Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penyus


Penyus
senior tag

Jo iras:)
Enis most vettem telot, es tervezek rola majd irni. De en termeszetesen retro temaban :) marmint nem a telo retro az egy 5530, hanem a rajta futtathato midnenfele dos c64 stb emulatorokrol

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#2) troller


troller
senior tag

Céges mobilként nyúzom 2 hónapja. Speckó alapján 6300 újracsomagolva, gyakorlatilag viszont kisebb kijelző, érezhetően lassabb, sokkal gagyibb billentyűzet, nincs aktív készenlét. Zsebben hordva tiszta karc lett a kijelzője mostanra, kollégám 2 éves 6300-ájának kijelzőjén nincs egy karc se...

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nálunk most jött ilyen a télen

céges mobilként :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo teszt. A telo is tetszik.

"There is nothing permanent except change"

(#5) rizso


rizso
addikt

Munkástelónak valóban elég egy ilyen...Mondjuk kérdéses, hogy meddig fogja bírni a megpróbáltatásokat! :F
És kösz a cikket! :R

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Akkor már inkább egy 6303....Árban kb ugyanott vannak,csak éppen az fém elő-hátlappal van szerelve,kilométerekkel jobb a kamerája (a duplaledes vaku u.az,mint az n96-omban),van aktív készenlét,gyors,van hozzá adatkábel (mondjuk kb 5cm rövid).stb.stb.
Tímobájl előfizuval 10 rugó,pannonnal 5.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#7) pee13


pee13
senior tag

Faternak és muternak is ilyet vettem, vodánál 990ft volt a két előfizetésemhez, és nem lett nagyobb a havidíj se, szerintem a 2700 bestbuy az alsó árszegmensben.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#8) mexicanraven válasza troller (#2) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Jó teszt! :R Grat a telóhoz is! :R

A környezetemben lévő 6300-asok 100%-a karcos/karcosodik... :U

when the sun shines, we'll shine together

(#9) Napfénysüti

Jó írás. A tartósságára kíváncsi leszek. Kábel hiánya szerintem igenis komoly hátrány. Viszont fülesnél nekem személy szerint jobban bejön a szimmetrikus, ez egyéni preferencia kérdése csupán. :)

Més que un club!

(#10) troller válasza mexicanraven (#8) üzenetére


troller
senior tag

Az lehet, hogy a 6300 is karcosodik, csak ez az egy összehasonlításom van, viszont a billentyűzet, kijelző, sebesség, anyaghasználat kategóriában rendesen odaver a 2700-nak, árban pedig most már lényegében nincs különbség...

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#11) Napfénysüti válasza mexicanraven (#8) üzenetére

6300-ák mondjuk gondolom nem mai darabok. Meg a fém alapból jobban karcolódik de mégis minőségibb anyag. Régen 6300-át szerettem volna csak akkoriban még drága volt aztán lett helyette E51. A mostani O2-mön a legjobban az zavar a Nokia után hogy gagyi fényes fűanyag a háza és nem fém. :( Szerintem sokat dob egy készüléken.

Més que un club!

(#12) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A 6303/6300 témához:
- kizárólag T-mobile-os, és prepaid készülék érdekelt - tehát előfizus ár engem nem érint (Domino: 2700 -> 15k, 6303/6300 -> 30k)
- kamera/led, vaku nem számít, munkásteló
- ezért a karcolódás sem zavar, bár fóliás a készülék
- minden szempont, amit említettem, a 3110-el párhuzamba állítva állja meg helyét esetemben (nekem a kijelző tetszik, méretével elégedett vagyok)

Kipróbáltam egy Sennheiser MX360-al, érezhetően jobban szól. És azt tapasztalom, h a fülhallgatós üzenet csak akkor jelentkezik, ha a készülék számára új eszközt csatlakoztatok, amit "ismer", ott már nem jelzi, h kívánom-e mikrofonként használni.

Újabb észrevételek:

Zenelejátszó: fényévekkel gyorsabb, mint a régi telefonban. Betettem a régi microSD-t, elindítottam, és ott volt minden zene (nem kellett a zenetárat frissíteni)

Galéria: ha a gyökérben van több típusú file, kép és videó, és rákattolok a képre, majd lapozok, akkor a videót nem jeleníti meg, csak az adott mappában található képeket. A régi vegyesen mindent mutatott sorban, gif-et, jpg-t, 3gp-t - ez szétválasztja őket.

(#13) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Mod.: a filekezelő iszonyat gyorsan nyitja meg a nagy méretű, több megás képfile-okat!

(#14) iSonic


iSonic
addikt

Szép készülék ;) és GRAT az íráshoz.. :R

(#15) Khan13


Khan13
senior tag

Ilyet kaptam karácsonyra, csak én Pannonos vagyok. Ahhoz képest, hogy korábban nem szerettem a Nokiát, ez nagyon bejön! Minden igényemet kielégíti: Jól kezelhető billentyűk, értelmes kinézet, nagy tárhely, FM, mp3, fényképező, sms, telefon. Hátrányának annyit tudok mondani, hogy nem adtak hozzá USB kábelt, és az Ovi dolgokat nem tudom eltűntetni se a gyorslistából, se a telefonról... Na meg abban tudtok segíteni, hogy kezdőképernyőn (tehát még menü előtt) a jobb gombról a wapot hogy lehet kiszedni? Zavar hogy néha véletlen rányomok, és lehetne ott helyette olyan, amit használnék, wapozni nem szoktam, és a régi simemhez nincs is megrendelve, amit hasznlok benne.

(#16) zolikaDB válasza Khan13 (#15) üzenetére


zolikaDB
veterán

Menü -> Beállítások -> Saját hivatkozások
Amúgy az ovi-s hülyeségek engem is érintenek, értékes tárhelyet foglalnak.

Mod.: az órát, és a dátumot is el lehet tüntetni a főképernyőről, a Beállításokban a Dátum és idő menüben van, de csak úgy, ha be akarom állítani az időt, és azon belül mint opció szerepel a megjelenítés/elrejtés.

Kezdenek bloggá válni a hsz-eim, persze ha valakinek hasznos, és pont érdeklik bizonyos részletek, remélem tudtam neki segíteni.

(#17) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Nagyszerű telefon, épp pár hete kaptam meg én is ennek a nagy testvérét a 2730 Classicomat, ami csak annyiban tud többet, hogy 3G-s. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#18) Khan13 válasza zolikaDB (#16) üzenetére


Khan13
senior tag

Köszi! Kb csak itt nem kerestem :F

(#19) zolikaDB válasza Khan13 (#18) üzenetére


zolikaDB
veterán

Anno én sem találtam, a "hivatkozások" szó tévesztett meg, netre gondoltam.
A tiéden hanyas sw van?

(#20) Khan13 válasza zolikaDB (#19) üzenetére


Khan13
senior tag

Szintúgy : )
Ha jó adatot nézek (Telefonbeállítás->Telefonfrissítések->Akt. szoftver adatai), akkor:
V 07.80
18-08-09 (Ez gondolom a kiadás dátuma)
RM-561
(c) Nokia

(#21) mexicanraven válasza troller (#10) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Uraim! Nem tudom mióta egyenlő az ára ezeknek a telefonoknak!?? 15 ezer forint azért eléggé számottevő! :)

when the sun shines, we'll shine together

(#22) EczkE


EczkE
addikt

Jó írás és a telefon is tetszik és külön öröm a szabványosítás és a memkari. :)
A kábelen meg kár volt spórolni.

Asszem mindenféleképpen!

(#23) zolikaDB válasza EczkE (#22) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kb 500 ft-os tétel, de akkor is...

(#24) EczkE válasza zolikaDB (#23) üzenetére


EczkE
addikt

Én is ezért "akadtam ki". :)

Asszem mindenféleképpen!

(#25) zolikaDB válasza Khan13 (#20) üzenetére


zolikaDB
veterán

*#0000# is jó!
Az enyémen V 09.80 van, ha tudsz kábelt szerezni, szerintem frissítsd, érdemes!

(#26) Khan13 válasza zolikaDB (#25) üzenetére


Khan13
senior tag

Már jóideje terveztem hogy szerzek kábelt, csak épp per pillanat nincs rá keret... Kölcsön kérem ismerősömét, aztán ha találok melót, veszek kábelt. Amúgy miben különbözik a két verzió?

(#27) zolikaDB válasza Khan13 (#26) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szerepel a cikkben, a 7.80-as még bűn lassú!

(#28) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Bár ezek szerint nincs 9.80-nál újabb!

(#29) Khan13 válasza zolikaDB (#27) üzenetére


Khan13
senior tag

Azt olvastam benne, igen, csak azért kérdeztem, hogy azon kívül van-e még más változás. Ha frissítem a szoftvert, a beállításaim megmaradnak? (lehet hülye kérdés, ehhez nem értek)

(#30) zolikaDB válasza Khan13 (#29) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezt nem tudom, a 7.80-at csak "láttam", nem használtam. Amikor utoljára frissítettem a 3110-est, megmaradt minden. Holott figyelmeztet a szoftver, h készíts mentést. Nem nagy ügy, minden adatot le tudsz menteni kb 3-4 perc alatt!

(#31) Khan13 válasza zolikaDB (#30) üzenetére


Khan13
senior tag

Rendben, akkor kérek kölcsön ismerőstől kábelt és frissítek, aztán ha van különbség, leírom itt.

(#32) JanR


JanR
addikt

Ilyen telefonja van anyosomnak, de engem nem gyozott meg :(

(#33) villamos


villamos
őstag

Én még tavaly év végén vettem egy ilyen csodát. Semmi extra, amennyire használom, arra tökéletesen elég. Egy problémám van, méghozzá az alap Nokia betegség, a kijelző porosodik belülről! Legalábbis egy porszem van a kijelzőn, amit nem tudok eltávolítani a készülék szétszedése nélkül, viszont mivel még garis, így nem akarom szétszedni.
Igaz hogy annyira nem zavar az a porszem, a telefon használhatóságát semmilyen formában nem befolyásolja.
A BKV járművein szoktam zenét hallgatni vele. A gyári füles nem valami nagy eresztés, célszerű sajátot használni.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#34) Laslow


Laslow
senior tag

Miképp érhető el, hogy mind bejövő híváskor, mind SMS érkezéskor csak rezegjen a telefon, de csengőhangot ne adjon ki, és NE IS VILLOGJON közben a kijelzője, hanem csak simán világítson ilyen esetben?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#35) zolikaDB válasza Laslow (#34) üzenetére


zolikaDB
veterán

Néma üzemmód -> kettőskereszt gomb.
Fény -> beállítások, fények.

(#36) Khan13 válasza zolikaDB (#30) üzenetére


Khan13
senior tag

Frissítettem. Jó hogy lementettem előtte dolgokat, mert szépen törölgetett, meg default beállításra tett pár dolgot, de aztán gond nélkül helyreállította frissítés után mikor ráküldtem a helyreállítást, kivéve csengőhangok. Új dolog nincs az előző szoftver verzióhoz képest, és gyorsabbnak sem érzem sehol. Bár hosszabb távon lehet érezhetőbb lesz.

Arról tudsz esetleg valamit, hogy az Ovi maps elérhető lesz erre a telefonra? Mert a szoftverben benne van, hogy van ilyen, csak netről (még) nem lehet ehhez leszedni...

(#37) Laslow válasza zolikaDB (#35) üzenetére


Laslow
senior tag

Jé, erre a # = Néma mód dologra nem is gondoltam, köszi az ötletet! :)

Amúgy hiába kapcsolom ki a Néma módban a fényt (Beállítások/Üzemmód/Néma/Testre szab/Fényhatások) és a Beállítások/Fények menüben is, hogy csak rezegjen, bejövő híváskor akkor is villogtatja a kijelzőt. Most áthidaló megoldásként egy hang nélküli mp3-at rakok be csengőhangnak és SMS hangnak a Néma üzemmódhoz, hátha így már nem fogja a kijelzőt villogtatni, csak folyamatosan világítani.

7.15-ös szoftver van a telefonon - lehet, hogy az újabb verziókon már tényleg kikapcsolja a villogtatást ha azt állítom be neki?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#38) zolikaDB válasza Khan13 (#36) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem tudom, nem ismerem magát az Ovi-t sem, én nem használom ilyen sokoldalúan a telefonom!

Laslow: valószínű, h ez a néma üzemmód "default" beállítása! Ha hang nincs, fény jelez!

(#39) Laslow válasza zolikaDB (#38) üzenetére


Laslow
senior tag

Én is erre gondoltam, de szörnyen idegesítő, hogy okosabb akar lenni nálam a telefon, és felülbírálja amit beállítok. Szörnyen zavar, hogy rezgőn van a telefonom, észreveszem, hogy hívnak, és nem tudom rögtön felvenni, mert még meg akarom várni hogy éppen világító fázisba lépjen a kijelzője, és láthassam ki keres. Igaz, hogy csak egy-másfél másodperc, de ilyenkor valahogy mindig nagyon lassan telik az idő...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#40) Khan13 válasza Laslow (#39) üzenetére


Khan13
senior tag

Nekem 7.80-on és a friss 9.80-on is folyamatosan világít néma és általános üzemmódban is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.