Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madstunt


madstunt
addikt

Az eredeti szövegben említik, hogy a VP azt mondta Április második felétől nagy bejelentések lesznek.
végülis a mobile meeting 16-a :DDD

(#2) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

valószínűleg hülye kérdés, de azért érdekel: nem tervezi a nokia az S^3 kiadását a régi S60v5-ös mobilokra? elvégre is hardverben nem sokkal gyengébb egy 5800, mint egy N8 ;]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3) AMD Power válasza FireKeeper (#2) üzenetére


AMD Power
titán

Ez egy jogos és jó kérdés.... bár kérdéses. Hogy megoldható vagy kompatibilis lenne-e a S3 a régi "Symbianra".

(#4) Barthezz2 válasza FireKeeper (#2) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Az S60v5-ös telefonokban nincs 3D chip, az S^3-nak meg szüksége van rá, így ebből adódóan nemhiszem..

Everybody lies.

(#5) FireKeeper válasza AMD Power (#3) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha ennyire be akarja bizonyítani a nokia, hogy a symbi nincs eltemetve, akkor az egy erős jelzésértékű lépés lenne, ha kiadnák a hardveresen megfelelő telefonokra a rendszert. vagy legalább egy jobb felhasználói felületet. vagy legalább bármit, mert kicsit úgy érzi az S60 felhasználó hogy le van sz.va
Barthezz2: köszi, ezt nem tudtam. mondjuk az S^3 GUI-n én ezt annyira eddig nem vettem észre, hogy ilyen eszméletlen grafikai teljesírmény szükséges a megjelenítéshez :)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Cím alapján a gonosz emberek azt is gondolhatják, hogy összesen ennyi készüléket fog eladni idén a nokia.. ;] ;] ;]

Mondjuk kíváncsi vagyok, hogy ebből a 40ből hány lesz "egyedi és új" formavilágú és belsejű, illetve hány lesz koppintás és újrakiadás..

Mondjuk számomra továbbra is furcsa, hogy ekkora egyezséget kötött a microsoft és a nokia, de wp7es telefon csak 2012re várható..
Okosabb lett volna bejelentés után max 2-3hónapon belül megjelentetni, mert gondolom nem tegnap találták ki az együttműködést..
Így meg az emberek csak annyit jegyeztek meg, hogy "hm, wp7es nokia, de ki tudja mikor és hogy, akkor hagyjuk is, vegyünk mást addig".

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) dionaea


dionaea
őstag

csinálnának okos telóban évi 1-2 t használható normálisat ami megfelel a kor elvárásainak

(#8) Daczy


Daczy
aktív tag

Még mindig az a fene symbian. Hagyni kéne már a fenébe. Kényelmetlen, lassú, buta... 1000 jobb alternatívája lenne, csakhát ahhoz kicsit át kéne alakítani gondolom a készülékeket....

(#9) Barthezz2 válasza FireKeeper (#5) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na ezt én sem tudom. Mondjuk talán a böngésző, a képek nagyítása, a zenelejátszó cover flow nézete szerintem biztosan használja. Meg mintha valakitől azt olvastam volna egy symbian kontra minden más vita közepette, hogy az egész GUI-t is a 3D chip számolja, a többiekkel ellentétben(de ez utóbbi nem tuti).

Meg hát ki tudja, hogy az érkező kezelőfelület milyen lesz..

Everybody lies.

(#10) HXY


HXY
addikt

"1 GHz feletti órajelen futó processzorok használatára is sor kerül"
Ez várhatóan akkor fog majd bekövetkezni, amikor a többi gyártó már a 2Ghz feletti órajelű cpu-kat fogja használni?

(#11) rep3at


rep3at
őstag

A WP7es mobilok kései kiadása nem jó lépés (bár lehet hogy tényleg csak jövőre készülnek el velük), nem hiszem hogy egy lehetséges vásárló egy évet várna egy WP7es mobilra csak mert Nokia. Viszont a Symbiant addig is rendberakhatnák..

Forward thinking. كرر

(#12) tjb007 válasza Daczy (#8) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor sorold már fel kérlek azt az 1000 jobb alternatívát :)

(#13) FireKeeper válasza rep3at (#11) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ne becsüld le a nokia-fanboyokat, majdnem olyan kultusz van körülötte mint az apple-nél (na jó, azért akkora bőven nem :) )
HYX: véleményem szerint egy egymagos 1GHz-es proci bőven elég lesz mindenre még 2011-ben is, leszámítva talán a legújabb játékokat.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#14) rep3at válasza FireKeeper (#13) üzenetére


rep3at
őstag

Hát mivel a rendszer kinézete nem igazán változhat (jelen állás szerint, ugye) ezért nem hiszem hogy egy formatervért és feliratért ennyit várnának, ehhez már nagyon elvakultnak kell lenni.

Forward thinking. كرر

(#15) Barthezz2 válasza rep3at (#14) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Öööö, nem azért, de pont arról van szó, vagy 1 hónapja már, hogy jönni fog majd egy teljes GUI update. Szóval nem értem, miről beszélsz.. :U

Everybody lies.

(#16) FireKeeper válasza rep3at (#14) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

engem nem kell meggyőznöd, mivel tökéletesen egyetértek veled :)
csak azt mondom, hogy a fanatikus, elvakult márkahű vásárlók mindig jelen lesznek (még ha kis számban, akkor is).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17) gerilee válasza Daczy (#8) üzenetére


gerilee
aktív tag

Kényelmetlen, lassú, buta...
Az első kettőre még rá is lehetne bólintani, ha nem lenne erősen szubjektív ezeknek a megítélése.
De hogy buta lenne???? :F
Egy nagy halom olyan funkciója van lassan 10 éve, amit az 1000 jobb alternatívája még mindig nem tud...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#18) j-cool


j-cool
tag

Miért hoz ki 40 készüléket? Miért nem szedi össze magát és csinál minden kategóriába egy esetleg két modellt, de azt jól. Mint régen, amikor még telefon=Nokia volt...
Alsókategória: 3210/3310/3330/3410
Zenei modellek: 5xxx
Üzleti modellek: 6210/6310
Divattelefonok: 7xxx
Exkluzív modellek: 8xxx
Okostelefonok: Nxx

De a 40 modell egyébként lehet csalóka, hiszen szinte biztos hogy nem mind jut el hazánkba.

Egyébként a Nokia (és a Microsoft Windows Mobile régi verziói) kivállóan mutatják, hogy a nagyobb cégek mennyire lassan tudnak a trendekre reagálni. Amíg a Nokia után ment a telefonipar nem volt gond, de jött az iPhone, Android és azóta sem tudták magukat megfelelő irányba kormányozni.

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#19) FireKeeper válasza j-cool (#18) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért ha besasolsz egy másik, mostani hír topikjába, akkor láthatod hogy androidéknál sem fenékig tejfel az élet. :U
konkrétan a fragmentációra gondolok.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#20) AMD Power válasza Barthezz2 (#4) üzenetére


AMD Power
titán

Franc se tudja... Ha jönnek a Nokiától majd rákérdezek erre. :U

(#21) Barthezz2 válasza AMD Power (#20) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Vagy majd a meeting-en :)

Everybody lies.

(#22) Rickazoid válasza Barthezz2 (#15) üzenetére


Rickazoid
addikt

Szerintem nem a Symbian, hanem a WP7 felületéről beszélt. Ebben pedig igaza is van, már ahogy a Nokia állította, hogy nem nyúlnak bele a felületbe, de ha a Microsoft előnyben akarja kicsit részesíteni a Nokiákat, akkor előfordulhat, hogy az Ovi szolgáltatások nem frissülnek azonnal rá az összes WP7-es telefonra, hanem a Nokia kiváltsága marad egy rövid ideig, hogy az első vásárlók azt vegyék meg.

Engem mondjuk ebből a 40 telefonból 1 érdekelne, amin a MeeGo fog futni.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#23) gretzky77 válasza gerilee (#17) üzenetére


gretzky77
veterán

Sziasztok jelen pillanatban egy c7et használok amin jelenleg az spb mobile shell fut tökéletesen akadásmentesen!Abszolút egyetértek veled sokmindent lehet mondani de hogy buta na azt nem!Úgy gondolom átlagembernek tökéletesen gyors a kezelhetöségét sem nevezném nehéznek,pl ezzel az spb cuccal elég droidos bármit kitehetsz az asztalra 1érintés és ott is vagy ezt nem mondanám bonyolultnak!Halkan megjegyzem milestoneról vagyis androidról váltottam vissza pont a fragmentáció miatt!Nem bántam meg szerintem nincs baja a symbiannak csak divat most a nokiat szidni és divat az ios meg az android bár szerintem sokan veszik az androidot bár fogalmuk sincs mit vesznek csak hallják a tv-ben hogy most ez a menö!!!Nem bántom az androidot de azért azon is van szerintem javitanivaló!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#24) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Hát remélhetőleg a nokia mostmár tényleg belehúz és sikeresen megtartja a képzeletbeli koronáját:)A Koreaiak nagyon belehúztak és már kóstolgatják őket.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#25) Misály válasza gretzky77 (#23) üzenetére


Misály
addikt

˝Van a laptop, meg van a zsebtop.˝ - meg van a fogyokúra. Csak eszembejutott az android-a-menő-ről.

(#26) edward2


edward2
addikt

A cikk címe jól mutatja a Nokia mai szintjét.

Mindenki azon verseng kinek van jobb megbízhatóbb telefonja stb. Nokiáéknál ez a mennyiségben kifúj. Mind1 2 hetente bejelenthetnek egy újabb 3xxx / 6xxx / Nxx ki tudja milyen klónt.

(#27) attisx válasza Misály (#25) üzenetére


attisx
addikt

Ezektől a reklámoktól a falat kaparom. A "kedvencem" a "Nézz az égre" szösszenet.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#28) rep3at válasza Barthezz2 (#15) üzenetére


rep3at
őstag

Az egyéni felületekről mondjuk.

Forward thinking. كرر

(#29) Chosen


Chosen
addikt

Apple: 1 új mobil még idén. (Amiből majd egymagában több kel el, mint a 40 Nokiaból együttvéve)

[ Szerkesztve ]

(#30) Yeffy válasza Chosen (#29) üzenetére


Yeffy
veterán

Remek. És ez most hogy jön ide?
Ha jól látom, nem almatopic.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31) FireKeeper válasza Rickazoid (#22) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

érdekelni engem is érdekelne, de félek hogy a maemo sorsára jut majd.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#32) NakedMan


NakedMan
csendes tag

Akkor jön 12 okostelefon, 8.5 hónapuk van rá. Akkor hajrá...

(#33) rainmen


rainmen
aktív tag

Ezt nem értem. Havonta öt új készülék? Minek? Minden szegmensben havi szinten frissítés... És ki fogja megvenni?

(#34) korogyi


korogyi
csendes tag

Szerintem az okostelefon-részlegben lesz maximum 2-3 új, egyedi mobil, az összes többi ezeknek a klónjai lesznek (mint az 5800 klónok)

(#35) eeXaa


eeXaa
addikt

...nagy kár lenne ha addig húznák a kiadását a wp7 telóknak...

(#36) madstunt


madstunt
addikt

azért a 40et úgy vegyétek, hogy ebbe beleszámít a sok carrier only és különböző piacokra szánt verziói ugyanannak
ld pl C7-Astound

ja és április 12-én lesz valami symbian related bejelentés

[ Szerkesztve ]

(#37) sbazsi válasza Zirowe (#6) üzenetére


sbazsi
veterán

Mondjuk kíváncsi vagyok, hogy ebből a 40ből hány lesz "egyedi és új" formavilágú és belsejű, illetve hány lesz koppintás és újrakiadás..
A cikket olvasva ez a kérdés bennem is felmerült.
Az is fontos hír, hogy a Nokia kiad 1ghz+ mobilt? Nem követem mostanság a nokia hireket, de ez tényleg hírértékkel bír :F

(#38) rep3at válasza Rickazoid (#22) üzenetére


rep3at
őstag

Na ebben egyetértünk, a Symbian (szerintem) már hosszú távon nem életképes, viszont például az N900 egy egész jó gép, ebbe az irányba kéne elindulni. Amúgy igen, WP7re gondoltam.

Forward thinking. كرر

(#39) Rickazoid válasza FireKeeper (#31) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én még bízom az Intelben. Ráadásul ha jól tudom okosTV-khez a Nokia is életben akarja tartani, akkor talán a mobilos platform se hal ki teljesen. Engem személy szerint nem érdekelne, ha ritkaság számba menne és alig lenne néha egy-egy új eszköz, amíg vannak okos programozók, akik elviszik a hátukon a teljes platformot. De majd kiderül, igyekszem optimista maradni még.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#40) itsmeyeah


itsmeyeah
tag

Az a baj a Nokijjával,hogy a legtöbb telefon valljuk be elég csúnya és egyszerű.
Kivéve persze n8 és társai.

beats by dr Dre füles kapható nálam

(#41) jacis válasza itsmeyeah (#40) üzenetére


jacis
nagyúr

Az N8 sem jobb semmivel az előző nokia telefonoktól.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#42) AMD Power


AMD Power
titán

Kiadnak 2011 közepén majd egy 1Ghz telefont.. de jó lesz nekünk.

(#43) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

[link]Ennek van valami valóságalapja?

(#44) Karma válasza krisztianAMG (#43) üzenetére


Karma
félisten

Semmi.

“All nothings are not equal.”

(#45) madstunt válasza AMD Power (#42) üzenetére


madstunt
addikt

és biztos hogy csak egy ilyen teló lesz? és biztos, hogy ez lesz a plafon? :) ezt az 1GHz dolgot még tavaly mondták (és ígérték)

nyárvégén, ősz elején jön majd az N950 (a kiadásig változhat a név de 99% hogy így hívják majd), ha az eddigi szavaikat és utalásaikat próbálja az ember dekódolni, eléggé ugyanaz lesz a helyzet vele mint az N900-al. Kísérleti készülék aminek a hardvere és szoftvere Nokián belűl messze előremutató. Pl az nagyon nyilvánvaló, hogy nem snapdragon lesz benne, hanem valami x86os cucc (ld pl a volt moorestown platformot)

Nameg a pont fenn említett N900on látszik, sokat jelent, hogy mennyire hájas az oprendszer. hát 2.3 előtti SGS tulaj lepődött meg a rendszer sebességen, pedig maga a HW azért az N900ban azért jócskán gyengébb

krisztianAMG nézd már meg a dátumot :D

[ Szerkesztve ]

(#46) krisztianAMG válasza madstunt (#45) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nah,ezt sikerült rendesen benézni... :DDD A minap kaptam mailben,a dátumot nem is figyeltem. :B

(#47) Killing


Killing
addikt

Még mindig a symbiant erőltetik? Nemhogy kijönnének egy androidos telefonnal. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#48) Gabi 8906 válasza Killing (#47) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Android nem lessz. A Nokia hosszútávon nem látja "életképesnek vagy jövedelmezőnek" az Androidot. :(

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#49) attisx válasza Karma (#44) üzenetére


attisx
addikt

Pedig az az "átlós qwerty" milyen jó lett volna. :DDD ;]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#50) Xantomas


Xantomas
őstag

igazan johetne egy N97 mini méretű, HW-es QWERTZ billentyuzetes, szetcsusztathato telefon, symbian^3-mal, es dupla meretu RAM-mal, napfenyben is hasznalhato kijelzovel.
E7, N900: boszme, es nehez, n97, C6-00: eljart felettuk az ido. Pedig lenne piaca.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.