Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Egyszerű de nagyszerű. Bár nekem nem kellene. :)

(#2) <NewL>


<NewL>
addikt

Anyunak jó lesz karácsonyra :)
Most egy Sageme van,még kagylónak sem mondanám,akkora mint egy gyufásdoboz,csak kezdi nem látni a fél:D colos kijelzőt

...és tényleg arra mennek az emberek ,hogy Nokia,még én is ezt választanám a végén felsorolt olcsó mobilok közöl,csak azért mert ez az egy Nokia van felsorolva

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#3) amanoba


amanoba
őstag

azért a bővítés lehetősége beleférhetett volna a 22K-ba...
így csak simán azt mondom rá, hogy elmegy. (de csinos)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#4) Ricardo


Ricardo
félisten

Olcsó telefon, de a kijelző felbontása, és a bővíthetőség hiánya ebben a kategóriában is hiba :(((

(#5) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Kijelzo = Sony Ericsson T610 -> raadasul az fembol van, es mar 4-5ezer Ft-ert utanam dobjak.
Alapvetoen jonak tartom a Nokia otletet (amibol egyertelmuen latszik hogy a felesleges raktaron maradt alkatreszeket szerettek volna hasznositani), de az arazasa irrealis. Esetleg ugy tudom elkepzelni, hogy szolgaltatoknal jelenik meg, es kiirjak, hogy 1 elofizetesert cserebe 0 Ft-ert 2 telefont + 1 dominokartyat (vagy tarskartyat) lehet kapni. Azt hiszem a 6101 is volt ilyen akcioban.

(#6) kaller1


kaller1
veterán

Túlárazott bazári telefon....Ilyenkor kellene egy illetékest megkérdezni,hogy a 10Mb memória és az mp3 lejátszó milyen megfontolásból lett párosítva.A kijelző szintén szót sem érdemel. :)

.::> <::.

(#7) Napfénysüti

Elnézve a tudását szerintem még drága. Olyan 14-15k körül már reális vétel lenne.

Més que un club!

(#8) meroly


meroly
veterán

Kár hogy ilyen zongoralakk az anyaga, amúgy nem rossz.

Impossible is nothing

(#9) Rhino666


Rhino666
őstag

...kérem kapcsolja ki! :D

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#10) sowi


sowi
őstag

ha elromlana a 6070esem akkor elgondolkodnek, hogy vegyek e ilyet, de nekem meg a kinyithatosag es a kamera sem kell(hacsak nem hoz olyan minoseget mint a d200asom...)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#11) rep3at válasza sowi (#10) üzenetére


rep3at
őstag

Ha lejjebb megy az ára még talán veszek is egy ilyet. Második telefonnak ideális, még a formáját is eltalálták.

Forward thinking. كرر

(#12) kaller1 válasza rep3at (#11) üzenetére


kaller1
veterán

Egy 10k-s prepaidos csomagot kinézek neki. :)

.::> <::.

(#13) rudymester


rudymester
senior tag

Női vásárlók nagyon szeretik ezt a készüléket, állandóan nyomogatják. Véleményem szerint azokat a vásárlókat célozák meg, akik egy "trendi", de belépőszintű telót keresnek.
Hamarosan jön a Nokiának a 7020-asa, ami szintén fold kialakítású, de jobb és nagyobb a kijelzője és kapott kártya bővítési lehetőséget is.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#14) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A 4. képen az vmi sóska-féle akar lenni, vagy csak ennyire összefonnyadt a szobanövény?! :))

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15) blueMerle válasza Coyote2000 (#5) üzenetére


blueMerle
veterán

Ez úgy mindenkinek szól.
Egyszer és mindenkorra és végleg tisztázzuk:
nincs olyan hogy fölösleges meg "beragadt" raktárkészlet és akkor gyorsan csinálunk egy telefont, értsétek már meg, ez egyszerüen nem így müködik. :N

Majd egyszer egy cikkben leírom hogy egy skiccből hogy lesz telefon, de addigis megkérnék mindenkit hogyha nincs tisztában ezekkel a dolgokkal, akkor legalább ne írjon le légből kapott elképzeléseket és fantáziálgatásokat tényként. :U :R

[ Szerkesztve ]

(#16) meroly válasza blueMerle (#15) üzenetére


meroly
veterán

Akkor megírnád pl, hogy mi motiválta a Nokiát, vagy a fejlesztőt vagy az engedélyezőt, vagy a kivitelezőt, hogy egy ilyen telefont piacra dobjon?
Tudásban megegyezik a 6103-al?
Vagy ugyanez a kérdésem a 2700-val kapcsolatban is, az meg a 6300-val egyezik meg teljesen.
Nem értem a stratégiát és nem vagyok vele egyedül, ilyenkor mindenki arra gondol, hogy húha maradt még raktáron pár dolog, régi TFT panel, stb, stb, gyorsan dobjunk össze egy telefont és adjuk el, többet nem fog tudni, de legalább nem ragad rajtunk a sok kijelező, mikor már mindeni AMOLED-el foglalkozik.
Ugyanez volt anno a CRT->TFT átálásnál is, egy rakat régi monitort adtak el olcsón, a TFT-ket meg még drágán árulták, csakhogy megszabaduljanak a raktárkészlettől.
Laikuskénk csak erre tudok (tudunk) gondolni,de ha Neked mélyebb tapasztalataid vannak a témában, akkor - én legalábbis - nagyon várom a cikket.

Ja és nézz be a felhasználók koncepciói totyikba, mert sok jó dolog ott van, amiből sajna semmi sem fog megvalósulni.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#17) Coyote2000 válasza blueMerle (#15) üzenetére


Coyote2000
őstag

mondanak neked valamit azok a kifejezesek, hogy design stock excess & obsolete management, rework, redesign, date-code dependent pricing (-> favourable PPV!), stock ageing, NCNR component, forecast liability, product lifetime? (a tobbiektol elnezest az angolert, ez igy hulyen nez ki, de a magyar megfelelojuket (ha van) sosem hasznaljuk)

csak egy csokor abbol, amit egy jol ismert cegnek kell lekezelnie minden evben a Nokiaval (es nem csak veluk). Vannak olyan komponensek (pl. kijelzo!!!) aminek a selejtezese vagy piaci ertekesitese olyan draga (vevospecifikus csatlakozo es technologia eseten lehetetlen), hogy jobban megeri ha alacsony koltsegvetesbol koritest varazsolnak hozza (esetleg mar meglevo tervet vetnek be), es piacra dobjak kesztermekkent a pl. fejlodo orszagokban.

Szakmai vitaba nem mennek itt bele, esetleg privatban, de hidd el, van alapja annak amit mondok. Ugyanakkor bevallom, a 2720 sorsarol es celjarol fogalmam sincs, ezt csak ugy benyogtem, mert sejteseim azert vannak.

[ Szerkesztve ]

(#18) blueMerle válasza Coyote2000 (#17) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem azt mondom, hogy nincs egy raktár, ahol esetleg van unneccesary ordered item, de amikor a 100. alsókategóriás telefonnál olvasom, hogy beregadt kijelzők, blabla, mert az embereknek megrögzött hitük hogy ezek a telók MIND így születnek, akkor bizony ott valami nem jó.

Konkrétan ismerek tervező mérnököket, tegnap este Kyllönnen barátunkkal söröztem, kiléte nem fontos, csak annyit hogy nem raklapokat pakol a Nokiában :) Az infókat nem Józsitól az operátortól szerzem :D

Elhiszem hogy Te is nagyon járatos vagy a dolgokban, nem is ezt vontam kétségbe. Szakmai, gyártási titkokról amiket megosztanak velem fecsegnem se szabad, már csak azért sem mert ezzel barátaimat is kellemetlen helyzetbe hoznám.

Legyen elég annyi, és hogy a béka szent legyen :DD , nem MINDEN Nokia előtörténete a beragadt raktárkészlet sztori. Nagyon nem.

Én is írhatok kifejezésket, de ezzel hidd el sem Te, sem én nem leszünk fontosabb emberek ;) :P

[ Szerkesztve ]

(#19) Coyote2000 válasza blueMerle (#18) üzenetére


Coyote2000
őstag

csak hogy tisztaba tegyek valamit, en sem egy bizonyos raktarrol beszelek, hanem keszletrol, sot, nem is feltetelenul fizikailag a Nokianal letezo keszletrol.

Amugy a celom nem fontoskodas, hanem arra valo reakcio volt, hogy belekotottel az elmeletembe (ami ugyan nem pontos, de tevesnek sem nevezheto). No de hagyjuk ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) Norbi21


Norbi21
senior tag

Azért kíváncsi leszek, mekkora sikere lesz. A formáját szerintem eltalálták. Nemsokára jönnek az ünnepek, ott lehet, hogy elég nagy sikere lesz, mert gondolom a szolgáltatói kínálatba tuti be fog kerülni. Azért egy bővíthetőséget nyomoríthattak volna bele :F

(#21) Duree


Duree
veterán

Nekem nem tetszik,de ez nem jelent semmit.
Azért ilyenek is kellenek,mert nem mindenki akar csodatelefont

duree54

(#22) Timyyy


Timyyy
őstag

Mindezt csak 1 fokkal szebb külsőbe kellett volna belesűríteni, és máris jó lenne. :(

(#23) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Bluetooth és a zFM.rádió megléte miatt szerintem nem is olyan rossz vétel.
Személy szerint, nekem nagyon is tetszik ez a telefon külsőre. Aki ennyit szán egy telefonra, annak tényleg nagyon jó választás lehet.

(#24) Micuir_M


Micuir_M
tag

Szerintem túl drága még. Ami reális ára lenne, az kb. 10e Ft, kártyás csomagban. Nem több.

Én úgy gondolom, hogy azért hoznak ki ennyi alsó kategóriás mobilt, mert lassan a mobilok is a gyorsan változó fogyasztási cikkek (FMCG) katefóriába tartoznak, mint a mosóporok és mindig újdonsággal kell maradni a piacon. S azért vannak így összerakva és nem máshogy (pl. jobb kijelző, memóriakártya), mert azzal a saját márkának ártanának (a mrketingesek kannibalizmusnak nevezik azt, ha a cég egyik terméke eladásait a saját másik terméke rovására növeli a konkurencia helyett).

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=micuir_m

(#25) mexicanraven válasza blueMerle (#15) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Várom a cikket! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#26) blueMerle válasza mexicanraven (#25) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem volt tervben mert van itt még 3 telo amirol tesztet kell irnom egy újságba de amint idom engedi, megcsinálom :))

(#27) mexicanraven válasza blueMerle (#26) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Melyik magazin?? Csak nem a Telecom vagy a Connect? :P Illetve milyen készülékek? :)

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#28) meroly válasza blueMerle (#26) üzenetére


meroly
veterán

Hm... mellékállásba én is csinálnám szívesen :K :K :K

Impossible is nothing

(#29) blueMerle válasza mexicanraven (#27) üzenetére


blueMerle
veterán

Szlovák magazinok, egy újság a BC Mobil, illetve online a mobilmania.sk ra szoktam firkálni. :))

Az egyik az Nokia X6, aztán egy Samsung Blue Earth a harmadik pedig titok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30) D4rkAv3ng3r


D4rkAv3ng3r
senior tag

Hiába szép de a tudása kevés, olyanmint egy szép de buta nő. :DDD

Azért már elfelejthetnék a 128x160-as kijelzőt minimum egy 176x220 vagy inkább egy QVGA kellene, ilyen bolhaf@sznyi kijelzőn nem kényelmes semmit se tenni. Az meg, hogy nincs bővítési lehetőség kész röhely. Még a legolcsóbb/ócskább kínai akármiken is van MicroSD bővítési lehetőség. :W

(#31) strife


strife
tag

Ekkora tudással tényleg elég borsos az ára viszont szerintem jól néz ki. Talán egy adott célközönségnek jó lesz, de csak akkor ha jó pár ezerrel lejjebb csúszik az ára.

Mondjuk egy nagyobb kijelző tényleg elférhetett volna benne.

(#32) rep3at válasza strife (#31) üzenetére


rep3at
őstag

Eddig a Nokia igyekezett az alsókategóriában is elterjeszteni a QVGA kijelzőt (5000), most miért nem ez a helyzet? Sokkal pozitívabb lenne a készülék megítélése..

Forward thinking. كرر

(#33) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sajnos nekem ránézésre szinte már túl egyszerű, de jó áron sikeres lehet, hisz nokia:D

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#34) strife válasza rep3at (#32) üzenetére


strife
tag

Én sem értem miért ilyet raktak bele, de biztos megvolt az okuk. Lehet volt egy rakat belőle raktáron... De ha az lenne az indok, hogy lent tartsák az árát háát... nehezen hihető.

(#35) trillárom


trillárom
csendes tag

A cikkhez annyit, hogy én szeptember elején vettem egy ilyen telefont 19ezer forintért az e-digitalnal, függetlenül. Tudtommal a photo hallnál is árulják ennyiért, szintén ősz eleje óta. :P

(#36) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Ezzel a telefonnal becsukott állapotban is lehet telefonálni? Csak mert a felnyitható flip külső burkolatán lévő lyukacskákból erre következtettem. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#37) Limonade Joe


Limonade Joe
csendes tag

Feleségemnek kellett gyorsan egy telo, az elődöt kimosta :((( Lett egy 2720 cégesen, occsón. De azt nem gondoltam volna, hogy képtelenség a számhoz csengőhangot rendelni. A 21. században azt hinné az ember, hogy ezt már a nudli kategória is tudja. Hát nem :W

Még szerencse, hogy ilyen lassan futok. Ha eltévednék, kevesebbet kell visszamennem!

(#38) HXY válasza Limonade Joe (#37) üzenetére


HXY
addikt

Tegnap vettem a Nagymamámnak karácsonyra (ideje lecserélni a 7 éves 3410-esét)
Nem ért meglepetés, szerintem pont annyit tud,
amennyit egy 20ezres telefontól elvárhat az ember.

És lehet csengőhangot beállítani:
Létre kell hozni csoportokat, és oda berakni az emberkéket,
majd ott megadni a csengőhangot.

Amúgy a 3410-es még mind a mai napig jól működik,
a 7 éves akku egy töltéssel kb 2-3 óra beszélgetést bír ki.

(#39) HXY válasza HXY (#38) üzenetére


HXY
addikt

Kiderült, hogy az unokatesóim is ezt vették neki... :U
Így eladóvá vált új, bordó 2 év gar: [link]

(#40) Sacaaaaa


Sacaaaaa
csendes tag

hello mindenki

akinek ilyen telefonja van, az tudna nekem abban segíteni, hogy menükódokkal leírja, hogyan jutok el a névjegyek telefonról sim kártyára történőmentéséig? mivel nem én használtam, annyit tudok, hogy a kontaktok a kettes menü :) nagyon megköszönném a segítségek, mert fontosak lennének a számok. akár privátban is.

(#41) Sacaaaaa


Sacaaaaa
csendes tag

elnézést, az indok annyi "csupán", hogy a telefont sikerült kettétörni...

(#42) meroly válasza Sacaaaaa (#41) üzenetére


meroly
veterán

:DDD

Ezt próbáld:
menü / 2 / 7 / lefelé / ok / ok

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.