Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Nagyon jól néznek ki a nyomógombos Nokiák. Anno beszereztem egy Nokia 230-at. :B

(#2) kbyte1024 válasza Di Natale (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nem értem miért kell elcseszni MINDIG. Pedig élhető lenne ha nem akarna okos lenni. Vagy ha már az akkor picit erősebb vas ennyi pénzért. Katasztrofálisan szar ez igy.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) Di Natale válasza kbyte1024 (#2) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Ez az amire sose fogjuk megtudni a választ. Pedig igény lenne rá.

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Kikapcsolva, letéve az asztalra, hozzá sem nyúlva jól néz ki ez a teló.
Kuka kategória. De miért kell ezt istenem!?

(#5) moleculez


moleculez
veterán

10+ éves Symbian megenné reggelire ezt (is). :W Ipari hulladék...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6) AliceWake válasza kbyte1024 (#2) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Katasztrofális? Na, csak várd ki a csütörtököt ;]

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#7) Doki42


Doki42
őstag

Uh...csak ennyit tudtam kinyögni.... ;]
Ez fájt :D :Y

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#8) janeszgol válasza AliceWake (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Újabb HMD butateló? :)

(#9) moleculez válasza AliceWake (#6) üzenetére


moleculez
veterán

Ajjajj :DDD Ebbű baj lesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10) kbyte1024 válasza AliceWake (#6) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ne már hogy ennél is durvább cuccot tesztelsz?? :K Gyere vele Szentendrère fotókat csinálni :C

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#11) Armagedown válasza AliceWake (#6) üzenetére


Armagedown
őstag

Ugyan, a Nokia 2720 Flipnél rosszabb mobil úgy sem létezik. Remélem :N
Azt mondjuk nem értem, hogy miért kell egy butamobil ilyen nagy legyen, a régi Nokia 6300 mindössze 106,7 mm hosszú és 43,6 széles.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) Danipicur2


Danipicur2
tag

Ez az a szintű hardver, aminél a 7 éves Ace4-em hardvere nagyságrendekkel jobb :D
Mondjuk egy Helio A20 és 1Gb RAM már sokkal élhetőbb lenne 16GB tárhely társaságában és ez a hardver is szerintem manapság párszáz forintokért megy a világpiacon, szóval ezt úgy tegyék bele, hogy tartsák a 33.000 Ft-os árat :/ Meg valami védhetőség se ártana, hogy ne tudjon bárki belejutni a telefonba, nem azt mondom feltéten, hogy ujjlenyomat olvasót tegyenek bele, de legalább számkódot be lehessen állítani...

[ Szerkesztve ]

(#13) SkyLine3000 válasza AliceWake (#6) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Jöhet! Imádom a katasztrófális, szar telefonokról szóló teszteket. :D

(#14) bollokcs80 válasza Danipicur2 (#12) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

De ha legalább azt a színvonalat hoznák, amit pár éve még a Nokia301 tudott: Normális anyagú ház és rendes TFT kijelző, microUSB töltés és (3G/4G) adatkapcsolat, ami ma már kiegészülhet egy wifi hotspot funkcióval. Legyen benne egy 3/5 megapixeles kamera vakuval és kész, nem kell a sok hülye okosság. Nehogymár ez ne férjen bele mondjuk 100 dollárba (ami kint egyébkét a 8000-nél is 70$ körül van). :(((

Szégyen a márkanévre nézve.....

@Alice: Kíváncsi leszek mit gyötörsz én is imádom a "gagyi'" tesztjeidet. ;) :R

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#15) Emericus Max


Emericus Max
tag

Ezt az eredményt gyakorlatilag a teszt előtt is borítékoltam volna.
HMD egy fos, mindig is az volt és az is lesz :F
Nem is értem, hogy miért nem mentek már csődbe. A NOKIA név megpocsékolásán kívül semmit nem tettek le az asztalra.

Ha egy az egybe kiadnák a régi NOKIA telefonokat 2G-vel, symbian OS-el az is sokkal jobb lenne.

(#16) ClioRS


ClioRS
őstag

Azért kíváncsi lennék, hogy egy egyszerű miért kérdésre vajon milyen válasz születne a bullshit-en kívül a HMD-nél. Egyáltalán ezek az ipari hulladékok hogy tudnak ennyi jóváhagyáson keresztülmenni és piacra kerülni.... :D 33K, agyrém.

[ Szerkesztve ]

(#17) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hát igen!

Francnak kell visszabutítani az okos mobil oprendszereket. Ezt a selejtet! Tenyleg jobb egy teljes értékű regebbi Nokia mint ez.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#18) janeszgol válasza Polarstar (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Vagy egy gombos BB. Istenem, de imadtam azokat!

(#19) joey04


joey04
titán

hulladék

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Egyes országokban elérhető Gold változatban is.
Nekem volt belőle:

(#21) Fancy-boy válasza bollokcs80 (#14) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Csakhogy azt a színvonalat még a gyári Nokia hozta.
A Nokia 301 / 515 páros után már jött a Microsoft és vele együtt a lejtő.
Azóta sem jelent meg újabb S40 telefon.

[ Szerkesztve ]

(#22) mrbego


mrbego
aktív tag

Miért érzem úgy, hogy ettől sokkal jobb volt az E52 kb. jó 10 évvel ezelőttről. De még a C5-öm is talán, bár abban nem volt még wifi.

Üdv, P

(#23) Mishita


Mishita
tag

Az elgondolás szerintem nem lenne rossz, a kivitelezése rossz az egésznek. :F

(#24) novinyul válasza Fancy-boy (#21) üzenetére


novinyul
veterán

Az S40 a Microfos páncélszekrényben pihen :((( De a HMD még erre sem alkalmas, legalább license-t megpróbálták volna. De inkább az S30 meg a KAI fos :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#25) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#20) üzenetére

Sajnos a szín nem sokat segít ezen . Bár ezt előre megírtam a másik topicban .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#26) KaitouP válasza AliceWake (#6) üzenetére


KaitouP
veterán

Van ennél is lejjebb? :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#27) bollokcs80 válasza mrbego (#22) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Mert az tényleg jó volt (az utolsó nyomógbos telóm). Imádtam. :))

B.Cs.

(#28) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Miért nem lehet összerakni egy olyan "buta" Nokiát, ami/amiben van:
- egy épkézláb, netán tuningolt Symbian, de semmiképp KAIOS
- fém ház
- cserélhető 1500maH körüli akku
- USB-C
- értelmes kijelző, nagy felbontással, nem kell tapisnak lenni
- 4G
- WIFI
- rendes böngésző
- rendes fb/viber/youtube/whatsapp/akármi, ami most népszerű kliens
- egy AF-es, xenon vagy tudomisén milyen vakus 5-8mpx-es kamera, full HD videóval
- microSD
- jack
- BT5.0
- rádió
Simán vennék egy ilyet, mint egy bármilyen kínait 50-70 ezerért.

(#29) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Hát ők tudják …

(#30) Luck Dragon válasza zolikaDB (#28) üzenetére

De jó is lenne. De ennek az esélye szinte a nullával közeli lesz még sok-sok éven át .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) bollokcs80 válasza zolikaDB (#28) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Nagyon jó kérdés..... :U

B.Cs.

(#32) Syl válasza zolikaDB (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

> Miért nem lehet összerakni egy olyan "buta" Nokiát, ami/amiben van:
- egy épkézláb, netán tuningolt Symbian

Kinek a birtokában van a Symbian?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33) zolikaDB válasza Syl (#32) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ahogy látom: Accenture consulting.
Gondolom, megvették, "ottvan" és ennyi.
Valszeg emiatt nem használja a HMD.

(#34) --Tomee--


--Tomee--
csendes tag

Koszi a tesztet, kivancsi voltam hogy mikor tesztelitek ezt a telot. A (Nokia) HMD emlekeim szerint ezt a telot a 6300 4g-el jelentette be egyutt, en abbol rendeltem egyet nyaron. Nem akarom vedeni a Nokiat, de higgyetek el, van rosszabb telefon a piacon, ha mar KaiOS.

Egy par hete mar nyomkodom a 6300-t, es a tesztiroval valamit veletek, forumtarsak, nagyreszt egyet ertek.

Engedjetek meg egy par vegyes hagvetelu pontositast amit tapasztaltam a kistestveren, a 6300-on, (ugyanez a rendszer fut ugyanezen az SoC-n):

-jelenleg hivatalos KaiOS aruhazbol nem beszerezheto a Viber, csak egyeb hekkelesek utan lasd: https://sites.google.com/view/bananahackers/devices/nokia-8000-4g-nokia-6300-4g-2020?authuser=0

- a KaiOS alapvetoen kinal szamkodos lezarast, amit ki is probaltam es jol mukodik, tehat lezarhato a telefon csakugy mint egykor az iOS

-a Whatsapp-ot igenis lehet hasznalni hivasra is, bar a 6300-n nincs elolapi kamera igy a videohivas kerdeses, de az app hivas resze remekul mukodik, megtalalhato az appon belul az opciok ful alatt a funkcio

-az akkumulator uzemido, ha csak egy kicsit is jobban hasznalod a telefont pl. streamet sajnos kb egy nap vagy egy kurta napra merseklodik, igaz itt csak 1200mAh

- a toltes viszont siralmas: 540mA-nel nem hajlando tobbet felvenni a telefon egyik toltovel vagy kabellell sem(joparat kiprobaltam), igy tobb orara rug a toltes ami a mai vilagban egyszeruen buntetes. Sokkal jobban zavar az ilyen lassu toltes minthogy nem USB-C vel toltheto a telefon

- remekul mukodik kulso appal a netradiok hallgatasa, es a BT kapcsolat is stabil pl. BT hangszorokkal, de a headsetek is kivaloan egyuttmukodnek

- a micro SD n elhelyezett zenet is le lehet jatszani de a gyari lejatszo nagyon furcsan mukodik, ossze-vissza keveri a zeneket ha kategoriankent vagy nevenkent akarjuk kezelni, elobb utobb mindig egy olyan mappabol kezd el jatszani amit eppen nem szeretnek.

- a mindennapokban ettol az SoC tol nem kell tobb ennek a rendszernek, de egy modernebb mar csak a fogyasztas miatt is jot tenne.

- parhuzamos app kezelest felejtsuk el, fogalma nincs a telefonnak ha esetleg valamely appbol ki kell lepni, hogy hol tartottunk

- a google bol sikeresen tudtam a nevjegyeket importalni ami nagyon nagy plusz egy ilyen nyomogombos telonal. Ugyanakkor a nagyjabol 650 nevjegyet (gondolom a memoria kurtasaga miatt) minden alkalommal ujraindexeli ami sulyos masodpercekbe kerul ennel a mennyisegnel ezzel az Soc-vel, es addig nem keresheto a telefonkonyv , ami a legidegesitobb az akkumulator lassu toltese utan a sorban.

-a kijelzo. Kallodott itt a fiokban nehany 15 ev koruli gombos telefon, de ennyire rossz minosegut egyszeruen nem tudok elovenni a fiokbol, akar Nokia akar mas markarol legyen szo. Szigoruan szembol hasznalva allo helyzetben teszi a dolgat, de mas szogbol ne akarjuk hasznalni. A legfajobb hogy a Youtube-on tenyleg jol mennek a videok, de a kijelzo siralmas minosege lehetetlenne teszi a hasznalatot elforgatott allapotban.

-mindig pozitivan zarjunk: a netmegosztas kivaloan mukodik, es a KaiOS es telefonoknal van programozhato gyorsgomb, a (Nokia) HMD alapvetoen ezen funkcio gyorselereset allitja be, ami ismet hatalmas plusz pont.

Sajat konkluziom:
A kis testver -10 ezer, tehat nagyabol 23 ezer forintos araval viszont velemenyem szerint versenykepes, hiszen van neteleres, alapveto funkciok, 4G, dualsim, es ha kell akkor eloveszek egy tabletet ami mar elheto, megosztom a netet es kesz. Igy is lehet elni, nem utolso sorban nem kell remegni hogy a strandon esetleg ellopjak, vagy osszekarcolodik az elo es hatlap, mert ennyiert egyszeruen nem kell vigyaznom ra ami a tobb szazezres uvegfolias toro masinak koraban bizony nagy aldas.

Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

(#35) Necroman_Mk2 válasza --Tomee-- (#34) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Akartam kérdezni, hogy van-e valamilyen használható telefon KaiOS-sel, de akkor ezek szerint van. További javaslatokat persze szívesen várok :)

#28 zolikaDB Megmondom: az ára és az árrés miatt. Ugyanis csak egy kicsi réteg venne okosított nyomógombos telefont 50-70 ezerért. No, ugyanennyi pénzből az ember már egy belépő szintű, Androidos mobilt kap.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#36) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Manapság drágán fizet, aki buta telefont akar venni. :Y

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#37) duo


duo
őstag

nekem a KaiOS csak egy olyan probalkozasnak tűnik, hogy "bányásszunk adatot a butatelefon tulajdonosoktol IS. Eleve milyen gyanusak mar hogy nem okoseszkozzel nyomjak. meg alig van képernyő előtt töltött idejük." Aztán remélem tévedek.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#38) llax


llax
senior tag

Ha ilyen telóból lenne egy normálisabb, akkor mernék venni egy 6"+ tepsit. De ha már van nálam egy 4G zsebmodem, akkor utóbbi kisebb tablet is lehetne. A lényeg, hogy az alap telefon funkciók mellett néhány egyéb kapcsolat (pl. e-mail, messenger, hasonlók) elérhető legyen a zsebemben (nem feltétlenül írogatni), a (számomra rettenet kényelmetlen) nehezen zsebbe tehető, nagyobb kijelzős cucc marad az asztalon/kocsiban/batyuban (a közelemben).

(#39) Zigi válasza --Tomee-- (#34) üzenetére


Zigi
senior tag

A 6300 egy bug halmaz lagoló fostömlő!! 2 nap után ha nem használod a memória tisztítót 4mp mire hajlandó visszatérni a kezdő képernyőre a menüből! Akad, lassú, hasznavehetetlen hulladék!Az akksi kritikán aluli, mi a francnak akarnak a nyomógombos telefonok okosak lenni??? Az volt a jó hogy hívás, sms, 1 hét üzemidő. Eszetekbe ne jusson!! Használhatatlan szarra kidobni pénzt!! A Nokia halott R.I.P.

[ Szerkesztve ]

(#40) llax válasza Zigi (#39) üzenetére


llax
senior tag

Nem lenne azzal semmi baj, ha ilyen nyomógombos többet tud a hívásnál és sms-nél. Igazából az utolsó nyomógombos "valódi" Nokiák és kortársaik is elindultak ebbe az irányba. Használható navi, használható (néha egész jó) kamera stb. Ahol bírta a vas, java alapú Skype, Opera és hasonlók. Nem lenne azzal baj, ha okosítva van egy nyomógombos, csak ne akarjon túl sokat tudni, amit tud, azt viszont oldják meg rendesen.

Ha több, mai üzenetküldő platformot alapszinten kezel, esetleg hanghívást is tud rajtuk kezelni (előlapi kamerával -amelyiknek van- videohívást is), akkor egy sokoldalú kommunikációs eszköz lehetne, a mai okostelefonos képességek nagyobb része nélkül is. Csak kicsit több energiát kellene fektetni a fejlesztésbe és gyártásba...

(#41) --Tomee-- válasza llax (#38) üzenetére


--Tomee--
csendes tag

En is ezt a koncepciot probalgatom, sajnos ez a vas meg igencsak a a minimum ehhez, de mar kozelit ehhez az elkepzeleshez. Nagyon szeretnem ha 30-40 korul tisztesseges kijelzovel es kb 100 buggal kevesebb szoftverrel lenne a piacon hasonlo meretu es tudasu telefon. Az sem baj ha nem NOKIA HMD hanem mas markaju. Talan nemsokara oda erunk.

Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

(#42) Zigi válasza --Tomee-- (#41) üzenetére


Zigi
senior tag

Minek? Inkább csinálnának 40e körül egy 4-4,5" okostelót ha viber meg snapchat kell, hagyják meg a gombost arra amire való. Lassan 6.5" alatt nem lehet telefont kapni.....ráadásul 6-8 giga ram kell hogy működjön a rendszer. Nonszensz.

(#43) --Tomee-- válasza Zigi (#39) üzenetére


--Tomee--
csendes tag

Akkor kedves Zigi, talan ne hasznald es add el. En power usernek tartom magam, es nem esik nehezemre ha ket gombnyomassal a memoriatisztitot kell hasznalni :)
~10 eve kezdtem Android 2.1-en, gyalazatosan lassu vasak voltak meg sokkkal bugosabb szoftverekkel, de azt is tul lehetett elni valahogy. A KaiOS mar most par ev elonyben van ahhoz kepest hasznalhatosagban mint anno az android volt.
A Nokia HMD valoban nem ugyanaz mint regebben, de vegyuk eszre hogy egy 10 ezres teloban egeszen mas ligaban jatszo hardver es egeszen mas ligaban jatszo szoftver van, meg ha ezt az oreg snapit tenyleg nem kellene mar semmilyen teloba sem eroltetni. A ketto kozott kb a gombos kezelofelulet es a keszulek nagysaga a kozos de lassunk mar egy szakmai forumon a dolgok melyere: eg es fold egy butafon, es egy valodi okos funkciokkal ellatott telefon hardver es energiaigenye.
En pozitivan allok hozza es remelem hogy sokkal jobb is lesz, majd mikor minden otodik ember ilyet hasznal en ujra jot mosolygok, mint egykor az android gyengesegein es a helyenkent vallalhatatlan vasakon. :))

Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

(#44) llax válasza Zigi (#42) üzenetére


llax
senior tag

Egy egykezes (valamivel 5" alatt), min. erős középkat. telót simán bevállalnék. Most egy öregecske Z3C-m van, ha lenne valami értelmes utód, emberi áron (kifutó modellként pl.), azt simán megvenném.

Egy normális anyagokból, rendesen összerakott nyomógombos kevésbé érzékeny a zsebben hordásra. Jövés-menés közben nekem bőven megtenné egy bármilyen, kommunikációra kihegyezett cucc (több platformon, mint szolgáltatón keresztüli hanghívás és sms).

[ Szerkesztve ]

(#45) Syl válasza llax (#44) üzenetére


Syl
nagyúr

iPhone SE (2020)?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#46) llax válasza Syl (#45) üzenetére


llax
senior tag

Nálam alma off.

(#47) Zigi válasza --Tomee-- (#43) üzenetére


Zigi
senior tag

23500.- volt és fater használta, 14 napnól kicsúsztunk mire szólt hogy valami nem jó. Tudod 80 évesen sokszor azt hiszed te vagy béna de nem.....nem tudott vele telefonálni sem, mert mire reagált a telefon annyiszor megnyomta, hogy mire észheztért a csúcs hardver valahol tök más névnél, számnál volt. Tisztítás után egy darabig jó volt, de 100% hogy 2 napnál nem tovább. Eladni? lol senkinek nem kell ez a szar, mert mindenki tudja hogy fos. Én rontottam el ,mert azt hittem nyomógombos Nokia nem lehet rossz. Hát de. Kérlek ne téveszd meg az embereket azzal, hogy ez egy használható oprendszer/hardver. NEM AZ!

[ Szerkesztve ]

(#48) Fancy-boy válasza --Tomee-- (#41) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Tessék kezdetnek:

Van a Beafon-nak egy olyan telója, ami elég fullos: [link]

- Lehet érintővel és billel is használni.
- 4G (LTE)
- WhatsApp telepítve
- GPS
- Touch Display 2.8“ (7,1cm)
- Kamera: 8.0MP Autofokus
- WLAN, Bluetooth

[ Szerkesztve ]

(#49) llax válasza Fancy-boy (#48) üzenetére


llax
senior tag

Ez egy nagygombos "nagyiteló", hossza-szélessége a '90-es évek második felének féltégláival vetekszik (vastagsága, tömege jóval kisebb).

(#50) Fancy-boy válasza llax (#49) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azért ne túlozzunk.
Tisztában vagy vele, hogy a Nokia 8000 4G ami a cikkben van, kb ugyanekkora?
Illetve az újonnan kiadott 6310 még hosszabb is?
A 2.8" kijelzőnek kell a hely.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.