Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dingdongkng


dingdongkng
tag

Amúgy ez a teszt kicsit nekem is fáj. Mármint az eredménye. Nézegettem már sokat butatelefont wifi képeségekkel, de olyan szűk a piac. Igazából ha pl. SE Elm tudna Wifi hotspotot csinálni, az már elég jó lenne.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#102) quailstorm válasza dingdongkng (#101) üzenetére


quailstorm
nagyúr

DB platformot már csak siratni lehet... DB platform a Sony (Ericsson) saját fejlesztésű telefonplatformja volt
Evolveonak volt valami MTK-s, ami tudott hotspotot, de annyira nem menő az se. Szóval egyetlen mentsvár a gombos droid lesz, de amíg abból is Allview M9 Connect a szint, addig nem állunk jól.

[ Szerkesztve ]

(#103) tom956ster válasza quailstorm (#102) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Olyan nagy má a nosztalgia faktor hogy ezt itt hagyom nektek. :DDD (munkahelyi mindennapok)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#104) CharlieDrop válasza tom956ster (#103) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a baloldali egy Sirocco?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#105) stellaz


stellaz
addikt

Nálam már pár éve leszerepeltek ezek a "buta" Nokiák. Pl. a zenére hegyezett telóm nem tudta a BT a2dp-t. A következő tudta, de a pc Suite programból kivették a biztonsági mentés és szinkronizálás számítógéppel opciókat, stb, stb

(#106) tom956ster válasza CharlieDrop (#104) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Igen, ráadás hogy egy eredeti, dobozos Ukraine Black. Érdekessége hogy a billentyűzet nem ciril, de legalább az összes benne maradt üzenet és szám az volt :DDD

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#107) leviske válasza quailstorm (#76) üzenetére


leviske
veterán

A Lumia sorozat a N9 formatervét vitte el, ami nem volt annyira kényelmes, mint a N8. Volt itthon N8 és Lumia 920, erre alapozom a kijelentést.

Egy N8 méretű és alakú Androidos telefonnak szerintem volna vásárlóközönsége. Ha még belepakolnának egy komoly kamerát és SoC-t, akkor még talán a térképre is felkerülnének megint sok vásárló szemében.

(#108) CharlieDrop válasza tom956ster (#106) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:C szuper, vigyázz rá :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#109) Orosz Mérnök


Orosz Mérnök
tag

Nekem is volt 8110-es. Konkrétan az első telefonom volt.Később 7110-es. Akkoriban,mikor az számított jaffának,akinek 3310-es volt,aztán jött Troli Zoli a 7110-el. Vissza a mostanihoz: lenne ebben lehetőség,ha a felületet kezelhetőbbé és kényelmesebbé tennék. Ilyen baromságokat is már eleve ki kellett volna küszöbölni,mint a zenelejátszó baromsága. Még egy régi 3110 Classic is enged léptetni a főképernyőn,illetve tudok hangosítani,halkítani. A micro sd kezelés is egy gyökér megoldás,ha már Bog is gondolom direkt fogalmazott így. Ha már fél okos,illett volna az oldalára hangerő szabályzó gombokat rakni,meg azért ha már kamera,akkor 5 mp,autófókusz. Kár érte,pedig érdekelt volna,mint másodlagos telefon. Na mindegy. Veszek a gyűjteménybe egy eredeti 8110-et. Másodlagosnak meg egy E52-t.

(#110) Orosz Mérnök válasza tom956ster (#103) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

Szép darabok! Nekem a 9500-ba kellene egy szalagkábel,hogy teljes legyen vele a nosztalgia faktorom. Kommunikátorom volt 9300,9500,E90. Kár,hogy ilyeneket már nem gyártanak.

(#111) CharlieDrop válasza Orosz Mérnök (#109) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hol lehet kapni eredeti 8110-et?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#112) Orosz Mérnök válasza zdanee (#81) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

+1. Az S60-at fejleszteni kellett volna tovább a nyomógombos telefonokra,nem pedig az S30-at erőltetni.

(#113) Orosz Mérnök válasza CharlieDrop (#111) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

Sokat kell keresgélni,de van egy telefonos cimborám,akinek elvileg meg van még a pár hónapja vett,makulátlan 8110-es. Van most egy a jófogáson is,de az erősen viseltes: https://www.jofogas.hu/heves/Nokia_8110_T_mobilos_mobiltelefon_81520221.htm

[ Szerkesztve ]

(#114) quailstorm válasza Orosz Mérnök (#112) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs hozzá platform. Mindenki bezárt. Van Spreadtrum meg van MTK, mindkettő gonkai. Forráskódot nem kapsz, csak egy ROMcookert, amiben max paraméterezni tudsz és ennyi a telefongyártás. LEGO szintre van butítva. S30+ alapjául szolgáló MTK chipek pedig egyszerre zártak, buták és gyengék, 2002-2003-as színvonalú hardverrel meg nem lehet csodát tenni
Lényegében újra kellene kezdeni az egészet az új SoC platformokra, ami akár a 8110-ben van, arra viszont senki sem fog meg nem térülő pénzmennyiséget elpazarolni.

Symbiannak az volt a baja, hogy mivel nagyon hardverközeli, ezért minden architektúraváltásnál újra kellett írni. Ezért szakadt meg a kompatibilitás az OS8 és OS9 közt, és ezért volt merő baromság ARMv7-et nem támogató Symbian mellett a Cortex-A8-as OMAP3430 (VIVAZ).
Szóval még az S60 se lett volna a legjobb út, mert olcsón nem lehetett volna megúszni, időben meg nem kezdték el.

Ja és S30 nem egyenlő az S30+-szal, köze sincs hozzá. Series 30 az a Javat meg nagyon semmit se támogató alapmobilja a Nokiának (1200-1600), S30+ meg a Microsoft és HMD-féle MTK alapú cuccos.

[ Szerkesztve ]

(#115) Orosz Mérnök válasza quailstorm (#114) üzenetére


Orosz Mérnök
tag

Ahogy a "Nyomás utána" klasszikus mondása:Kár érte,kiváló ügynök volt!

(#116) dingdongkng válasza quailstorm (#102) üzenetére


dingdongkng
tag

Hát ja... Mondjuk én öreg blackberryket nézegettem...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#118) CharlieDrop válasza Orosz Mérnök (#113) üzenetére


CharlieDrop
veterán

anno 2-3 éve akartam 8210-et, hát mind nagyon fosch állapotban volt. Egy telefonomat sem bántam soha, hogy eladtam, na a 8210 kivétel volt...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#119) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Ehh, de még ha az eredeti design-al kezdtek volna valamit, mert külsőre ez kb. annyira hasonlít a 8110-re hogy ez is szétcsúsztatható...

(#120) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Amúgy jó lenne ez,ha nem lenne szar...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#121) tom956ster válasza Sebhelyes (#117) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Thx! Nem saját választás, csak ezzel nyugtatom magam... illetve sajnos azzal, hogy nem találok dokkolót a 8910i-hez :(((

CharlieDrop: próbálok vigyázni rájuk, de azért időnkét meghajtom mindet 1-1 napra.

Érdekes egyébként számomra az elmúlt 18 év fejlődése ezen a téren. Csak röviden: ezeket a régi Nokiákat és pár Ericssont imádtam és imádok. A mai napig. Ellenben annyira a mindennapok része egy komoly okostelefon, hogy csak nehezen vagyok meg nélküle, pedig az élet folyt 10 és 15 éve is meg persze 1000 éve is. Viszont kell az a plusz, amit nyújt pl egy Note 8 vagy bármi, amivel meg vagy elégedve, és akár irodai munkát is tudsz rajta minimális kompromisszumal végezni pl. tömegközelekdésen, ha épp akkor kap el az e-mail roham. Azt hiszem ezzel sokak vagyunk így...

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#122) tom956ster válasza Orosz Mérnök (#110) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Köszi! Bocs a dupláért!
Ezek nekem is mind megvoltak. Imádtam a 9500-t. Előtte 9210i-vel nyomtam, nem volt gyenge féltégla, csak a gprs net hiányzott belőle, semmi más!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#123) judas13 válasza tom956ster (#103) üzenetére


judas13
addikt

:R

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#124) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Nokia, fáj nézni, hogy hol tartottak és most hol tartanak.

(#125) K0vasz


K0vasz
aktív tag

huh, hát arra mindenképp jó volt ez a telefon meg a teszt, hogy megmutatta, hogy mennyire kurvajó dolgunk van most a jelenlegi okostelefonokkal :)

(#126) helixP válasza HaZsolt (#124) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerencsére nem érdemes nézni, mert ez nem Nokia :)

(#127) Graphics válasza quailstorm (#114) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor végülis mi lenne a jó, ha egyik se tűnik annak?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#128) CharlieDrop válasza tom956ster (#121) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Viszont dizájnban nem tudnak újat ezek az okosok :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#129) quailstorm válasza Graphics (#127) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Reális jó/tökéletes megoldás nincsen.

Talán egy Qualcomm chip mint ebben a Nokiában, plusz egy normális embedded Linuxos OS, de milyen OS?
A legegyszerűbb kompromisszum a gombos droid. Attól jobbat én már nem várok a megtérülés és a piac beszűkülése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#130) Lasliegrand


Lasliegrand
tag

Rettenetesek ezek az új Nokiák. Mi egy C5-00 5MP-t cseréltünk le a halott akkuja miatt egy 230-asra, az akkuidőn és a kijelző méreten kívül kb mindenben rosszabb a sokkal többéves viszont már annak idején sem csúcstelefonnak szánt c5nél... És itt nem net sebességre meg usb adatátvitelre, zenehallgatásra gondolok, hanem térerőre, kijelző feloldásra a hasznos közelségérzékelő szenzor helyetti full felesleges és gagyi szelfi kamerára, a névjegyzék korlátozott használatára és az sms/hívásértesítő funkciókra, a szar és rosszul elhelyezett hangszóróra meg a gombokra és az összeszerelési minőségre... Már azon vagyok, hogy vadászunk inkább ebayről akksit a jó öreg c5be... :(((

[ Szerkesztve ]

(#131) volandy válasza Lasliegrand (#130) üzenetére


volandy
senior tag

+1

(#132) quailstorm válasza Lasliegrand (#130) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy anno a C5 okostelefonnak készült, egy korabeli navigáció, vagy egy hívásrögzítő app is elfut rajta. Nokia 230-on meg egy faék J2ME app sem.

(#133) janeszgol válasza Lasliegrand (#130) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezekben a Nokia háromjegyűekben van normális telefon? Amire nincs panasz, aminek a minősége megfelelő? Én még a vacakon kívül mást nem láttam, nem olvastam.
Nokia C5-00 akku: BL-5CT Én már háromszor vásároltam itt, igaz más akkut, de az valóban gyári volt mind és új.

(#134) quailstorm válasza janeszgol (#133) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mind MTK-s, csak van 2-3 generációnyi, legnagyobb eltérést a J2ME támogatás visszatérése a bluetooth hangátvitellel, de ennyi történt kb.

(#135) Fancy-boy válasza janeszgol (#133) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A 4 számjegyűek már fejlettebbek valamivel. :)

Például a Nokia 3310 3G már nem MTK és nem S30+ rendszer.
Helyette Spreadtrum és Java-powered Smart Feature OS. :DDD

3310 4G YunOS
8110 4G KaiOS

Ebből is látszik mennyire egységes az egész. :DD

[ Szerkesztve ]

(#136) sl30


sl30
csendes tag

Ma érkezett meg. Teljesen rendben van ez a telefon, aki nem vár tőle többet, mint aminek készült. Poén. Íves forma, csúszka... A mail szinkronizáció upc email fiókommal kb fél perc volt, teljesen jól használható. Szépen szól, telefonálásra tökéletesen alkalmas. Wifi patent, sms rendben. Böngésző meglepően jó.

A kutya az ember legjobb barátja. Nem ad tanácsokat, nem kér kölcsön és nincs rokonsága.

(#137) volandy válasza sl30 (#136) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! És a 4G? UPC-nek nincs vagy nem mindenhol van 4G szolgáltatása!
HotSpot funkció működik?

(#138) sl30 válasza volandy (#137) üzenetére


sl30
csendes tag

LTE rendben Telenor kártya van benne. HotSpot funkció tesztelve, működik.

A kutya az ember legjobb barátja. Nem ad tanácsokat, nem kér kölcsön és nincs rokonsága.

(#139) volandy válasza sl30 (#138) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Köszi!

(#140) CharlieDrop válasza sl30 (#138) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Meg tudom erősíteni :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#141) hbala


hbala
aktív tag

Van itt valaki, aki két kártyával használja? Ha igen, meg tudná mondani, hogy, hogyan lehet kikapcsolni csak az egyiket?

(#142) thomas77 válasza hbala (#141) üzenetére


thomas77
senior tag

Egyelőre sehogy. Talán későbbi frissítéssel lesz rá lehetőség.

(#143) csako


csako
veterán

Lenne pár kérdésem, ha már van valakinek tapasztalata vele:
Az akkumulátor hogy bírja? Minimális hozzányúlással, csak 4G-n tartva meg lehet az 5-7 nap?
Illetve csengőhangnak be lehet állítani mp3 hangokat is, ugye? :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#144) CharlieDrop válasza csako (#143) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Meglehet, úgy is, hogy néha mé hotspotként nyomja. Mp3 csengést még nem próbáltam

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#145) hbala válasza thomas77 (#142) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszi, akkor nem én bénáztam.

(#146) csako válasza CharlieDrop (#144) üzenetére


csako
veterán

Köszi a választ :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#147) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Kíváncsi leszek, mikor hegeszt rá valaki az xda-developersen androidot vagy firefox OS-t :DD

(#148) Axekiller


Axekiller
csendes tag

Ka(i)OS...ez legalább találó, hogy káosz az egész terheltebben :)

Nem haldoklom....így élek!

(#149) sl30 válasza csako (#143) üzenetére


sl30
csendes tag

Nálam 2-3 nap után már erősen kéri a töltést...

A kutya az ember legjobb barátja. Nem ad tanácsokat, nem kér kölcsön és nincs rokonsága.

(#150) csako válasza sl30 (#149) üzenetére


csako
veterán

Hát az nem lenne ideális... De majd visszaküldjük, ha pocsék, ugyanis, ha minden igaz, holnap érkezik :D
Több feature phone-t is nézegettem, de valahogy mindegyikkel volt valami gond... Még ez a banánfon tűnt a legjobbnak, főleg a 4G (VoLTE?) miatt, illetve a csúsztatós-féle dizájnokat kedveli édesanyám (ő lesz a fő használója), egy SE C905-t vált le (elhasználódott).
Mellesleg milyen használat mellett merül le annyi idő alatt?

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.