Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Fancy-boy válasza quailstorm (#150) üzenetére


Fancy-boy
addikt

De hivatalosan nem tudja, úgy hogy becsapós!
Azért írtam ezt, mert nem kell készpénznek venni, ami le van írva a gyártó oldalán.

2013-tól az új Nokia Asha/S40 telefonok nem támogatják a Nokia Suite és a PC suite alkalmazást. Ehelyett a Nokia adatkábel-illesztőprogramot használják.

Egyébként az S30 téma/ikonok kinézete régebben is az S40 rendszerre hasonlított.

[ Szerkesztve ]

(#152) quailstorm válasza Fancy-boy (#151) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valóban írtak ilyet, és ez nem igaz. De erre már nem emlékeztem.

A Nokia 1600 féle S30 vagy az 1800 annyira nem S40 szerintem, de valami köze nyilván van. Aki látott már 6300-at az egyből kiszúrja, hogy nem S40.

(#153) St3ven válasza donjohnson (#119) üzenetére


St3ven
addikt

Nézz rá a 112-re.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#154) meroly


meroly
veterán

Tetszett plecsni? Hm.... :U

Impossible is nothing

(#155) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a hívás- és üzenetlista hány darabot tud kezelni?
a nem fogadott bejövő hívásokat számonként csoportosítva, vagy egymás után, akár egy számot több sorban tárolja és jeleníti meg?
a nem fogadott hívásokat el lehet különíteni, hogy melyik sim-re jöttek?

ok, hogy beszélgetni egy időben csak az egyik kártyán lehet. de ha egyidőben jön a 2 kártyára bejövő hívás, akkor mi van? (tételezzük fel hp ki van lőve.)
amelyik előbb érkezik, az fog kicsengeni, és az kerül bele a lsitába? és a másik, későbbi hívónál foglaltat jelez?
és mi lesz a 2. hívóval? annak a próbálkozása bele fog kerülni a nem fogadott hívások listájába, vagy elveszett?

:R

értem én, hogy a cikk fele arról kell szóljon, hogy megmagyarázza ennek a telefonnak a piaci létjogosultságát, (láthatóan páraknak ez is kevés volt), de a fentiek talán lényegesebbek lennének azok számára, akik használnának ilyet.
:)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#156) Bone123 válasza szab.tam (#155) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Szia! Amikor az egyik SIM-en hívás zajlik, a másik SIM nem aktív, azaz pont az történik, mint amikor egy készülék ki van kapcsolva, hívásértesítést így a szolgáltatótól kell várni, nem a telefontól. A listás kérdéseidre sajnos nem tudok válaszolni, mivel már nincs nálunk a kis Nokia.

(#157) szab.tam válasza Bone123 (#156) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok.
értem.
:)

***

a problémám itt van:
párhuzamos hirdetésekre megadok 1-2-3 számot.
ha túl jó, özönlenek a bejövő hívások. kezelhetelen mennyiségben.
egy ilyen teló jó lenne ezekre.
a teszt pedig a kérdésekre...... :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#158) d2delta


d2delta
csendes tag

munkába tökéletes

(#159) d2delta válasza Fancy-boy (#149) üzenetére


d2delta
csendes tag

Csak az hiányzik róla :DDD

(#160) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Ma vettem egyet Tescóban 4000-ért, míg a telefonom szervizben :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#161) szab.tam válasza alkatraz3000 (#160) üzenetére


szab.tam
nagyúr

2 sim-esnél hülyének tűnő kérdés is lehetne, de nem az:
totál független?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#162) alkatraz3000 válasza szab.tam (#161) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Majd megnézem vhogy, csak elvesztettem a Vodafone kártyamat, a tmobileos meg adott. Bar kétlem hogy függő lenne, annyira jelentektelen telefon.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#163) szab.tam válasza alkatraz3000 (#162) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok.
thx.
:)

de hogyha nem úgy vetted, hogy rá volt írva, hogy pl. teszkómobájl függő, vagy akármelyik, akkor biztos független.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#164) berghausmann válasza szab.tam (#161) üzenetére


berghausmann
tag

Az edigital-os DualSim-es verzió egész biztosan független (és 7490 ft) . A szintén edigital-os T-Mobile-függő az csak 1 SIM-et kezel, és 3990 fitying az ára. Létezik DualSim-képes, tehát kétkártyás, de mégis szolgáltatóilag lezárt, azaz függő telefon is, ezeket nagyobb multiknál lehet kapni. Edigital tudtommal csak egySimkártyás függő telefont forgalmaz. Meg persze a DualSim-es függetlent.

Egyébként nagyon jó kis telefon. Hamar megszerettem. Mellé venni még egy olcsóbb, de normális minőségű, 7"-10"-os tabletet, és le vagy fedve fullosan a netes tartalomfogyasztás, illetve az "okosság" és a jó minőségű "basic nokiaphone"-fíling terén is.

(#165) szab.tam válasza berghausmann (#164) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#166) vhw válasza berghausmann (#164) üzenetére


vhw
addikt

Ha már így bevásároltál egy gyors gyakorlati kérdés:

Zenelejátszásnál, hogy látja a telefon a memóriakártyán lévő mp3 tartalmat?
1. előadók-albumok szerint (id3 tag-ből)?
2. látja a kártyán lévő mappákat, a bennük lévő fájlokat és eszerint lehet navigálni, mappánként lejátszást indítani (mint egy normális vagy legyen inkább fapados mp3 lejátszón)?

Netán tudja mindkettőt?

Számomra egyszerűbb, ha gépen szépen külön mappákba rendezem kedvem szerint a fájlokat, tudom mit hol találok - kvázi "lejátszási listát" létrehozva - és nem erőlteti rám a rendszer az id3 tagekből (ami vagy megvan rendesen, vagy se) kiolvasott szisztémáját.

A jelenlegi Nokiám (Xseries! - na bumm... zenére kihegyezett típus...) ezzel a kizárólagos előadó-albumos rendszerével idegesít.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#167) zoetsa válasza masholnap (#129) üzenetére


zoetsa
tag

Ez az ébresztő a Nokia legzseniálisabb húzása volt. Enélkül nem is tudok felkelni, minden másra visszaalszom. Ráadásul igen jól jön, amikor beveszem magam a kádba, v időre kell menni vhova, de nem tudom, mit vegyek fel, és 10percenként rámszól :D

Rettentő hiányolom az új duálsimes Nokiákból. Ebben van?

[ Szerkesztve ]

(#168) ildi0102


ildi0102
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem van, ezzel a NOkia 130 -as telefonnal kapcsolatban.
Van valami mondja arra hogy jobb oldali gombnál ne a zenelejátszást lehesen beállitani hanem pl : a névjegyzéket .
Nagyon fontos lenne mert anyukámnak vettem karácsonyra és aztán nem fogja tudni használni mert nem fogja megtalálni rajta a névjegyzéket.
Előre is köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#169) zoetsa válasza ildi0102 (#168) üzenetére


zoetsa
tag

Be lehet egyáltalán?
Ha igen, akkor a beállítások, telefon, jobb gomb a legvsznűbb.

(#170) D.CS. válasza ildi0102 (#168) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Ez kb olyan rendszerű mint a nokia 3220-asom, szerintem ugyanúgy lehet ennél is. Próbád így

Menü - Beállítások- Személyes hivatkozások - Jobb oldali választógomb

De ha a középső 5 funkciós gombot lefele nyomod akkor névjegyzék jön be ennél is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#171) Schizoka


Schizoka
aktív tag

a tescoban 5690 a dual szimes ,4000 a dominos én ezt vettem mert ez kellett.annyi bajom van csak vele hogy csak a telfonon lévő 3 háttérkép közül lehet választani nem tudok berakni sima fekete hátteret.

(#172) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Az alábbi kérdéseim merültek föl:
- Az egy dolog hogy nincs rajta hangerőgomb, de legalább a menüből lehet a hangerőt állítani?
- USB-n hozzáférhető a tárterület?
- A névjegyeket és SMS-eket USB-n keresztül lehet menedzselni valamilyen programmal? Letölteni, feltölteni? Vagy pl. VCF formátumból beimportálni névjegyeket?

Kösz!

(#173) (MODERÁTOR) válasza batagy (#172) üzenetére


(MODERÁTOR)
újonc

Üdv!

- Folyamatban lévő hívás közben a navigációs gomb fel-le irányával szabályozható a hangerő.
- MicroSD kártyaolvasóként biztos, hogy működik, a telefonmemóriát szerintem meg lehet nyitni PC Suite programmal, de ebben nem vagyok biztos.
- Igen, Nokia PC Suite (nekem a 7.1.180.94 verzió van fenn).
Ha esetleg van olyan Nokia telefonod, amiben van bluetooth, akkor a Másoló (régebbi modellekben Készülékváltó) programmal ráküldhetők az SMS-ek és a névjegyek is.

[ Szerkesztve ]

(#174) batagy válasza (MODERÁTOR) (#173) üzenetére


batagy
őstag

Hálás köszönet! :R

Az nekem bőven elég!
Nokia 6230i-t váltanék ki vele. Az akksija kezd döglődni. Amúgy csak másod-telefonként üzemel .

(#175) batagy válasza batagy (#174) üzenetére


batagy
őstag

Ma megnéztem az MM-ben a Nokia 130-at, lehet nyomkodni is ott. Tényleg elég fapados... :)

Egyet nem értettem, a zenelejátszót hogyan lehet leállítani rajta?

(#176) Fancy-boy válasza batagy (#174) üzenetére


Fancy-boy
addikt

6230i-t? :Y
Az egy kiváló készülék, inkább akku csere. :)

(#177) batagy válasza Fancy-boy (#176) üzenetére


batagy
őstag

Jó de hol veszek hozzá eredeti BL-5C akksit? Ebay-en 1000 Ft-ért vannak, de azok tutira hamisak.

A rossz tapasztalatom az akksi vétellel onnan van, hogy a másik telóm (korábban céges, aztán saját) egy Sony Ericsson k530i , annak is megdöglött az akksija. Ebayjről rendeltem hozzá 500 Ft-ért egyet, nem ért egy kalap k*kit sem. Aztán 5000 Ft-ért egy hivatalos boltban vettem eredetinek mondott BST-33 akksit hozzá. De az is csak 1 évig bírta. Emiatt nem bízok az akksi cserében.

Egyébként tényleg nagyon jó telefon a Nokia 6230i!

(#178) Fancy-boy válasza batagy (#177) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én is használom még... :)
Bár sajnos az enyémben is még a gyári akku van, ami 9 éves lesz...

Ebben igazad van, mert az eredetinek mondott akku is hamis, általában...
Ebay 1000Ft? Naná...
Sajnos már nagyon nehéz megkülönböztetni. Régebben volt a hologram-matricázás, de már az sincs.
Egyébként meg az alig 1 éve megjelent Nokia 107 is BL-5C akkut használ, szóval még mindig gyártják.
Az új széria már így néz ki:

(#179) /\/ozbert válasza batagy (#177) üzenetére


/\/ozbert
újonc

A BL-5C akksit nagyon sok Nokia telefon használta, emiatt is viszonylag könnyű találni, mert még mindig elég gyakoriak. Nem szeretnék reklámozni, de próbáld meg a legnagyobb magyar apróhirdetési oldalon is. Már nem igazán magyar, mert pár hónapja beleolvadt egy nagyobb apróhirdető cégcsoportba.

[ Szerkesztve ]

(#180) malagutif122


malagutif122
tag

Nem a legjobb ez a nokia 130 telefonáláskor alig lehet hallani akivel beszélek, ki kell hangositani.
Valahol lehet ezen állitani hogy ne legyen halk a hivott fél hangja?
A zseblámpának amugy jó erös a fénye rajta; a többi minden jó rajta.

(#181) zoetsa válasza donjohnson (#124) üzenetére


zoetsa
tag

H elKOPIK???? :))

Mégis mennyit akarod dugdosni?!

Évek óta van egy ilyen telóm, uazzal a madzaggal használva, párnaponta kell tölteni, nem látok rajta kopásnyomokat, és ki sem lazult a csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#182) zoetsa válasza masholnap (#129) üzenetére


zoetsa
tag

Nemcsak poén, nálam létszükséglet: vhol már leírtam, h másra gyakorlatilag fel sem kelek, mert azonnyomban vissza is alszom. Ez meg megmondja, hány óra, és az vhogy eljut az agyamig, úh ha nem is elsőre, de felébredek. Ezt szoktam beállítani minden egyébre is, pl ha a fürdőkádban akarok punnyadni, de nem végtelenségig, vagy melókezdés előtt, h ha belemerültem vmibe, kirángasson belőle, és az okoskodóknak: nem, smiféle más jelzésnek nincs értelme, mert átsiklom felette, hallom és felejtem azonnal el. Ráadásul ilyen időérzékkel....

(#183) zoetsa válasza malagutif122 (#180) üzenetére


zoetsa
tag

?

(#184) zoetsa válasza /\/ozbert (#179) üzenetére


zoetsa
tag

Átküldenéd, kérlek, pü-ben, h mire gondolsz, mert most nem esik le, korán keltem, majd elalszom, a maradék agyam meg a melón forog :)

(#185) malagutif122 válasza zoetsa (#183) üzenetére


malagutif122
tag

köszi a segitséget!

(#186) zoetsa válasza zoetsa (#184) üzenetére


zoetsa
tag

Köszi a pü-t, ha olvasod!

Mit bírtál csinálni? :W

[ Szerkesztve ]

(#187) zoetsa válasza malagutif122 (#185) üzenetére


zoetsa
tag

Szívesen! :)

(#188) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Egy névjegyhez úgy tűnik csak 1 db számot lehet rendelni. Ez a korlát tényleg így van?

Kösz

(#189) Fancy-boy válasza batagy (#188) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Én úgy tudom, hogy mivel S30+ rendszer van rajta, ezért a telefonkönyv is butított, tehát 1 szám- 1 névjegy.

(#190) batagy


batagy
őstag

Sziasztok megint.

Aki Linuxot használ, és van kedve kísérlezetni, megnézné, hogy a "Wammu" program tudja-e kezelni a Nokia 130-at, USB-n vagy Bluetooth-on keresztül? Telefonkönyvet lehet-e vele szerkeszteni és az SMS-eket le lehet-e menteni...

Azt várom hogy nem lehet, mert a Nokia 108-at sem támogatja (az is S30+ chipes), de hátha mégis.

Kösz :R

(#191) batagy válasza batagy (#190) üzenetére


batagy
őstag

Üdv!

Teszteltem a kollégám Nokia 130-át egy céges Linuxon. Sajnos a Wammu program nem támogatja, nem tud hozzá csatlakozni USB-n semmilyen módon.

:(
Kár érte.

(#192) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

SMS-eket és névjegyeket a SIM kártyán tárolja vagy a telefonon?

SMS-eket és névjegyeket a microSD kártyára lehet másolni vagy onnan beimportálni?

Kösz

(#193) Soil Creep válasza batagy (#192) üzenetére


Soil Creep
csendes tag

- Telefonszámok esetében lehet választani, hogy a SIM-kártya vagy a belső memória tartalmát mutassa, ellenben SMS-eket nem lehet lementeni rá.

- A microSD-re SMS-eket biztosan nem lehet menteni, ez a Symbian kiváltsága volt.

(#194) batagy


batagy
őstag

Csak megvettem én is ezt a cickánytelefont. :)
Hát mit ne mondjak, elég nyomoronc szegény, de célra talán megfelel. Nagyon kicsik a gombjai.

Single SIM-es verziót hol lehet kapni? Nem tetszik benne, hogy Dual SIM-es és a Single SIM-es valszeg kevesebbet fogyaszt.

(#195) St3ven válasza batagy (#194) üzenetére


St3ven
addikt

Ha nincs a 2. slotban kártya, nem fogyaszt többet, mint a single SIM-es verzió.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#196) batagy


batagy
őstag

Telefon tok
Fólia a kijelzőre

A tokkal sokkal komolyabb érzetet ad a telefon, megnagyítja és kényelmesebbé teszi a fogását! A fólia is teljesen jó. Ajánlom mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#197) hdtomi


hdtomi
senior tag

Sziasztok!

Faternak vettem egy ilyen telefont tegnap. Én is megtaláltam pont ezt a tokot és a fóliát is megrendeltem (remélem megjön 2 hét múlva), bár még rajta a gyári (rajt is marad).

Amúgy a telefont a Tescoban vettem 3290 forintért, 600 forint lebeszélhető.

Az lenne a kérdésem, hogy JPG formátumú képet küldtem át bluetooth-on és azt írja nem támogatott formátum, akkor milyen képeket lehet küldeni rá?
Egy tök fekete háttérképet akarok, vagy ki lehet kapcsolni a háttérképet?

MicroSD: van egy 1GB-os feleslegben itthon és beletettem, félig megy csak be a helyére úgy, hogy felül az írás? Mert addig tudtam beletenni és bár üres, de hol látható? Videó menüpont alatt Received és Videos mappa van, talán az lehet az?

Bocsánat így elsőre a sok kérdésért, amúgy jó kis telefon, tetszik a zseblámpa funkció.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#198) Fancy-boy válasza hdtomi (#197) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hátrányok, angolul, köztük vastagon kiemelve az általad említett:

NO Internet connectivity (No Browser, No GPRS/EDGE).
NO JAVA. NOT Threaded view SMS.
NO support for Any JPEG or Other Picture file formats
(Because it doesn't have a Photo viewer/Gallery)

Bluetooth: Is limited to specific functions. Audio connectivity is not supported.
Keypad: (plastic) Slightly hard to press. Noisy.

Próbáld ki ezt: "non-progressive JPEG."
GIMP programmal alakítsd át.

Itt írják:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#199) hdtomi válasza Fancy-boy (#198) üzenetére


hdtomi
senior tag

Köszönöm a választ!

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#200) Fancy-boy válasza hdtomi (#199) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha esetleg kipróbálod amit írnak, majd írj, hogy sikerült-e. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.