Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) refrigerator válasza Fancy-boy (#200) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Nem is tudom. Olyan ez, mint ha egy-két ember tákolná ezt a rendszert, de azt is csak szabadidejükben. Anno egy lom 6120as mobil oprendszere mérföldekkel fejlettebb és szebb volt. Az alkalmazásairól nem is beszélve. Mennyivel erősebb ez a 8110,de ezek a játékok -csakis a példa kedvéért- iszonyatosak. Ismét összevetve a 6120as telefonnal, egy szégyen. Mintha valaki nekiülne egy -két órára,hogy összedobjon egy pár kilóbájtos szemetet.

[ Szerkesztve ]

(#202) csako válasza Fancy-boy (#200) üzenetére


csako
veterán

Már a V16 is megérkezett, persze a családban lévő még mindig V12-n van és nem talál frissítést...
Na nem mintha telefonálás + sms-en kívül másra is lenne használva, de azért... :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#203) CharlieDrop válasza csako (#202) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem ma frissült a V12-re

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#204) csako válasza CharlieDrop (#203) üzenetére


csako
veterán

VoLTE még működik?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#205) CharlieDrop válasza csako (#204) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Lövésem sincs :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#206) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#205) üzenetére


CharlieDrop
veterán

és már V16-on is van az egész

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#207) convar


convar
csendes tag

Sziasztok! Érdekelne hogy azt, hogy telefonálás közben nem lehet használni a diktafont (ill. ezzel együtt hogy így telefonbeszélgetés felvételére nem való) menet közben esetleg megoldotta-e már vmelyik szoftverfrissítés?

Vagy ha nem, akkor valaki aki jó angolos és esetleg írt is már/szokott írni a fejlesztőknek, esetleg megtenné-e azt hogy megírná nekik hogy a szoftver eme hiányosságát is még próbálják már megoldani?

Nekem ez a funkció továbbra is nagyon hiányzik belőle (pontosabban: nagyon hiányozna ha vennék egyet), szóval ezt én egy óriási visszalépésnek élném meg a jelenleg használt 12 éves Nokia 7390-esem után.

Beszélt nyelvek: magyar, és csak a magyar!!!!

(#208) snowdog


snowdog
veterán

Az érdeklődők bizonyára tapasztalták, hogy kitört a DIGI mobilnet láz. :)

Bár a szolgáltatás még csak tesztelés szinten fut, de az év végig 50 Gb net ingyen van. Arra gondoltam tesztelem a lehetőségeket, de a jelenleg használt Samsung S6-ban nem szívesen cserélgetném a SIM kártyát.
Keresgéltem a neten egy olyan készüléket, ami relatív olcsó, 4G/LTE képes, dul SIM-es, támogatja a VoLTE funkciót és tudja a hotspot-ot. Így kötöttem ki ennél a készüléknél (neten már megrendeltem, de még nem érkezett meg, ha nem válik be, majd visszaküldöm).

Végül is az árát (19.990,-) összehasonlítottam egy ugyan abban az üzletben kapható 4G USB modemmel (pl. D-link DWM-222 4G LTE USB modem - 24.990,-), és úgy döntöttem a teló jobban megéri. Megoszthatom vele a mobilnetet, és még telefonálhatok is, ha éppen úgy adódik.

Nem várok tőle sokat, de abban bízom amire most használni szeretném, azt tudja.

Ha esetleg valaki már próbálta az említett DIGI mobilnet kártyával, azt kérem ossza meg a tapasztalatait. Köszönöm.

(#209) snowdog


snowdog
veterán

Az előző felsorolásból kifelejtettem a relatív hosszú üzemidőt.

Ha valaki ebben az árkategóriában tud olyan készüléket ajánlani, ami a felsorolt paramétereket tudja, akkor azt is megnézném közelről.

(#210) snowdog


snowdog
veterán

Ha valakit érdekel ez a készülék, akkor most rendkívül olcsón megveheti.

25 390 Ft helyett 10 990 Ft (-57% ) [link]

(#211) Fancy-boy válasza snowdog (#210) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jó ár, mondjuk a -57% csak kitaláció.
Amire még érdemes figyelni, hogy fekete színű és SINGLE SIM változat.
Van felbontott dobozos is nekik, még olcsóbban. ( 9.040 Ft )

[ Szerkesztve ]

(#212) snowdog válasza Fancy-boy (#211) üzenetére


snowdog
veterán

Igazad van, nem vettem észre hogy single változat, az valóban olcsóbb.

(#213) thrill válasza snowdog (#208) üzenetére


thrill
tag

Bevált? Vagy lett más alternatíva? Ugyanígy második készüléknek használnám Digivel.
Főleg a hotspot része lenne érdekes.

(#214) thrill válasza CharlieDrop (#196) üzenetére


thrill
tag

Pont ugyanerre szeretném használni én is, tudsz írni tapasztalatokat?

(#215) CharlieDrop válasza thrill (#214) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Tudok,
Ha csak használom, akkor 3-4 napot is kibír. Ha folyamatosan hotspot, akkor térerőfüggő, de 4 -6 órát elmegy. Telenoros hálón olyan 30-40 megabitet szoktam mérni, de lehet hogy tud többet is, nem nézem mindig.

Mi érdekel még?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#216) snowdog válasza thrill (#213) üzenetére


snowdog
veterán

Eddig bevált, bár viszonylag keveset használom, inkább csak próbálgatom. Amit ígértek, azt tudja (dual sim, 4G, VoLTE, Wi-Fi, GPS, BT). Nálam minden működik. Tartalék telefonnak vettem, arra is használom.

Viszont tokot nem találok hozzá sehol. Se boltokban, se a neten. Az egyik üzletben arra hívták fel a figyelmemet, hogy túl szoros tokba ne tegyem, mert megsérülget, esetleg deformálódhat, főleg a mostani nagy melegben.

[ Szerkesztve ]

(#217) CharlieDrop válasza snowdog (#216) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ez nem az a telefon, aminek tok kell. :DD

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#218) snowdog válasza CharlieDrop (#217) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor egy nadrágban és pólóban hol hordjam? A zsebemben? Mert azt nem szeretném, onnan könnyen kiesik. Vagy végig tartsam a kezemben?

Szóval nekem kell hozzá egy tok? :D

(#219) lovi27 válasza snowdog (#216) üzenetére


lovi27
addikt

Látható ha megy a VoLTE? Kijelzi?

(#220) snowdog válasza lovi27 (#219) üzenetére


snowdog
veterán

A felső soron a 4G jelzésnek ott kell lenni. Ha telefonálás közben látod a 4G jelzést, akkor VoLTE módban telefonálsz.

(#221) thrill válasza CharlieDrop (#215) üzenetére


thrill
tag

Köszi az infókat, kb. ilyesmikre voltam kíváncsi.
Neked is snowdog!

Viszont nekem sajna problámám van. Nem jelenik meg a 4g és ennek következtében (gondolom) a net sem megy. Firmware upgrade megvolt. Valamit kihagytam, vagy szar lehet a teló? digis kártyával használnám.

(#222) lovi27 válasza snowdog (#220) üzenetére


lovi27
addikt

Sajnos nincs 4G jelzés. Pedig Digit hívok Digiről. Akármelyikről kezdeményezek. A nagyon ott a jelzés.

(#223) lovi27 válasza thrill (#221) üzenetére


lovi27
addikt

Nem a mobil sara. Nálam is hasonló a helyzet. APN beállítás hiányozhat.

(#224) snowdog válasza lovi27 (#222) üzenetére


snowdog
veterán

A telefonon látod a VoLTE menüpontot, és be is kapcsoltad? Mert ha nem látod, vagy nem kapcsoltad be, akkor nem lesz VoLTE kapcsolat, egyik szolgáltatónál sem.

(#225) lovi27 válasza snowdog (#224) üzenetére


lovi27
addikt

Ennél hol van a menüpont?

(#226) thrill válasza lovi27 (#223) üzenetére


thrill
tag

Hát nem tudom. Elmondom mire jutottam.

A fő készülékem egy Mate 9 és Telekom kártya van benne (tökéletesen működik minden).

Ha a Mate 9-be rakom a Digi kártyát, akkor is minden flott. Van 4G, tudok netezni.

Ha a Nokiaba rakom a Telekom kártyát, akkor is minden flott. Van 4G, tudok hotspotot megosztani, működik is. Megjelenik a VoLTE menüpont.

Egyedül a Nokia Digi kombó nem megy. A Digit mint szolgáltatót felismeri, de az internet sehogy se megy. APN-t nem tudok beállítani, csak keres és keres (Telekomnál 1 mp alatt felugrott).

Ilyenkor mi van? :/

(#227) lovi27 válasza thrill (#226) üzenetére


lovi27
addikt

Nálam csak a Digi van benne, de hasonlóan nincs 4G, nincs VoLTE és nem megy a mobil internet, csak WiFi-vel. Szerintem a SIM-hez kéne azok az adatok amit a Digi javasol, csak még nem jöttem hogyan kell beírni.

(#228) thrill válasza snowdog (#224) üzenetére


thrill
tag

snowdog, Te sem Digi kártyával tesztelted a telót?

(#229) lovi27 válasza thrill (#228) üzenetére


lovi27
addikt

Megvan! Jól gondoltam! Be kell állítani, hozzá kell adni a Digi APN-t.
Van 4G és megy az internet. :DD

(#230) thrill válasza lovi27 (#229) üzenetére


thrill
tag

Oké, ezt én is tudom, de nekem nem adja hozzá. Bármennyi várok a menüben nem ugrik fel. Van valami trükk?

(#231) lovi27


lovi27
addikt

DIGI APN beállítás:
Beállításik / Hálózat és kapcsolatok / Mobilhálózat és adatkapcsolat / APN beállítások - SIM1 (vagy SIM2) / Adatforgalmi beállítások / APN hozzáadása (ha még nincs) vagy kiválasztása, ha már van.

APN = internet
Protokoll = IPv4/IPv6
Roaming protokoll = IPv4

Csak ez a három kell. És amikor kész, utána kiválasztani!
Remélem nem felejtettem ki semmit.

[ Szerkesztve ]

(#232) thrill válasza lovi27 (#231) üzenetére


thrill
tag

Köszi, hogy így leírtad, de sajnos nem segít. Ezt megtaláltam.

A gond az, hogy az APN hozzáadása után végtele várakozás következik és nem történik semmi (ahogy fentebb is írtam). A Telekom kártyával 1 mp alatt megjelenik a Telekom, kiválasztom és megy. Diginél semmi.

Hívtam az ügyfélszolgálatot is, de nagyon nem volt kompetens akivel beszéltem, azt mondta írjak a netes formba, nincs műszaki segítségük telefonon.

esetleg azt megnéznéd neked milyen firm van? Nekem 16.00.17.00
Alzánál vettem és ez az egy simes változat.

(#233) adam1400


adam1400
tag

én is ma vettem ezt a telót digis és telenoros kártyával használom és először nem volt apn és nem engedett újat se létrehozni erre bekapcsoltam a wifit utána előjött az új apn menüpont beírtam kézzel az apn-t és azóta van 4g net viszont volte nincs egyik szolgáltatónál se próbáltam mind2 slotban vmi ötlet?

(#234) thrill válasza adam1400 (#233) üzenetére


thrill
tag

Az új APN menüpont hol jelent meg? Próbáltam most aktív Wi-Fi-vel is, de ugyanaz van.

szerk.: Nekem Telekommal volt volte

[ Szerkesztve ]

(#235) snowdog válasza thrill (#228) üzenetére


snowdog
veterán

Igen, főleg azzal. De tettem bele T-mobile, Vodafone és Telenor kártyát is. Mindegyikkel lehetett telefonálni. viszont a VoLTE menüpontot csak nagy trükközések árán sikerült előcsalnom.

Elsőre nekem sem sikerült, de thomas77 fórumtársunk segítségével sikerült elővarázsolni.
Elmondom nekem hogyan jelent meg a VoLTE menüpont, és kíváncsi leszek kinek hogy fog működni.

Korábban három szolgáltató sim kártyájával próbáltam (Digi, Vodafone, Telenor (micro van a nejemnek)) de bármilyen variációban, akár egyedül, akár bármelyikkel párban nem eredményezett VoLTE menüpontot.
A T-mobile kártyát egyedül bármelyik slot-ba téve VoLTE menüpontot eredményez.
Ha a Digi kártya van a SIM1-ben, és a T-mobile kártya a SIM2-ben, akkor nincs VoLTE menüpont.
Ha a T-mobile kártya van a SIM1-ben, és a Digi kártya a SIM2-ben, akkor van VoLTE menüpont.
Ha a T-mobile kártya helyére beteszem a Vodafone kártyát, akkor is megmarad a VoLTE menüpont. Jelenleg így használom.
Ebből azt szűrtem le, hogy a T-mobile kártya behelyezése hívja elő a VoLTE menüpontot, amit egyébként a többi kártyával nem lehet megjeleníttetni.

Mikor a fenti kísérletet végeztem, akkor még nem tudtam, hogy a Vodafone VoLTE használatának előfeltétele, hogy a szolgáltató engedélyezze. Azóta engedélyeztettem, és a Vodafone kártyával is létrejön a VoLTE beszélgetés.

Az alábbi képen látható hol kell keresni a VoLTE menüpontot.

[ Szerkesztve ]

(#236) lovi27 válasza thrill (#232) üzenetére


lovi27
addikt

Ugyanez a verzió, erre frissült: 16.00.17.00

És csak ezt a hármat állítottad be? Nem írtál el valamit?

(#235) snowdog
A Diginél akkor kereshetem...

[ Szerkesztve ]

(#237) thrill


thrill
tag

Ó basszus megvan. :)
Ahol várakoztam, ott az valójában egy opció. Mondjuk kurvára nem volt egyértelmű.
A lényeg, hogy müxik. Kösz mindenkinek.

(volte nincs, de lekakilom, nekem a mobilnet kellett)

(#238) thrill válasza snowdog (#235) üzenetére


thrill
tag

Nekem egy simes van és csak Telekommal volt volte, Digivel nem. Szóval csak erősíteni tudom, amit tapasztaltál.

(#239) snowdog válasza lovi27 (#236) üzenetére


snowdog
veterán

Csak DIGI-nél nekem nem jelent meg. Előbb elő kellett csalnom a T-mobile kártyával, majd ezt követően akkor is megmaradt a VoLTE, ha beletettem a DIGI kártyát, és a T-mobile helyére betettem a Vodafone kártyát. A fényképen is ebben a variációban vannak a sim-ek.

u.i. bocs elfelejtettem mondani, hogy az enyém dual sim-es, de gondolom ez már kiderült az írásaimból.

[ Szerkesztve ]

(#240) snowdog válasza thrill (#237) üzenetére


snowdog
veterán

A VoLTE számomra sem létfontosságú, csak izgatott a dolog, ha a telefon tudja, akkor miért nem látom a menüpontot.

Viszont a DIGI kártyát betéve az internetet a Nokia-n keresztül kábelen és a hotspot-on át is megtudtam osztani a laptoppal (és most hagyjuk a másik topikban folyó ÁFSZ vitát). :D

(#241) lovi27 válasza snowdog (#239) üzenetére


lovi27
addikt

Ez még csak Digit látott. :D Akkor kap másikat is.
A híváson még érzem, hogy nem VoLTE, mert 2-3 mp kell neki amíg kicsörög, VoLTE-nél meg gyakorlatilag azonnal.

(#242) thrill válasza snowdog (#240) üzenetére


thrill
tag

Lehet később majd bekerül.
Persze, jó lenne ha lenne, mert a készülék tudja - jogos.

AFSZ vitát én se értem.Miért ne használhatnám a másik mobilomon ugyanazt a netet. Nem mindegy melyik képernyőt bambulom? :)

(#243) adam1400 válasza snowdog (#235) üzenetére


adam1400
tag

hát nekem nincs 30-as kártyám viszont azon kivül minden van :D a 20-as az flottás azon nyilván aktiváltatni kéne. van 70-es amin aktiválták a volte-t azzal a kártyával se jön elő és nyilván a digissel se.

(#244) lovi27 válasza adam1400 (#243) üzenetére


lovi27
addikt

Nekem van 30-as, csak ezért bosszúból a Telenor nem aktiválja, hiába mondom, hogy VoLTE képes a mobilom... :DDD

Így azt hiába tettem bele. Holnap majd szerzek Telekomost.

(#245) CharlieDrop válasza snowdog (#218) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mivel kisebb bármilyen okostelónál simán elfér zsebben...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#246) ferenck válasza snowdog (#240) üzenetére


ferenck
senior tag

Digi fórumban kérdezted, van-e volte a menüben a digi kártyával. Nincs. Betettem a telekomos kártyám és akkor már ott volt. Visszatettem a digist, megint eltűnt. :)

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#247) snowdog válasza ferenck (#246) üzenetére


snowdog
veterán

Köszönöm a választ. Nekem úgy tűnik vagy a kártyákkal van valami baj, vagy a készülék szoftverével, én ez utóbbira tippelek.

Nekem úgy marad meg a VoLTE menüpont, ha elsőnek beteszek egy T-mobile sim-et (nálam csak ezzel a kártyával jelenik meg a menüpont!) az 1-es slot-ba , erre megjelenik a VoLTE, majd a sim 2-es slotba beteszem a digi sim-et. Ezt követően ha kiveszem a T-mobile sim-et a digi sim-nél megmarad a VoLTE menüpont. Továbbá ha a kivett T-mobile sim helyére az 1-es slot-ba beteszem a Vodafone kártyámat, akkor azzal is működik a VoLTE telefonálás (miután a funkciót bekapcsoltattam a Vodafone ügyfélszolgálatával!). :)

Rengeteg kísérletet végeztem a szolgáltatók kártyáival, mindegyiket minden pozícióban, mindenféle párosítással kipróbáltam, de nálam csak a fenti konfiguráció tűnik működőképesnek.

[ Szerkesztve ]

(#248) adam1400


adam1400
tag

abban tudtok segíteni hogy lehet ezzel úgy webrádiózni hogyha összecsukom is szóljon? :D esetleg van vmi app? régi nokiákon az mfradio appot használtam de erre az se megy és nyilván a play aruházból se lehet mivel nem okosteló.

(#249) snowdog válasza adam1400 (#248) üzenetére


snowdog
veterán

Nálam ha összecsukom akkor is tovább szól a rádió. Persze ha összecsukás alatt azt érted, hogy visszatolom a fedelet.

(#250) adam1400 válasza snowdog (#249) üzenetére


adam1400
tag

nem az fm rádióról beszélek az tudom megy összecsukva is :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.