Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lindermen


lindermen
aktív tag

2,2"-on navigálni telefonnal 37 rugóért?? :W
GPS-t vettünk a családban 25é (persze na nem boltból, de egyébként márkássat!)
Nem látok benne fantáziát. Ez megint csak duma, de mögötte érték nincs! Egy ilyen telefon gps meg tartozékok nélkül 2/3 v fele ennyibe fog kerülni, mire ezt piacra dobják!

[ Szerkesztve ]

(#2) kaller1


kaller1
veterán

Egérnavi... :U

.::> <::.

(#3) (An)Dante válasza kaller1 (#2) üzenetére


(An)Dante
őstag

A kijelző valóban LOL viszont ezért az árért nehéz folyamatos térkép frissítést is kínáló navigációs megoldáshoz jutni. A nyilak amúgy nagyok a Maps 2.1-ben, a kihangosító is jó hangos szóval azért nem teljesen reménytelen. Gyalogos navigációra viszont tökéletes és ehhez a digitális iránytű is kellemes társ..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#4) Karma válasza lindermen (#1) üzenetére


Karma
félisten

És abban a 25-ben benne van a legális navigációs szoftver is, vagy csak warez-iGO? Megmagyarázná az árkülönbséget :U

“All nothings are not equal.”

(#6) lindermen válasza Karma (#4) üzenetére


lindermen
aktív tag

Szerinted? :))
Én csak a lehetőségekről beszéltem. Aki meg tudja venni annyiért, azt nem fogja érdekelni ( ahogy engem sem), csak a végeredmény. Persze hozzáteszem hogy sajnos. Sajnos nem számít az, hogy legális-e egy szoftv v nem, de ez már off.

AnDante: Gyalogosban igazad van. :R

[ Szerkesztve ]

(#8) (An)Dante válasza Karma (#4) üzenetére


(An)Dante
őstag

Persze, plusz állvány, legális térkép frissítés és persze még telefonálni is lehet vele..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#9) RandomGosu válasza ,,no name" (#7) üzenetére


RandomGosu
senior tag

hidd el pedig jó lesz mondjuk ha ideérkezik Mo.-ra addig lemennek a használt mobilok árai.
pl: n95, 6210 N.

(#10) kaller1 válasza (An)Dante (#3) üzenetére


kaller1
veterán

Gyalogos navigációra viszont tökéletes és ehhez a digitális iránytű is kellemes társ..

Mindent az ár,és mivel még van idő bőven a bevezetésig,a konkurensek ajánlata fog eldönteni.
Természetesen ha valaki nem ezért veszi meg,hanem úgy fogja fel hogy ez egy plusz,akkor nagy csalódás nem érheti.Ha S60-an jött volna pici felárral,akkor lett volna igazán vonzó ajánlat. :U

.::> <::.

(#11) Straw


Straw
senior tag

Nyilván nem ez lesz a legjobban eladott nokia az utóbbi időben, de én látok benne logikát.

lindermen: értem én amit te mondasz, 25ért már kapsz normál GPS-t de azon tucc telefonálni?

Tekintve hogy ez kezdő ár, és megy majd még lejjeb is, így szerintem valóban jó ajánlat lehet a cikkben is említett fejlődő országoknak.

42

(#12) Coyote2000 válasza Karma (#4) üzenetére


Coyote2000
őstag

na igen, ez jogos. iGO nelkul laikusok szamara meg hasznalhatatlan a keszulek. En 50 rugot tettem le magyar termekert (Navon), kivalo minosegu cucc, es jar hozza 8.0-as iGO is, ingyenes frissitesi lehetoseggel 2 even at. Ez azert nem gaz, es segitem a sajat gazdasagunkat is (arrol nem is beszelve, hogy hazilag ra tudom eroltetni barmelyik feltort verziot).

(#13) lindermen


lindermen
aktív tag

Na ki lettem osztva! :C
Oké lehet vele telefonálni is! És ha valaki vezetés közben sokat beszél? lehet vele egyszerre navigálni plusz telefonálni?
Szerintem akkor sem lesz piaca! :D

(#14) Ricardo


Ricardo
félisten

Nem rossz ötlet az olcsó navigációs telefon ötlete. Ki-ki eldönti elég e neki a kijelző mérete. (szerintem is kicsi navigációra), de sokat segíthet a hangos navigáció, illetve nem rossz az alapfelszereltsége sem.

(#15) EczkE


EczkE
addikt

valakiknek biztos jó alternatíva lesz és még olcsó is :K

Asszem mindenféleképpen!

(#16) rep3at


rep3at
őstag

Szerintem kifejezetten jó ajánlat ilyen kezdőár mellett. Gyalogos navigációra tökéletes ekkora kijelzővel is, kocsiban meg inkább hanggal használja az ember.

Forward thinking. كرر

(#17) (An)Dante


(An)Dante
őstag

Ez a telefon előfizetéssel valószínűleg közel ingyen lesz, ráadásul a kezdeti független ára is sokat eshet. A konkurencia nem nagyon tud lépni, mert nincs térképes cég a kezükben, a Google Maps meg adatcsomagot igényel, mely ezen árkategória vásárlói körében szinte elenyésző.

Ez egy hagyományos, egyszerű mobil, ahol tulajdonképpen az is plusz, hogy van megfelelő irányban automatikusan beálló térkép és lehet vele internet nélkül is címet, éttermet és más dolgokat keresni, plusz el is navigál a célig.

Autós navigációra nyilván közel sem ideális, de az 5800 Navigator után az 5230 hasonló kiadása sem lépne meg jövőre az 50.000 forint körüli szegmensben.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#18) plus44


plus44
veterán

Lehet mondani, hogy kis kijelző, navit lehet már annyiért kapni (na ugye progi nélkül... :U ), de szvsz előny, hogy nem ronda maga az eszköz, az árát megéri. Szerintem annyira nem rossz.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#19) Coyote2000


Coyote2000
őstag

na de várjunk, az adatkapcsolatért is fizetni kell Nokia Mapsnál nem?
Tehát elmegyek Zalaegerszegről Debrecenbe, és a gatyám elmegy rá?

Most ebben nem vagyok biztos, mert ugye a GPS (egyelőre) ingyen van, de valamiért úgy rémlik, hogy GPRS adatot is kellett bonyolítani a Nokiáknak, asszem a térképet töltik folyamatosan vagy mi...

(#20) DopeBob válasza Coyote2000 (#19) üzenetére


DopeBob
addikt

... valamint offline térképeket tartalmazó 2 GB-os memóriakártya is elérhető lesz

MZ/X

(#21) (An)Dante válasza Coyote2000 (#19) üzenetére


(An)Dante
őstag

Továbbra is ott tartunk, hogy OFFLINE NAVIGÁCIÓ! A Nokia Maps esetén a kezdetek kezdete óta létezik offline üzemmód, ráadásul a teljes világtérkép és minden hangfájl ingyenes. Tehát erre a telefonra is felmásolhatod otthon akár az összes ország térképét is, de hangos navigáció csak a saját zónában lehetséges, máshol maximum keresni tud, vagy épp útvonalat tervezni.

Az online üzemmód csak opcionális, de ilyenkor időjárási adatokhoz, esetleg helyi rendezvényekhez, mozi- vagy színházműsorokhoz is hozzá lehet férni, plusz a frissített térképek is azonnal letöltésre kerülhetnek.

További részletek: Nokia Térképek S40-hez (Map Loader)
(A 2.1-es verzió minden funkciója még nem érhető el a magyar oldalon)

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#22) f.begbie válasza Ricardo (#14) üzenetére


f.begbie
tag

Én is erre gondoltam.Lehet,hogy nem ez az év készüléke de a tendencia és az elképzelés nem rossz, hogy az alsóbb kategóriákba is kerüljön használható navigáció. Most persze más kérdés, hogy 2,2es kijelzőn ez mennyire használható..

(#23) f.begbie válasza Coyote2000 (#19) üzenetére


f.begbie
tag

hiába akarsz te minden áron belekötni ebbe a szegény kis telefonba!:)

(#24) (An)Dante válasza f.begbie (#22) üzenetére


(An)Dante
őstag

Végülis ha szép hangosan elmeséli, hogy a "következő kereszteződésnél fordulj jobbra", akkor azért valamennyire használható. nem hiszem, hogy valaki ezzel akarna elvezetni Párizsig, de ismeretlen helyeken azért jobb, mint a semmi.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#25) aram01


aram01
nagyúr

jó lesz ez gyerekek

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#26) gyoref1 válasza aram01 (#25) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Szerintem is autóban a duma segít inkább :C

(#27) rep3at válasza Coyote2000 (#19) üzenetére


rep3at
őstag

Csak nem szintén Zalaegerszeg? Nem láttalak a TérkéPH!en :)

Még mindig azt mondom, ennek a készüléknek van jövője, nem is akármilyen.

Forward thinking. كرر

(#28) DiVaD


DiVaD
senior tag

Nekem tetszik. Gyalogos navigációra meg tökéletes. Autóba meg a hang miatt. Bár autóba tényleg érdemesebb szvsz egy céleszközt venni. De pl. nekem még nincs kocsim és néha megyek ismeretlen helyekre tömegközlekedéssel. Erre például ez tökéletes lenne. Ahelyett, hogy 2 embert megkérdezek aki 3 irányba küld el. :U

(#29) bope87


bope87
aktív tag

Ötlet, ár, minden tökéletes. Gyalogos Offline navi. Ugyan nem egy tudásbajnok, de azért el fog belőle kelni egy-két példány DE... egyedül vagyok azzal, hogy nem tetszik az az asszimetrikus gombelosztás? :U Másik oldalra is rakhattak volna már egy gombot... valamit, de így olyan fura

(#30) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Hát nem tudom az árát,de én 12k-ért vettem egy 3,5"ös pna-t és 35k-ért egy htc diamondot.
Ahhoz képest drága,még ha jár is hozzá térkép..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szvsz. kicsi a kijelzője autóba... Amúgy nem rossz, sőt, dícséretes próbálkozás a Nokiától!

(#32) Egzee


Egzee
őstag

Most akkor ez is zabálja a netet? Azokon kívül akik multimegaszupermédia szolgáltatást vesznek a magentánál, korlátlan nettel, ki tudja kihasználni?

(#33) Karma válasza Egzee (#32) üzenetére


Karma
félisten

Már nyolcszor le lett írva az eddigi hozzászólásokban, és elég egyértelmű a cikkben is, hogy nem kell hozzá internet.

“All nothings are not equal.”

(#34) infectedmann


infectedmann
őstag

Ez ugye valami rossz vicc ekkora kijelzővel?

Amúgy az a baj, hogy a sok hiszékeny ember meg is, hogy "húúú de jó nekem GPS -es telefonom van odanézz mán".

(#35) majom2


majom2
senior tag

Szinte biztos h nagy siker lesz, főleg a szegényebb országokban - mint MO. Nagyon jó alternatíva lesz azoknak akiknek drága egy külön készülék vagy nem tudnak/nem akarnak warezolni.
Ja, és azt az árat kell majd nézni amivel a szolgáltatóknál kijön! Hamarosan minden második autóban ilyen lesz. És sokan még Párizsig is el fognak vele menni...

(#36) meroly


meroly
veterán

Nem rossz ez a telefon. A navigáció csak másodlagos számora, de kinézetre, tudásra alap készüléknek tökéletes. Nekem személy szerint már csak egy vaku vagy mobilfény hiányzik belőle.

Impossible is nothing

(#37) Ricardo válasza infectedmann (#34) üzenetére


Ricardo
félisten

Idegen helyen kiváló utca kereséséhez. ;)

(#38) attisx


attisx
addikt

Oh, az Ég szerelmére, lássunk már egy kicsit tovább az orrunknál, ez mégis csak egy 2xxx-es Nokia, ne akarjunk már tenyérnyi kijelzőt beleerőltetni. Az 1,8-as 128x160-asok után már így is hatalmas előrelépés a 2,2-es QVGA. Most komolyan ebben a kategóriában az mp3 lejátszó, meg a VGA kamera volt eddig, a csúcsok csúcsa, nem a hangos navigáció. Igenis van fantázia a dologban, különösen, ha a szolgáltatók is rávetik magukat. Ráadásul még a külseje is vállalható. :U

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#39) rudymester


rudymester
senior tag

Sok embernek lesz ez jó alternatíva. Több vevő is venne telós navit, de vagy online tölti a térképeket, vagy fizetni kell a navigálásért. Ennyiért ez teljesen jó ajánlat. Hasonló tudású "natúr" telók 22-25 ezer környékén mozognak és van egy korlátlan navi, amihez folyamatosan tölthetem a térképeket. Alkalmi navigációnak kiváló. Motoros és kerékpáros navigációra is teljesen megfelelő. Én látok benne potenciált. Átlag vásárló agyával gondolkozzatok.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#40) Coyote2000 válasza rep3at (#27) üzenetére


Coyote2000
őstag

de,de Zeg. Latod, itt egetem magam mert nem ismerem a nokia mapset. de ugy dontottem lekakkantom inkabb. :DDD

(#41) Dare2Live válasza Coyote2000 (#40) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pedig elmondhatnád mégegyszer, hogy Online navi és milyen szar.... :DDD

hihetetlen, hogy a sima szövegértelmezés se megy a forumozok jó részének....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42) Thibbie22 válasza attisx (#38) üzenetére


Thibbie22
tag

Veled értek egyet!!! :R

Úgy látom sokaknak szövegértelmezési gondja van sajnos. :F

Azt még azért hozzátenném, hogy induló ára 37k és ez meg egyelőre sacc. Vodafone benyálazza 19k-ra vitamaxban, oszt csókolom. :)) Kis kijelző meg nem olyan para. Utat kell nézni, nem a kijelzőt. :DDD

Jó lesz ez! Szerintem vinni fogják, mint a cukrot. :C

Last 1 year: N95 Sand->N95 8 GB->N82->5800 XM Red

(#43) kaller1 válasza Thibbie22 (#42) üzenetére


kaller1
veterán

Vodafone benyálazza 19k-ra vitamaxban

Szerinted.... :DDD

.::> <::.

(#44) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Tisztánlátás végett: Jelenleg ez messze a legolcsobb navi telefon, 37.000Ft ért.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) Coyote2000 válasza Dare2Live (#41) üzenetére


Coyote2000
őstag

csituljal, nekem az utolso Nokiamig fizetos volt a maps szolgaltatas. Ment is ra a Garmin de izibe.

(#46) Scenic válasza Coyote2000 (#45) üzenetére


Scenic
tag

Itt is fizetős, csak benne van a teló árában! :U
Arról beszélnek a tanult kollégák, hogy nem kell + mobilnetért csengetned, mert rajta van a térkép az SD kártyán, oszt használhatod! Ami meg nincs, azt lehúzod a Nokia Maps-szel PC-n és rátolod.

Egyébként nagyon tetszik az ötlet és az ár is, simán jó alternatíva, ha valaki otthon felejtette a naviját vagy éppen gyalog tekereg ismeretlen helyen. Számos esetben használtam a telefonom (pl. Bécsben) gyalogos navigációra, akkor meg amúgy sem kell a hangutasítás. Én mondjuk S60 alá már nem adnám - mondjuk én tech-bolond vok - de meglesz a célcsoportja és vinni is fogják!

[ Szerkesztve ]

XPERIA Z2

(#47) Coyote2000 válasza Scenic (#46) üzenetére


Coyote2000
őstag

szerintem aki szivesen hasznal navit az szivesen hasznal S60-at is... mondjuk ceges telonak el tudnam kepzelni, pl. pizzafutaroknak

(#48) lindermen válasza majom2 (#35) üzenetére


lindermen
aktív tag

"az adott országra szóló korlátlan, aktív internetkapcsolatot nem igénylő hangos navigációt"

Jah, párizsig mi?!

(#49) Scenic válasza Coyote2000 (#47) üzenetére


Scenic
tag

Lehet, hogy használna, de 37-ért újonnan nem fog kapni... :(

XPERIA Z2

(#50) (An)Dante válasza lindermen (#48) üzenetére


(An)Dante
őstag

A Nokia egyelőre nem erősítette meg hivatalosan, hogy mekkora régót fed le az időben korlátlan licenc. Számos Nokia oldalon eltérő adat szerepel.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.