Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Atyaég de drága

S7 pont most kerül 99ezerbe

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) vicze


vicze
félisten

"AptX HD / LDAC kodekeket a termékoldal nem említi"
Tehát a teszt a készülékről a termékoldalról készült? :U

[ Szerkesztve ]

(#3) juuzer


juuzer
addikt

Szerintem még mindig nem rossz :)

Vamos a la playa.

(#4) vanye


vanye
senior tag

"(...) szinte biztos, hogy a Nokia 6.1 megkapja majd a következő nagy rendszerverziót"
Értem én, hogy az ember teljesen biztos csak az adófizetésben és a halálban lehet, de vicces belegondolni (nem, nem az), hogy bár Magyarország leg-leg-oldala vagytok, ha mobiltelefonokról van szó, mégsem vagytok képesek tisztességesen tájékozódni. :((( Kapjátok össze magatokat, mert a mostani színvonalat már az kommentelők jó része is bármikor hozni tudná!

Stern des Südens!

(#5) kakuk.tamas válasza vanye (#4) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Kár, hogy nem lehet 'Like' - olni, most kapnál egyet...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6) ghiottone


ghiottone
nagyúr

90 ezer forintot a 3/32-es verzió nem ér. A 4/64-es Moto G6 Plus kerül ennyibe - az jobban megéri.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#7) RRamstein


RRamstein
tag

Vártam nagyon de ez így ennyiért... :( ráadásul fura hogy a 630 gpuban ennyire rosszul muzsikál.. Valami szoftveres gubanc lesz ott

(#8) MikeWazowski válasza vanye (#4) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Hatalmas +1! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Élőben próbáltam a hétvégén.

Gyönyörű, minőségi, szerintem éri az árát.

@vanye: Komolyan a szinte szón rugózol? Értem én, hogy hidegfront van, de ilyenen fennakadni.. Vicc.

Őszintén, nem a cikkírókkal van a baj, hanem hogy egyre okosabb fórumozók jelennek meg, akik azt hiszik, márpedig ők tudnak cikket írni... Na ez a komoly gond.

Persze, Magyarországon az emberek mindenhez IS értenek. Viszont az a jó, hogy fórumozni sem kötelező.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) optimuslg


optimuslg
tag

Ahogy olvasom a fórumokat az jön le hogy az a baj az új Nokia-kal hogy nincs rajta alma logo vagy Samsung felirat...
Eddig az volt a baj hogy nincs "tiszta" android-os telefon, most hogy a Nokia kijött "tiszta" androiddal ez hátrány lett úgylátszik.

https://www.tiktok.com/@szupicuccok.hu?_t=8ghoMDyulxw&_r=1

(#12) Graphics válasza optimuslg (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem ez még mindig előnyös tulajdonság.

Egyszerűen igényli a piac. Tényleg nincs nagyon más opció normális-elérhető árfekvésben.

Oké, a Moto-k még, de azok mindig olyanok, hogy hol vannak hol nincsenek.. a Nexus-Pixel vonal pedig felejtőssé vált.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) tixem


tixem
addikt

Nokia 9-et már végre kedves HMD :W

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#14) vanye válasza Graphics (#9) üzenetére


vanye
senior tag

Félre ne értsük egymást: ÉN nem vagyok tech-újságíró, ellenben a cikk szerzőjével. Szóval ha ő nekiáll megírni egy tesztet (nem, nem bemutatót, cikkecskét, miegymást), akkor nézzen már utána annak, hogy az új hatos Nokiára hivatalosan lesz-e vajh' Android P vagy sem! (Ha az 'Android One'-felirat valamiért nem győzte volna meg erről.) Ez nem rugózás, nem is vicc. Aki cikket ír, az járjon már utána annak, amiről ír! 2018-ban ez egy mozdulat. Érted: lehet olyasmivel takarózni, mint amit az egyik magyar műfordító is benyögött, amikor a Szürke ötven árnyalatát fordította, hogy "nála" a könyvben felcsendülő Kings of Leon igenis lehet Oroszlánkirály (!!), mert alkotói szabadság (na persze); de ha valamit ki lehet védeni egy Google-kereséssel, illetve némi forráskritikai érzékkel, akkor a kedves szerző ezt tegye is meg.
És igen, teljesen komolyan azt gondolom, hogy itt egyesek, ha kezük közé kapnák az éppen recenzióra váró telefont, jobb szakamisággal megírt cikkeket tennének le az asztalra, mint azok közül néhányan, akik erre a portálra újságírói minőségükben írnak.

Stern des Südens!

(#15) jUUh válasza vanye (#14) üzenetére


jUUh
addikt

Azzal a részével, hogy alaposabb és pontosabb utánanézésre van szükség, abszolút egyetértek, viszont nem vagyok róla meggyőződve, hogy sokan tudnának hasonló minőségű cikkeket írni.

Samsung Galaxy S23+

(#16) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

"Őszintén, nem a cikkírókkal van a baj, hanem hogy egyre okosabb fórumozók jelennek meg, akik azt hiszik, márpedig ők tudnak cikket írni... Na ez a komoly gond." az a gond, hogy nem érted miről van szó. Miből vontad le, hogy szte nem tud a cikkíró írni, de ő tud? :W Ő annyit írt, hogy nézzen már utána a cikkíró annak amiről ír. Ami valljuk be, teljesen jogos.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#17) Graphics válasza MikeWazowski (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szét ne csapd a kis homlokod. Óvatosan!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Dottore


Dottore
addikt

Szerintem a "szinte biztos" itt nem feltétlen azt jelenti, hogy a szerző ne lenne azzal tisztában, hogy biztosan igen, sokkal inkább egy kicsit szerencsétlen nyomaték a mondatban.

Szóval nagy perpatvart nem érdemes ebből csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#19) #81733120


#81733120
törölt tag

Tetszik. Jó összeszerelési minőség, egész jó kamera.

(#20) Hallosz válasza optimuslg (#10) üzenetére


Hallosz
senior tag

Nagyjából igen. Én is így voltam vele, vettem egy 7 Plust. Nagyon tetszett tetszik, de 4 nap múlva vissza adtam.
A kijelző, a készülék vágó széle, a jónak tűnő hangminőség, ami nem annyira jó, az eldobott vonal hívás közben, a szakadozó Bt, nem az amit minőségnek hívunk.

Mert lakni, muszáj.

(#21) joey04 válasza vanye (#4) üzenetére


joey04
titán

Hát bocs, de volt már rá példa, hogy visszakozott egy gyártó, és bejelentette, hogy nem jön x modellre az újabb rendszer. Szóval csak szinte biztos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) #52588800 válasza RRamstein (#7) üzenetére


#52588800
törölt tag

Azt néztem én is, de GSM -en 2x ennyi pontot kapott, ott párban van Moto G6 Plusszal és Samu A8 -cal is. Valahogy furák ezek az eredmények.

(#23) GeryFlash válasza vanye (#4) üzenetére


GeryFlash
veterán

Én szoktam kritizálni az MA irományokat de most egy szinte szócskán fennakadni szerintem eléggé vihar a biliben eset.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#24) NumberGuy válasza optimuslg (#10) üzenetére


NumberGuy
tag

Őrület, ezek a pernahajder cikkírók, mindig a kedvenc márkádat ekézik.

(#25) NumberGuy válasza Graphics (#12) üzenetére


NumberGuy
tag

"Tényleg nincs nagyon más opció normális-elérhető árfekvésben." - Kihagytad a cikk végét?

(#26) vanye válasza joey04 (#21) üzenetére


vanye
senior tag

A HMD vállalta, hogy minden hónapban kitolja a legfrisebb androidos patchet; ezt eleddig hibátlanul meg is tette. (A linkelt oldalon még nincs is fent a májusi peccs, holott egyik-másik modellre már az is megérkezett.) Ahogy azt is vállalta a HMD/Nokia, hogy az első eresztéses droidos Nokiák mind megkapják az Oreót és a P-t is; Oreo már rég megjött (sok helyen már 8.1-re frissült a rendszer), szóval miért ne jönne majd a P is? Főleg egy olyan telefonra, melyet nem 2017 nyarán adtak ki, hanem most? Miért kell "szinte biztos"-t írni?
Nem akarok belemenni semmilyen hitvitába, pláne konteó-gyártásba, de látva a Nokia 3 és 5 tesztjét (rövid konklúzió a MA-tesztek alapján: igencsak felejtős mind a kettő), minimum érdekesnek tűnik, hogy ennél a cikknél egy médiában már megfuttatott, bejelentett hírt (idővel frissül majd a 6.1-es Nokia P-re) a szerző figyelmen kívül hagyott. Mert ha tényként kezelem, hogy a Google frissíti a Pixeleket addig, ameddig vállalta, hogy ezt megteszi (és a tapasztalat azt mutatja, hogy ez így is van), akkor miért kezelem másképpen a HMD-t, aki szintén vállalta azt, hogy x ideig jön majd minden (patchek, főverziók), és eddig példásan tartotta is magát ehhez?...

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#27) csakany2001


csakany2001
senior tag

Ha a méretet is belevesszük mint kritériumot akkor ennek valóban az X6 az egyetlen alternatívája vagy a Moto X4.
(G6 Plus jóval nagyobb ennél)
A kamerája szerintem korrekt képeket lő, persze nem a csúcskategóriához mérten.
Csak annyit tudok felrohi neki hogy ide hivatalosan megint csak 3/32GB jutott el egyelőre, de gondolom az X6 az oka.
Végre korrekt Stock Androidos telefonok a középkategóriában, lesz majd miből válogatni.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#28) Sgr_A válasza csakany2001 (#27) üzenetére


Sgr_A
addikt

Esetleg a meizu m15 métetben hasonló snapi 636 4/64gb
Igaz nem stock

[ Szerkesztve ]

(#29) csakany2001 válasza Sgr_A (#28) üzenetére


csakany2001
senior tag

Az is nagyon jó telefon csak jöjjön idehaza is.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#30) NumberGuy válasza vanye (#26) üzenetére


NumberGuy
tag

Jaj, annak a cikkírónak, aki a HMD (vanye márkahűsége) ellen vétetett, hiszen annak nem lesz maradása e földi világon.

(#31) joey04 válasza vanye (#26) üzenetére


joey04
titán

Miért kell a szinte biztos? Mert szinte biztos. Nem tuti, csak az ígéretek és a tapasztalatok alapján vélhetőleg így lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Graphics válasza NumberGuy (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kiragadtál egy részt, pedig ennél többet írtam. Ugorj rá vissza kérlek. :)

Reagáltam valamire, megvan? Köszi ;)

Tiszta , alap Androidról volt szó...Nem nyert.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Mi megy itt kérem szépen. ;]

(#35) Graphics válasza vanye (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugorjunk, kismillió esetben volt, hogy egy gyártó ígért valamit aztán nem valósult meg

Nem igazán értem mit kell ezen ennyit rugózni. A telefonról még szó se esik, mert nyelvtannácit kell játszani.

Mondom, kákán a csomót...Front van azt is értem. Engedjük el minél hamarabb ezt a bohóckodást

Lehet a készülékről is szó ? :U

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) pauliboy23 válasza vanye (#4) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Szerintem teljesen jó oda az a "szinte" szócska. Manapság bármelyik gyártónak hinni...

(#37) moleculez


moleculez
veterán

Azt a "szinte" szócskán nem igazán tudok, és szeretnék rugozni, ellenben a #2 tényleg elgondolkodtató...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#38) ates


ates
aktív tag

A " szinte biztos " - ra +1 szavazat. :D

(#39) juuzer válasza #20749568 (#32) üzenetére


juuzer
addikt

Ehhez annyiban csatlakoznék, hogy szerintem a Bog-Bocha-Polacheck(-AnDante) időszak volt a legjobb akár a cikkek minőségét is tekintve.

Nem leszólni akarom a csapatot, csak sajnos hiányolom az akkori minőséget. (De pl AliceWake írásait imádom, én nagyon örülök neki, hogy a csapatba került ahogy Szentkuti11 írásaival sincs bajom.)

De sajnos én is érzek némi részrehajlást a szerkesztőség részéről.

Emellett csatlakozom, én se tudnék jobb cikkeket írni, és örülök, hogy legalább egy nagyobb mobilos portál van itthon, akik rendszeresen jelentetnek meg híreket//összehasonlításokat/teszteket, stb. :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#40) janeszgol válasza moleculez (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Elgondolkodtató, de másként. Valamelyik cikkíró azt írta, hogy kevés náluk az újságíró, inkább mellékesként csinálják. Hülyeséget nem írt, szóval nincs probléma. (Bár azzal se lenne, ha azt írna. Csak itt a fórumozók hibátlanok.)

A cikkhez: szerintem nagyon szép telefon és nincsenek nagy hiányosságai. Az ára az, ami picit sok valóban. De nekem tetszik. Egy szolgáltatói megoldással nyerő lehet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) Fabianus válasza janeszgol (#40) üzenetére


Fabianus
tag

Az árukeresőn most kb 66 ezer Forinttól indul, de még a nagy garantáltan gyári két éves jótállást biztosító helyeken is messze van az ára a cikkben leírttól. Gondolom, a cikk végén is listaáron, és nem piaci árakon hasonlították hozzá a versenytársakat. ;)

(#42) Szabcsizz válasza janeszgol (#40) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Abba inkább ne is gondoljunk bele, hogy a szolgáltató mennyiért árulná. (listaáron) Telekomból kiindulva minimum 100 lenne, ha a 7 Plus majdnem 130. Annyit meg szerintem már nem ér..

(#43) #81733120 válasza Szabcsizz (#42) üzenetére


#81733120
törölt tag

Viszont ott vannak a csomagok is. :) A legtöbb embernek van előfizetése, így olcsóbban juthat hozzá, és akkor már megéri. :K
Pl. Telenornál flottásban 75 ezer teljes áron, amúgy "ingyen" kivihető, és 11x 6817 Ft-ot kell fizetni utána, de így máris jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

(#44) csakany2001 válasza csakany2001 (#27) üzenetére


csakany2001
senior tag

Ha ez igaz akkor az X6 sem lesz alternatíva.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#45) Fabianus válasza Szabcsizz (#42) üzenetére


Fabianus
tag

Telenornál kártyásan 81 ezer. Innen lefelé vannak az előfizetéses árak.

(#46) ates válasza Fabianus (#41) üzenetére


ates
aktív tag

MM es az ED - ban én 90k-ért látom :))

(#47) Szabcsizz válasza Fabianus (#45) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Náluk valahogy olcsóbbak a készülékek, sokszor nem is elhanyagolható mértékben..így már visszaszívom az előbbi kijelentésem. :)

(#48) vanye válasza Graphics (#35) üzenetére


vanye
senior tag

Persze. Alapvetően váltanék az ötösről (erősebb SoC, nagyobb háttértár, több RAM, jobb kamera), de nem tudom, hogy az új hatos élei mennyire zavaróan vágnák az ember tenyerét; ezt nyilván meg kell nézni "élőben". Arra is kíváncsi lennék, a 6.1 mire képes portolt Google Camera app-el. (Tippre sokkal többre, mint a stock verzióval.)

Stern des Südens!

(#49) JKiNG


JKiNG
tag

A frissítés témáról annyit, hogy a hmd megjelenést követően legalább 2 évig vállalta a rendszer frissen tartását. Mivel az android one rendszer lényege, hogy a kamera és a support appon kívül stock a rendszer ez elég vállalhatónak tűnik. Valamint vannak android enterprise minősítésű telók, amikre pedig 3 évet vállalt! Neten ezek is fellelhető infók...

Így sztem még az Android Q rendszernek is simán benne kell lennie!

[ Szerkesztve ]

(#50) doooo


doooo
veterán

Milyen szánalmas és naív ez a műbalhé...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.