Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DriderG


DriderG
tag

Igazán szép telefon, árban is nagyon jó. Ekkora kijelzővel, GPS-sel és ilyen visszafogott formavilággal még nem láttam telefont ennyiért. Persze, gondolom szolgáltatóknál, pl. kártyás tarifacsomagban 20-23 000 környékén van.

(#52) littlelion21 válasza DriderG (#51) üzenetére


littlelion21
addikt

Azért azt is tedd hozzá, hogy a kijelző csak papíron olyan jó, betekintési szöge gyakorlatilag nincs.
Ezt leszámítva tényleg nem rossz.

(#53) Tristis


Tristis
őstag

Ahogy nézem ez a telefon nem más, mint egy Nokia 3120c nagyon apró módosításokkal és gps vevővel. Ugyanolyan borzalmas képek, ugyanaz a nyiszogás... Ha 10-12e körül adnák előfizuval viszont vennék egyet, mert a térkép jól jön, persze csak ha ingyenes. Ha egyszer az életben tudnánk egy normális autófókuszt meg egy közepes vakut rakni ezekbe.... akkor meg lenne a számomra tökéletes tel.. :U

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#54) elistvan válasza Tristis (#53) üzenetére


elistvan
senior tag

Ha lenne ilyen, hidd el nekik sem érné meg tovább telefonokat fejleszteni.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#55) kfron


kfron
aktív tag

Hangerőszabályzó gombok? Azok kérem, nincsenek.

Nemrég vettem egy ilyet... Lehet vele hangerőt szabályozni.

(#56) meroly


meroly
veterán

Ebben a barnás-szürkés színben egész pofás volt (ma láttam egyet).

Akku hogy bírja srácok?
A képek gyorsan elmentődnek?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#57) meroly válasza meroly (#56) üzenetére


meroly
veterán

UP!

Senki nem használ ilyet? :(

Impossible is nothing

(#58) meroly válasza meroly (#57) üzenetére


meroly
veterán

Na még egy UP! :B

Impossible is nothing

(#59) meroly válasza meroly (#58) üzenetére


meroly
veterán

Utolsó UP, aztán feladom a harcot..... :(

Impossible is nothing

(#60) nord_


nord_
veterán

Tulajok,
ha navi közben bejövő hívás van, az megszakítja a navigációt?
Ugyanis egyik "teszt" sem tér ki a navis részre normálisan...
Köszi!

Megjött a válasz, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#61) meroly válasza nord_ (#60) üzenetére


meroly
veterán

Megosztanád? :DDD

Impossible is nothing

(#62) nord_ válasza meroly (#61) üzenetére


nord_
veterán

Igen: nem lép ki a navi, ha jön egy hívás. (gsmarena.com linket kaptam.)
Küldtek egy youtube videót is: néminemű lemaradása azért van a navinak a valóságos helyzethez képest. (Kábé egy másodperc: városi forgalomban ez annyit tesz, hogy a kereszteződést akkor hagyod el, amikor a térkép szerint beérsz. Nem tökéletes, de megszokható.)

(#63) meroly válasza nord_ (#62) üzenetére


meroly
veterán

Értem, köszi.
Én nem a navi miatt, hanem az egyszerű felépítése és könnyű kezelhetősége miatt venném meg. Olyan mint a 2700, abban viszont kényelmetlenek a gombok, itt azok is jók, akku is rendben. Sztem korrekt telefon.

Impossible is nothing

(#64) domee12


domee12
csendes tag

Én most vennék ilyen telefont. A gps-t úgy lehet használni, hogy nincs hozzá netem? Tehát úgy használható, mit egy sima gps? És birja a telefon a strapát?
Még nem volt ilyen sokat tudó telefonom, egy nagyon kezdetleges 1600-st muzeális telefont cserélnék le erre.
Köszi

(#65) meroly válasza domee12 (#64) üzenetére


meroly
veterán

Ha kikapcsolod az a-gps-t akkor igen, már ha kilehet. Én a neten eddig egy tulajdonossal tudtam beszélni, szóval nem egy elterjedt készülék, nem sok tapasztalat van.
GPS-re nem ezt venném, én más okokból venném meg.

Impossible is nothing

(#66) domee12 válasza meroly (#65) üzenetére


domee12
csendes tag

Mégpedig milyen okokból? Segítenél? Köszi!

(#67) meroly válasza domee12 (#66) üzenetére


meroly
veterán

Hát igazából csak a beépített navigációs programot tudod használni rajta, ami nem a legjobb a piacon. Mást feltelepíteni nem tudsz, mert nem okostelefon. Bár tény hogy árkategóriában verhetetlen és lehet tökéletesen meg leszel vele elégedve.
Én amúgy egy külön PNA-t használok navigációra, nálam a mobil nem erre való ;)

Impossible is nothing

(#68) ko9


ko9
addikt

Üdv!
Valaki nemtudja hogyan kell ezt frissíteni? Esetleg valami titok a Nokiák frissítéséhez?
NSU elkezdi a frissítést, teló leáll, és bekpacsol, kéri a pinkódot. Utánna jön azzal, hogy kapcsoljam ki a telefont, meg be és próbáljam újra. Akkor se történik semmi más csak ugyanez.
Valaki tudja mit csináljak vele? Elvileg 6.22-es szoftver van rajta, és létezik már 9.67-es is.
Köszönöm előre is a segítséget!
Üdv:
Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#69) domee12


domee12
csendes tag

Beszereztem egy ilyen telefont. A 3G mire jó és kikapcsolható?
A másik kérdésem, hogy az mit jelent, hogy elküldött üzenet 1üzenet/2 rész?
Köszi a segítséget
(Ha még aktuális: szoftverfrissítés a nokia oldalon vannak)

(#70) domee12 válasza domee12 (#69) üzenetére


domee12
csendes tag

Mindent megtudtam amire kíváncsi voltam, köszi a nokia 6303-as forumosoknak! Ezen a telefon is megtaláltam a beállításokat, pont mint ott! :R

(#71) huncut77


huncut77
csendes tag

Helló mindenkinek, és B.Ú.É.K. egy olyan problémám van hogy a gyalogos navigációnál be van állítva a telefonon a hangos irányitás és nem működik. mi lehet a baj? :((
Előre is köszönöm.....

(#72) Arthuro_Adam válasza huncut77 (#71) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Gyalogosnál van egyáltalán hangos irányítás? Nemcsak rezeg, mikor kanyarodni kell?

(#73) barca4ever


barca4ever
tag

Csatlakozom az elöttemszólóhoz a kérdésben !!!! :DD :C :K :U

[ Szerkesztve ]

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#74) barca4ever


barca4ever
tag

De én úgy hallottam gyalogosnál nem működik a hangos navi :( :(

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#75) huncut77 válasza huncut77 (#71) üzenetére


huncut77
csendes tag

OK! Köszönöm a választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#76) huncut77


huncut77
csendes tag

Sziasztok! Nekem sajna nem működik gyalogos navigációnál a rezgő akkumulátor amikor balra vagy jobbra kell fordulni.Mi lehet az oka?
Előre is köszönöm. :F

(#77) Adresz


Adresz
csendes tag

Sziasztok,
nemrég vettem egy ilyen telót, újonnan 25e-ért, a Sony-Ericsson v640i-met cseréltem le erre.
Az autós navigáció korrekt, vannak hiányosságok, nekem kicsit lassúnak tűnik, inkább ugrál a térképen, a folyamatos haladás helyett, ez akkor jelent problémát, ha éppen sűrű kereszteződések/kanyarok előtt vagy, de annyira nem vészes. A gyalogos navigációt nem próbáltam még, de az is meglesz nemsokára. A Mo. térképekre ráférne egy kis frissítés (M31 még nincs rajta- 2010 májusában nyitották meg...).
A pozíció keresés nálam meglehetősen lassú volt. (2-4 perc), vonaton, szobában számomra teljesen esélytelen volt saját hálózaton belül. De miután elkapta a "fonalat" jól működik a kisebb ugrálásokat leszámítva.
Vannak hasznos dolgok benne, pl. érdekes helyek, offline módban is jóll működik.

A telefon több része kielégítő minden szükséges meg van benne, gyors és kényelmes. Személy szerint az egyszerű telefonok pártján állok, tehát nem várom el, hogy egy telefonba belesűrítsenek egy villanyborotvát, vonalkód leolvasót, mélységmérőt, svájci bicskát, lézer kardot, stb. :) Így ez a telefon megfelel az igényemnek. :)
A kamera sokaknak kicsit gagyinak tűnhet: 2 mp-s max. 1600x1200-as képekre, "napfény érzékeny", tehát szabadban elfogadható képeket lehet vele készíteni, kevésbé megvilágított helyeken elvérzik, a villanófényt kihagyták.
A készülék oldaláról hiányolom a hangerőszabályzó gombokat, dehát nem walkman mobil...
Ha csak belegondolunk, hogy ennél több pénzért is kaphatunk sokkal gyengébb telefont, így már nem is tűnik olyan rossz vételnek.

(#78) kopapy


kopapy
tag

Néhány napja vettem a telefont, az árát tekintve kifejezetten jó vétel.
A fólia eltávolítása után a kijelzője is elég jól látható. Betekintési szöge tényleg minimális, de én mindig szemből szoktam nézni a kijelzőt, ezért nem zavar.
Utazás közben szoktam néha olvasgatni vele emaileket, híreket, így legalább nem tudnak beleolvasni mellőlem :)
Nem tapasztaltam a navigációnál ugrálást, nálam folyamatos a mozgás. Minden rendben van vele.
A szoftver frissitést azonnal megcsináltam. Érdemes erre az időre a pin kérést kikapcsolni, mert a frissítéskor a progi ki-be kapcsolgatja és a pin kód beírással megakadt nálam elsőre. Miután kikapcsoltam a pin kérést zökkenőmentesen frissült a szoftver.

Egyetlen negatívum nálam, hogy a rádió minimális hangereje is hangos agybadugós fülessel. Én pont azért használok ilyet, mert nem szeretem túl hangosan hallgatni. Ha valakinek van erre megoldása annak örülnék.

Minden másban hozza az elvárt dolgokat, talán még egy-két beállítási lehetőség elkelt volna, pl. fényerősség állítás (én legallábbis nem találtam), de alapvetően meg vagyok elégedve a készülékkel.

(#79) akos911


akos911
csendes tag

Két hete vettem egy ilyen telefont. Szerintem megéri az árát, én 25 ezerért vettem kártya függetlenül. Tudásban hétköznapokra ennyi bőven elég (rádió, zenelejátszó, GPS, Bluetooth, akár pendrive helyett is jó lehet, csak legyen kábel kéznél) és nem merül le hamar. A menüben szerintem igen lassan lépked, de egyébként minden használható sebességű. Kinézetre elmegy, a teljesen sima gombok kevésbé kényelmesek, a tartozékok praktikusak, kivéve a nagyon rövid microUSB kábelt. Ovi maps térképei elég jók, Kisapostagon ismert minden utcát, még a néhány földutat is. A hang navigációja elmegy, néha össze-vissza beszél, pl. városban egyenes úton egymásután jobbra majd balra, térképen egyenes vonalat mutat közben. Kár hogy a progi nem ír ki koordinátákat, sebességet, egyéb GPS infókat.
A kijelző színhűsége gyenge, gyorsan világosodik és sötétedik oldalirányba, főleg a fekete, kicsit zavaró. Fényképező van, fényre érzékeny, csak szükséghelyzetben jó. Hangerő/minőség jó.
Egy igazi gondom van vele, nem akarja USB-n keresztül tölteni magát. A teszt szerint ez simán megy, a neten is vegyesek a tapasztalatok. Külön valahol engedélyezni kell vagy más a trükkje? Több gépen, rövid-hosszú kábellel, átalakítóval is próbáltam már, csak a vékony töltőt szereti.

(#80) domee12


domee12
csendes tag

Sziasztok!
Hétvégén túrázni mennék és a neten találtam hozzá tracklogot.
Az lenne a kérdésem, hogy ezt hogy lehet a 2710es gps-be feltölteni? Egyáltalán képes ilyenre és melyik kiterjesztést tudná alkalmazni (.gpx, .gdb, .mps)?
Minderre olyan megoldás kellene, hogy először laptopra mentem, majd úgy a telefonra.
Előre is köszi!

(#81) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Erre a telóra van ingyenes navigáció Ovi Mapsszel?

A program és a térképek verzióját is tudom frissíteni az aktuálisra?

Let the Zone take me if I am.

(#82) meroly válasza kutga (#81) üzenetére


meroly
veterán

A navigáció ingyenes, csak a térképek letöltéséért számol fel a szolgáltató adatforgalmi díjat. Keress rá a nokia oldalán vagy tedd fel a Nokia Suite-ot, szerintem automatikusan le lehet tölteni a térképeket.

Impossible is nothing

(#83) kutga válasza meroly (#82) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha letöltöm a térképeket megy offline is?

Jah és ami a lényeg, erre a telóra fel lehet tenni a legfrissebb térkép szoftvert és a legfrissebb térképeket?

Korábbi Nokia telómhoz a Maps támogatás megszűnt, asszem csak a 2-es verziószámig frissítettem, és a térképeket is csak addig tudtam feltenni. Igaz abban nem volt beépített GPS. Második telónak lenne ez a 2710, külföldre nem akarok okostelót vinni, és a navi miatt.

Let the Zone take me if I am.

(#84) meroly válasza kutga (#83) üzenetére


meroly
veterán

Szerintem igen, legalábbis a hírek erről szóltak anno.

Impossible is nothing

(#85) kutga válasza meroly (#84) üzenetére


kutga
nagyúr

Korlátok nélküli ingyenes autós és gyalogos navigációt kínál a Nokia valamennyi beépített GPS vevővel rendelkező okostelefonjához.

Reméljük ez maradt is így. :DD Mostanában nem vagyok naprakész Nokia témában.

Let the Zone take me if I am.

(#86) meroly válasza kutga (#85) üzenetére


meroly
veterán

Ezt vetted végül?
Megvannak az offline térképek?

Impossible is nothing

(#87) kutga válasza meroly (#86) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Még nem, ha meglesz nyilatkozom, bár lehet mást is megnézek előtte. :R

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.