Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) meroly válasza calocsay (#400) üzenetére


meroly
veterán

Motorola CD930-at használtál egészen idáig? :Y
A szolgáltató azért cserélt kedvezményesen, mert az új frekvenciatartományokon már nem működik a készülék? Ilyenről nem hallottam még.

Impossible is nothing

(#402) dulifuli01


dulifuli01
csendes tag

A következő hibákkal adtam le szervizbe:
akksi 1 nap
néha újraindul
fagyott már le
hangszóró halk

(#403) GrandS


GrandS
senior tag

Hogy lehet ebbe a telefonba vcf-et importálni? Sehogy?

(#404) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Egy Nokia 6303i leváltását hivatott Nokia 301 vagy Samsung S5611 között vacillálok.

Kritérium:
- nagy, szemüveg nélkül is olvasható karakterek és ikonok
- masszív, munkás, férfi kézzel is könnyen eltalálható gombok
- több napos (min. 4-5 nap) üzemidő GSM hálózaton, csak telefonálás mellett
- esetleg egy-egy pillanatkép megörökítése

Ezen a készüléken beállítható olyan ikonnézet, amikor a képernyőn 1 menüelem látszik nagyban? Ha jól tudom, igen.
Milyen az akku? Jól teljesít?

Köszönöm.

(#405) calocsay válasza meroly (#401) üzenetére


calocsay
tag

Igen :-) kaptam egy sms-t, hogy érzékelték a motorolamat ami nem fog működni hamarosan, ezért csattogjak be az uszire és válasszak egy Nokia 301et vagy egy samsung pocket neot. Nem volt kérdés melyik 0ás ajánlat a nyerő. Így lett egy ingyen nokiám és úgy megszerettem, hogy letettem a lumiámat. Mostanra 4 napot elmegy, igaz a netet nem használom, csak nagyon ritkán. Munkába és a mindennapokba is tökéletes társ.

[ Szerkesztve ]

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#406) zsoltip válasza zsoltip (#404) üzenetére


zsoltip
őstag

A szabad szemmel láthatóság döntött. Nokia 301. :)

(#407) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdvözlet!
A Nokia PC Suite alkalmazás nem kezeli a készüléket, nem támogatja (3.8.54).
Van valami egyéb módja, vagy ennek az alkalmazásnak egy egy korábbi verziója, amivel tudok fényképeket, telefonszámokat szinkronizálni, menteni, valamint a készülék szoftverét (mobilnet hiányában) számítógéppel frissíteni?
Köszönöm.

(#408) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Itt találsz sok hasznosságot.
3.5 vagy 3.4-es OVI suite kell neked.

(#409) ombi79 válasza zsoltip (#407) üzenetére


ombi79
újonc

Sziasztok!

Én úgy szoktam, hogy memokártya kivesz, bele kártyaolvasóba.
A munkahelyemen a win7 látja a 301-est, de a telefonon ne válassz a felkínált opciókból semmit, csak hagy úgy.
A harmadik, hogy az előző (6303i) telót + pc suite, ezután átküldeni a 301-esre vagy fordítva.
A számítógépes telefonfrissítésre én is kíváncsi volnék. :)

Egy előző bejegyzéshez hozzászólva, valóban szeret lefagyni.
Néha zeneszámok hallgatása közben elkezd hangosan zúgni, majd vagy abbahagyja és kilép a főképernyőre, vagy nem hagyja abba. :F

(#410) demeterf2


demeterf2
tag

Sziasztok!
Munkatársamnak egy nyitott lakat jelent meg felül az óra mellett . Mi lehet az?

Androidos YouTube csatornám (hírek, alkalmazás/játék tesztek) : https://www.youtube.com/channel/UC9FSGvvHgx7kVx9rAqXitGQ

(#411) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Át kellene írni az összes telefonszámot 06-ról +36-ra. Hogy tudom egyszerre több száz névjeggyel ezt megtenni? (biztonságosan, mert nincs mentés róla)
Valami alkalmazás rá, vagy pc-n anélkül, hogy áthelyezném vagy átmásolnám a sim-ről :F

(#412) Szaki2


Szaki2
tag

Az a kérdésem lenne, hogy Nokia asha 301-re USB WLAN adapterrel vajon lehet wifit varázsolni?
Fel lehet telepíteni az ashára az adaptert?
Gondolom, ez lehet a szűk keresztmetszete a dolognak.

(#413) Soil Creep válasza Szaki2 (#412) üzenetére


Soil Creep
csendes tag

Nem lehet, egyszerűen nincs hozzá ilyen szoftver (de a telefon sincs rá felkészítve, hiányzik az ilyen opció a menüből) , de tudtommal USB OTG funkciója sincs.

[ Szerkesztve ]

(#414) Soil Creep válasza [CS]Blade2 (#411) üzenetére


Soil Creep
csendes tag

Olyan fontos ez? :F Működik az 06-tal is...

Én speciel úgy csinálnám, hogy amikor van kis időm (mondjuk esténként), minden nap átírnék 10-15 számot és egy pár hét alatt csak végeznék :) Bár nem tudom, mennyire sürgős a dolog.

(#415) [CS]Blade2 válasza Soil Creep (#414) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ember azt hinné, hogy alap dolog, hogy működik az 06-al is... de nem a Nokiánál...

Ennél a telefonnál, ha beírod a telefonkönyvbe, hogy Kis Pista 06301234567, akkor annyit érsz el, hogy nem kell megjegyezned a Kis Pista telefonszámát, a telefonkönyvből tudod hívni.
A megoldhatatlan feladatot viszont nem is ez jelenti a telefonnak, hanem amikor a Kis Pista hív téged, és kiírja, hogy a +36301234567 keresett. Hogy kié ez a szám, és benne van-e a 200 névjegy között, azt neked kell manuálisan egyesével végignézni, mire a K betűnél megtalálod a Kis Pistánál... :W
:(

Átírtam már egyébként egyesével... 200-ból kb 20 volt +36-al, mert úgy lett elmentve, hogy megcsörgették, de a többi kb 180 manuálisan lett bevéve a sim kártyára az évek alatt papíron kapott telefonszámokkal. A kutya nem figyelte, mert MO-n belül jó a 06 is, és a tapasztalat az volt, hogy már 10 éve, hogy egy ajtó kitámasztó faék is felismeri oda vissza a 06-os és a +36-os telefonszámokat oda-vissza.

[ Szerkesztve ]

(#416) Soil Creep válasza [CS]Blade2 (#415) üzenetére


Soil Creep
csendes tag

Akkor ez esetben elnézést kérek a tájékozatlanságomért, ezt nem gondoltam volna!
Én arra gondolok, hogy a szolgáltató is inkább már a +36-ot preferálja, ezért nem írta ki a nevet. Meglepne, ha a telefon lenne egyedül a ludas, mert (ahogy mondod) már a faék szintű Nokia 3100-m is kiírt minden lementett nevet 2003(!)-ban.

(#417) Szaki2 válasza Soil Creep (#413) üzenetére


Szaki2
tag

:(( Kár. Köszi szépen a választ!

(#418) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok

Két kérdésem lenne a telefonnal kapcsolatban.
Mostanában csak a hívó fél számát írja ki a telefon a nevét nem.
Miért lehet ez.
Másik dolog lehet ilyen telefonra vírust kapni?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#419) quailstorm válasza mirci18 (#418) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem lehet :U

+36 30 vagy 06 30 van használva? 06-ot nem szereti...

(#420) mirci18 válasza quailstorm (#419) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ 06 30-al van használva a számok.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#421) Keszgreg


Keszgreg
csendes tag

Sziasztok!

Kollegámnak van egy ilyen készüléke és a következő a gondja. A telefon kiírta, hogy szoftverfrissítés elérhető amit ő el is kezdett ám de a telefon elsötétült és azóta se kép se hang, nem reagál semmire még a töltőre sem. Valakinek ilyen tapasztalat esetleg megoldás? A telefon már nem garanciás. Előre is köszi.

(#422) Soil Creep válasza Keszgreg (#421) üzenetére


Soil Creep
csendes tag

A számítógépen próbált frissíteni, vagy online a telefonon?

(#423) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.
Kineztem apamnak a nokia 225 tipust de most olvastam a tesztben hogy a kameraja 15fps sebessegu videot keszit, ami elvezhetetlen.
Errol a 301 tipusrol azt irjak 30fps sebessegu videot csinal. Ez valoban igy van?

A hivas es sms-en kivul egyedul a kamerat hasznalja, ezert jo lenne ha hasznalhato videot csinalna.

(#424) Jarod1


Jarod1
addikt

hali egy ismerősöm elhagyta a Nokia c500 as tipusu telóját le lehet kérni valahogy az adatokat hol található? kicsörögni kicsörög

(#425) Soil Creep válasza anonym1s (#423) üzenetére


Soil Creep
csendes tag

30 fps, de csak QVGA fekbontású.

(#426) Soil Creep válasza Jarod1 (#424) üzenetére


Soil Creep
csendes tag

Ehhez valamilyen külön alkalmazást lehetett volna telepíteni, de így már nem fog menni otthonról. A szolgáltató esetleg cellainfo alapján betudná mérni, de úgy látom, már eltelt pár nap a hsz-od óta, így már elég kevés rá az esély.

(#427) Peace


Peace
nagyúr

A kezembe akadt egy ilyen telefon. Ha 220-r dugom, ha laptopra, azt írja ki, hogy modem mód/szinkronizáció/memóriakártya mód. Bármelyiket választom vagy mégse, abbahagyja a töltést. Olvastam ilyet külföldi fórumokon, hogy csak a saját kábelét szereti. Igaz lenne ez? Más kábellel nem lehet rávenni, hogy töltődjön?

(#428) benedekco


benedekco
addikt

Hali mindenkinek.

Ma jött meg a 301-esem. Állítólag vadi új.
A matrica az akkun megfelel.
1 grammra híján annyi mint gsmarena-n írnak.
Elég valódinak tűnik minden, de tudom manapság bármi lehet.
Van valami biztos módja annak, hogy kiderítsük eredeti-e a készülék vagy sem?

Előre is köszi!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#429) meroly válasza benedekco (#428) üzenetére


meroly
veterán

IMEI ellenőrzés itt: [link]

Impossible is nothing

(#430) benedekco válasza meroly (#429) üzenetére


benedekco
addikt

Köszönöm! :R

Zöldben van a mutató, szóval öröm van.

Minden jónak tűnik, a fotók exif infóját is összevetettem a mobilarena tesztben szerepelőjével és karakterre egyezik, kivéve a szoftver verzió. De gondolom az frissült időközben.
Már csak a hangminőség teszt van hátra.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#431) benedekco válasza benedekco (#430) üzenetére


benedekco
addikt

Sajnos én sem tudok pozitívan írni róla, lehet hogy kifogtam egy selejtet, de akkor is.
Amúgy az hogy Made in Finland az jelentene valamit?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#432) meroly válasza benedekco (#431) üzenetére


meroly
veterán

Hívás közben az opciók között van a hangtisztaság. Azzal kell játszani, ki-be kapcsolni, ha be volt akkor ki, ha ki volt akkor be, jó lesz az. Nálunk sok ilyen telefon van, nincs probléma a hangjával.
Szerintem elképzelhető hogy Finnországban gyártották ezt még.

Impossible is nothing

(#433) benedekco válasza meroly (#432) üzenetére


benedekco
addikt

Mivel a rádió használhatatlan volt úgy sistergett és mivel a headset rádugásával eldobta a vonalat így visszaküldtem végleg, nálam ez ilyen bizalmi kérdés, ezek után nem tudok bízni benne. Az eladó mondta, hogy küld új headsetet, de a rádió mindenképpen használhatatlan volt, más fülesekkel is.
Ha esetleg van rá módom, akkor kipróbálok valami hasonló készüléket (max egy 515-öst tudnék). Ha azon lehet ilyet csinálni akkor ki próbálom ha nem akkor nem.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#434) zetman05 válasza benedekco (#433) üzenetére


zetman05
csendes tag

Anyunak van ilyen 301-es telója és semmi gond vele. :) A rádiót használja sokat rajta és nem sistereg, jó a hangzás. Szerintem te belefutottál egy pénteki készülékbe.
Am meg most rá lehet gyúrni egy új 3310-re! :D

[ Szerkesztve ]

(#435) benedekco válasza zetman05 (#434) üzenetére


benedekco
addikt

Vagy egy felújítottat szereztem be. Sajnos teli a net hamis/újított szarokkal, elvileg megbízható eladótól jött, de ez ma már semmit se jelent! Mindenki random pontoz mindent. Eladót, filmet, zenét, készüléket, akármit amit lehet pontozni.
Ha a rádió nem is működött de sajna a szoftver lehangoló volt és azon már nem lehet mit változtatni.

3310 semmivel se lesz különb ennél. Konkrétan semmi értelmen nics annak a készüléknek.
Sikerült szereznem egy jó állapotú 1200-ast, Amazonról szerváltam egy eredeti akksit is tartalékba, igaz elsőre egy döglöttet küldtek de másodjára megjött a működő darab. Vettem tartalék vázat és kapott a képrenyőre fóliát. Meg találtam eredeti headset-et is. Csodás!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#436) #08176384


#08176384
törölt tag

Sziasztok. 301-eshez (rm-840) kérések magyar legutolsó phoenix firmware csomagot. Megvan még valakinek? Nokia szerveren már nem elérhető sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#437) kerobi válasza #08176384 (#436) üzenetére


kerobi
senior tag

Ez engem is érdekelne...

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#438) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

A Nokia 301 újra kapható a készlet erejéig: [link]

Aki szeretne még egy normális, jól összerakott, minőségi eredeti Nokia készüléket az siessen. :D
Tradícionális S40 rendszerre felszerelt.

Valóban új készüléket árulnak, külföldi beragadt készletből származik. ( Francia )
Az utolsó szériából van, mert már Microsoft Mobile található az IMEI címkén.
Kíváncsiságból vettem egyet:

(#439) zetman05 válasza Fancy-boy (#438) üzenetére


zetman05
csendes tag

:Y az igen

(#440) Aalvin.e


Aalvin.e
csendes tag

Sziasztok! Régen működött a telefonomon a leküldéses értesítés opció pl: facebooknál, ha üzenetet kaptam, most nem engedi bekapcsolni az alkalmazásban, másnál sem működik? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.