Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ghiottone


ghiottone
nagyúr

40 ezres kategóriában Xiaomikat és Honorokat veszünk a cégnél 3/32-es kiszerelésben mivel korábban a Nokia 3-asainkat tekintve 5-ből 4-et szervizeltetni kellett 6 hónapon belül masszív kijelző sárgásodás és szoftveres fagyások miatt. Ezt én jó szívvel senkinek sem ajánlanám. :(

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#2) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Felejtős.

(#3) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Pár évvel ezelőtt még jók is lettek volna, de ma már ez szomorúság street...

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#4) atike


atike
nagyúr

......valami félelmetes lehet ilyen "csodákat" tesztelni és oldalakat írni róla... Részvétem... :)

(#5) Penny marke


Penny marke
lelkes újonc

Szokásos Nokia fikázás, még jó hogy az emberek nagy része nem a mobilaréna véleménye által választ készüléket.

(#6) Polarstar válasza Penny marke (#5) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Tiszteletben tartjuk a véleményedet, de nem osztozunk benne. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nesze nektek cserélhető akkumulátor.

***

(#8) Neerpelt válasza Penny marke (#5) üzenetére


Neerpelt
tag

Te miért olvasod?

(#9) zozzo72 válasza Penny marke (#5) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Azért ne vicceljünk már...

(#10) gippazoid


gippazoid
senior tag

A cserélhető akkuról úgy nyilatkozik a szerző, mintha egy ósdi, elfelejtette "technológia" lenne, pedig csak arról van szó, hogy a gyártók kényszerítik a vevőkre a júzer által nem cserélhető akkut, mert mindenki ilyen telefont gyárt már és ez van.

Ettől még ez egy nem jó dolog. Hanem oltári baromság. A telefonok nagyobbik része nem csepp- vagy vízálló, tehát ez nem lehet mindig indok a megoldás használatára.

A ragasztott telefonok világában, amikor hivatalos szervizben is előfordul, hogy szétszedés közben elreccsen a kijelző, ez nem egy jó megoldás.

Abban is biztos vagyok, hogy elhasználódott akku miatt is sokan kidobják a telefont csak azért, mert az akku csere miatt szervizbe kellene vinni, munkadíj, extra idő, stb.

Nesze neked környezetvédelem.

Gippazoid Novelties Inc.

(#11) kekedi válasza Penny marke (#5) üzenetére


kekedi
senior tag

Sajnos. Mert az emberek nagy része sehonnan sem informálódik, hanem csak megveszi a telefont, mert a szomszédnak is az van, tetszett a reklámja, jó a színe (különösen hölgyek esetén), jól néz ki és nagy számot lát a a kamera megapixelnél....Azt hiszem ki is merítettem. :) Talán páran elolvassák az árukereső véleményeket (bár sokszor az se mérvadó).
Szvsz ha valaki olvassa a mobilaréna teszteket (az már valami), akkor talán már elolvas pár db felhasználó véleményét is. (talán rászokik más oldalaknak is a tesztjeire)
Szvsz legalább ennyit el kéne olvasni mindenkinek egy mobilvásárlás előtt.
Vissza térve a telefonhoz:
Ami "rossz" (más szavakkal akartam amúgy írni) az az is marad.

(#12) kekedi válasza gippazoid (#10) üzenetére


kekedi
senior tag

Szerintem nagyobb akku fér úgy bele, ha nem levehető a hátulja.
Valamint, nem tudsz belepiszkálni a telefonba. Ami egy hozzá értőnek éppen rossz, egy átlag júzernek jó, mert nem cseszi el. A gyártónak egyértelműen jó.

Persze néha én is örülnék ha egy nem garis telefont normálisan szét tudnék szedni egy nyamvadt micro USB csere miatt. De sajna ez van.

Egy jó szervizben az eltört dolgokat ki kell cserélniük (ha nem cserélik, reklamálni kellene)

Tedd a szívedre a kezed. Mikor volt házilag cserélhetős akkud a telefonodban (ha volt), te mindig bedobtad a rosszat az akkumulátor gyűjtőbe? (még ha te igen is, nagyon sokan nem, de a szervízek biztosan oda dobják)

(#13) Juhaszatti válasza gippazoid (#10) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Így is arra panaszkodik a felhasználók egy igen tetemes része, hogy kicsi akku van a telefonokban. Levehető hátlappal ezeknél is jóval kisebb férne bele.

Az meg hogy vehetünk egy pótakkut és ha az egyik lemerül beledobjuk a másikat, nem pálya. Pénzbe kerül a másik, macerás, környezetterhelő, 2 akku töltése, stb.. Akkor már legyen a telefonba rögzítve egy nagyobb, és ha elfárad cserélje a szerviz.

(#14) csibe1 válasza kekedi (#12) üzenetére


csibe1
addikt

"Szerintem nagyobb akku fér úgy bele, ha nem levehető a hátulja."

Ezt miből gondolod?

"Valamint, nem tudsz belepiszkálni a telefonba. Ami egy hozzá értőnek éppen rossz, egy átlag júzernek jó, mert nem cseszi el. A gyártónak egyértelműen jó."

Túlzottan sok mindent a levehető hátlapos telefonoknál se piszkált az átlag felhasználó.
Akksicsere, SIM kártya, MicroSD kártya.
Aki meg mégis szétbarmolta az úgy járt, de annak bármilyen más telefon is fölösleges volt.
A gyártónak naná jó, mert megvehetsz egy rakat egyéb dolgot az akksicseréhez.
A szervízeknek is jó, mert munkájuk lesz.
Te meg szívhatod az akármidet; mert amit régebben otthon megoldottál különösebb szakértelem nélkül, az most plusz pénz, idő.
Tényleg, hű de jóóó.
Ja, nem is.

(#13) Juhaszatti
Te is kifejthetnéd, hogy ugyan miért fér bele nagyobb akksi a nem levehető hátlapos telefonba, mert tényleg kíváncsi lennék rá.
Persze, mindenki menjen mindenért szervízbe, mert nem lenne egyszerűbb otthon 5 perc alatt kicserélni. Esetleg azon se kellene aggódni, hogy milyen állapotban jön vissza a telefon egy akksi csere miatt.

Ez is az elcseszett majmolás eredménye, mert egyik hülye elkezdte a többi meg ment utána.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#15) snake1977


snake1977
őstag

Ebben az ársávban elég siralmas ez a készülék, az egyetlen pozitívuma számomra a cserélhető akkumlátor, kövezzetek meg, de nekem ez pozitívum. Ha elkezd gyengülni a kapacitása nem kell szervízbe menni és nem kis pénzért akkut cseréltetni, ha lejárt a garancia. Mert gondolom aki ebben az ársávban vásárol annál nem tobzódnak a tízezresek a pénztárcában, ez is lehet szempont. Ettől függetlenül biztosan messze elkerülném ezt a készüléket. Uff.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#16) ollie válasza gippazoid (#10) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jaj istenem, hagyjuk már ezt. Nem azért divat, mert hogy többet szív vele a vevő, hanem azért, mert ugyanakkora méretben jóval nagyobb kapacitású akkut lehet beépíteni, nem cserélhetőként a telefonba. A hangsúly az ugyanakkora méretben, nagyobb kapacitáson van.

***

(#17) ollie válasza csibe1 (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nagyon egyszerű, nézz meg egy telefon szétszerelős videót. Ott látod, hogy a nem cserélhető akkuknak nincs vastag műanyag borítása, ami kötelező, a cserélhető akkuknál. Pont e miatt fért ebbe a Nokiába csak 3000-es akku a 4000-es helyett.

***

(#18) Juhaszatti válasza csibe1 (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ollie kifejtette, és pontosan úgy van ahogy írja.
Logikus is egyébként, (sajnos) nem az akkutechnológia fejlődése miatt lettek nagyobb méretű telepek ugyanakkora fizikai méretű telefonokban is, a levehető hátlap elhagyása után.

(#19) Penny marke


Penny marke
lelkes újonc

Használtad is egyébként ? Vagy csak azért szar mert a mobilarénán azt írták?

(#20) kekedi válasza csibe1 (#14) üzenetére


kekedi
senior tag

Amúgy ,egy az átlag felhasználó 2 évente cseréli a telefont amint lejár a hűség.
De nincsenek kevesen azok sem akik 1 évig se használják ugyan azt a telót.
Én 2 évente cserélem, de a "nem kivehető" akkus telefonoknál egyszer cseréltettem aksit. (és már az is pont 2 éves volt, csak imádtam azt a telefont és megért annyit)

Ha veszel egy belépőszintű telót pár 10ezerért. Hamarabb adja be a kulcsot a telefon mint az akku. Sajnos...
Ha meg veszel egy csúcskategóriát, akkor meg ne legyen már az ember akkora sóher, hogy 2 év múlva (előfordul hogy 1-1.5 áv alat megy tönkre) ne bírjon ki egy akku cserét.
(persze senki zsebében se akarok turkálni, de beszélhetnénk még jó pár ilyen dologról ami itt a fórumon sok mindenkit kiakaszt pl. "Nincs pénzem korlátlan netre de 350k-s telefonra meg igen" féle emberek.)

És akkor hogy reagáljak én is:
"Túlzottan sok mindent a levehető hátlapos telefonoknál se piszkált az átlag felhasználó."
Te nem, más meg igen.

"Te meg szívhatod az akármidet; mert amit régebben otthon megoldottál különösebb szakértelem nélkül, az most plusz pénz, idő."
Ezt azt hiszem fent kiveséztem. Pont nem halltam bele 12 ezer forintba. De te csak vedd meg havonta Aliról 3 havonta a 3 ezer forintosat.

"Persze, mindenki menjen mindenért szervízbe"
Túl tolod,csak akku csere miatt nem vittük régen szervizbe, minden másért igen.

[ Szerkesztve ]

(#21) Noukoum válasza Penny marke (#5) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert mi, mit szeressek ezen a mobilon? Ami jó az jó, ami rossz az rossz. Ez a telefon a szokásos lett, szolgáltatótól ingyen jólesz kategória, persze nem használni:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) Penny marke


Penny marke
lelkes újonc

Esetleg valaki olyan aki használta is? Úgy elég nehéz véleményt alkotni róla , hogy nem is használtad .

(#23) zorzy4 válasza gippazoid (#10) üzenetére


zorzy4
őstag

Sajnos ma egy telefon hamarabb elavul, mint hogy akkut kellene cserélni. Egy li-ion akku simán használható marad akár 10 év múlva, de aki kicsit is nem csak telefonálásra használlja a készülékét, 5 éven belül lecseréli.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#24) atike válasza Penny marke (#22) üzenetére


atike
nagyúr

A tesztelő igen. És olvashatod, hogy milyen tapasztalata van vele... :)

(#25) K0vasz


K0vasz
aktív tag

és sajnos hiába egy jól elhelyezett Google Assistant-gomb a bal oldalon, ha nekünk ez még mindig nem hoz elő többet egy bővített keresőfelületnél.

ezt hogy kell érteni? van rajta valami regionális butítás? én samsungon elég sűrűn használom a google assistantot, működnek a hangparancsok meg minden

(#26) Fred23


Fred23
nagyúr

Sajnos érthetetlen ez a mobil ezzel az árazással; így még gyerekeknek se opció.

(#27) ghiottone válasza K0vasz (#25) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Google Assistant még nem támogatja a magyar nyelvet:

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#28) Baggins86 válasza Penny marke (#22) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Ehhez nem kell tesztelőnek lenni. A22(4 A53-as mag), 2/16, ez még papíron is harmatgyenge.

(#29) Plug Life


Plug Life
aktív tag

Az igazi Nokia forog a sírjában...

(#30) Schuler888 válasza Penny marke (#5) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ezert van a nokia a toppon szemben a mobilarena velemenyevel, es ezert szereti minden tag itt a kommentekben... varjunk csak.. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#31) Fred23 válasza Schuler888 (#30) üzenetére


Fred23
nagyúr

Márkától függetlenül el lehet ismerni, ha valami jól sikerül, és be lehet vallani azt is, ha valami meg sz@r lett, vagy éppen csak nagyon rossz ár-érték arányú. Nokiát használok, és szeretem, de ez a 2.2 egy vicc ilyen árazással.

(#32) hroberto


hroberto
addikt

Egyszerűen nem értem, hogy miért engednek a Nokia vezetői ilyen szart kiadni, ráadásul ennyiért?!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#33) K0vasz válasza ghiottone (#27) üzenetére


K0vasz
aktív tag

jaaa, hát nyilván én se magyarul próbálok kommunikálni vele :)
szóval akkor végülis működik, csak angolra (vagy valami egyéb támogatott nyelvre) kell állítani a telefont és kész

(#34) Alogonomus válasza Penny marke (#22) üzenetére


Alogonomus
őstag

A Mobilarena mindig le fogja húzni a Nokia telefonokat, mert out-of-box ár/érték arányban sosem lesz versenyképes egy agresszíven alulárazó Xiaomi/Huawei (mostanában már Samsung is kezd ide tartozni) telefonnal párba állítva. A Mobilarena viszont az ár alapján választ "ellenfeleket" az összehasonlításhoz, ár alapján pedig egy BMW is elbukna egy Dacia ellenében.
A Nokia ereje a stabilan és viszonylag gyorsan szállított frissítésekben, és az összeszerelési minőségében van. A Nokia nem a polcon lévő árcédulával akarja megnyerni a vásárlót, hanem a használhatóságával. Ugyanazt a hardvert drágábban adja, viszont hosszú távon meghálálja a ráköltött magasabb árat.

(#35) Penny marke


Penny marke
lelkes újonc

Én tudom , csak azt nem szeretem ha valaki úgy szól le valamit hogy még életében nem használta , én is mondhatnám hogy ilyen szar a Samsung pl, közbe meg az életbe nem használtam tehát fingom sincs róla ,hogy milyen lehet.

(#36) sfdrakex válasza Penny marke (#35) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mindegy melyik gyártó adja, 2/16 os 4 magoc telefon, 30 ezer körül jó vétel lenne, 60 ezerért vicc. Lehet prémium összeszerelése, de aki olcsó telefont keres annak nem a tapintási érzet számít, aki prémium telefont keres, az nem 2/16 al szeretné.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37) ates válasza Fred23 (#26) üzenetére


ates
aktív tag

+1, max nagyinak jó.

(#38) ates válasza Baggins86 (#28) üzenetére


ates
aktív tag

Redmi 6A egész jól elboldogul vele. Meg lehet azt jól is csinálni akár 30 körül is. :)

(#39) sfdrakex válasza Alogonomus (#34) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A BMW drágább a Daciánál, de nem is csak a külseje szép, és belül gyengébb mint egy Dácia, míg a Nokia, lehet jobban van összerakva mint egy Xiaomi, bár ezt sem hiszem, de a belseje is gyengébb. Tehát drágán ad kevesebbet, mint az ellenfelei. Lehet sűrűbben jön rá frissítés, de kb mindegy, egy 2/16 os lassan használhatatlan hardveren.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#40) Šolaire válasza Penny marke (#22) üzenetére


Šolaire
veterán

Nekem volt Nokiám E52-től a 1520-ig. Imádtam ezt a márkát. Soha nem gondoltam volna hogy lesz más telóm. Leírom amire a többiek céloznak neked. Ez a telefon egy szégyen! A régi, innovatív NOKIA forog a sírjában!
Egyedül talán az android one ami pozitívum.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#41) Depression válasza Penny marke (#19) üzenetére


Depression
veterán

Sima Nokia 2-esem van, egy utálatos szar. Alap dolgokat is macerás elvégezni rajta, forrósodik, ha bármit elindítok rajta, legyen az csak egy mobil hot spot, kikapcsolt képernyővel. GPS-nek fogalma sincs, hogy merre sétálok szabad ég alatt.
A mobilaréna nem húzta le annyira, amennyire le kellett volna!

De ebben legalább egy meditech proci van, aminek csúcsa is vacak (itt van a másik telefonomban, elephone S8), hát még ez!

Ne védj egy olyan telefont, ami nem érdemli meg. Nem kell ide márkahűség, csak a konkrét telefont nézd! Ez a telefon meg sz@rt sem ér.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#42) Alogonomus válasza sfdrakex (#39) üzenetére


Alogonomus
őstag

Ezek szerint nem érted, amiért a BMW-Dacia példát írtam.
A Mobilarena összeszed hasonló árú telefonokat, és azokat az alkatrészeik nyers teljesítménye alapján összeméri. Pont az a hasonlatomban a lényeg, hogy egy azonos árú BMW és Dacia közül a Dacia lenne látszólag a jobb választás, mert 5 millióért minden extrával is felszerelve megkapod a legnagyobb modelljét is, míg a BMW legkisebb modellje alapfelszereltséggel is 6 milliótól indul.
Persze a példa erős és túlzó, de a lényeget már remélem érted.

(#43) sfdrakex válasza Alogonomus (#42) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Értettem elsúre is mit akarsz írni. Csak nem jó példának ide.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#44) joey04


joey04
titán

Ha ez így megy tovább, akkor ez a Nokia cég sem húzza sokáig.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) tatararpad


tatararpad
őstag

Lumia 620, te vagy az? Alig ismerek rád, hogy megváltoztál...

(#46) darvinya


darvinya
titán

Mazochista telefon ez, azaz nekik készült.
Csak hát ott egy márka jelzés, ami talán gyógyulást jelenti.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ami nem tetszik benne, az az ára. Kicsit drága ahhoz, hogy kipeckeljem vele a garázs ajtót. Inkább faragok fából éket...mondjuk azzal nem tudok telefonálni, ha akarok...ááá...nem tudom...60ezerért ajtó kitámasztó? Hol élnek ezek?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#48) zozzo72 válasza HarleyCustom (#47) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Majd lesz ez harminc nemsoká'...

(#49) Penny marke válasza darvinya (#46) üzenetére


Penny marke
lelkes újonc

Azt egyébként nem.tudni, hogy a 3/32gb is verzió itthon miért nem kapható .

(#50) ujvendeg


ujvendeg
tag

Ejnye-ejnye, mire jó ez az affektáció, mindjárt a felütésnél! Avagy a szakember hölgyek és urak netán mégsem annyira szakemberek? Lehetne még sorolni, de példának okáért a messze legismertebb és legnagyobb példányban eladott (ma is a boltokban virító) félig-meddig strapatelefon (mert inkább az átlagnál valamivel többet tűrő szokásos készülék) az annyit dicsért Samsung terméke,
az Xcover 4 - hát véletlenül nem a telefonhoz mellékelik az otthon behelyezhető akkumulátort? (S teszi ugyanezt nem egy termékével az LG.) Az akkuk gyári rögzítésének egyetlen - igazi - magyarázata az amúgy is mérhetetlen haszon növelése: ha fárad a telep, még véletlenül se lehessen otthon cserélni, a cseréért is fizetni kelljen. (Persze, tudom: otthon is cserélik az ügyesek, veszítve a garanciát.) A gyárilag rögzített akku úgynevezett műszaki magyarázata: kamu. Nagyon érdekes kis játék a mobiliparé. Nincs csodálatosabb, mint a meghatott Iphone-tulajdonos, aki átszellemülten magához szorítja félmilliós telefonját - elvégre mégiscsak a messze csodaországban készült. Igen, valóban: Kínában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.