Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALBY


ALBY
senior tag

Wifi hotspotként ha működni tudna nagyon jó lenne tablet mellé.

Kissé nagy sajnos. Pedig az volna az egyik fő előnye hogy kisebb mint drága péklapátok.
Egy centivel lehetne alacsonyabb és egy kicsit kövérkés is. (Pláne mióta 19dollár egy cardphone.)
De amúgy a kivitel és a megjelenés nagyon tetszetős.
Netán még zenét is jó minőségben játszana le :DDD , jó alternatíva lehetne.

Így marad a szememben egy csinos nyugger-telefon. Kell olyan is.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#2) darvinya


darvinya
titán

Ez ugyanaz, mint Tesóban kapható AKAI telefon 8000Ft-ért.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3) gepardlacee


gepardlacee
tag

Olyan jó lenne egy ilyen telefon, 3G/4G-vel, autofokuszos, legalább 8Megapixeles kamerával, Wifi Hotspot funkcióval, értékelhető sebességgel... Nem értem, miért nem képesek egy ilyet összerakni. Általában az szokott lenni a válasz, hogy "akkor már lehetne okostelefon is"

radioPLAY - online rádió - www.radioplay.hu

(#4) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Legalább 3G és/vagy Wifi lehetne benne... A szelfi gombon durván felnevettem. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#5) Crafter32


Crafter32
őstag

Akkor még mindig a Nokia 515 legszebb és "legokosabb" ebben az osztályban?

(#6) bollokcs80 válasza gepardlacee (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Egyetértek, nem tudom a 301-est miért tüntették el a boltokból, az még egy viszonylag kellemes darab volt, normális kijelzővel és 3G-vel... :(((

Akkor már inkább egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#7) HaZse


HaZse
őstag

Szerintem az ara megfelelő. Ez feature phone es nem hotspot, meg mindenfele netes tartalommal mentes.

A cikkben meg hibas a sim megnevezés. A normal sim az a bankkartya meret. A telefonba meg 2db. mini sim a neve. De lehet, hogy a cikkiro nem hasznalt normal simes telefont.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#8) Vtwo válasza gepardlacee (#3) üzenetére


Vtwo
senior tag

+1

(#9) konczy3


konczy3
senior tag

Szemből a szelfi kamerát leszámítva ua mint anyám 225-öse nem sokat gondolkodtak a designon, vágtak 1 lyukat a kamerának előre, meg kapott 1 új fém hátlapot :DDD

Never Settle

(#10) Bog válasza HaZse (#7) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Normal SIM-nek hívják nemzetközi terminológiában is az éveken át használt, hagyományos méretű SIM-et. A nagy, bankkártya méretű SIM-et pedig nagy, bankkártya méretű SIM-nek nevezzük ;) Normal helyett sokszor a regular kifejezés is használt, ezt fordíthatjuk hagyományosra.
És gyanítom, hogy a cikket olvasók 99,9%-a pontosan tudja, hogy normál SIM alatt mit értünk, nekik a mini SIM teljesen értelmezhetetlen, lévén ez a kifejezés egyáltalán nem terjedt el.
Pár példa:
Amazon
NDTV
Simcardsizes.com - itt tök egyértelmű, hogy mini=normal
Three (mint operátor)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) bélus91


bélus91
tag

ÚÚ 7650 avval a telefonnal kezdődött minden,akkor fertőződtem meg a telefon mániával régi szép idők :B

(#12) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nemrég volt a kezemben egy 222-es, elsírtam magam, mikor kiderült, a névjegyek csoportokba rendezhetősége nincs benne. nekem ez az egy hiányzik belőle, de ez végzetesen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Ha nem kellene okostelefon, akkor inkább használtan egy Blackberry. Hívásra, sms-re azok is tökéletesek.
Az a baj ezekkel a hagyományos telefonokkal, hogy a beszéd hangszórójuk nem a legjobb. Gyak. a legtöbb okosteló túlmutat rajtuk.
Pl a Nokia 130 ebben a tekintetben egy..

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) Hobbbyt válasza bélus91 (#11) üzenetére


Hobbbyt
őstag

..Mivel? Azzal?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#15) fank70


fank70
csendes tag

Legalább nem kell naponta tölteni.

"Our honor is more important than our wealth"

(#16) Franklin


Franklin
addikt

"a 2G hálózatok által nyújtott hangminőség eleve rosszabb, mintha 3G-n, vagy 4G-n próbálkoznánk"

Nem úgy van, hogy 4G-n csak adatátvitel van és beszélni nem lehet rajta, mert automatikusan átvált 3G-re?

(#17) batai15


batai15
félisten

"dedikált szelfi " :Y

(#18) H.Istvan25 válasza Franklin (#16) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Itthon még igen, de van ahol meg már rajta hang (VoLTE)

Huawei Mate 9

(#19) weiss válasza Hobbbyt (#14) üzenetére


weiss
addikt

Téves, egyenrangúak. 45-ös pont.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#20) Graphics válasza Hobbbyt (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"ezzel – evvel, azzal – avval;"

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) Fejvadi válasza Graphics (#20) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nyelvtanóra? :)

(#22) jorgoszka válasza bollokcs80 (#6) üzenetére


jorgoszka
tag

Egyetértek, a 301 DS igazán kaphatott volna utódot.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#23) g.attila92 válasza Franklin (#16) üzenetére


g.attila92
csendes tag

Az igaz, hogy 4G-n csak adat kapcsolat van, de a beszélgetések az adatkapcsolaton felül mennek. Nem vált vissza 3G re. Hasonló a Skype - hoz és a Viber - hez.

Azért sem működne ez a dolog, mert sok helyen, ahol nincs 3G csak Edge, már nem építenek 3G-s hálózatot, hanem egyből 4G-set. Jellemzően B20-as hálózatok ezek. Vidéken fordul elő gyakran.

(#24) Hobbbyt válasza weiss (#19) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Hmm.. akkor bocsánat, rémálmomban se hittem volna, hogy ez az alak helyes.
Világ életemben egy kalap alá vettem a "muszály"-al és tájszólásnak, beszédhibának tulajdonítottam.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#25) Obyboy válasza bollokcs80 (#6) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem a céges mobilom 301-es nokia, ~2 éve nyúzom és még 2 évig akár maradhat is. Azt kell, hogy mondjam telefonáláson kívül semmire sem jó, arra viszont hibátlan. Szerintem már ez a telefon sem méltó a régi Nokiák hírnevéhez. A telefonszámokat csak +36-os előhívóval lehet elmenteni mert ha 06-tal mented el akkor nem ismeri fel a telefonkönyvben a hívó számát. A fizikai igénybevételeket jobban állja mint az okos telefonok de a 3210-est meg sem közelíti.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#26) szupermacs válasza Hobbbyt (#24) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem vagy egyedül, ritka rondán hangzik és magyartalanul.

Más: Múltkor megnyomkodtam MM-ban ezt a telefont és el voltam ájulva a külsejétől. Kegyetlenül jól néz ki, barátnőmnek is mutogattam, hogy ,,nézdmármeg ez mekkorakirályság és milyenjólnézmáki!". :D Csak a kijelző nem tetszik benne, ma már kicsi a felbontása és a panel sem a legjobb. Másodlagosnak szerintem klassz lenne, mai napig előbb veszem elő a Nokia 3200-t ha pót telefon kell, mint a régebbi okosakat.

(#27) H.Istvan25 válasza Obyboy (#25) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Ismerősöm 301-et használ. Korrekt kis cucc. Abbol legalább nem spórolták ki a 3G-t

Huawei Mate 9

(#28) bambano válasza Obyboy (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A telefonszámokat csak +36-os előhívóval lehet elmenteni mert ha 06-tal mented el akkor nem ismeri fel a telefonkönyvben a hívó számát." ez a hálózat beállítása miatt ilyen, nem a telefon hülyesége.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Samott válasza Hobbbyt (#24) üzenetére


Samott
addikt

Mert valahol az is, regies alak, nem veletlenul hasznaljak tobben az azzal/ezzel format.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#30) macskea válasza Hobbbyt (#24) üzenetére


macskea
őstag

Ne keverd össze a tájszólást a nyelvtani hibákkal. Nekem sem tetszik ez az alak, de valóban helyes, kár rajta rugózni. :) Egyébként ha jól sejtem, ez úgy tájszólás, hogy leginkább Pest környékére jellemző, nem? Vagy legalábbis egyszer azt olvastam valahol.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#31) Genova1983


Genova1983
tag

Nokia teszteknél régebben gyakran ismételt hozzászólás volt,hogy androiddal jobb lenne,androiddal kellene.
Na én ezen most annyit módosítanék,hogy ezt a telefont a jó öreg S40-el gondolkodás nélkül megvenném.

(#32) Franklin válasza g.attila92 (#23) üzenetére


Franklin
addikt

Kipróbáltam most egy Lumia 640 LTE-en, 4G-n voltam, felhívtam magam és a kicsörgés előtt átváltott 3G-re, "Telenor H 3G" jelent meg pillanatokkal a hívás előtt a térerő jelző alatt, majd hívás után visszaállt "Telenor H L"-re.

Szóval mégis visszavált 3G-re, nyilván ahol az nincs, ott 2G-re.

(#33) weiss válasza Franklin (#32) üzenetére


weiss
addikt

Persze, mert Mo.-on még nincs VoLTE tudtommal.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#34) Švejk


Švejk
őstag

A kínos felismerés amikor rájössz hogy a 20 ezres Nokia 230 minőségibb anyagokból építkezik (alu hátlap) mint a 200 ezres Lumia 950.

(#35) szupermacs válasza Švejk (#34) üzenetére


szupermacs
veterán

És biztos nem futkosnak körbe a pöttyök, amikor megnyitsz valamit. ;]

(#36) Kampó


Kampó
senior tag

a qvga-t mikor felejtik már el?? értem én hogy nem kell hd.. de 640x480 lehetne igazán... Gombos kis csoda, értelmes kijelzővel, értelmes hardverrel.. jó kamerával és adatkommunikációs képességekkel, lenne egy ilyen a kutya nem venne okos telefont xdxd

AMD volt AMD van AMD lesz

(#37) Csapoati válasza Kampó (#36) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Butatelefonban biztos nem lesz VGA, ezt jobb, ha tőlem tudod. Ráadásul nem is kell, feleslegesen zabálná az akksit. Én biztos maradnék az okostelefonnál, egy ilyennel max telefonálni nem kín.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#38) SkyLine3000 válasza HaZse (#7) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Normál sim, mint bankkártya méret... Úr Isten!
Sztem te nem láttál normál simet.

(#39) Obyboy válasza bambano (#28) üzenetére


Obyboy
addikt

Háát előtte 6303 volt az még felismerte a 06-tal elmentett számokat is ugyan azzal a SIMmel. Ezek szerint a telefon hálózati beállításai közt lehet valami gond, amit én júzerként nem tudok paraméterezni.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#40) Viktor0610 válasza Hobbbyt (#24) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Muszály"-lyal, ha már mindenképp' GN-kodunk. ;) ;]

Samsung Galaxy A54

(#41) bollokcs80 válasza Obyboy (#25) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Egyetertek, nalunk is erre van.

A 3310es mindenesetre le van zsirozva otthon. :DD

B.Cs.

(#42) HaZse válasza Bog (#10) üzenetére


HaZse
őstag

A GSMARENA oldalán meg mini sim-nek nevezik az ebbe a telefonba tehető sim kártyát. De a Te véleményedet is elhiszem.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#43) HaZse válasza SkyLine3000 (#38) üzenetére


HaZse
őstag

1994 óta mobilozok. Ebből 2 évet 450MHz-n használtam és 1996 óta GSM-et. És volt Motorola 5200-asom. Na abba ilyen bankkártya méretű sim-et kellett betolni alulról.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#44) #82729984 válasza HaZse (#42) üzenetére


#82729984
törölt tag

Szerintem normál sim alatt mindenki a klasszikus (általad mininek nevezett) sim kártyára gondol legalábbis magyarországon.

Bankkártya alapú sim kártyát nem sok ember látott magyarországon, magam részéről sem hallottam még ilyen méretüről pedig lassan 20 éve van mobiltelefonom (és már a legelsőbe is (valami ericsson a1018) a hagyományos méretü volt). Szóval normálnak biztos nem neveznék egy olyat ami már 20 éve nem is létezik.

(#45) Freiherr


Freiherr
őstag

Amikor ilyen tesztet olvasok,mindig bánom,hogy annak idején eladtam a Samsung S5610-em,gyönyörű cucc volt.:(

XXX

(#46) janeszgol válasza SkyLine3000 (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig igaza van. Amit megszoktunk tizen év alatt, az a mini sim.
Itt senki nem gyűjtött telefonkártyát? :) Egy időben ('90-es évek) nagyon népszerű volt. Na azok a normal simek.

Kampó: ezt a telefont is lehetne amoleddel szerelni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) g.attila92 válasza Franklin (#32) üzenetére


g.attila92
csendes tag

Igazad van. Régebben nézegettem az LTE hálózat működéséről dokumentumokat és abban benne volt a VoLTE.

Most néztem utána pontosabban. Már több országban működik az általam írt módon. Viszont magyarországon csak most teszteli a telenor a 4G alapú hanghívást. A Telenor év végére tervezi a bevezetését.

A jelenlegi megoldást CS Fallback-nek hívják és az általad említett módon működik.

(#48) Luck Dragon válasza Freiherr (#45) üzenetére

Ott van az S5611.

Maga a 230 tetszik. Igazi klasszikus. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#49) Kampó válasza janeszgol (#46) üzenetére


Kampó
senior tag

legalább egy 320x480.. as amoled és izmosab hardver. normális kamera és szoftverezetség... illetve az emlitet adatkommunikációs képességek. minimum hsdpa+wifi... és boldogan használnék ilyet :)

AMD volt AMD van AMD lesz

(#50) hemaka


hemaka
nagyúr

Jaja,a sim SIM a telefonkártya. :D
Egyébként a SIM-eket FF jelöléssel címkézik méret szerint.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.