Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) csako


csako
veterán

Első tapasztalatok:
1. Lassan indul
2. Vcf névjegy-fájlt több telefonszámmal nem olvassa be, csak akarja, de nem csinálja meg (C905-ről BT-n küldve)
3. A google importálás jól működik, csak újra kell indítani a telefont, addig nem jelenik meg egyetlen új telefonszám sem.
4. 75 bejegyzéssel nem lassú a telefonkönyv :D
5. Be lehet állítani bármilyen zenét csengőhangnak
6. Nem olyan jó a hangszórója, mint a C905-nek
7. A VoLTE szoftverfrissítés és sim kártya belehelyezés előtt még megvolt, most nem találom a beállításokban (12.00.17.10), ha benne van a kártya, ha nincs, de szerintem erre a flottás cuccra üfsz-on be kéne kapcsoltatni előbb...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#152) 3mb3r


3mb3r
tag

Alapfunkciókra biztos jó és a hibáit is meg lehet szokni, de ettől függetlenül nem értem a Nokia gondolkodását...
Tegye fel a kezét, akinek tetszett a régi Nokia Lumia sorozat kinézete. Szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy rohadt jók voltak azok az unibody polikarbonát házak a szivárvány minden színében :) Ha mondjuk egy Lumia 920-1020 féle kialakítást összehoznának azzal a polikarbonát házzal, mondjuk egy fhd+ amoled kijelzővel 5"-on, meg egy normális kamerával és persze normális kameraszoftverrel, már mennék is megvenni :R
Hihetetlen, hogy a retro mániájukat így élik ki, amikor sokkal életképesebb lehetőségeik lennének :F

(#153) adamson18


adamson18
csendes tag

Sziasztok! Megvettem én is. Eddigi tapasztalataim nekem pozitívak. Hangminőség nagyon jó a mikrofonja is szuper azt mondják. A csúszkás hívásfogadás baromi kényelmes. Céges emailt is simán beállítottam stabilan működik. Sajnos a céges névjegyzéket nem tudja szikronizálni vagy még nem jöttemrá. 🙃 Az akksi 2-3 nap szerintem folyamatos 4g. E-mail 5 percenként szinkrózza meg naptárt is. YouTube használható ha nincs más megteszi. Gmailből simán behúzta az 600 kontaktom. Az anyaga nem túl jó, de nem is annyira gáz.
Nekem kicsit unalmas már az android rendszere meg az ios is igazából kár hogy nincs egy harmadik alternatíva. Kíváncsi volta erre 8110 re én akkorát nem csalódtam benne, megtartom cégesnek. Aki látta eddig mindenkinek bejött főleg a flipp miatt meg hogy, nem egy sík lekerekített tégla. 🤓

(#154) thomas77 válasza csako (#151) üzenetére


thomas77
senior tag

A VoLTE csak telekomos kártyával megy, ha jól emlékszem csak az egyes szlottban. Ha vodás vagy telenoros kártyát raksz bele, akkor nem jelenik meg a menüben a kapcsoló.
A legutolsó szoftverrel hibátlanul megy a VoLTE, nagyon jó hangminőségben. WB AMR 23850-en, mint a nagyok... 😁

(#155) csako válasza thomas77 (#154) üzenetére


csako
veterán

Igen, tudom, ez egy telekomos flottába tartozik. Ügyfélszolgálaton kéne bekapcsoltatnom az előfizetésre.
Örülök, hogy rendben megy :) majd egyszer elintézem én is, a telefonálás minősége az elmúlt 20 évben is elégséges volt, nem sürgős :D illetve egyelőre úgy vettem észre, hogy minden kikapcsolva, 4G hálózaton óránként majdnem 1 %-ot merül, ami sok (így érthető sl30 2-3 napja), talán a nem tökéletes térerő miatt... 2G-n pedig 4 nap alatt sem került 50% alá.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#156) thomas77 válasza csako (#155) üzenetére


thomas77
senior tag

Pedig érdemes bekapcsoltatni. Hallható a különbség. Arról nem is beszélve, hogy vodafone-os számok hívása esetén is lesz hd hangod.
Ha felhívod a 1430-at, akkor ott bekapcsolják. Csak ha megkérdi az ügyifogyi hogy milyen készüléked van, akkor mondj samsung s7-8-9-et, vagy más támogatott készüléket. Ha nokiát mondasz neki, akkor elhajt a csába...

(#157) Horovic


Horovic
aktív tag

Vibert v. messengert fel lehet rá telepíteni?

(#158) thomas77 válasza Horovic (#157) üzenetére


thomas77
senior tag

Egyelőre nem. Későbbre ígérték, de erre nem vegyél mérget...

(#159) Horovic válasza thomas77 (#158) üzenetére


Horovic
aktív tag

Köszi az infót!

(#160) Attish_v8


Attish_v8
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis felhasználói vélemény első kézből.
Szóval az enyém egy 2 kártyás verzió, az egyik nagy internetes áruházról rendeltem, gond nélkül átvettem két napon belül. Fekete színű, bár sokat vaciláltam a sárga verzión, de aztán mégis a fekete lett. :)
A készülék külseje átlagos minőségű műanyag, de rosszabbra számítottam. A minőség és az ár azért hasonló szinten van, szóval csodát nem kell várni, de remélem azért valamennyire tartós lesz. A flip teszi a dolgát, először kicsit furcsa volt, de aztán pár nap után megszoktam. Ami kapásból hiányzik róla, az a hangerő állító gomb, bár szerencsére a parancsikonok között ott van, szóval viszonylag hamar el lehet érni, de hát na. Ez az egyik külső hiányosság, a másik az, hogy elfért volna rajta egy értesítési led. Biztos, csak megszokás, de szerintem 2018-ban ez nem olyan nagy elvárás és elég menő is lett volna, ha néha villog rajta valami, ha van elmulasztott esemény. Ha ettől drágább lett volna egy ezressel, ugyanúgy megvettem volna.
A belső sem tragikus, csak mindent a helyén kell kezelni. Itt tenném hozzá, hogy ez NEM okostelefon. De nagyon nem. Ennyi erővel egy 10 éves wifis SonyEricsson is az akkor. Szóval ez nem okosteló és ha ezt szem előtt tartod, akkor boldog leszel vele. Azt a keveset, amit tud, azt jól tudja. Például klassz dolog a hívásokat flippel kezelni, jó a hangminőség, de tényleg. Azt nem tudom, hogy végül is VoLTE-n beszélek-e, a készülékben be van kapcsolva, de akár így, akár úgy van, szerintem átlagon felüli a hangminőség. Próbáltam a netet, youTube-ot, de ezen nem akarsz ilyeneket csinálni. A Maps-et is elindítottam egyszer, de aztán röhögtem egyet és kikapcsoltam. Szerintem ez nem ilyenekre való. Nyilván, ha nincs más, akkor végigszenveded a kezelést, de az érintőképernyők óta minden ilyen gombos kezelés, navigálás - legalábbis ezen a készüléken - kínszenvedés. Úgyhogy tényleg arra használom, amire való: telefonálásra, néha egy-egy SMS. Illetve a kamerát is használtam, arra jó volt, hogy lefotóztam egy alkatrészt, amit meg kellett mutassak egy másik helyen. A lényeg látszódott, de a családi nyaralás fotóit nem ezzel fogod elkészíteni.
A zenét még nem próbáltam rajta, de biztos megy, esetleg írok róla legközelebb, ha van érdeklődés. Snake van, jópofa, meg van 1-2 játék, amit inkább el sem indítottam, szerintem nem akarok ezen játszani sem, maximum ha végképp el kell valahogy üssem valahol az időt. :)
A csengőhang (default Nokia van beállítva) bazi hangos, konkrétan 1 vagy 2-es szinten szoktam használni, fel sem merem jobban tekerni. Van rezgő és néma mód is, szóval ezeket tudja.
Összefoglalva ez egy jó kis MOBILTELEFON, de ne akarj többet tőle. Tetszetős a design, sokan megnézik, elkérik, érdeklődnek. De sokan nem tudnak meglenni okostelefon nélkül. Na nekik ez nem való. :)
Bocs, ha hosszú lett!
üdv, Attish

(#161) volandy válasza Attish_v8 (#160) üzenetére


volandy
senior tag

Igen így van. Igaz én csak próbáltam, de a flip megoldása hogy ha becsukod akkor megszakítja a hívás az nem praktikus!Azt nem tudom, hogy át lehet e állítani. Ilyen flippeseknél át lehetett állítani, hogy gombbal vagy flippel szakítsa meg a hívást. A többi igen az vállalható, ha nem vársz tőle többet.

Kérdésem az lenne: az internet használat az működik illetve hogy működik pl ha nincs 4G? Mert a Média Markt-ban nem tudtuk megnézni mert nem volt wifi. Azt mondta a kolléga.
Konkrétan ha meg akarok nézni egy nyitva tartást vagy egy telefon specifikációját azt megtudom nézni?
HotSpot az működik?
Azt hiszem az e-mailt azt mutatja. Úgy emlékszem.
Köszi a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

(#162) Attish_v8 válasza volandy (#161) üzenetére


Attish_v8
csendes tag

Flip: kinek mi. Én élvezem így a hívásmegszakítást, szerintem jó így. De valóban ezt be lehetett régebbi flipes készülékek esetében, hogy aktív flip legyen vagy sem. Ez jelenleg aktív. Engem inkább az zavar, hogy nem lép ki a főképernyőre, ha visszacsukom. Persze jó is lehet, ha feloldáskor ugyanott folytatja, de engem inkább zavar, hogy egy előző üzenetben vagy keresésben áll benne, mikor legközelebb kinyitom.
Internet működik, eddig csak 4G-n voltam vele, van egy böngésző és abban lehet kotorászni. De nagyon szenvedős az is. Pont mint 10 éve :)
HotSpotot nem próbáltam, de azt hiszem más írta korábban, hogy tesztelte és jó. Emailt szintén nem használok rajta, nem akarom szivatni magam feleslegesen. :)
Hja, üzemidőt nem írtam! Nekem három nap alatt merült 35%-ra, ez az első töltés után, tehát nyilván ilyenkor többet abajgatja az ember. Normál használat mellett, kevés internethasználattal szerinem 3-4 nap lehet a töltési ciklus max.
Ó, és még egy dolog eszembe jutott, ez viszont fontos! A Gmail címtár szinkronizáció nagyon úgy tűnik, hogy nem szinkronizáció csak egy kontakt letöltési lehetőség. A napokban felvettem online (nem a telefonon keresztül) egy új kapcsolatot a címtáramba és nem nagyon akart megjelenni a telefonban. Igaz, nem vártam vele órákat, de szerintem ezt rögtön szinkronizálni kéne. Úgyhogy újra leszippantottam a teljes címtárat, aminek az lett az eredménye, hogy az összes kontaktom megduplázódott! :( Persze az új kapcsolat is megjelent. Szóval ki kellett töröljem az egész telefonkönyvet a telóból és újra leszippantani a teljes címtárat. Na ez nem fasza, szóval ezt jó lenne, ha megoldanák rendesen!

(#163) volandy válasza Attish_v8 (#162) üzenetére


volandy
senior tag

Oké!
Köszi!
Sok sikert a telefonhoz!

(#164) Attish_v8


Attish_v8
csendes tag

Ja, és még egy hasznos dolog, ezt most tesztelem. Ennek speciel lehet értelme. Google Naptár szinkronizáció. Na az nem fog menni, akárhogy is próbálod beállítani, mindig azt fogja mondani, hogy helytelen jelszó. Már azt hittem, hogy én vagyok hülye, de szerencsére nem. Ezt találtam, ha netán valaki hasonló galádságokon gondolkodik:
https://support.google.com/accounts/answer/6010255?hl=hu

(#165) Attish_v8 válasza Attish_v8 (#164) üzenetére


Attish_v8
csendes tag

És igen! Alkalmazásjelszó a barátom! Sikerült így beállítani, így klasszul látszódnak a Google Naptár bejegyzéseim, jelenleg 15 percenként szinkronizál, bár ezt lehet, hogy feljebb veszem majd. Hát, ennek nagyon örülök! :))

(#166) cuccos19


cuccos19
tag

Nekem egy olyant dobnának végre ide ami full alap készülék, telefonálni jó meg szükséges esetén ébreszteni, meg lenne benne naptár. Mindösszesen annyi internet elérés legyen benne és extra feature hogy a Google fiókjaim leszinkronizálja (névjegyek, naptár bejegyzések) és egy mocskosul nagy aksi. Ez szükség/tartalék telefonnak tökéletes lenne a táska alján.

Ez így viszont móka telefon. Vagy inkább egy rossz vicc...

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#167) CharlieDrop válasza cuccos19 (#166) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezeket ez mind tudja, az akku elvan egy hétig is...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#168) arkades


arkades
aktív tag

A betű méretet át lehet állítani jó nagyra? :)

Каждый дрочит как он хочет.

(#169) Fryskitt válasza HarleyCustom (#120) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ezeket tanultad valahol ? Az ilyen mondásokat? Kormányszóvivőnek kellene lenned. :R

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#170) marilllyo


marilllyo
veterán

Srácok!

Hogy lehet ékezetes karaktereket írni a készülékkel? Hosszan nyomva a gombot de nincsen ott. A szöveg beviteli nyelve pedig magyar . :/

Köszönöm ! :R

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#171) csako válasza marilllyo (#170) üzenetére


csako
veterán

Hosszan nyomva? Csak szimplán többször kell nyomni az adott gombot az ékezetes betűig... Azt nem tudom neked miért nincs köztük, ha magyarra van állítva.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#172) irgum


irgum
addikt

Sziasztok! 75 éves édesapámnak ilyen telefont szereztem. Tetszik neki, minden oké vele. Viszont nálatok is csak az elmúlt három napot mutatja a híváselőzményekben? Meg lehet oldani, hogy a régebbi hívásokat is mutassa?

(#173) sl30 válasza irgum (#172) üzenetére


sl30
csendes tag

A megoldást még nem látom, de alap beállításokat használva sokkal régebbi listákat mutat az enyém, mint 3 nap...

A kutya az ember legjobb barátja. Nem ad tanácsokat, nem kér kölcsön és nincs rokonsága.

(#174) sl30 válasza marilllyo (#170) üzenetére


sl30
csendes tag

Nem hosszan kell nyomni, hanem egymás után gyorsan többször ugyanazt a gombot...akkor lép e és é stb...

A kutya az ember legjobb barátja. Nem ad tanácsokat, nem kér kölcsön és nincs rokonsága.

(#175) sl30 válasza arkades (#168) üzenetére


sl30
csendes tag

hashtag gomb

A kutya az ember legjobb barátja. Nem ad tanácsokat, nem kér kölcsön és nincs rokonsága.

(#176) irgum válasza sl30 (#173) üzenetére


irgum
addikt

Köszönöm a visszajelzést! Jó tudni, hogy akkor nálunk nem kerek a történet és érdemes tovább gondolkozni a megoldáson.

(#177) arkades válasza sl30 (#175) üzenetére


arkades
aktív tag

Köszi. Még nincs ilyen telefonom, csak vacillálok, hogy vegyek-e?

Каждый дрочит как он хочет.

(#178) zoli058


zoli058
csendes tag

MM-ben láttam, hitvány egy gagyi, 20k+-ért lehet tisztességes telefont is venni (újonnan is). Volt egy sejtésem, hogy a Nokia hamvaiban is jobb volt, mint feltámasztva. Csupán az érdekelne, hogy miért futtatják még itt is, volna ezer noname kacat, amit lehetne tesztelgetni, pletykázni, de mégis, ha felmegyek bármilyen mobilos szaklapra, a címlapon valahol a NOKIA szó biztos befigyel. Rohadt unalmas. HMD = Hagyjad Má, Dikk.

(#179) CharlieDrop válasza zoli058 (#178) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:DD

Szerintem meg nagyon jó kis teló...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#180) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Szerintem semmi gond nincs ezzel a telefonnal. Egyetlen hátránya,ami néha zavaró,hogy amikor olyanja van , akkor fogja magát és újraindul. Fagyás még nem volt egyszer sem, pedig már szinte a megjelenése óta nyúzom. az újraindulás is ritka, és szerencsére,ha mégis történne ilyen, pillanatok alatt bootol a rendszer.

(#181) csako


csako
veterán

Sim kártyán aktív a VoLTE szolgáltatás, de a beállításokban nincs ott és le is kapcsol EDGE-re híváskor :(((
Szoftververzió: 12.00.17.10

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#182) #81733120 válasza csako (#181) üzenetére


#81733120
törölt tag

Melyik szolgáltatónál vagy?

[ Szerkesztve ]

(#183) csako válasza #81733120 (#182) üzenetére


csako
veterán

Telekom, flottás, pár napja írtam a flottakezelőnek (már régebb óta lehet, csak eddig totál elfelejtettem, dominó volte miatt ugrott be), ma jött sms a 4G hangról, de többszöri újraindítás és sim kártyahely csere után sem jött elő. Internetet olvasgatva másoknak is előfordult, hogy a v12 frissítés után eltűnt. Nekem is még sim kártya nélkül, frissítés előtt ott volt.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#184) Istvan213 válasza Bog (#99) üzenetére


Istvan213
csendes tag

Pedig nagyon úgy tűnt, mert ez a telefon méltatlanul kapott ilyen jó értékelést. És más normálisabb ár érték arányú telefonokkal meg alig foglalkoznak.

(#185) Istvan213 válasza Graphics (#100) üzenetére


Istvan213
csendes tag

Mióta releváns hogy ki hányszor szól hozzá valamihez?!

(#186) arkades válasza Istvan213 (#185) üzenetére


arkades
aktív tag

Biztos mióta fél éves késéssel reagál valaki ;)

Каждый дрочит как он хочет.

(#187) #81733120 válasza Istvan213 (#185) üzenetére


#81733120
törölt tag

:C

(#188) Wolf750 válasza refrigerator (#180) üzenetére


Wolf750
csendes tag

Nekem is csinált ilyet ,de kicseréltem az SD kártyát és azóta nincs reboot.

(#189) waster mike


waster mike
újonc

Aki aktívan használja a készület, tud arról nekem infót adni, hogy facebook messenger app elérhető esetleg a készüléken?

Láttam, róla cikket, hogy érkezhet hozzá, de hogy valójában ez megtörtént e arról nem találtam semmit.

Köszi Előre is!

(#190) hbala válasza waster mike (#189) üzenetére


hbala
aktív tag

Egyelőre csak twitter van. Az "áruház" szinte üres: twitter, játékok(ebből van pár), időjárás, qr olvasó, kézi számláló, todo, maps, horoszkóp, youtube, flashscore.

(#191) hbala


hbala
aktív tag

Képek a telóval: [link]

(#192) refrigerator válasza hbala (#190) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Nem igazán indult be még ez a KaiOs terméktámogatás. Sőt lehet,hogy semmi sem lesz belőle.

(#193) CharlieDrop válasza refrigerator (#192) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Tartok tőle én is

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#194) refrigerator válasza CharlieDrop (#193) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Ha azt nézzük, szinte egy normális használható programot nem tudtak összehozni a fiúk, a sok rém gagyi játékon kívül.

(#195) hbala válasza refrigerator (#194) üzenetére


hbala
aktív tag

Hát igen, pedig a google 22 millió dodóval megtámogatta őket anno. Már rég nem itt kéne tartaniuk.

(#196) CharlieDrop válasza refrigerator (#194) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jól látod.... igaz csak telefonálásra és hotspotnak használom... valószínű más is

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#197) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Breaking News :D

"V15 update for Nokia 8110 4G brings WhatsApp & Facebook globally"

A new software update is rolling out for Nokia 8110 4G smart feature phone globally. The V15 update is important and brings the much-desired WhatsApp support to the KaiOS powered phone.

Hír: [link]

[ Szerkesztve ]

(#198) csako válasza Fancy-boy (#197) üzenetére


csako
veterán

Remek :C
Viszont még nincs frissítés, remélem nem tart sokáig, és hátha előbukkan megint a VoLTE gomb is.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#199) refrigerator válasza Fancy-boy (#197) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Le is töltöttem a frissítést.De csak annyit vettem utána észre,hogy a Twitter kitörölhetetlenül beágyazódott a menübe. Facebook letölthető, viszont el sem indul.

(#200) Fancy-boy válasza refrigerator (#199) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ezt írják:

"Hi. V15 is out. Facebook and WhatsApp is already available in the Nokia 8110 4G as well as KaiNews. Visit KaiStore to install it. My Software version is V15. Hope this could help."

Teljes beszélgetés a Nokia oldalán: [link]

Gondolom kicsit döcögős a kezdés. Majd beindul a dolog. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.