés közben egyszerűen egy telefonszámot nem tudok megnézni valakinek, vagy egy smst megnézni,amiben az infók vannak. Egy sima gagyi telefonban lehet, ebbe meg nem?

(#261) snowdog válasza refrigerator (#260) üzenetére


snowdog
veterán

Kíváncsiságból felhívtam magam egy másik telefonról, és nekem is úgy tűnik, hogy erre nincs lehetőség. A jobb gombbal megjelenik az Opciók menü, de abban csak három alpont látható.
Próbálgattam más gombokat is, de semmi eredménye nem volt.

Reméljük még ezen is faragnak egy kicsit. Ha már a muli tasking-ot belengették, ezt ahhoz képest már semmi megoldani.

(#262) lovi27 válasza snowdog (#261) üzenetére


lovi27
addikt

Csak akkor a háromból mi célt szolgál a hívás tartása funkció, ha nem hagyható el a menü. A másik SIM-re érkező hívást se jelzi. Így minek? Ja, gondoltak a jövőre... :DDD

Viszont az online rádió hallgatást felfüggeszti a hívás idejére, majd befejezve folytatja.

(#263) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Mostanában töltögettem le pár alkalmazást az áruházból. Utána észrevettem, hogy egy pillanat alatt lemerül a telefon, hiába volt rendesen feltöltve. Mint kiderült, pár progi fut a háttérben,hiába csukod össze a telefont, belépsz a menübe, rendesen használsz egyéb alkalmazást, és mégis fut közben valami játék ott hátul. Onnan vettem észre, hogy totál halkan szólt valamelyiknek a zenéje, összecsukott állapotban is.

(#264) adam1400


adam1400
tag

azóta se oldódott meg? muszáj mindenképp a voltehoz 30-as kártyát beletenni?

(#265) ice9 válasza adam1400 (#264) üzenetére


ice9
tag

Digis VoLTE aktiválásról tudok nyilatkozni.

1. Dial the *#*#33284#*#* (*#*#debug#*#*) secret code with your keypad. A bug icon should appear in the system taskbar above;
2. Connect the phone via ADB. If WebIDE does not see it, run the adb forward tcp:6000 localfilesystem:/data/local/debugger-socket command;
3. Set WebIDE to connect to "Remote Runtime" at the localhost:6000 address;
4. Remote Runtime;
5. Device settings;

WebIDE-hez én a Palemoon browsert ajánlom. Firefoxal elég docogősen jön össze.
Itt egy video mankónak. Az eleje teljesen ugyanaz.

[link]

Nekem ezek vannak beállítva Digis kártyával, működik a volte, meg is jelenik a menüben és restart után is megmarad. Beállítás után lehet kell neki egy restart.
VoWifit akárhogy tekergettem, nem tudtam megjeleníteni a menüben.


Itt amúgy elég sok trükk, leírás van:
[link]

Fórum:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#266) adam1400 válasza ice9 (#265) üzenetére


adam1400
tag

csak kábellel lehet? hogy kell letölteni ezt a web ide-t? nekem a yt alapján is bonyolult

(#267) csako válasza ice9 (#265) üzenetére


csako
veterán

Kipróbáltam egy V12-n ragadt telefonon, de hiába jött elő így a beállítás, nem akar a VoLTE ikon felbukkanni és le is vált E-re híváskor... :((( egy olyan Telekomos kártyával, ami egy OnePlus 7 Pro-ban viszont használja a 4G-t híváshoz.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#268) csako válasza adam1400 (#266) üzenetére


csako
veterán

Csak kábellel lehet.
1. Palemoon-t letöltöd innen, telepíted/kicsomagolod (attól függ melyiket töltöd le)
2. ADB-t innen (lentebb van a download), telepíted
3. Telefonon -> *#*#33284#*#*
4. Bedugod a telefont
5. ADB telepítési mappájában a "cmd-here"-t elindítod
6. A fekete ablakba bemásolod: adb forward tcp:6000 localfilesystem:/data/local/debugger-socket
7. Vársz egy picit, hogy megint villogjon a kurzor egy beírandó parancshoz
8. Palemoon-ban a "Tools" (Eszközök) -> Web Developer (Webfejlesztő) -> WebIDE
9. Ráböksz a ""Remote Runtime"-ra (Távoli futtatókörnyezet)
10. Ha sikeresen kapcsolódott -> Device Settings (Eszközbeállítások)
11. Rákeresel a "volte", majd az "ims" szavakra és beállítod úgy a pipákat és értékeket, ahogy a fórumtárs képein van.
12. Elvileg ennyi :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#269) adam1400 válasza csako (#268) üzenetére


adam1400
tag

köszi sikerült :D kár h alcatel 1 okos telón ez nem mükszik :D

(#270) #78693120


#78693120
törölt tag

A storeba bekerült egy network speed test app. Digiseknek jó lehet mérni.

(#271) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Sziasztok! Érdemes 8810-et venni, vagy inkább megvárjam a 220 4G-t?

(#272) Fancy-boy válasza kalanchoe (#271) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Attól függ mire szeretnéd használni.
Ha nem kellenek az okos funkciók, akkor a 220 4G, bár teszt még nincsen róla, így még nem lehet tudni milyen valójában. ( akku, mikrofon, hangszóró stb... )
Ráadásul Feature OS van rajta, ami ki tudja, hogy milyen.
Gondolom hamarosan lesznek feltöltve legalább kicsomagolós Youtube videók róla.

(#273) kalanchoe válasza Fancy-boy (#272) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Köszi a segítséget!
Azt hittem, a 220 is KaiOS-szel fog jönni. Az egyszerűbb design miatt jobban bejön a 220, de a support (app téren) elég kétes ezek szerint, 8810 helyzete jobb, ahogy videókon látom, ott elég sok app van az áruházban és jön rá frissítés. Igazából nekem csak a WhatsApp, Facebook, Maps, Twitter lenne igazán fontos. Nokia 208-at váltanék, mert az már egyáltalán nem támogatott szoftveres téren, és csak 3G-t tud. Appok nagy része nem megy rajta, csak a Facebook, böngészőből pedig Twitter, WhatsAppot az év elején leállították, ami nekem meg fontos lenne. Másodlagos telefonnak kellene az érintős mellé, egy olyan, amit nem sajnálok annyira strapálni, megbízható, nem kell naponta töltögetni, és használható egy-két chatprogram rajta.

(#274) CharlieDrop válasza kalanchoe (#273) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Van 8810 is, vagy csak elírtam a 8110-et?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#275) kalanchoe válasza CharlieDrop (#274) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Elírtam :))

(#276) CharlieDrop válasza kalanchoe (#275) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja. Oké. Mert az is jó lenne. Ha lenne új :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#277) adam1400


adam1400
tag

egyébként ha digis kártyával mükszik a volte akkor a telenornál csak kérni kell a voltet és jó lesz ?

(#278) snowdog válasza adam1400 (#277) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem nincs Telenor kártyám, de a Vodafone ügyfélszolgálattól csak kérni kellett az aktiválást, azt követően már működött a VoLTE funkció.

Annyit még hozzátennék, hogy megkérdezte milyen készülékről van szó, mikor mondtam hogy Nokia 8110, akkor azt válaszolta nem biztos hogy működni fog. Ennek ellenére kértem az aktiválást, és működött. Tehát vagy megmondjátok hogy erről a készülékről van szó, vagy megnézitek a szolgáltató honlapján, hogy mely készülékek támogatják a VoLTE funkciót, és azok közül mondjátok be valamelyiknek a típusát.

[ Szerkesztve ]

(#279) hbala


hbala
aktív tag

Új játékos: [link] [link]

(#280) ice9 válasza hbala (#279) üzenetére


ice9
tag

Ha valaki bevállalja, akkor kíváncsi lennék a Digi kártyás tapasztalatokra (VoLTE/VoWifi)

(#281) Fancy-boy válasza hbala (#279) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Igazán érdekes darab.
A Speedshopnál rendesen elírták a Kijelző felbontását.
Szerintük 640 x 480. :D

(#282) #78693120 válasza ice9 (#280) üzenetére


#78693120
törölt tag

VoLTE-t nem használtam vele , mert főleg netre kell (tartalék), de 2G-n jó hangminőség volt arra a pár hívásra.
Netet megosztottam és rendben volt.

(#283) Fancy-boy válasza #78693120 (#282) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Valószínűleg nem a Nokiára gondolt, hanem az előbb linkelt szintén 4G képes Energizer Energy E241S típusra.
Egyelőre még nem jelent meg, de nemsokára érkezik.

[ Szerkesztve ]

(#284) ice9 válasza Fancy-boy (#283) üzenetére


ice9
tag

Igen, arra gondoltam. Jó lenne egy kompakt méretű "netmegosztós" telefon. A volte/vowifi csak ráadás lenne.

(#285) volandy válasza Fancy-boy (#283) üzenetére


volandy
senior tag

Nekem Energizer Hard Case H240S 8GB mobiltelefonom van!
Én telefonálásra és hotspotra használom! Elvileg tudja a facebookot és a Whatsapp-t is, de én soha nem használtam! vannak hibái, de szokható illetve nekem tökéletesen megfelel!

[ Szerkesztve ]

(#286) hbala válasza Fancy-boy (#281) üzenetére


hbala
aktív tag

A külső paraméterei is érdekesek. A vastagságát leszámítva akkora, mint egy 3310(2017) 115,6*51*12,8 vs. 116*50*14 és 22 grammal könnyebb.

(#287) ice9 válasza hbala (#279) üzenetére


ice9
tag

készleten

(#288) ice9


ice9
tag

írtam a speedshopnak a ENERGIZER ENERGY E241S -el kapcsolatban, hogy van e az üzletben tesztpéldány amivel ki lehetne próbálni Digis kártyával, de sajnos nincs nekik.

(#289) Fancy-boy válasza ice9 (#287) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Készleten valóban. Kíváncsi vagyok ki fogja bevállalni. :D
A legjobb az lenne, ha jönne róla egy teszt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#290) volandy válasza Fancy-boy (#289) üzenetére


volandy
senior tag

Az Energizer Hard Case H240S-re sem volt semmi teszt! Én is bevállaltam! Cat B35, Nokia 8110 és az Energizer között vacilláltam! Vett valaki Energizert és írta, hogy jó! Médiában néztem a Nokiat, mert inkább azt vettem volna, főleg, hogy azt mondták, hogy a Kaios előtt a jövő! De ott bukott meg a Nokia nálam, hogy ha összecsuktam megszakadt a beszélgetés. Fülesen sokat szoktam beszélgetni és zsebben van a telefonom, de a Nokiát nem tudtam volna hova tenni! A lényeg, hogy--- mit is szoktak írni a tesztelők----> "helyén kell kezelni a telefont"! Telefonálni, hotspotra kiválló. Számomra egy nagy hibája van, hogy ha sms-t írsz nem tudja az ékezeteket! Illetve bocsánat két nagy hibája van ha keresel valamit a telefonkönyvben akkor először a számot írja utána a betűt!
Én simán bevállalnám!

(#291) adam1400


adam1400
tag

a what's appon csak chatelni lehet vagy telefonálni is a 8110-n?

(#292) hbala válasza Fancy-boy (#289) üzenetére


hbala
aktív tag

Lehet, hogy beruházok egyre, ha sikerül megírom a tapasztalatokat.

Közben meg itt a Maxcom MK241 is: [link]

(#293) CharlieDrop válasza hbala (#279) üzenetére


CharlieDrop
veterán

na, a KaiOS lehet nem hal meg?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#294) hbala válasza CharlieDrop (#293) üzenetére


hbala
aktív tag

Nem bizony: [link] [link]

Meg ilyet írnak a weboldalukon: "Its flagship product, KaiOS, is the leading mobile operating system for smart feature phones with more than 100 million devices shipped in over 100 countries."

[ Szerkesztve ]

(#295) CharlieDrop válasza hbala (#294) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ó a 2720-as jó lesz, remélem lesz vmi csajosba, a páromnak jó lenne :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#296) adam1400


adam1400
tag

ezen hogy lehet a sim pint kikapcsolni?

(#297) snowdog válasza adam1400 (#296) üzenetére


snowdog
veterán

Beállítások - SIM kezelő - SIM-kártya biztonsága - ...PIN kódja Ki

(#298) adam1400 válasza snowdog (#297) üzenetére


adam1400
tag

és tényleg köszi :D

(#299) hbala válasza hbala (#292) üzenetére


hbala
aktív tag

Tehát ENERGIZER ENERGY E241S: Ne vegyen senki!
Kijelző borzalmas, fakó. Hívásnál mindkét oldalon dobozhangzás. Max hangerőn is halk a hangszórója. Beszéd közben a külső hangszórón is úgyanúgy lehet hallani a beszélgetést, mint az előlapin (kihangosítás bekapcsolása nélkül). Digi és voda kártyával próbáltam. Van volte, de a *ar hangzás miatt nem tűnik fel.
Netet digi kártyáról osztottam tabletre kb. 10 percig, nem volt semmi probléma.
Nekem elment tőle a kedvem, eladó sorba kerül.

(#300) ice9 válasza hbala (#299) üzenetére


ice9
tag

Diginél a VoWifi is működik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.