Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) viszta99 válasza ,,no name" (#1) üzenetére


viszta99
tag

Szerintem is,csak kicsit alap,tudhatna többet is,de az ár-érték miatt... :)

(#3) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Nagyon jó kis teszt grat! :R
És ami a lényeg nagyon megtetszett ez a telcsi, lehet veszek egyet hamarosan. De kicsit várok vele, hátha csökken az ára. :K

(#4) Olcsi


Olcsi
senior tag

Érdekes, hogy már a 2xxx-es szériában is tudnak egy 6300 tudsásával majdnem megegyező telefont gyártani. Ha jó lesz az ára, akkor szerintem jó kis telefon lesz ez...mindent tud, amit egy TELEFONNAK tudnia kell, semmi csicsa, semmi bonyolultság!
Nekem mindenképpen bejön ez a telefon az N szériás (illetve N szériás tudással rendelkező) telefonok uralmának idején! :C
Megjegyzem, ha a sony ericsson dobott volna ki hasonló telefont, talán nem ilyen hangvételű lett volna a teszt, na de kíváncsi leszek a hozzászólásokra is...

[ Szerkesztve ]

(#5) -XadAnuX+ válasza ,,no name" (#1) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Hát én igazából ennyiért nem várok csodát a kamerájától, és nem fogok ezért a falnak menni. Fura is lett volna ha ennyiért egy 5 mp -es kamera lett volna benne.
Nem erre lett kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#6) Bog válasza Olcsi (#4) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Melyik készülék az, ami a SE palettájából megfelel ennek tudásban és árban is?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#7) Napfénysüti

Kellemes meglepetés. A teszt elején olvasva hogy ez egy olcsó Nokia lesz felkészültem a legrosszabbra. ;] De korrekt lett és emészthető áron kapható ami bőven megy még lejjebb is. Céges telefonnak vagy másik készüléknek tökéletes lehet.

Més que un club!

(#8) Olcsi válasza Bog (#6) üzenetére


Olcsi
senior tag

Pl. W302. Közel ugyanezt tudja, xxlgsm-nél 29900Ft.

[ Szerkesztve ]

(#9) bope87


bope87
aktív tag

Teljesen rendben van a telefon. Mind árban, mind tudásban. Tényleg céges telefonnak tökéletesen megfelel. Még a kamera is vállalható képeket készít a maga kategóriájában.

(#10) Bog válasza Olcsi (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Rosszabb kijelző, magasabb ár (pláne megjelenéskor), ósdi adatcsatlakozó, kisebb memória, hangtárcsázás hiánya, rosszabb videofelvétel... szerintem azért érezhető a különbség...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) bope87 válasza Bog (#10) üzenetére


bope87
aktív tag

Kiegészíteném MicroSD-vel, meg a 3,5-es jack csatival (te adatcsatidba mondjuk belefér)

(#12) Jadro válasza Olcsi (#8) üzenetére


Jadro
veterán

SE-nél kisebb a felbontás, nincs 3,5-ös jack. A gombjai hitványabbak. Ebben a kategóriában az ilyen apróságnak tűnő dolgok sokat számítanak. Se mellett szól hogy van oldalt hangerő változtató gomb. Viszont ha már walkman teló akkor ne 512-es kártyát adjanak mellé és a jól bevált agybadugós fülest sem kéne hanyagolni. Nokia mellett szól még a tripla akkora belső memória. Ráadásul a Nokiának ez a nyitó ára ami még csökkenni fog hamarosan. Egy szó mint száz szerintem jobb választás a 2700.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#13) Olcsi válasza Bog (#10) üzenetére


Olcsi
senior tag

Úgy gondolom, hogy aki hasonló kategóriájú telefont vesz, annak a felsoroltak nagy része nem számít. Max az, hogy se vagy nokia (vagy egyéb) legyen...
Egyébként lehet, hogy félreérthető voltam az előbb: nem a tesztet akartam leszólni. Elég sűrűn szó van arról különböző topikokban, hogy az se hanyatlik, és ugyanazokat a telefonokat adja ki, csak pepitában. Szerintem a nokia is sokszor eljátsza ugyanezt, csak a név miatt ezt sokan elnézik. Szerintem e telefon esetében is simán beszélhetünk ilyenről, tulajdonképpen már meglévő alkatrészeket és szoftveres tudást pakolnak össze különböző variációkban.
Arra akartam célozni, hogy ha ugyanez sony ericsson felirattal jön ki, akkor jött volna a felháborodás a hozzászólók részéről, hogy uncsi, meg hogy nem tudnak újat mutatni, stb. Kicsit ezt igazságtalannak érzem az se-vel szemben, attól függetlenül, hogy valóban kis hanyatlás következett be náluk.

Mindezektől eltekintve tetszik ez a telefon, és tényleg jó, hogy alsóbb árkategóriában is lehet már "értelmes" készülékeket kapni...

(#14) BloodRay


BloodRay
veterán

Nagyon szimpatikus készülék. Valami ilyesminek kell lennie egy alap-telefonnak, ilyen árazással. Akár ez is lehetne különösen ajánlott(főleg ha még lejjebb megy az ára).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#15) Olcsi válasza Jadro (#12) üzenetére


Olcsi
senior tag

"Viszont ha már walkman teló akkor ne 512-es kártyát adjanak mellé és a jól bevált agybadugós fülest sem kéne hanyagolni."
Ezért alsóbb kategóriás walkman, ezért kezdődik hármassal a típusjelzése, nyilván akkor már nem ennyi lenne az ára, és az gondolom nem tetszene senkinek sem...

Nokia mellett szól még a tripla akkora belső memória.
Nekem ez sosem jelentett problémát, hogy kisebb a beslő memória (igazából, amióta bővíthető telefonokat használok, azóta nem is szempont ez). Nem értem, miért kell nagyobb belső memória, ha ott van a bővítési lehetőség?

A 3,5 jack tényleg jó érv, ebben igazatok van, sokszor kimarad a se-nél.
A gombok, ill. a kinézet pedig már igencsak szubjektív dolog, kinek ez, kinek az.

(#16) hemaka


hemaka
nagyúr

Ezt szépen beárazta most a Nokia, egész csecse kis telefon ez. :)

(#17) amanoba


amanoba
őstag

Amikor elöször láttam ezt a telefont, hirtelen a 8-as szériába tartozonak véltem, nekem nagyon hasonlit az Arte sorozatra, kellemes külsö!
A belsö pedig középkategóriás szvsz, amit a 3,5-ös jack és a micro usb még jobbá tesz!

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#18) Stiky


Stiky
senior tag

Ezt most tényleg nagyon jól beárazták! :R

Levonják a pénzt tőled és még egy szmájlit is tesznek oda**... :DDD

**(tudom, hogy csak a teló alakította át a ;P -t)

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#19) gerii válasza Olcsi (#13) üzenetére


gerii
addikt

"Úgy gondolom, hogy aki hasonló kategóriájú telefont vesz, annak a felsoroltak nagy része nem számít."
Elég sok ember szeretne egy N97-et, de csak 25000 pénze van rá, így a lehető legjobbat akarják venni a kis pénzükből, érthető okokból. nem egy embert ismerek akinem nincs többje telefonra, de szeret zenét hallgatni, és egy jól összerakott cucc kell neki. szerintem ebben a telefonban ennyi pénzért mindent megtalálnak :)

(#20) madarasz92


madarasz92
őstag

Az auchanba most 24990ft ez a kis telefon!Nekem nagyon tetszik lehet hogy beruházok egyre! :)

(#21) skajwa


skajwa
senior tag

Nem értem miért vártatok nagyobb tudás. Ez egy ALSÓkaegóriás mobil.

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#22) Jadro válasza Olcsi (#15) üzenetére


Jadro
veterán

Olcsó telefonnál számít minden forint. Oké hogy bővíthető, de nem mindegy mekkorát adnak hozzá, milyen kell bele és mennyi a belső memória. Mellesleg Nokiába olcsóbban is veszel kártyát. Nálunk nagyon árérzékenyek az emberek, legalábbis a nagyobb részük. A lényeg azonban olyan 2-3 hónap múlva derül ki amikor lejjebb megy a Nokia új ára. azt kell mondjam, okosan árazták most, pedig nem erről híresek.

Persze a kinézet az nagyon szubjektív de a használhatóság már nem annyira mozog tág határok közt.

Szerk: Ha már most 25000 akkor az 5000-el kevesebb is mint az említett SE. Az bizony elég sok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#23) BIER1


BIER1
csendes tag

Ez a tökéletes relative olcsó telefon, szép és lehet vele telefonálni. Nálunk tuti siker teló lesz, nekem is bejön...

(#24) kokyt


kokyt
senior tag

Jó árazás, jó telefon. Tudásban pariban van a 2 éve vett 6233-asommal (sőt, sok helyen el is veri) , pedig mikor azt vettem többe volt előfizetéssel, mint ez függetlenül.
Igazán bevezethetnék ezt az árazást a felső szegmensbe is :)

(#25) Ypres


Ypres
csendes tag

" Olcsó árfekvésű" ? Az milyen ? nem inkább alacsony ?
Amúgy nem rossz telefon, jó lenne egy ilyen melós telefonnak, mondjuk akkor nem ártana egy erősebb akku bele.

''Vok''-osokkal, ''ien''-esekkel, ''oan''-osokkal nem tárgyalok !

(#26) Bog válasza Ypres (#25) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

jogos, javítva, thx :R

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

Szép. Az apróságok tetszenek mint például a 3.5mm jack és az RDS.

(#28) Hebry


Hebry
senior tag

Második telefonnak, vagy szülőknek tökéletes, csak tényleg egy nagyobb akku elférne benne.

(#29) SEFAN84


SEFAN84
aktív tag

Nem rosz telefon.Ha szolgáltatónál feltöltőkártyásan 10körül lesz szerintem beszerzek 1et.Munkatelónak tökéletes!
Jó lenne ha végre az SE is adna ki hasonló jack-micro usb-s telókat!

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#30) -XadAnuX+ válasza madarasz92 (#20) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Jó, hogy szóltál, lehet, hogy hétvégén megyek is és magavémá teszek egyet. :K

(#31) amanoba válasza SEFAN84 (#29) üzenetére


amanoba
őstag

"Ha szolgáltatónál feltöltőkártyásan 10körül lesz" :Y
hol élsz ember?! meg majd adják a bucimaci mellé is ingyér nem?... :DDD

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#32) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Látom jártál a Nagyvázsonyi várban:DD

Sztem full 6700 Classic csak más belsővel :)

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#33) gybazsi


gybazsi
senior tag

Nem rossz teló, de sztem azért 6300 jobban megéri (fém, hangerőszabájzó gombok), bár ott meg a 2,5 jack a hátrány.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#34) legiaap


legiaap
nagyúr

Nem rossz készülék.
Lesz rá kereslet az biztos.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#35) SEFAN84 válasza amanoba (#31) üzenetére


SEFAN84
aktív tag

Miért ne lehetne már?
Se G502 is volt 15ért a T-Mobile-nál!

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#36) CUskater válasza Olcsi (#15) üzenetére


CUskater
tag

Akkor neked még soha nem volt okostelefonod!!!Nagyon is számít a belső memória............
Ugyanis ha megtelik, akkor hard reset, és akinek volt symbianos telefonja, az tudja hogy elég kínkeserves mindent visszatelepíteni!

[ Szerkesztve ]

"Az élet szar, mondta Jézus, és bedobta a tömegbe a keresztet!"

(#37) kaller1 válasza CUskater (#36) üzenetére


kaller1
veterán

Hogy jön ez ide? :F Topikot tévesztettél ezzel a megállapítással,szvsz... ;)
Ugyanis ha megtelik, akkor hard reset
Ez meg nem gyengén hülyeség,már ne is haragudj... :DDD

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#38) amanoba válasza SEFAN84 (#35) üzenetére


amanoba
őstag

nálam a 15K nem 10K... :U

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#39) plus44


plus44
veterán

Az aktív készlet hiánya azért elég gáz. :F :(

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#40) SEFAN84 válasza amanoba (#38) üzenetére


SEFAN84
aktív tag

10K körül-it!Írtam!Azért az SE G502 kicsit jobb telefon ennél!

[ Szerkesztve ]

Viva La Vivaz :)Spiro: ha ZENE kell!http://www.szerencsesnap.blogspot.com/

(#41) Ankhiszesz


Ankhiszesz
tag

Végre egy értelmesen összepakolt telefon a Nokiától, ráadásul még az árcimke sem biztosíték kiverős kategória! Az USB + 3,5 Jack-ért külön kell, hogy meghajoljak :R
Nem utolsó sorban a mostani 6233-asomra emlékeztet egy csöppet :B Anyukámnak ideális telefon lenne :K

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

(#42) fricz19


fricz19
őstag

szokásos nokia külső- semmi érdekesség
az biztos hogy viszik majd mint a cukrot

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#43) pohár


pohár
félisten

A kijelzőre nem lehet panasz, ennyi pénzért a TFT technológiával készülő QVGA ablak bőven reaális... :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#44) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Végre egy jó ár-érték arányú Nokia.
Tömegcikk lesz belőle. :K

Bár nekem jó ideig nem kell másik telefon. Jól megvagyok a K800-sal.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#45) Márton válasza plus44 (#39) üzenetére


Márton
nagyúr

Valaki leírná mit is ez az aktív készenlét? Kiirja a teendőket? Esetleg időjárás előrejelzés?
Bocsi, csak pda-m volt eddig, nem követem évek óta a Nokia fejlődést, de most szemezek ezzel a készülékkel. Tehát miről fogok lemaradni az aktív készenlét hiánya miatt?

Tetszik nagyon, de még kéne némi infó, pl:

elmulasztott hívást, érkezett sms-t jelzi valahogy utólag? villogás, lélegzőgomb, stb?

hangrögzítés indítható egyszerűen 1-2 gombnyomással a hívás közben és tud-e többet mint 1 perc? főleg ha már 1gigás kártyával adják...

usb2 vagyis végre nem 8-900kB/sec irammal lehget rá pakolni?

windows live messenger? ez tuti? lehet msn-re használni edge-n keresztül gyak. bárhol?
egyéb progi telepíthető, vagy ezek ilyen fixen bedrótozottak?

ébresztésnél beállítható a hangerősség? először nagyon halkan kezdje aztán csak 1-2 perc után hallják a szomszédok is.. Sőt, először elég rezegni is! :)

a navigációs gombokat mennyire kell körömmel nyomni? párom 2600c-jénél ez ami igazán zavar, alig tudok fölfelé navigálni.

sok a kérdés, de szerintem sokakat érdekel :K

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#46) plus44 válasza ,,no name" (#1) üzenetére


plus44
veterán

Min. 3,2mp :F Ember hol élsz te?

Márton: Link

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#47) Márton válasza plus44 (#46) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, tehát főleg programok gyorsindítására való.
ami jól jön olyan telónál amire lehet telepíteni progikat.
de itt mik a lehetőségeink? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48) Csepe


Csepe
aktív tag

Várható valamikorra Nokia 6730c vagy 6600i teszt?

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#49) Redy


Redy
tag

Nem rossz ennyi pénzért! Én inkább egy D900i-t vennék a kamera miatt, de akinek az nem fontos annak jó választás.

(#50) Ankhiszesz válasza Márton (#45) üzenetére


Ankhiszesz
tag

Aktív készenlét: S40-nél kb. ezeket irja ki a fő képernyőn: (ezeket el is tudod indítani)

Felül néhány gyorsindító ikont találsz
Zenelejátszó: ki, vagy az éppen aktuális szám címét irja ki
Rádó: ki, vagy az éppen aktuális adót írja ki
Aktuális naptár bejegyzéseidet kiírja
+saját jegyzetet írhatsz

Azt nem tudom mekkora élvezet lehet ekkora sebességnél (edge) MSN-ezni (már ha lehet egyáltalán :F ), ugynis az S40 zárt OP., tehát programokban nem fogsz dúskálni.
Felhagosodó ébresztésnek elvileg kell lennie, bár Én még nem fogtam kézbe ezt a Nokiát, de volt már pár S40-essel dogom hosszabb-rövidebb ideig.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3330>Nokia 6610>Nokia 6230>Nokia 6233>Nokia E52>(Samsung s5230 és Galaxy S5 koncertfon)>Alcatel ot995>Huawei P6>Huawei P9>Xiaomi MI9T Pro>ZTE Axon 40 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.