Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) sing1ep1ayer válasza berghausmann (#98) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Rosszul nem jártál, csak épp fél-, vagy harmadáron is megvehetted volna mindezt.

(#102) #52815360


#52815360
törölt tag

Remélem ebben jobb a mikrofon és a hangszóró, mint a 101esben.

(#103) berghausmann válasza quailstorm (#99) üzenetére


berghausmann
tag

Olyanom nem volt, de ilyenem volt, tiniként. :DDD Nagybátyám hozta Németo.-ból. Már nem is emlékszem, mekkora volt a tömege, de akkoriban az a nagy szappantartó eléggé húzta a zsebem, képzelem, mostanában milyen lehet egy majd' 20 dekás, 6"-os telóval mászkálni....

(#105) berghausmann válasza #52815360 (#102) üzenetére


berghausmann
tag

Teljesen jó a hangminősége, és a hangereje. A csengőhangokat lejátszó hátlapi hangszóró sokak szerint egy kicsit halk, de én leginkább a zsebemben hordom, ezenkívül simán észrevettem akkor is, hogy csörög, mikor a házam másik végében fúrtam fel egy polcot (két fúrkálás közben, még félig-meddig csengő füllel kiszúrtam, hogy megszólalt) . Nem volt még rajta amiatt elmulasztott hívásom, hogy nem hallottam meg a csörgést.

(#106) quailstorm válasza berghausmann (#103) üzenetére


quailstorm
nagyúr

egyik telóm 3,5colos kijelzővel 250gramm körül van :DDD (N900)

(#107) berghausmann válasza quailstorm (#106) üzenetére


berghausmann
tag

:)
Mint egy modern 7"-os tablet súlya. Azokat amúgy kifejezetten szeretem, most is van egy tabletem. Játszani is jó, olvasgatni is, meg még ezerféle dologra. Viszont telefonnál nem nagyon kedvelem, ha nehézkes hozni-vinni. Ezért nálam az érintőkijelzős telók kb. ki is esnek.

(#108) macskea válasza pengwin (#27) üzenetére


macskea
őstag

Nec Terrain. Mondjuk itthon nincs, de kérdésre szereztem már be.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#109) petymeg


petymeg
addikt

Így múlik el a világ dicsősége... 6-8 éve még a Nokia volt csúcs.

Kellenek ilyen telefonok, szüleim korosztályából (50-es 60-asok) akiket ismerek, alig van ember akinek nem hagyományos buta telefonja van. Le se cserélnék semmi pénzért okos telefonra. Nekik ez egy tuti jó telefon...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#110) sing1ep1ayer válasza berghausmann (#104) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ha valóban ennyi volt, akkor tényleg rendben van. Eddig teljesen más árakról volt szó, a cikk ugyanis 7.000 forintot említ, a tesztpéldányt biztosító boltban pedig már 12.000 forint az ára, de mivel te ennek töredékéért szerezted be, valóban nem volt rossz vétel, elismerem. :R

(#111) wortz


wortz
tag

Három dolgot sajnálok:

1. Hogy a hagyományos telól lementek erre az igénytelen, silány szintre. Az, hogy ha egy butateló 40-50 rugób kerül, és igényes készülékházba használható hardvert tesznek, az nem jelenti azt, hogy az okostelókkal kell versenyeznie. A szüleim a mai napig ilyen butatelót használnak, megőrülnek az érintőkijelzőtől, gyűlölik. Úgyhogy az utolsó mochikánokat nyúzzák, 6300, 6700.
Lenne nekik igényük, szép, igényes klasszikus telókra, mint pl 6700, vagy még jobbakra is, ésszerű keretek között a pénzt sem sajnálnák rá. Szerintem 50k-t simán kiadnának érte, annyiért meg nagyon jó telót lehetne összerakni.

2. Azt is nagyon sajnálom, hogy ezek a telók szépen el fognak tűnni. A legtöbb gyártó már nem is nagyon gyárt butamobilt, ha mégis, az valami nagyon gány szokott lenni. Egyedül a Nokia csinált még néha 1-1 elfogadható modellt, mint pl. az 515. Most, hogy 10 évre eladták a jogokat az MS-nek, szerintem ezzel vége. Az MS nem hiszem, hogy elkezdene butamobilokat gyártani, neki abban nincs biznisz, a Nokia meg nem gyárthat. Lehet, ohgy 2015 végén lejár a 3 éves okosmobil embargó, de még akkor is csak az okostelók piacára térhetnének vissza, ha egyáltalán tervezik a visszatérést. Úgyhogy jó a cím, találó. :(

3. Az is nagyon gáz, hogy 20 év alatt sem jutottak el oda a gyártók, hogy értelmezhető hangminősége legyen az átlagtelóknak. Egy középkategóriás okosmobilnál azért gáz, mert ha az ember kiad 60-100 rugót egy telefonért, akkor jogos elvárás lenne, hogy jó legyen a hangminőség.
Ezeknél a ruppótlan mobiloknál meg azért gáz a gagyi hangminőség, mert lényegében a telefonálás, és az SMS az egyetlen értelmes funkció, amire ezek használhatók. Jószerivel semmi másra nem jók. Nekem volt pár "olcsó-buta" Nokiám, másodlagos telefon gyanánt, mind ilyen 10k környéki árkategóriában, és használhatatlanul rossz volt a hangminősége. Ami annak fényében sajnálatos, hogy lényegében csak telefonálásra volt tartva, csak arra volt használható. Így viszont arra sem. Tehát általában az történt, hogy kiadtam, 10k a nagy semmire. Aztán adtam el, és vettem a következő verziót, ami általában ugyan olyan vacak volt.

[ Szerkesztve ]

(#112) DMG válasza #03372544 (#65) üzenetére


DMG
senior tag

Épp rájuk gondoltam, ha egy ilyen aprólékba befér a passzív-aktív megoldás, akkor a nagy batár telókba miért nem fér bele, ha költség sem olyan hatalmas. De persze költői kérdés volt, csak eszembe jutott.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#113) berghausmann válasza sing1ep1ayer (#110) üzenetére


berghausmann
tag

A 7 ropi a DualSim-képes verzióra vonatkozik. Ami ugye gyárilag két független Sim-helyet kínál.

(#114) Juliuska


Juliuska
senior tag

"...Tapasztalataink igazolják a remek készenléti időt (a háttérben ilyenkor semmi nem fut), és a többnapos használat is összejöhet..." - a közel 70 éves Édesapámnak vettem ilyet, akinek a beszélgetések mellett, a 2 kártyás standby és a hosszú készenléti idő volt csupán az elvárása...hónapok óta elégedetten használja...10-12 napos akkuidőkkel...

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#115) berghausmann válasza wortz (#111) üzenetére


berghausmann
tag

Szia, nem olyan nagyon igénytelen ez. Enyhén recseg-ropog, ha nagyon nekifeszülök, de pl. vagy két hete már véletlen beleejtettem a vízzel feltöltött mosdókagylóba, akku ki, fél napos szárítgatás után tökéletesen működik. Összehasonlítottam az egyik addig bontatlan 130-assal, még csak be se halkult a víztől.
Leejtést is röhögve bírja, a felülete meg ilyen matt, nagyon enyhén textúrázott ABS (azaz elviekben törésálló) műanyag, a fogása nagyon jó.
A menüje logikus, jól kezelhető, gyors. Tud mindent, amit vártam tőle. Az ébresztés működik kikapcsolva, és eléggé "szofisztikált", ugyanazt tudja, mint az átlag ébresztő app.-ok.
Névjegykezelés gyakorlatilag klasszikus nokiás, bár elvileg itt is él talán az 1000 bejegyzéses korlát.
Semmi baj nincsen a hangminőségével. Épp annyira van csak dobozhangja, mint az összes többi featurephone-nak. Egy galaxyval biztosan nem veszi fel a versenyt, de teljesen jól érthető, amit a másik mond, értelmes, jól artikulált, "száraz" hangokat hallani belőle. Engem is jól hallanak, tisztán és érthetően, nem kell hangosan beszélnem.
Az ára meg 4 ropi alatt van T-s prepaid kártyával. Edigitalnál, Auchanban, nagyvörösbutában (pedig azok tetű drágák), meg a többi multiban.
Nekem bejön a kis 130-as, szerintem jó telefon. A jelenlegi felhozatalból nekem ezerszer inkább ez való, mint mondjuk 20-25 rongyért valami kínai androidos teló. Nem lenézésből mondom persze....

(#116) wortz válasza berghausmann (#115) üzenetére


wortz
tag

Mihez képest nem igénytelen?? Egy 1800-hoz képest lehet hogy előrelépés, viszont egy 6700 Gold-hoz képest mély-zuhanás. :(

(#117) hbala válasza Dhampir (#83) üzenetére


hbala
aktív tag

Köszönöm!

(#118) hbala válasza Luck Dragon (#85) üzenetére


hbala
aktív tag

Neked is kösz!

(#119) donjohnson


donjohnson
addikt

nagy dilemmában vagyok. vajon lecseréljem a nokia 100-ast egy ilyenre? :F
nem tetszik, hogy ennek micro usb-s csatlakozója van, viszont jó lenne a snake és a zenelejátszó.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#120) quailstorm válasza donjohnson (#119) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szerintem nem veszthetsz vele

Mi bajod a microUSB-vel? Az kb mindenütt van már.

(#121) masholnap válasza donjohnson (#119) üzenetére


masholnap
senior tag

a 100-asban is van zenelejátszó, ellenben a 130-ban nincs beszélő óra, illetve a kezelése is kicsit nehézkesebb. szerintem ez a telefon 100-tól csak egy hangyaf@sznyival jobb

(#122) tknof1871 válasza psq (#90) üzenetére


tknof1871
őstag

Van egy hasonló "buta" telóm külföldi simkártyával.
Üdv! Miért külföldi a simkártya?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#123) berghausmann válasza quailstorm (#120) üzenetére


berghausmann
tag

Szerintem az lehet vele a gondja, hogy maradt neki otthon a régifajta nokiás tűcsatis töltőből egy valagnyi. Ezt speciel én is megváltoztatnám, illetve még inkább: megtartottam volna ezen a 130-ason a microusb-t is (zenét áttöltögetni) , meg a régi töltőcsatit is (nekem is van otthon kb. 10 darab régi fajta töltőm, microusb-ből meg egy töltőfej jelenleg, meg számtalan adatkábel).

(#124) donjohnson válasza berghausmann (#123) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, és attól félek, hogy a micro usb port elkopik egy idő után a sok ki-be dugdosástól. a tűcsatlakozóval nincs ilyen gond, az még sötétben bóklászva is a helyére megy elsőre.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#125) psq válasza tknof1871 (#122) üzenetére


psq
tag

Jelen esetben nincs jelentősége a sim-nek.
Illetve mégis :) a "mire kell egy ilyen telefon ma valakinek" jellegű kérdésekre ad választ:
Viszonylag sűrűn járok Nagyváradra. Az ottani telefonálgatás jóárasítása miatt van rá szükség.

A "hazai" telefonom kétkártyás céges-saját ez a megoldás már nem jöhetett szóba.

(#126) berghausmann válasza donjohnson (#124) üzenetére


berghausmann
tag

Elkopik? :Y
Egyébként valóban, én is jártam már úgy, hogy fordítva erőltettem bele gps-készülékbe a microusb töltőt, csak mert sötét volt... mondjuk a fejemben is... minek erőltettem? :DD
Viszont a legfontosabb indok a régi töltőtűs megoldás megtartására szerintem tényleg az lehet, hogy iszonyat mennyiségű töltőt felvásároltak már hozzá az emberek. Alig akad szerintem olyan háztartás ma Mo.-ban, ahol ne lenne legalább egy darab 2,5mm-es csatis nokiás töltő. Mondjuk kapásból ez a modell:
http://www.mega.pk/items_images/55932.jpg

(#127) donjohnson válasza berghausmann (#126) üzenetére


donjohnson
addikt

egy htc okostelefonomnak ez lett a baja. épphogy hozzáérek a kábelhez és lecsatlakozik a számítógépről.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#128) quailstorm válasza donjohnson (#127) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az nem kikopott szerintem, hanem a nyákról válik felfelé

amúgy volt olyan Nokia, ami töltött microUSB-ről, és volt tűs töltője, a 6303(i)
beszélő óra meg nem túl reális, hogy használná az ember :DDD

(#129) masholnap válasza quailstorm (#128) üzenetére


masholnap
senior tag

pedig a beszélő óra a legnagyobb poén ébresztésre :D amilyen unott hanglejtése van, inkább tovább alszol :) nekem jobban bejön, mint bármilyen pittyegés vagy zene

(#130) quailstorm válasza masholnap (#129) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nokia 1600-zal használtam eleget, de inkább idegbajt okoz.

(#131) weiss válasza berghausmann (#104) üzenetére


weiss
addikt

Ez független?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#132) donjohnson válasza weiss (#131) üzenetére


donjohnson
addikt

nem, a független az drágább.

szerk.: mindkettő dual sim-es, nézd meg jobban. ugyanaz a típus.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#133) weiss válasza donjohnson (#132) üzenetére


weiss
addikt

De ez nem azért drágább, mert dual SIMes?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#134) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Céges telefonnak nem is lenne rossz. Bluetooth headsettel próbálta valaki?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#135) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ilyenkor érezhető a fejlődés

(#136) tekk válasza MADcat (#134) üzenetére


tekk
tag

Nem megy sajnos, pedig de jó lenne...

(#137) berghausmann válasza tekk (#136) üzenetére


berghausmann
tag

Nálam a BH-904-et felismeri, és működik vele, pedig az nem is olyan veszettül régi darab. Ha jól emlékszem, 2010 év elején vettem.

(#138) Silenzio


Silenzio
addikt

"2015. december 31-e után (a Microsofttal kötött névhasználatra vonatkozó szerződés lejártával)" Ez 2025 akart lenni, nem?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#139) quailstorm válasza berghausmann (#137) üzenetére


quailstorm
nagyúr

pedig hivatalosan se tudja :Y

(#140) Fancy-boy válasza quailstorm (#139) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hivatalosan a PC Suite sem menne... mégis több jelenlegi modellel is működik.

[ Szerkesztve ]

(#141) quailstorm válasza Fancy-boy (#140) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jelenlegi modell alatt MTK-sat értesz vagy simát?

(#142) MADcat válasza quailstorm (#139) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Na most akkor mi van? :F

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#143) weiss válasza weiss (#131) üzenetére


weiss
addikt

Vettem, nem az.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#144) quailstorm válasza MADcat (#142) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A Nokia oldalán minden telóhoz van egy GYIK. Amelyikben MTKs proci van, ott az szerepel hogy nem PC Suite támogatott és nem tud BT fülest.
Hardveresen.

Azért nem értem hogy nálatok mi van.

Maga az MTK is úgy hirdeti a chipet hogy nem megy a BT füles.

[ Szerkesztve ]

(#145) MADcat válasza quailstorm (#144) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Na erről ennyit. Nem kockáztatom meg, hogy működik-e vagy nem. Ez sem lesz céges telefon. :U

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#146) iLLegal_G


iLLegal_G
csendes tag

Persze, 5 megapixeles kamera egy 128x160as kijelzővel. Nagyon értelmesen hangzik, hihetetlen nagy szükség lenne ennek a telefonnak egy kamerára. Főleg egy 5megapixelesre. Kíváncsi lennék mit kezdene a processzor magával már egyáltalán a kereső megjelenítésénél. Lehet venni butafont 5mp-es kamerával, csak az már épp egy fél árkategóriával feljebb van, meg nyilván nem ekkora a kijelzője. Aki ilyesmire vágyik, inkább vegyen aprópénzért egy régi CyberShotot. :W

Richard Nixon has never been one of my favorite people anyway.

(#147) quailstorm válasza iLLegal_G (#146) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez az 5MPix most honnan jött?
Amúgy az alá tényleg kell vas, legalább annyi ami az S5610-ben van.

(#148) iLLegal_G válasza quailstorm (#147) üzenetére


iLLegal_G
csendes tag

Valaki asszem ebbe a topikba írta, hogy milyen jó lenne, ha lenne egy kb 5mp-s kamera benne. Már nem keresem vissza, de erre billentyűzetet kellett ragadnom. :D

Richard Nixon has never been one of my favorite people anyway.

(#149) Fancy-boy válasza quailstorm (#141) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Jelenlegi S40 telefonokra értettem. Pl. Nokia 301

[ Szerkesztve ]

(#150) quailstorm válasza Fancy-boy (#149) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A jelenlegi S40-ek olyanok mint 4 éve. Kicsit tán okosabb SW. Az jó hogy tudja, az a dolga neki.
De amivel baj van az mint S30+. Amit úgy akarnak eladni hogy majdnem S40, és még az alap téma színezése is becsapóssá teszi.
Mert mint írtam, régen a C1-01 belépőszint szoftvere is azt tudta mint a nagy 50 ezeré'.

(#148) iLLegal_G: arra gondoltam én is, akkor OK
amúgy a cucc asszem 1,3mpixig bírja, linkeltem valahol a schematicsot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.