Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Azie válasza Penny marke (#5) üzenetére


Azie
őstag

Az ilyen hulladékok gyártóinak mindenképpen jó, ebben egyetértünk. :D :D :D :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#52) Juhaszatti válasza ujvendeg (#50) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az Xcover 4 is remek példa arra, hogy mennyivel kisebb akku fér egy levehető hátlapú telefonba. Közel 10mm vastag, és mindössze 2800mAh jutott neki.

(#53) dz1989


dz1989
senior tag

Nagyon helyes! Cserélhető akku. :)) Ez már nagy pozitívum. :R

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#54) janeszgol


janeszgol
félisten

Örömmel jelenthetem ki, hogy az első és második széria (.1) után kikerült a HMD Nokia a kedvenceim közül. Szép munka volt HMD!
A kedeti készülékeket és a .1-eseket komálom a mai napig (bár nem tökéletesek, de jók), de a .2-esekből nem kérek már.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#55) prolad


prolad
őstag

Azért ennyire nem kell aggódni a nem cserélhető akksik miatt, garanciaidőben cserélik, utána meg az átlagfelhasználó kicserélteti ott ahol megrendelte (mert úgyis olyan helyről rendeli, ahol ez biztosított), aki meg ért hozzá, az kicseréli magának, nem egy nagy dolog, kb 10-15 perc kényelmes tempóban a telefonok többségénél. Max akkor para, ha vízálló a telefon.

Nokia meg még mindig elég érdekes cuccokat gyárt, nem erőltetik meg magukat különösebben, kíváncsi vagyok meddig húzzák csak a nevükkel.

(#56) janeszgol válasza Alogonomus (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszönjük szépen ezt a marketing bullshitet. Pont az összeszerelési minőségről írt a tesztelő, hogy az bizony nem okés. Eddig a Nokia 1 volt e tekintetben bónli, most flement a kettes kategóriába. Aztán majd a hármasba is és így tovább.
Szoftver: több telefonnál is eljátszotta a gyártó, hogy bitangul rosszul optimizált szoftverrel adott ki telefonokat, amit természetesen kijavított (mégpedig egyes esetekben kiválóan). Ezt nem sorolnám a pozitív kategóriába.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#57) atike válasza Alogonomus (#34) üzenetére


atike
nagyúr

...jó anyag lehet... :)

(#58) janeszgol válasza janeszgol (#56) üzenetére


janeszgol
félisten

"Eddig a Nokia 1 volt e tekintetben bóvli, most felment a kettes kategóriába ez a tendencia. Aztán majd a hármasba is fel fog, és így tovább."

Javítottam a mondatot. Hiába, egy hajnali hazautazás + írtózatosan vacak noti bill csodákra képes. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#59) ujvendeg válasza Juhaszatti (#52) üzenetére


ujvendeg
tag

Ugye nem tetszik a Senior Tagnak komolyan gondolnia, hogy a levehető
hátlap miatt kapott az Xcover akkora akkut, amekkorát kapott?
Ez egy kapitális műszaki tévedés - hogy kellő tisztelettel fogalmazzak.
Ma - a technikai-műszaki adottságokat illetően - az Xcover akkujának külméreteit tekintve, feleakkora akkuházzal is el lehet készíteni pl. egy 4000 mAh-s telepet.
Csakhát a szent Samsung sosem volt erről híres, pláne nem az Xcover készítése idején. Egy tisztességes strapatelefonba minimum 6-7000 mAh-s akkut tesznek - éppen ez a dolog lényege.

(#60) Juhaszatti válasza ujvendeg (#59) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem csak azért, de azért is. Az Xcover 4 előtt, egy jóval vékonyabb készülékházba is belerakott a Samsung 3600mAh-es akkut (ami 800mAh-el több). A legfontosabb különbség hogy abba a telefonba bele volt rögzítve, így nem kellett rá plusz műanyagborítás, ami nyilván a kapacitástól veszi el a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#61) Schuler888 válasza ujvendeg (#50) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ennyi marhasagot egy kommentben...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#62) sfdrakex válasza ujvendeg (#59) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor gondolom számodra teljesen megfelelő a Nokia 2.2, és már rendeled is meg, mert 60 ezerért igazán jó vétel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#63) janeszgol válasza Schuler888 (#61) üzenetére


janeszgol
félisten

Ő egy meg nem értett technikai zseni, aki előtt le kell borulnunk. Jó a tálalása, valaki becumizza, én nem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#64) Penny marke


Penny marke
lelkes újonc

Nem tudom ezeknek hol 60.000ft ez a telefon , itthon a jobb boltokban is 40-43 ezer

(#65) sfdrakex válasza Penny marke (#64) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jogos, de a 4 magos 2/16 annyiért is sok. Ennyiért van jobb.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#66) ollie válasza ujvendeg (#50) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az akkuk gyári rögzítésének egyetlen - igazi - magyarázata az amúgy is mérhetetlen haszon növelése

Nem igaz.

***

(#67) G.FeT válasza gippazoid (#10) üzenetére


G.FeT
tag

Szívemből szóltál. Biztos van előnye is, ahogy azt azóta írták, de macerásabb és környezetrombolóbb valóban, és ami a legjobban zavar, hogy a gyártó mondja meg, hogy nekem mi a jó. Ugyanilyen a jack, rádió, microSD kispórolása, vagy a hibrid SIM tálca. Persze narketingdumával mindet meg lehet magyarázni, de user szinten ez akkor is korlátozás, nem előny.

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#68) Depression válasza ollie (#66) üzenetére


Depression
veterán

Tudod, hogy mi a nemigaz? A p.n@ :DDD

Hardcore felhasználó vagyok, az akksi nem bírja nálam egy évig jelentős kapacitásvesztés nélkül. És nem is zavarna, ha a felszabadult helyet akksinövelésre használnák, de valójában csak egyre vékonyabb telefonokat gyártanak. 5-6 éve is volt 5,5"-os cserélhető akksis telefon 3000 mAh feletti akksival, csak az egy centi vastag volt, levehető hátlappal.

Visszatérve a nemi gazra, minden cég azon van, és minden döntésük erről szól. Amikor megmagyarázzák neked, hogy azért jó a jack elhagyása, a cserélhetetlen akksi, az értesítőled kihagyása, a szándékos szoftveres avultatás, hogy mind a te javadat szolgálják.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#69) dz1989 válasza Depression (#68) üzenetére


dz1989
senior tag

+1 :R

Abszolút egyetértek. Nekem is ezek a bajaim.
Ráadásul most például öcsém Honor 6x olyat csinál hogy a Samsung AKG fülessel nem akar működni. Csak a gyári Huawei el. Egyszerüen szánalmas. :W Vajon miért azt használjuk?! Mert talán jobb és jobb ár/érték arányú.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#70) sfdrakex válasza dz1989 (#69) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jack csatik sem teljesen egyformák, emiatt van hogy nem működik egyik füles egy másik eszközben. Ez régebbi dolog mint az okostelefonok.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#71) dz1989 válasza sfdrakex (#70) üzenetére


dz1989
senior tag

Olyan 2010-11 körül volt egy váltás ahol a mikrofont és a közös polaritást(föld) felcserélték: De itt nem erről van szó mert mind kettő CTIA szaványos 4pin.
Vala hogy csinál egy ellenőrzés valami alapján tudja szerintem.

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#72) sfdrakex válasza dz1989 (#71) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem erre gondoltam. Nekem úgy rémlik hogy a hosszukban is volt egy kicsi eltérés régebben.

Egyébként nyilván minden cég a profitra hajt, nekik az a jó ha mindenből az övéket használod. Nekem lenne cégem én is ezt csinálnám.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#73) dz1989 válasza sfdrakex (#72) üzenetére


dz1989
senior tag

Mmm... erre nem gondoltam majd összehasonlítom.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#74) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ezt a produktumot, a "bukottak még" kategóriába sorolnám.

Mert lakni, muszáj.

(#75) Hallosz válasza ujvendeg (#50) üzenetére


Hallosz
senior tag

...bizonyára ott dolgozol, hogy ilyen jól informált vagy?

Mert lakni, muszáj.

(#76) zolooka79


zolooka79
újonc

Kedves fórumozók! A tulajdonomban van egy ilyen masina lassan fél éve. Ami a fikázást illeti,nincs igaza annak aki fikázza. Ebben az árkategóriában jelenleg az alábbi kiváló kínai hulladék márkák kaphatóak: Doogee, Ulefone, Cavion, Navon, Allview, stb. A lányom minap vett egy Doogee Y7-et 30-ért. 3 giga ram 32 gb belső tárhely. Azért elmondhatom hogy a Nokiának még csak a közelébe sem ér semmilyen téren mert egy hulladék. Szóval ezért a pénzért csak szeretnék Xiaomit Honort meg hasonlókat venni, de nem lehet. Én 25-ért vettem ,tehát így lehet a 2.2-t fikázni. Nem nagy durranás, de olcsó, a hangminőség, üzemidő pedig egyenesen kiváló. Tehát inkább ez mint egy nagyobb tudású de ramatyabb minőségű kínai hulladék! :)

(#77) janeszgol válasza zolooka79 (#76) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát az említetteknél jobb az fix. Ilyen áron akad még Honor 8s (nekem van egy, tetszik). A Redmi 7 már 33-35k.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#78) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok
hogy tudok gombokkal belépni a recovery-be?

(#79) janeszgol válasza fcbarca (#78) üzenetére


janeszgol
félisten

Power és hang fel. [link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#80) fcbarca válasza janeszgol (#79) üzenetére


fcbarca
őstag

nekem nem lép be ezzel

(#81) janeszgol válasza fcbarca (#80) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó 10-15 másodpercig nyomod? Bocsi, hang le és power. Hülyeséget írt az oldal.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#82) fcbarca válasza janeszgol (#81) üzenetére


fcbarca
őstag

azzal a fastboot módba lép be

(#83) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!
Egy érdekes kérdésem lenne felétek, hogy másnál is kicsit akadozik a telefon, amióta megkapta az android 10-et?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.