Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jeni


jeni
félisten

Ez a NOKIA telefon kinek készült? Efajta mobilkészüléknek ki a felhasználói köre?
Ha nincs benne magyar nyelv akkor még a szolgáltatói csomagban sem lenne szerencsés árulni.

(#2) Danipicur2


Danipicur2
tag

Nem véletlen nem kapni magyarországon :))

(#3) tha_answer válasza jeni (#1) üzenetére


tha_answer
őstag

pegasusbiztos.

(#4) ispi


ispi
tag

Én anno, a Nokia 6610-en kezdtem el e-könyveket olvasni, aztán jött az SE W810 ésígytovább... Önveszélyes cselekvőképességel még nem vádoltak meg, de ami késik... :))

Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

(#5) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Lássuk! Ma mit rontanak el?
Csináljuk meg! Gyerünk! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#6) Braddock válasza jeni (#1) üzenetére


Braddock
őstag

Anyámnak ilyet vettünk, de a 225-öt. Nem vonzza az okostelefon. Van benne magyar nyelv, akksi sokáig bírja, könnyű és könnyen elfér zsebben. Olcsó. Amik ennél olcsóbbak, ha minden igaz nem 4G-sek. Legalábbis amikor néztem vásárlás előtt.

Viszont elég komplikált használni mind a menü, mind a gombkezelés szempontjából.

Szinte kizárólag csak hívás fogadásra és indításra megfelelő.
A többi dolog kínszenvedés rajta.

[ Szerkesztve ]

(#7) benedekco válasza jeni (#1) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem készült, volna.
Én vagyok a felhasználói köre, lennék.

re: cikk
"Telefonálásra teljesen jó a Nokia legolcsóbb 4G-s készüléke" Általában az a baj, hogy telefonálásra is alkalmatlanok ezek a telefonok, valószínűleg ennél a modellnél is így van.

Amúgy még működik a 1200-ám addig nincs baj, de sanszos hogy 2-3 évnél nem fogja már tovább bírni, ha mégis, akkor meg már lehet az akksival leszek gondban.

Lehetne csinálni jó telefont, sokba se kerülne. Igény nincs rá gyártói oldalról. Felhasználó lenne is, csak az a baj, hogy megvennék és senki nem venne újat helyette, mert 10 év múlva is azt használnák, mint ahogy kb én is teszem. :(

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#8) sanyci


sanyci
senior tag

"A készüléket itthon nem forgalmazza hivatalosan a Nokia, de megvettük valami GSM boltból, mert a legolcsóbb 4G-s nyomógombos telefont szerettük volna bemutatni"

A szintén 4G-s Nokia 225-öt pont ennyiért vettem a T-től, kártya, hűség, stb. nélkül, ingyen szállítással...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#9) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Annak idején a Nokia név jelentett valamit. Manapság meg a kukásvödör alján vannak. Nekem leégne a képem ilyen készülék után, ha ott kellene dolgoznom bármilyen poszton.
Azt vágom hogy eladták a márkát, de ez így lepkefing még a kínaiak között is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#10) Yodafon


Yodafon
senior tag

Nem vagom ezt a tesztet. Kb használhatatlan a telefon, a cikkiro hosszasan sorolja mi NEM mukodik benne es akkor a vegen Tetszett? :F

I'm gangsta!

(#11) Armagedown válasza benedekco (#7) üzenetére


Armagedown
őstag

Nincs is ezzel semmi gond, ha egy bevált dolgot sokáig használsz, az az igazi környezetvédelem, nem az a sok zöldség, amit manapság kitalálnak.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) benedekco válasza Armagedown (#11) üzenetére


benedekco
addikt

Tudom én, csak a gyártóknak ez nem biznisz. Pedig biztos lehetne erre is valami üzleti modell-t csinálni.Hogy 10+évig használsz egy készüléket.
Hosszútávon nincs más megoldás.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13) Hallosz válasza Yodafon (#10) üzenetére


Hallosz
senior tag

Telefonnak - hanghívásra - kifogástalan, remek a hangátvitel minősége.
Ez így nekem is tetszik :)
És, kiváló diktafon, azt se feledjük! :K

Mert lakni, muszáj.

(#14) tha_answer válasza Hallosz (#13) üzenetére


tha_answer
őstag

kivalo diktafon?

(#15) villamos válasza benedekco (#7) üzenetére


villamos
őstag

Csatlakozom, haldokló 2700 helyett kellene valami, kizárólag telefonálásra, és ébresztőórának.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#16) sanyci


sanyci
senior tag

Szerintem az a fő baj, hogy a Punkt-on kívül senki sem gyárt minőségi nyomógombos telót manapság.
Valójában van pár egész ígéretes kínai cucc, ami egész jó ötlet, de azok meg belpiacosok (pl. QIN F21 Pro)

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#17) benedekco válasza Hallosz (#13) üzenetére


benedekco
addikt

Próbáltam pár új nokiát és a kíváló hangminőség az nagyon messze van bármelyiktől amiket néztem sajna. :(
Oda a könnyű kezelhetőség, a hülye menüben macera navigálni a kis képernyőn.
Alapvető funkciók vannak kiirtva amiket napi/heti szinten használok a 14 éves telkómon és perpill csak egy okosteló tudja kiváltani. Vicc az egész. Cserébe lehet bele tenni SD kártyát. Minek? Hova? Kinek? Még egy lyukkamera sincs rajta. Persze lehet, hogy hangoskönyvekre jó a lejátszója, mondjuk amiket próbáltam pont nem voltak jók, mert nem tudták onnan folytatni ahol abbahagytam a 2 órás file kellős közepén.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Köszönjük a tesztet! :D

"A készülék picurka számszerűleg 124,7 x 51 x 13,7 milliméter"

Ez egyáltalán nem mondható picurkának.
124 mm és csak 2.4" kijelző van benne...

A másik dolog, hogy a legolcsóbb 4G képes Nokia, az a 105 4G.

A harmadik pedig, hogy akkor már olyat készüléket kellene tesztelni, ami itthon hivatalosan kapható.
Mindenesetre azt jó tudni, hogy ezek szerint az eMAG-on lévő 215 készülékek nem rendelkeznek magyar nyelvvel.

[ Szerkesztve ]

(#19) UnA válasza sanyci (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Addig jó, amíg nincs Punkt teszt itt, mert a többség csak az árakat nézi... ;)

(#20) Eastman válasza benedekco (#17) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

[Ebayen] előkerülnek néha dobozos, elméletileg új, nulla perces példányok raktárok mélyéről, a legenda szerint. Új akksik is. Nem biztos, hogy a nyerő választást linkeltem, csak egyet a több közül.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21) Ivy.4.Ever válasza benedekco (#17) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Érdemes megnézni az alcatel kínálatát. Egész jó kis alap telefonjaik vannak. Nekem az alcatel 2003 bejött de félokos telefon az Alcatel 3088 az tuti jó.

[ Szerkesztve ]

(#22) Luck Dragon

Imádtam a tesztet olvasni , nyers néha vicces de lényegretörő megjegyzések sokasága .
Abban pedig nagyon igazad van ahol ezt írod “teleszemetelve a rendszer használhatatlan, okosnak hazudott funkciókkal és fizetős vackokkal. ”
Nokia 225 4G is pont ilyen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#23) #21346560 válasza ispi (#4) üzenetére


#21346560
törölt tag

Na jah! Gondolom a cikk írója max. 26 éves, és nincs tisztában azzal, hogy anno mire voltak képesek az emberek egy kis szórakozásért! :DDD

(#24) Teringettét válasza #21346560 (#23) üzenetére


Teringettét
csendes tag

Csatlakozom!

Jelentem, anno konvertáltam LOST epizódot Sony Ericsson K750i-re. :)) Kb. háromnegyed óra volt, míg a 480p-s eredetiből a telefon által is lejátszható 144p lett a felbontás.

Később pedig a szintén 2,4"-es Nokia N78-on navigáltam, nem is egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#25) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

De különben a tesztelő is, mit várt? Ez a kategória 2005 óta kb. változatlan. Minek kéne még benne lennie? Aki megveszi, az telefonálni fog vele, mást nem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) tha_answer


tha_answer
őstag

en azt nem ertem hogyha csak es kizarolag az e52t gyartanak bo 10 eve upgradelve 4g csipet meg egy 5-8mpixeles kamerat bele akkor is jobban jarnanak mint ezekkel. es azon meg tobbet is keresnenenk...

(#27) benedekco válasza Eastman (#20) üzenetére


benedekco
addikt

Jaja, ezek mennek. Sajna sok közöttük a refurb. Pl szerintem ennek sem eredeti már a kasznija. Van most pár félretett készülék, ha minden kötél szakad akkor biztosan lesz megoldás :) A lényeg, hogy ne építsék le a 2G-t egy darabig.
Akkut még sikerült találni eredetit, ott is sok a hamisítvány, ugyanúgy néz ki, nehéz kiszűrni őket. Kb onnan tudod, hogy a szokásos 1 hét akku idő helyett van 2-3 napod.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#28) hcl válasza benedekco (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

GSM-et (2G) túl sok minden használ, meg szögegyszerű, az nem hiszem, hogy hamar eltűnik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) janeszgol válasza Ivy.4.Ever (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

+1 az Alcatel buta telefonokra. Nekem most egy Nokia 105 van. Gyenge vacak.

(#30) peugeotmate válasza tha_answer (#26) üzenetére


peugeotmate
őstag

e52 ♥

meg

(#31) --ka


--ka
senior tag

Bocsánat, hogy ha butaságot kérdezek, de nem találtam a cikkben egyértelmű információt: ez tud Bluetooth-on keresztül zenelejátszást, értelem szerűen BT-s külső hangszóróra?

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#32) hcl válasza --ka (#31) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Írják, hogy van benne BT, tehát tud.

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) hcl válasza Teringettét (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, nekem is a C5-00 volt az első használható navígációm. Teljesen jó volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) lternesz


lternesz
friss újonc

Utálom a tepsi telefonokat, ezért vettem egy 225-öst. A tesztben lévő ettől látszólag nem nagyon különbözik. A nyomógombos használatot kicsit szokni kellett - jó pár év után újra - de pár nap után kézre állt. Ami miatt írok az az, hogy nem igazán értem, miért lenne használhatatlan az Opera mini böngészője??? :W Teljesen jól működik. Tény, hogy pár oldal nem jön be, vagy olvashatatlan, de egyszerűbb híroldalak szépen és olvashatóan bejönnek. Fakebookkozni is kiválóan lehet.
Továbbá a hangminőség is megfelelő mind hívásnál, mind hangfájl lejátszásánál vagy rádiónál. Nekem jól kiváltotta a már 13 éves mp3 lejátszómat.
Egyetlen bajom a készülékkel, hogy nincs jegyzetelési lehetőség, pedig nem lenne nagy dolog. Sajnos aki tervezi ezeket nem használ valószínűleg ilyen készülékeket.
Szóval akinek baja van ezekkel a telefonokkal, az ne használja, de aki nem akar drága és bazinagy bunkófonokat használni, annak szerintem megfelel - még internetezésre is.

(#35) --ka válasza hcl (#32) üzenetére


--ka
senior tag

Van Nokia nyomógombos telefonom BT-vel és mégsem tud, ezért kérdezem.

szerk.: Nokia 150 DS, adatátvitel megy, zene lejátszás nem. Fenntartom annak eshetőségét, hogy béna vagyok. :K

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#36) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Még egészen jó alternatíva is lehet másodlagos telefonnak. A kamera hiánya merész húzás, de ismerve a butatelefonokban találhatóak minőségét még érthető is, de a WiFi hiánya már valamivel megdöbbentőbb, miközben mobilnet lehetőség van.

#3 tha_answer Ez lesz az új szolgen a butatelefonok népszerűsítésére :C

#28 hcl Vannak országok, ahol már lelőtték, pl. Japán.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#37) hcl válasza --ka (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az inkább a WTF :D :D :D :D :D

@Necroman_MK2 : Az kemény, nem tudtam 8-O
Mondjuk szerintem az olyan alap infrastruktúra lenne, mint a vezetékes telefónia, ami elmegy a mostani hálózatokon, és mindennel is kompatibilis visszafelé.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Fancy-boy válasza Ivy.4.Ever (#21) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én is az Alcateleket szoktam ajánlani inkább a HMD féle Nokiával szemben.
Viszont sajnos a 3088 már nem kapható.

(#39) Ivy.4.Ever válasza Fancy-boy (#38) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

(#40) BiP válasza Braddock (#6) üzenetére


BiP
nagyúr

Az a baj a sokat említett 225 4G-vel, hogy nem különálló gombok vannak, hanem egybefüggő gombsor (mint anno a 6700 classic-on), így nehéz kitapintani. A 215 4G-nek jobban használhatónak tűnnek a gombjai.

(#41) Fancy-boy válasza Ivy.4.Ever (#39) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az Euronics-nál is kifutó már.
Online nem rendelhető, csak a megmaradt készletet árulják pár üzletben.
Kifutó készülék jó ideje. Máshol nem is találni már.

[ Szerkesztve ]

(#42) --ka válasza hcl (#37) üzenetére


--ka
senior tag

...és akkor ez a 215 tud? :F
Mert az példával bizonyítottam, hogy BT=/= BT zenelejátszás! :)
Vagy melyik tud, az elérhető nyomógombos Nokia-k közül? :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#43) hcl válasza --ka (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Cikkben pedig ott van.
"Mondjuk azt nem tudom, hogy igazából mire fel, mert zenét hallgatni nem ezen az eszközön fogunk (a hangminőség jack csatlakozón keresztül is rettentő gyenge, Bluetooth-t használva pedig nem mindig jön össze elsőre a kapcsolat, de ha igen, akkor sem túl erélyes), "
Tehát tud BT-n lejátszani zenét, csak minek :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) e-newsee válasza Necroman_Mk2 (#36) üzenetére


e-newsee
addikt

Semmi megdöbbentő nincs a wifi hiányában. Az megdrágítaná, mert kellene hozzá másfajta chip (nem is biztos, hogy van olyan ebben a kategóriában), antenna, certifikációk, meg még ki tudja, hogy mi. Ezeket valakinek meg kellene fizetni. És ha a wifiből teljesítményt akarsz, akkor enné az akksit is rendesen. Aztán ugyanott lennél, hogy 25k+ lenne az ára minimum, és bírna talán 2 napot. Akkor meg minek?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#45) --ka válasza hcl (#43) üzenetére


--ka
senior tag

...esküszöm, nem vettem észre! :O

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Beszélték a telefongyártók. Csináljunk valami elképesztően elkúrt telefont. Nokia: Fogd meg a söröm!!!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#47) janeszgol


janeszgol
félisten

De az ilyen butatelefonokban az email, a böngésző is tök felesleges. Minek? Oké igen tudom, 2.4 col már elég terebélyes, azon el lehet olvasni egy-egy emailt. Igen a Wap és a BB idejében. Ma, amikor egy email már videót, képet is tartalmazhat a törzsében, tök felesleges.

(#48) hegedus001 válasza tha_answer (#26) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Uram Isten. Az e52. Mennyire vágytam rá kis fiatalként. :DD

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#49) Luck Dragon válasza hcl (#33) üzenetére

Nekem is volt egy fehér példány C5 5MP , de szerettem , mondhatni megváltás volt visszatérni rá a Samsung S5230 után .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#50) hcl válasza Luck Dragon (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fehérben elég jól nézett ki (nekem barna vaót). Mondjuk előtte 6300 volt, azt is szerettem, de a C5 szintlépés volt (wifi hiányzott egyedül).

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.