Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roli543


roli543
őstag

Nekem valahogy sántít hogy ennyire rossz legyen :( oké nem acélos a hardver, de ennyire dadogjon azért az para. Plusz az is hogy a szarabbat kapjuk mint mindig....

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#2) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Tényleg nem értem minek ilyeneket piacra dobni?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) TCSZ


TCSZ
senior tag

Köszönöm a tesztet!Jó lett. 2019-ben már kéne a minimum 3Gb rám és 32Gb rom...

[ Szerkesztve ]

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#4) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Na meg az milyen már hogy terhelés nélkül is melegszik? Elkezdem használni és kiolvad a proci? :)) wazze ne használd csak nézegesd...

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) szs85


szs85
tag

Nekem egy tanulsággal is szolgált a teszt: redmi note 4-et nyúzok elégedettséggel. Az összehasonlítóban látom számokat, és nagyon hasonló értékeket mutat. Sokat olvasom hogy a benchmark értékeket ne tekintsük mindenhatónak (már a trükközések miatt se), de nekem mint mezei usernek egy viszonyítási pont. (Tudom hogy ez egy négymagos sd 429, amaz egy nyolcmagos 625-ös, de most csak elért score-okról elmélkedem.)
De egy ilyen teszt nagyon jól tudja árnyalni a képet, úgyhogy köszönöm.

(#6) hajbel


hajbel
addikt

Ilyen telókra kéne egy nem ajánlott plecsni.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Kár érte, remélem a 4.2-esről is jön teszt, és az jobban sikerült készülék lesz!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) forgonati


forgonati
őstag

2/16? Jót röhögtem.

Keelah Se'lai!

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Én nagyon kedvelem a cég termékeit (Huawei-Samsung-HMD a sorrendem még mindig). Az a 3.1 például iszonyat kényelmes. A Nokia 1 kivételével elmondható, hogy érintésben mindegyik jó: 5 illetve 10 pontos multitouch-csok szerepelnek csak. (A Nokia 1 is talán 5 pontos, a logika azt diktálná, de ezt nem tudom biztosra.) Viszont az, hogy a telefon kiadásakor lefagy, akad, majd megcsinálják valamikor normálisan (mert meg tudják csinálni) ez eleinte még "vicces" volt (már aki nevetett rajta), ma már baromi unalmas.
A cikkhez és a telóhoz. A hátsó kamera színvilága nekem bejön. Az állóképek jók. A videó minden tekintetben gagyi. A kijelző elmegy, bár a közepes szintet nem üti meg nálam, az SoC alsó hangon elfogadható. Az, hogy a kamera rekesze f2.2 lett, jót tett neki. Így legalább nem égnek be könnyen a képek. nézzétek meg a most kijövő tucat mobilokat (Honor 8a, Huawei Y5 2019, Huawei Y6 2019). Az 1.8-as rekesz lesz az idei divat. Be is égnek szépen azok a képek, még a tavaszi napsütésben is. Nem minden a hardver, kell hozzá a szoftver is.

Inkább nézzetek mást ez helyett. Még a régi Nokia 5 megvételével is előrébb van az ember (jobb kijelző, jobb kamera, patent hangminőség). De az igazi itt a Redmi 7 az 50 ezer ft alatti kategóriában.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) ujvendeg válasza forgonati (#8) üzenetére


ujvendeg
tag

Forgonati kolléga! Hogy még derűsebb legyen a nap:
2 GB operatív memória, 16 GB tárhely (elméletileg), és a legnagyobb áruösszegző oldal tanúsága szerint ma ez a készülék a honi piacon,
valamennyi elérhető színben, egyetlenegy forgalmazó által kínálva:
kereken 90 000 ft. A neve: Samsung Galaxy A3 2017.
(Mellékesen: hazai bevezetése óta három ilyen telefonom is volt, soha,
a magyar piacra kerülés első pillanatában sem ért többet max. 65 ezernél... és sokat mondtam.)
Nokia: az egykori patinás nevet a 3.2-höz hasonló telefonok rendesen kikezdik. De ha a Samsung "viccelődhet" a 2350 mAh-s akkujával,
a 2/16-os paraméterrel, miért ne viccelődhetne másik gyártó is, kevesebb, mint féláron?

(#11) Noukoum válasza ujvendeg (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Eltelt 2 év, ráadásul kiemelted azokat a paramétereket ami nem a Samsungnak kedvez.:))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) Juhaszatti válasza ujvendeg (#10) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Rákerestem, nem a Samsung forgalmazza annyiért, hanem a noname Kingmobil.. Nem hivatalos forgalmazók, semmi köze az árképzésükhöz a Samsungnak. Az ilyen boltok annyiért kínálják a portékájukat amennyiért nem szégyellik, a gyártótól teljesen függetlenül. Maximum rájuk rohad.
Ha én holnap elkezdeném a boltomban árulni ezt a telefont 120.000ft-ért, az sem a Nokia sara lenne.

Mindentől függetlenül, ez a telefon nem sikerült jól. Ennyiért sem.

(#13) janeszgol válasza Juhaszatti (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

És még ő titulálja magát állandóan szerény nagy tudásúnak. Akkora marhaságokat hord össze, hogy rossz olvasni is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) #78600448


#78600448
törölt tag

Na ez se lesz best buy..
2/16 háát. Ha az optimalizáció kompenzálná akkor arra az ember nem húzná a száját. Az a Snapi se rossz, inkább mint az MTK (nem lehúzás, de nagyot "égtem" velük), de, ha nekik könnyebb névvel megvennj az embereket akkor az szégyen.. Szvsz 30 körül elfogadható lenne, csak némely szenzor hiánya fájdalmas. (NFC)

(#15) Sgr_A válasza ujvendeg (#10) üzenetére


Sgr_A
addikt

de az a teló simán elmegy azzal az akkuval 3-4 napot de ha sokat használod akkor is megvan a kettő nap
Ha valaki kis telót akar a HA-n már 30-40 között megkapja, és ezt a nokiát reggelire megeszi

(#16) ujvendeg válasza Sgr_A (#15) üzenetére


ujvendeg
tag

Mint írtam, három Galaxy A3 2017-es telefonom is volt; s jelenleg is van egy a családban. Ha kizárólag telefonálásra használja az ember, akkor talán két-két és fél nap. De csodák nincsenek: a mégoly rövid videók készítése vagy megtekintése, a net és persze az AOS használata a mostani, hét hónapos telefont úgy behatárolja másfél napra, mint annak a rendje. Pedig a lehető legegyszerűbb (egy-két) játékon kívül (pl. Szókereső) semmilyen játék-alkalmazás nem terheli a készüléket. (Igen, egy baleset miatt, a tenyér szorítóerejével összefüggésben kis telefont kell használnom; ezen a téren azonban szinte nincs választék...)

(#17) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Ebben az ársávban van a Cubot X19 telefon is: Full HD kijelző, 4000 maH akkumulátor, 8 magos processzor, ujjlenyomat olvasó, 4 GB RAM, 64 GB ROM, értesítési LED, Android 9.0 operációs rendszer stb stb.

Jóval jobban megéri, mint ez!

(#18) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Azért nekem vannak kétségeim affelől hogy a Snapdragon 429 jobb mint az mtk 6750.
Itt csak négy mag van 1.95ghz-en, 6750-ben meg 4+4 mag van, 1.5+1ghz.

Kiváncsi lennék rá hogy a +4 mag és normálisan megirt os mennyit javitana a helyzeten.

(#19) #78600448 válasza aprokaroka87 (#18) üzenetére


#78600448
törölt tag

Sokat.. De a gond, hogy MTK chipset alá nem láttam azt az optimalizálást ami dobna a használaton.

(#20) aprokaroka87 válasza #78600448 (#19) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg a mai soc-k már mind hmp alapuak, egy 2x4 magos processzor esetében meglehet oldani úgy hogy bizonyos müveletek esetében használjon mondjuk 6-7 magot is.

Az én telefonomban pl mediatek chipset van, az emlitett mediatek 6750, korábbi firmware esetében pl scrollozáskor 4 mag ment, frisebb firmware esetében meg bekapcsol 7 mag.

Lehet itt meg a 4 magból csak 2-3 aktiv amikor pl scrollozás történik.

Cortex a53 cpu eleve nem egy erőfforás alapú dolog.

(#21) ates


ates
aktív tag

Ha a Redmi nem hibázott nagyot, akkor ezt a telefont nem csak a R7 egy ötössel többért, de a R7a 2-3/32 egy ötössel kevesebbért is meg fogja enni sajnos. Pedig nem lenne rossz ha a HMD legalább az alsó kategóriában alternatívát tudna kínálni. 2-3/32- és kategóriában full max (fóliával és tokkal) 40.000-ért hazai beszerzéssel csak a Xiaomi 6/6a v. Honor 7a van (családba kellett ajánlani vmit).

(#22) AxBattler válasza ates (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Bizony. Pedig maga a név eladná, de így... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) Narancskoma


Narancskoma
tag

Gyereknek odaadós telefon.

(#24) fornettisuti válasza Narancskoma (#23) üzenetére


fornettisuti
veterán

Pont ez jutott eszembe nekem is, egy nyarat, ha kibír, már jó. (de nem fog mert a haverok halálra fogják cikizni emiatt a gyereket)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#25) Ghard


Ghard
őstag

Banggood.com-on 26 ezer Ft($89,99) a Nokia 3.1, ennyit bőven megér. De ez az új modell egy vicc.

(#26) gusthy válasza Narancskoma (#23) üzenetére


gusthy
veterán

Hát... gyereknek se jó szart venni. Ennyiből már lehet neki venni normálisat is, de minek olyat, amivel kínlódik?

(#27) vanye válasza roli543 (#1) üzenetére


vanye
senior tag

Alice eleve orrcsipesszel és gumikesztyűvel szokott hozzányúlni az alsó-középkategóriás Nokiákhoz, ami sztem minimum problémás. Átolvasgattam egy csomó (főként indiai, és túlnyomórészt laikusoknak szánt) tesztet erről a készülékről; annyit azért hozzátennék, hogy arrafelé a 3GB-os, ujjlenyomatolvasós modellt futtatja a HMD, ami nyilván jobb annál, amit a MA most letesztelt. Senki nincs elájulva attól a telefontól sem, ahogy azt kb. várni is lehetett. Három dolgot emel ki minden teszt pozitívumként: a nagy kijelzőt (ez nálam pont nem +-os tényező, de mindegy), a relatíve nagy, 4000 mAh-ás telepet, valamint a "clean" Androidot. Ezekben az írásokban egy szó sem esik a már-már használhatatlanság határán billegő OS-ről, ami vagy annak köszönhető, hogy plusz egy giga RAM-mal már nincsen semmilyen gond a Pie-jal, vagy annak, hogy... Nos, ez utóbbi eshetőséget mindenki saját fantáziájára bízom. Egy biztos: ha csakis Alice MA-s tesztjeiből tájékozódnék az épp aktuális Nokia-készülékekről, olyan messze elkerülném ezt a brandet, ahogy csak lehet. Ehhez képest még mindig egy ötös Nokiát használok, többnyire nagy megelégedettséggel. ;)

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#28) kbyte1024 válasza vanye (#27) üzenetére


kbyte1024
addikt

Már elnézést, de ha alapból melegszik úgy hogy nem csinálsz semmit az milyen már??? Kész csoda hogy hajtepes nélkül letesztelte. Ez egy rakat fos és finom voltam. Nézd már meg mik vannak ennyi pénzért a piacon?

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#29) vanye válasza kbyte1024 (#28) üzenetére


vanye
senior tag

A cikkíró az általam majd' két év óta folyamatosan használt telefonról anno azt írta, hogy használat közben "leég az ember keze", illetve, hogy bár "a melegedés mértéke nem ön- és közveszélyes, de számottevő, ami megfontolt, mondjuk visszafogott használatra késztetett. De napon például nem kockáztattuk meg." Megmondjam, mindebből én magam mennyit tapasztaltam ez idő alatt? Leginkább lóf@szt se. Innentől rajtad áll, hogy mit hiszel el, neadj isten miben hiszel.

Stern des Südens!

(#30) janeszgol válasza vanye (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

De ő azt az állapotot írta le, amikor tesztelte. A Nokia 3 és 5 is úgy kezdte a pályafutását, hogy szaggatott az OS és melegedtek. Utána gyakorlatilag egy csettintésre (egy-két frissítéssel) rendbe tették. Ezért mondtam feljebb, hogy nagyon unalmas már ezt eljátszania a cégnek.
De csak 2-3 tesztben említették meg negatívumként, a többiben, amiket olvastam max egy sorral elintézték. (Hm ja szaggat, nos a következő…)

Amiket te írtál, hogy ki kellett volna emelnie Alice-nak, ha már máshol megtették:

1, nagy kijelző: említésre se méltó. Akkor lenne az, ha max 5 colos kompakt lenne.
2, 4 Ah-s akku. Ezt megemlítette Alice is.
3, natúr OS. Ez szép, de ha szaggat, akkor nem pozitívum.

Gadgets: "Despite running stock Android and avoiding a resource-hogging custom Android skin, the Nokia 3.2 feels a little slow from the get-go. Switching between apps and loading them felt sluggish. Even when using Google's own apps like Maps and Chrome, the phone did not feel zippy at all. Thankfully, apps did not crash, and day-to-day usage was stable, but the phone occasionally froze and the UI became unresponsive under stress."

business-standard: "The phone, however, sometimes hangs while opening the apps and goes back to the home screen."

TechRadar: "The Nokia 3.2 runs a Snapdragon 429 chipset, which is a fairly powerful processor for mid- and low-range phones and provides a few advantages, and while the operating system felt a little slow at times, in general the device ran smoothly."

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) Norb79


Norb79
őstag

Kicsit off, de az 5.2 és 6.2 modellekről végül megtudtunk bármit is? Jönnek azok mostanában Európába?

(#32) vanye válasza janeszgol (#30) üzenetére


vanye
senior tag

A kommentet-szekció azt a célt is szolgálja, többek között, hogy utánkövesse egy-egy termék életívét - ha már az érintett eszközök vagy azonnal, vagy nagyon hamar letesztelésre kerülnek, a cikkek pedig ennek megfelelően mindenféle későbbi kiegészítést, update-et mellőzve maradnak jelen az oldalon. A "day-one-patch"-ek korában a kész szoftver amúgy is kvázi értelmezhetetlen kategória; így a cikkíró felelőssége kitérni arra, hogy a hiányosságok egy részét a közeljövőben szoftveresen javítani lehet majd, ha erre hajlandóság mutatkozik a gyártó részéről. (Főleg a Nokiánál, amely havonta peccseli a telefonjait.) Le lehet húzni bármilyen mobilt, ha a készülék azt meg is érdemli, de érdemes azt egyúttal kontextusba is helyezni.

Stern des Südens!

(#33) Lincoln6echo


Lincoln6echo
tag

Otthoni tartalomfogyasztásra &/v tartalék-nak szerintem nem rossz telefon ez. és öröm látni,hogy normalizálódni tűnnek az Induló(!)árak. :)

(#34) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nagyon elszemtelenedett a (HMD) Nokia a kezdeti jó start után csak ontják magukból a szarabbnál szarabb ár/érték arányú mobilokat. Egyedül az akksi és az Android támogatásuk miatt lehetnek még relevánsak.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#35) NumberGuy válasza vanye (#27) üzenetére


NumberGuy
tag

Most komolyan, neked valami kisebbségi komplexusod van, ha valaki véletlenül is megekéz egy olyan eszközt ami használsz, vagy ennyi szabadidőd van? Vagy te vagy az újabb önjelölt Nokia hős, aki azt is beakarja bizonyítani, hogy a szar az valójában ehető?

(#36) Noukoum válasza GeryFlash (#34) üzenetére


Noukoum
veterán

Gyenge hardveren a szoftver sem segít..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37) vanye válasza NumberGuy (#35) üzenetére


vanye
senior tag

Mivel egyikünk sem használ/használt ilyen telefont, jobb híján a tesztelő szemüvegén keresztül jön le, hogy milyen mobillal van dolgunk. Amíg én csak itt olvasok arról, hogy ez a 3.2 milyen egy ótvar készülék, sztem joggal merül fel bennem némi kétség a verdiktet illetően.
Ami pedig a szart illeti, azt inkább meghagyom a legyeknek, engedelmeddel.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#38) Hallosz


Hallosz
senior tag

Nem lehet minden telefonba csúcshardvert rakni. Egy ismerősömmel voltam telefont vett. Próbálgatta a készülékeket (40 év körüli a srác) én csendben figyeltem. A gyors pörgős rendszerű telefonokat sorra letette, úgy tűnt hogy nagyon zavarja, hogy a készülék gyorsabb mint ő. Majd boldogan kiválasztotta a legkomótosabbat. Ennyit a tesztről és a verdiktről. :R

Mert lakni, muszáj.

(#39) Noukoum válasza Hallosz (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Jóval idősebb családtagjaim meg ha már 4 másodpercet tölt kérdik, hogy ilyenkor mivan, mért nem csinálja amit kell. Nem értik miért kell várni. Erről ennyit.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#40) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Na igen, más egy komotos rendszer meg más a laggolos kaka. Mindegy is, mert ez a Nokia ízé egy förtelm.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#41) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Harmatgyenge ajánlat. Azt hittem, hogy már levetkőzte a piac belépő szinten is a dadogó mobilokat, de úgy látszik, még akadnak ilyen "remek" versenyzők.

(#42) janeszgol válasza Mr.Silkó (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Azt biztosan javítani fogják (ha az eddigiekből indulok ki, akkor 100%), csak gáz mindig így kiadni valamit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) aprokaroka87 válasza vanye (#32) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezzel a probléma hogy a készülék közben elkezd értéktelenedni, ha mondjuk 30 napon belül érkezik rá egy olyan update ami megoldja a laggolás és melegedés gondot, akkor ok.
De ha esetleg 1 év múlva érkezik rá az update ami megoldja a gondot, az már gond.

(#44) vanye válasza aprokaroka87 (#43) üzenetére


vanye
senior tag

Figyelemmel követem a márka androidos életútját, de nem azért, mert megveszekedett Nokia-fan lennék, hanem azért, mert ők adnak értelmezhető ár-érték arányú "tiszta" OS-sel szerelt telefonokat - már amennyire az csak tiszta lehet. Ettől aztán érdekesebbek a számomra a termékeik, mint mondjuk a Meizu és a Huawei mobiljai, ahol az alaprendszeren aztán még saját felület is terpeszkedik. Mindez persze egyéni ízlés kérdése. A saját ötös Nokiámra január végén adták ki a Pie-t; azóta két ízben is érkezett rá úgynevezett "Maintenance Release Update", azaz olyan frissítés, ami nemcsak biztonsági foltokat javítgat, hanem a rendszert magát is peccseli. (A legutóbbi pont most júniusban, ami azonban még nem ért el Európába.) Tény azonban, hogy mára már nagyon sok, sőt túl sok készülék van náluk forgalomban, így pl. míg az Oreo idejében volt béta szinte az összes modelljükre, addig ma már a legújabb OS-t (Q béta) csakis a felső szegmens egyetlen egy készülékére, a 8.1-es Nokiára lehet feltenni.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#45) Mr.Silkó válasza janeszgol (#42) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ahogy mondod. Eleve normális szoftverrel kéne kiadni, nem utólag javítgatni.

(#46) Orosz Mérnök


Orosz Mérnök
tag

Nem értem,hogy hozzánk miért nem a 3/32-es verzió jön alapból? Ennyiért még akár érdekes is lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.