Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) hdtomi válasza Fancy-boy (#200) üzenetére


hdtomi
senior tag

Bevallom nem valószínű, hogy ki fogom próbálni. Szerencsére így is láthatóak a számok, de jobb lett volna teljesen fekete háttér. (microSD kártya meg csak félig megy be, találtam egy videót a behelyezésről)

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#202) Fancy-boy válasza hdtomi (#201) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha ezt előre tudod, akkor lehet nem veszed meg?

[ Szerkesztve ]

(#203) hdtomi válasza Fancy-boy (#202) üzenetére


hdtomi
senior tag

Dehogynem. Apámnak lett aki csak telefonál, SMS-t sem ír, aztán fekete háttérrel jobban láthatóak a számok, de a pirosas háttérnél is tisztán kivehető az idő és a többi is. MicroSD kártyát is csak azért tettem bele, mert van egy felesleges.
A lényeg az egyszerűség és a hosszú üzemidő, ja meg az ára :)

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#204) Fancy-boy válasza hdtomi (#203) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Reméljük akkor hosszú távon sem fogja bemondani az unalmast.
Bár megértem, hogy csak telefon + sms, de én inkább S40 rendszerű készüléket választanék, az nincs ennyire butítva. Igaz, az több pénz.

(#205) hdtomi válasza Fancy-boy (#204) üzenetére


hdtomi
senior tag

Én is remélem, hogy bírni fogja. Jelenleg egy 3310-est használ, ami hát már nem mai darab. Naponta tölti és gondoltam 3290-ért (600forint lebeszélhetőség) megéri ez.
Mivel zenelejátszó van és bővíthető nem gondoltam volna, hogy képeket nem lehet rátenni, de ennyi pénzért ez legyen a legnagyobb hibája. Mindenképp a legolcsóbbat akarta ő is, meg ezt annyira nem kell sajnálni, ha baja lesz pl. kerti munka közben.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#206) Fancy-boy válasza hdtomi (#205) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A legolcsóbb telókkal általában annyi bibi szokott lenni, hogy a mikrofon és/vagy a hangszóró nem a legjobb.
Tehát egy 3310-es még teljesen jó volt ebből a szempontból, a maiak már spórolósabbak.

[ Szerkesztve ]

(#207) hdtomi válasza Fancy-boy (#206) üzenetére


hdtomi
senior tag

Ezt hallottam én is.
Igaz független volt a 3310, de szolgáltatót is váltott, így meg gondoltam úgyis kell új SIM kártya. + egy új utángyártott aksi postával van 2-3ezer forint és lehet 1 év alatt tönkremegy, sajnos járt már úgy.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#208) Fancy-boy válasza hdtomi (#207) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ha nem panaszkodik, hogy rosszabb lett, akkor nincs gond, csak szóltam. :))
Utángyártottal tényleg nem érdemes foglalkozni...

[ Szerkesztve ]

(#209) hdtomi válasza Fancy-boy (#208) üzenetére


hdtomi
senior tag

Eddig nincs rá panasz, igaz csak most kezdte el nézegetni, hogy is működik.

Tokról ami megjött majd teszek fel képet.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#210) hdtomi


hdtomi
senior tag

Kínából jött a tok, ingyen postával kb. 300 forintért. Bal oldalt kicsit eláll, hátulján a karc már rajt volt, pedig be volt csomagolva. Annyit megért, de többet nem.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#211) Fancy-boy válasza hdtomi (#210) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hát...eláll, bár ennyiért. Gondolom megsérült...
batagy kolléga linkelte, Ő nem panaszkodott.
Mondjuk én nem vagyok annyira tok párti. Esetleg egy ízléses bőrtok...
Persze megértem, ha valaki szereti, talán jobb lesz a fogása.

[ Szerkesztve ]

(#212) hdtomi válasza Fancy-boy (#211) üzenetére


hdtomi
senior tag

Igen, jobb a fogása, nem csúszik annyira. Ja és rajt a gyári fólia, de vettem hozzá pár darabot. (3310-es bőrtokjába majd belepróbálom a szilikon tokjával együtt :DDD )

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#213) batagy válasza Fancy-boy (#211) üzenetére


batagy
őstag

Igen, az én tok példányommal nem volt gond, az enyém nem áll el oldalt, és karcos sem volt, szóval tökéletes. Az elállás amiatt lehet, hogy a csomagolásban megnyomódott az oldala, mivel nincs kitömve.

(#214) hdtomi válasza batagy (#213) üzenetére


hdtomi
senior tag

Valószínű, de nem reklamálok, főleg, hogy már rátettem, aznap kellett volna, de így is jó ~300Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#215) Fancy-boy válasza batagy (#213) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Pedig volt, hogy én is rendeltem tokot külföldről ( nem magamnak ) és az ki volt tömve egy vastag darab hungarocell szerűséggel.
Sajnos ahogy egymásra pakolják a leveleket, simán összenyomódik, ha nincs kitömve.
Jelezni kell, bár ilyen alacsony összegnél, még érthető is, hogy nincs nagy körítés/védelem...

[ Szerkesztve ]

(#216) hdtomi válasza Fancy-boy (#215) üzenetére


hdtomi
senior tag

Hát ja, ingyen posta, meg amúgy is olcsó volt. Mit vár az ember :))

Lumia 925-höz rendeltem bőr tokot, az ki volt bélelve, szilikon tokot is, asszem csak papírral volt, de mégsem lett baja és tökéletesen passzol ~360 forintért.

Na majd legközelebb jelzek nekik, biztos rendelek majd valamikor.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#217) zombinyul


zombinyul
addikt

Sziasztok!

Vettünk Asszonynak masodtelefonnak egy ilyet, 3200-ert Telenor kártyás csomagba ajándék volt (mas amugy se lett volna alternatíva, párom hiaba nagy Huaweies, én Nokia buzi vagyok :D). Minden csecse, minden szuper, viszont volna egy kérdésem. Kapott a jószág egy 2 gigás memóriakártyát (boven eleg 1-2 zenére, meg képre a Picirol), viszont a kepeket Sehol nem lehet elovadaszni. Hatterkepnek csak a gyári 3-mat lehet beállítani, de meg menüpont sincs nekik. Ez igy tenyleg jo, vagy nagyon sok evi Nokiazas utan én vagyok balf@sz? Koszonom elore is a valaszt!

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#218) zombinyul


zombinyul
addikt

Sorry, most talaltam egy hozzászólást, amibe taglalva van. Igy mar tárgytalan. :)

Nem baj, 3-ert igy is ajándék volt a kicsike. Mar imádom, pedig nem is magamnak vettem. :D

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#219) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Helló!
A készülék Dual Sim-es dolgairól van valakinek tapasztalata? Hogy lehet benne egyszerre kettő kártyát használni? Mutatja valahol, ha az aktív kártya helyett a másikon hívnak, SMS-t kapsz, stb? A tényleges hangminősége milyen, a hívó, illetve a hívott oldalán? Köszönöm!

BÚÉK!

(#220) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Na akkor válaszolnék itt pár kérdésre, legalábbis amire tudok.

Ez mar micro USB-vel tolheto?

Igen, usb kábellel meg a gyári töltőjével is.

ténylegesen egyszerre lehessenek fent a SIM-ek a hálózaton telefonálás közben is

Ez nyilván nem aktív dual simes. De annak nincs is értelme, mert egy időben úgy is csak egy emberrel tudsz beszélni. Mert ugye míg hívod hívásvárakoztatás/hívástartás állapotától függően a beszélgetésed közben vagy belecsipog a rendszer a beszélgetésbe és addig tartásba helyezheted a folyamatban lévő hívásodat, hogy beszélhess az új hívóval vagy foglaltat jelez neki. A konferenciahívás meg ugye ha jól sejtem fizetős szolgáltatás, meg egyébként sem várható el egy ilyen árú telefontól, hogy konferenciahívásra képes legyen.

Passzív dual simes, ami annyit tesz, hogy mindkét kártya fenn lehet a hálózaton egyszerre, de hívás esetén a másik a hívás idejére lekapcsolódik a hálózatról.

Zenelejátszásnál, hogy látja a telefon a memóriakártyán lévő mp3 tartalmat?

2. verzió: látja a kártyán lévő mappákat, a bennük lévő fájlokat és eszerint lehet navigálni
Ide még annyit, hogy midiből csak max. 20k-s midiket hajlandó lejátszani és a "szintetizátora" is elég szar, szóval kár is erőltetni a midi témát.

- Az egy dolog hogy nincs rajta hangerőgomb, de legalább a menüből lehet a hangerőt állítani?

Igen.

- USB-n hozzáférhető a tárterület?

Igen, de csak a memóriakártyáé.

A névjegyeket és SMS-eket USB-n keresztül lehet menedzselni valamilyen programmal? Letölteni, feltölteni? Vagy pl. VCF formátumból beimportálni névjegyeket?

Hát ha jól tudom, akkor az smseket csak akkor tudod lementeni, ha sim kártyára menti, ennek meg ugye az a feltétele, hogy üres legyen a sim kártyán lévő sms tárhely, mert ellenkező esetben automatikusan a telefon saját memóriájába menti az smst, ami azért vicces, mert tudomásom szerint semmilyen manager programmal nem kompatibilis, a memóriakártyára pedig nem lehet smst menteni, meg persze a telefonmemóriából a simre áthelyezni sem lehet, ha közben ürül a tartalma, szal. ez bukta. De még majd letesztelem, hogy mi van az smsekkel.
A névjegyzékkel jobb a helyzet, mert azt kétféleképpen is lehet mozgatni. Hát ugye kiválaszthatod, hogy sim kártyára (azt is hogy melyikre) vagy a telefon memóriájába mentse a neveket. Sim kártyás verziónak ugye megint csak az az előnye, hogy bármely másik telefonban is elérhető. A telefonmemóriába mentett számokat pedig át lehet másolni a memóriakártyára. Egy backup.dat fájlt hoz létre, ami gyakorlatilag vcard bejegyzéseket tartalmaz. Ezt nemcsak menteni lehet a kártyára, de vissza is lehet tölteni róla.

ki lehet kapcsolni a háttérképet?

Gyárilag van benne 3, szerintem azok nem módosíthatók, nem törölhetők.

Amúgy meg a 2. sim foglalat elég szarul van kialakítva, mert betolni még könnyű oda a simet, de onnan kihúzni kb. esélyed nincs. Nagyon macerás, mert a kártya háta mögött még egy minimális rés sincs, mint az 1. sim foglalatnál, így kitolni sem egyszerű, ráadásul a kártya elejénél azt a kis pöcköt is be kell nyomni kissé, hogy meginduljon. Egy ilyen mini-micro kombós simmel meg különösen vicces ez a mutatvány.

Na a videolejátszásról meg annyit, hogy ember látott már valaha h263-ba konvertáló progit? Mert nekem a sima mp4-ekre azt írja, hogy nem támogatott vagy érvénytelen, ami formátumot meg támogatna, ahhoz nincs is konverter.

[ Szerkesztve ]

(#221) Fancy-boy válasza cocka (#220) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"ki lehet kapcsolni a háttérképet?"

Itt gondolom nem a törlésre gondoltak, hanem, hogy kikapcsolni, tehát csak egy fehér háttér van berakva.

(#222) cocka válasza Fancy-boy (#221) üzenetére


cocka
veterán

Tök mindegy, a lényeg hogy nem "kapcsolható ki". A meglévő háromból választhatsz ki egy másikat.

(#223) cocka válasza cocka (#220) üzenetére


cocka
veterán

Na a videolejátszásról meg annyit, hogy ember látott már valaha h263-ba konvertáló progit? Mert nekem a sima mp4-ekre azt írja, hogy nem támogatott vagy érvénytelen, ami formátumot meg támogatna, ahhoz nincs is konverter.

Na revideálnom kell, amit írtam.. Szóval van h263-ba konvertáló progi, az univerzális ffmpeg többek közt erre is jó. Viszont ha h263-ba akarsz vele konvertálni, akkor csak fix 9:11-es méreteket lehet megadni, ami sok esetben a 9:16-os videoknál nem megfelelő ugyebár.

Az mpeg4-et pedig támogatja, csak a kódolás nem mindegy. Sikerült még 720×405-ös videot is feltenni rá kb. 3000k-s bitrátával, de ezt nem ajánlom senkinek, mert ez a kép jelentős késését eredményezi.

Ami nagyjából elfogadható minőséget produkál az a 640×360-as felbontás, 1000k-s bitrátával. Itt már egész normálisan szinkronba kerül a kép a hanggal, de mivel a kijelző mérete amúgy is kicsi, még talán ez sem ajánlott annyira.

Íme az ffmpeg parancssor, amivel gyakorlatilag bármelyik video tuti működni fog:

A felbontás nyilván lehet 160×90 vagy 160×120 esetleg 160×128 az eredeti video képarányától függően.

ffmpeg -i fajlnev.mp4 -vcodec mpeg4 -r 25.00 -s 160x90 -b:v 1500k -acodec libmp3lame -ar 44100 -b:a 192k -f mp4 -y ujfajlnev.mp4

De pl. a sima 3gpt is lejátsza, ha mp4-re átnevezed.
A hang meg tök mindegy, lehet nyugodtan aac is.

[ Szerkesztve ]

(#224) cocka


cocka
veterán

Azért az se semmi, hogy a zenelejátszó részben nincs equalizer, ezt még a legócskább 15 évvel ezelőtti mp3 lejátszók is tudják. De oké, mondjuk megértem hogy a telefon hangszórója vagy a hozzá csatlakoztatott fejhallgató nem a finom hangok szedésére való. De azt már kevésbé értem meg, hogy miért nem fért el egy beletekerő funkció, oda-vissza.

Pl. a video lejátszó többek közt azért is használhatatlan kvázi, mert amellett hogy kénytelen vagy kisakkozni (specifikáció híján) a megfelelő, támogatott formátumokat és azok paramétereit, még ráadásul bele sem lehet tekerni a videokba, se előre, se hátra. Hosszabb videonál parádés, ha mindig elölről kezdheted. A pozíciót csak akkor lehet megőrizni, ha nem lépsz ki a lejátszóból, csak simán szünetelteted a lejátszást. De mondjuk beletekerés se kéne, ha lenne egy pozícióhoz ugrás funkció, de az sincs.

Én értem, hogy ez egy alaptelefon, de ha már beletesznek egy lejátszót, egy rewind és egy forward miért nem fér el egyik lejátszóban sem?

(#225) zombinyul válasza cocka (#224) üzenetére


zombinyul
addikt

No, megint ugyanott fordulunk elo? :) Anno 1112-es topic, most meg itt... :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#226) cocka válasza zombinyul (#225) üzenetére


cocka
veterán

Igen, azóta már agyonkopott az előlap, a gombsor, a kijelző brutál karcos lett, úgyhogy vettem egy másik példányt, szal. most zsírújnak tűnik a teló.

Ja hát a 130-at is kielemzem majd, de azért...azt most látom, hogy pl. az extrákból kimaradt az átváltó, az időzítő, a stopper, a "hangszerkesztő" (bár ez az mp3-as csengőhangok korában talán annyira nem fontos). Ezek közül azért legalább kettőt a gyakorlatban is használtam. Egyébként a 1280-ból is kimaradt ez utóbbi funkció, helyette lett led lámpa meg naptár funkció.

A játékoknál is szokott lenni 3, most csak a snake van és slussz. De úgy látom folytatódnak a parasztvakítások. Pl. bluetooth, azért ha már telefonok közti fájlátvitel megoldott, legalább egy pc-s bt dongle-lel is kommunikálhatna.

Az külön öröm, hogy a Lumia sw recovery csak felülírni tudja a flasht, egy mentési lehetőség azért elfért volna a programban, ha mondjuk pl. a firmware upgrade után valami újabb bug kerül a telefonba vagy netán eltűnik egy adott nyelv belőle, akkor vissza lehessen állítani.

Ja hát magáról a programról ne is beszéljünk, örülj, hogy legalább a felülírás funkció működik, a program többi funkciója viszont nem.

(#227) zombinyul válasza cocka (#226) üzenetére


zombinyul
addikt

Hat igen, valtoztak a dolgok rendesen.
Nekem is megvan meg a 1112, 8 eves lesz mindjart :) Tokeletesen mukodik, es jobb allapotba van mint a 2 es fel eves (igaz, szinten nyugdijazott) 800-as Lumiam. De ezeket a telefonokat sose fogom eladni.

Mi a 130-ast csak masodtelefonnak vettuk paromnak, de mar szekrenyben pihen. A Fiam egyszer ketszer megragcsalta, es azota alig lehet hallani amit aszony mond. :D Nem baj, kartyas csomagba volt vagy 3ezer ft. elemlampanak meg jo lesz. :) Gondolom beazott a mikrofon, arra meg a garancia se szol. Ugyhogy most egy ujszeru, folias kijelzos, 10 percet hasznalt 2610 kerult a helyere. Hiaba, alaptelefonnak is meg mindig a Nokiak a legjobbak. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#228) cocka válasza zombinyul (#227) üzenetére


cocka
veterán

Az csak véletlen egyébként, hogy a jófogáson gyakorlatilag a túlnyomó többség telenor függő egy simes, fekete verziót ad el?

Mert az enyém független, dual simes, fehér. :)

(#229) zombinyul válasza cocka (#228) üzenetére


zombinyul
addikt

Ketlem hogy veletlen lenne, nagyon jo arba adtak Telenorek. Mar csak SIM miatt is megerte megvenni. Mondjuk mi Tescoba vettuk, ott gyakorlatilag 1500 Ft volt maga a keszulek. Annyiert meg tenyleg ajandek egy 1300-s akksis (kategoria atlag 4-5-600), ledes, bovitheto, MP3-mas Nokia. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#230) cocka válasza zombinyul (#229) üzenetére


cocka
veterán

Kérdés, hogy a másik 1500-ból, amit a kártyára fizettettek ki, mennyi beszélhető le.

Nem 1020-as akku van benne?

A bővíthetőséggel csak az az egyetlen aprócska probléma van, hogy a telefonmemóriába menthető tartalmakat tán a telefonkönyvön kívül nemigen lehet a memóriakártyára menteni. A zenelejátszó és videolejátszó részt microsd nélkül meg el lehet felejteni. Bár az egy érdekes kérdés, hogy mi van, ha átküldesz egy zeneszámot, de nincs benne memóriakártya. Hova fogadja? :D

(#231) zombinyul válasza cocka (#230) üzenetére


zombinyul
addikt

Jogos, 1020-as van benne, de meg az is magasan kiugro ertek a kategoriajaban.

500 Ft volt lebeszelheto, de ez olyan szinten lenyegtelen, hogy egy Telenor uzletbe se olcsobb a SIM kartya. Szoval meg mindig 1700 Ft volt maga a keszulek.

Ilyen dolgokban nem is gondolkodtunk, nem is probaltuk, mert volt otthon elfekvoben egy 1 gigas memoriakartya, egy az egybe bele is tettuk, igy nem kellett kulon csengohangokat felpakolni. Jah, meg kepeket, bar azokkal nem sokra megyunk (ezt a reszt mondjuk mig elek nem ertem meg miert kellett ilyen idiotara megcsinalni ). Mindegy, a telefon mar csak tartalek zseblampanak jo sajnos, sajnalom is, mrt mahara szerettuk. Majd egyszer ha ugy hozza a sors lehet megcsinaltatom. :)

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#232) cocka válasza zombinyul (#231) üzenetére


cocka
veterán

Ja igen, mivel képgaléria nincs. De ha arra volt eszük, hogy a háttérképeket meg lehessen jeleníteni egy menüben, arra már miért nem volt, hogy ugyanott jelenjen meg a többi is. Meg írják, hogy non-progressive jpeg kell neki. Csodás, de az hol jeleníthető meg?

Még azt kéne kipróbálni, hogy mi van ha btn keresztül küldesz képet vagy mi van, ha MMS-ben? Tudja egyáltalán fogadni az mmst?

Na ezekre a kérdésekre nemsoká magam is fogom tudni a választ, de most még nincs lehetőségem tesztelni.

(#233) cocka válasza zombinyul (#227) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy pont a 2610-es tesztjében írják:

Az ikonos nézet tíz rajzocskát tartalmaz, ezért egyet kell lefele görgetni a böngésző eléréséhez. Ez – finoman szólva – orbitális baromság. Létezik ugyanis egy ilyen menüpont, hogy „Média”, amelyben egyetlen almenüpont van, a diktafon. Mi lett volna, ha ezt benyomják mondjuk az alkalmazások közé, és az egész „Média” ikont törlik a sunyiba? Tökéletesen látszik a Nokia koncepciója: van egy sablon menü, a 2610 esetében is ezt fogták, kiszórogatták belőle azokat a pontokat, amelyek funkcionálisan nincsenek meg a készülékben, de arra már nem jutott tervezői kapacitás, hogy az így felszabaduló helyet optimalizálják is.

Ugyanez akár vonatkozhatna a 130-ra is. Videok meg zenék mehettek volna nyugodtan egy menüpont alá, így most a 3×3-as ikonelosztáson marha jól mutat 10.-ként az extrák. :D

(#234) zombinyul válasza cocka (#232) üzenetére


zombinyul
addikt

A bluetoothos kuldest kiprobaljuk majd, en is kivancsi lettem. :D De szerintem meg lesz akadalyozva a sikeres kuldes.

Mindig is voltak baromi logikatlan dolgok a Nokiak menujeben, akar a roviditesek, akar a 1112-es Nokiak menujeben a kotojelek, de ezekkel egyutt imadtam oket mindig. :) Nkem hianyozni fog a Nokia mint marka, gondolkodok hogy a kovetkezo telefonom LG lesz, igy, hogy megszuntek.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#235) cocka


cocka
veterán

Na új parasztvakításokat derítettem ki.

Bár a sim kártyán volt elég szabad sms hely, a telefon ennek ellenére saját memóriájába mentette a beérkező smseket. Igencsak vicces, hogy amíg a telefonban van a kártya, addig az adott sim sorszámát írja az üzenet mellé, mihelyst kiveszed a simet, hirtelen kiderül, hogy egy rakat üzenet valójában nem a kártyára került, hanem a telefonra. Szal. így az smsek mentése bukta.
A 1112 legalább kihasználja a sim sms helyeit, amíg be nem telik. :((

Sejtettem, hogy az mms üzenetet nem fogja tudni fogadni vmiféle kezdetleges internetkapcsolat illetve modem hiányában és igazam lett, mert kiírta, hogy az üzenet nem jeleníthető meg. Amúgy az mmsem csak natúr szöveget tartalmazott, semmi mást.

Ez azért különösen vicces, mert a 3510 (i nélkül) monokróm kijelzős volt, mégis tudott mmst fogadni. :C

(#236) cocka


cocka
veterán

Mondjuk azt se bírom felfogni, hogy miért nincs egy kibaszott RENDES üzenetszámláló, ami érdemben számolja az üzeneteket. Miután már a simet kimenő ill. elküldött üzenetek mentésére nem használják a telefonok, legalább egy bejövő számláló lehetne plusz egy másik a telefonmemóriának. Az összesen számolásnak, amit a nokia csinál (hívások esetében is) qrvára semmi értelme nincs.

(#237) zombinyul válasza cocka (#235) üzenetére


zombinyul
addikt

Az a csunya, hogy sok tekintetben a 2007-ben 7db ezresert vasarolt 1112-esem tobbet tud, okosabban van megoldva mint ez a 2015-ben vasarolt joszag. Nem tudom mire velni, vannak benne olyan logikatlan dolgok, amiknel az az erzesem, hogy szandekosan van lebutitva. Csak nem tudom miert. Es ez igy, sok ev okostelefonozas utan plane felfoghatatlan szamomra.
A legtobb dologban a konkurencia folott van ez a 130-as, de nemelyik vonasa alapjan a 7-8 evvel ezelotti belepokategoria szintjet se uti meg. Nem baj, azzee szeressuk. :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#238) cocka válasza zombinyul (#237) üzenetére


cocka
veterán

De az üzenetszámláló már a 1112-ben is el van rontva. Az aztán marha releváns infó, hogy a telefon, legutóbbi fw upgrade-je óta hányszor küldött és fogadott smseket összesen.

Annak több értelme lenne pl., hogy:

simre fogadott smsek száma / összes simen tárolható sms száma

alatta meg mondjuk: telefonmemóriában tárolt smsek száma / összes telefonmemóriában tárolható smsek száma

Esetleg ez utóbbinál egy küldendő, küldött és fogadott smsek száma bontást is lehetett volna csinálni.

Ezt olyan nagy fegyvertény lett volna megcsinálni?

Másik a hívásinfó. Ott sem kapsz releváns infót, mert ugye van a tárcsázott hívások, fogadott és nem fogadott hívások. Na most ezeknél ugye mindnél meg lehet nézni, hogy mikor indult a hívás, ez jó is, de a saját hívásaidnál szerintem qrvára semmi értelme feltüntetni, hogy te mikor hívtál valakit, pláne ha többször hívtad, mert akkor ez az infó ugye szépen felülíródik. Szóval a tárcsázott hívásoknál sokkal fontosabb lenne szerintem, hogy hívásonként meg tudd nézni, hogy melyik hány percig tartott, de ugye ezt nem lehet. A hívásidőtartam meg sajnos olyan, mintha nem is lenne, mert az utolsó hívás időtartama ugye minden új híváskor felülíródik, az összes eddigi bejövő, kimenő + a kettő együtt időtartamai semmi érdemi infót nem szolgáltatnak. Ha pl. kártyás vagy, akkor talán esetleg jó volna látni egy olyan hívásnaplót, amiben mondjuk 20 hívásig visszamenőleg meg tudod nézni, hogy akiket hívtál azokkal hány percet beszéltél. Ezt még a 1112 előtti telóm is tudta. Tényleg a régi 3x10-es telókon ez hogy volt?

(#239) zombinyul válasza cocka (#238) üzenetére


zombinyul
addikt

Az a baj, hogy érdemi infót ezek a telefonok nem tudnak adni SMS számlálás tekintetében, mert a szolgáltató mindig maskepp számol. Olyan ez, mint az adatforgalom. Ha telefon szerint alig neteztem el egy gigat, a szolgáltató mar tuti jar masfelnel. :D

A hivasidotartamoknal pedig az elvarasod jogos, ott meg nagyon tévedni se lehet. De vagy memoriakorlat végett csinaljak (mondjuk azt kétlem, sokat nem foglalnak az ilyen adatok) van nem tudom. Értelme tenyleg nem sok van.
A 3***-es szeriara mar én sem emlékszem, pedig volt 3310-esem, 3330-asom, meg 3410-esem is. Akkoriba alig telefonáltam meg, igy szamomra a telefon azon resze sokat nem számított. :D Szándékos butitasok ezek, csak értelmük nincs.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#240) cocka


cocka
veterán

Van valami mondja arra hogy jobb oldali gombnál ne a zenelejátszást lehesen beállitani hanem pl : a névjegyzéket

Nem lehet, de a bal gombra beállíthatsz egy csomó mást, többek közt a névjegyzéket is.

Ez az ébresztő a Nokia legzseniálisabb húzása volt.

Ebből hiányzik.

(#241) cocka válasza szab.tam (#155) üzenetére


cocka
veterán

a nem fogadott bejövő hívásokat számonként csoportosítva, vagy egymás után, akár egy számot több sorban tárolja és jeleníti meg?
a nem fogadott hívásokat el lehet különíteni, hogy melyik sim-re jöttek?

Ja első kérdésre is-is. Simenként és azon belül számonként külön csoportosítja és ha oda belépsz van egy híváselőzmények menüpont, ahol ha többször hívott vagy többször hívtad az adott számot, megjeleníti mindet és van végre hívásidőtartam is minden híváshoz.

amelyik előbb érkezik, az fog kicsengeni, és az kerül bele a lsitába? és a másik, későbbi hívónál foglaltat jelez?

Nem. Mint említettem folyamatban lévő aktív híváskor legyen az bejövő vagy kimenő vmelyik simen, a másik sim lekapcsolódik a hálózatról a hívás idejére. Mondtam, hogy nem aktív duál simes, csak passzív!

és mi lesz a 2. hívóval?

Semmi, ha a feltételek teljesülnek kap róla a hívott egy sms, hogy 2. hívó kereste. Ennyi.

az aktív kártya helyett a másikon hívnak, SMS-t kapsz, stb?

Nincs kitüntetett kártya. Mivel két imei száma van a telónak, mindkét kártya aktív egészen addig, amíg egy hívást nem indítasz vagy hívás nem érkezik. A hívás végeztével ismét aktív mindkét kártya.

Na asszem talán minden kérdést megválaszoltam eddig.

Hátrány viszont, hogy a 2. sim kikotrása majdhogynem esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#242) csibe1


csibe1
addikt

Vettem én is egy ilyen telefont, mert sorra halnak meg a régi telóim, és így nem kell annyit magammal vinnem.
A SIM kártyákat tényleg nem egyszerű kiszedni.
Elsőre nem látta meg az egyes foglalatban lévő SIM-et(Tmobil).
Szerencsére volt nálam másik kártya is (Voda), és azt tettem be az első foglalatba.Érdekes módon utána
látta mindkét kártyát.
A bluetooth is csak dísznek van, nem látja a teló a headsetet (ML20).
A hátteres dolgon meg kicsit lepadlóztam.Értem én, hogy "buta" telefon, na de ennyire? :O
A billentyűzárat is kár volt így elcseszni. :(
Az ébresztőbeállítás is érdekes, nem tudom miért nem volt jó a régi nyomógombos verzió? :F
Most ugyanúgy lehet szórakozni, mint egy érintősön. :W

Szerintem lenne igény egy normálisabb kétkártyás telefonra amin az S40 fut minden extra hülyeség nélkül,
(mint a 6300i-ben),masszív házzal, méretes akkuval (1500mAh legalább), normális kijelzővel,hangszóróval, és a headseteket is kezelő bluetooth se ártana.Netán egy 3 vagy 5 megapixeles normális kamera villanóval.

Tudom, mindjárt a bilibe lóg a kezem. :D

Valaki talált már megoldást a háttér cseréjére?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#243) Fancy-boy válasza csibe1 (#242) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg egy Nokia 515 Dual SIM változatban? :))
Persze az nem a 10 ezerFt kategória.

- Kétkártyás
- Masszív fém ház
- 5 megapixel, villanóval
- S40 rendszer
- Rendes Bluetooth
- Akku viszonylag normális ( 1200 mAh )

[ Szerkesztve ]

(#244) cocka válasza csibe1 (#242) üzenetére


cocka
veterán

A SIM kártyákat tényleg nem egyszerű kiszedni.

Nekem van egy aprócska pengém erre a célra (nem zsilett). Az 1. foglalatnál a telefon tetejéhez közelebbi részen van egy mélyedés, ahova ezt a pengét betolva könnyen kitolható a sim. Viszont a 2. foglalatnál nincs semmi. Ez a baj.

Az ébresztőbeállítás is érdekes, nem tudom miért nem volt jó a régi nyomógombos verzió?

Ó, az túl egyszerű volt tudod. Meg működött rendesen, muszáj volt elbaszni.

Azért az se semmi, hogy színes kijelző, de MMS support nincs. :C

Háttérkép? Max. megkérsz valakit, hogy írja át a flashben a háttérképet másikra. Aztán vagy szarakodik vele vagy nem. Mást nem tudok elképzelni megoldásként.

(#245) csibe1 válasza Fancy-boy (#243) üzenetére


csibe1
addikt

Hamar gyorsan kellett egy telefon, még ezt tűnt hirtelen a legjobb választásnak.
A headsetek kezelését még igazán belerakhatták volna, akkor a többi hiányosság nem is igazán érdekelne.

(#244) cocka

Közben jobban megnéztem, és hiába lumiás dizájn az ébresztő, a nyomógombokkal is be lehet állítani.

Emlegették itt a topikban, hogy a Gimp át tudja konvertálni olyanra a háttérképet, hogy a telefon elfogadja, de nekem nem jött össze.
Nézegettem még pár dolgot, és feltűnt, hogy lehet csengőhangot rendelni a nevekhez, de csak a telefon saját hangjai közül.A microSD-n lévő hangokat csak magukhoz a kártyákhoz lehet rendelni. :(((
Gondolom hatalmas nagy meló lett volna, hogy ezt a néhány dolgot megoldják. :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#246) cocka válasza csibe1 (#245) üzenetére


cocka
veterán

Gimp át tudja konvertálni olyanra a háttérképet, hogy a telefon elfogadja,

Szerintem ez csak ilyen mendemonda, mivel nem létezik képnézegető, ami a háttérképeket jeleníti meg, az pedig nem igazán az, mert a kiválasztáson kívül ugye semmit nem lehet, még letörölni sem, hogy esetleg felszabaduljon a tárhely új képeknek.

Az is fantasztikus okosság, hogy ha már mp3 lejátszó van, egy beletekerés funkciót rakhattak volna bele, de ott még talán megbocsátható a beletekerés hiánya, de a videolejátszónál miért nincs? Na mindegy. Lehet eladom ezt a szart, mert majdhogynem kevesebbet tud még színes kijelzővel együtt is, mint a 1112-esem. :DDD

(#247) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Hétezer forintért, nyomógombos számbillentyű

Ez mar egy eves info, gondoltam azota felre esett az ara, ehelyett mit latok a cikkben hivatkozott xxlgsm-nel?
13000 :Y :Y :W :W

OK

(#248) cocka válasza Z_A_P (#247) üzenetére


cocka
veterán

Edigitálnál 7490 Ft. Dual Sim nyilván never locked :)

(#249) csibe1 válasza Z_A_P (#247) üzenetére


csibe1
addikt

A guggli a barátod. :)
Maximum kiváncsiságból szoktam megnézni a cikkekben linkelt boltokat.

Itt 7999 Ft

Itt 7490 Ft, és ingyen postázzák. :), ahogy az előttem lévő hsz-ben is említve lett.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#250) Z_A_P


Z_A_P
addikt

:R

OK

(#251) cocka válasza Z_A_P (#250) üzenetére


cocka
veterán

(#252) cuccos19


cuccos19
tag

Egy ilyen olcsó két simkártyás telefonra lenne szükségem, amíg nem jön össze egy normális két simkártyás okostelefonra a pénzkeret (valószínűleg valamelyik Xiaomi/Meizu/stb lesz).

A legfontosabb kérdés az lenne, hogy a két kártyát ki lehet lőni egymástól függetlenül? A munkahelyi számot munkaidő végével le szeretném kapcsolni, inaktiválni a sim-et, vagy valami hasonlót, hogy ne zargassanak az ügyfelek munkaidőn túl. Meguntam a két telefonnal való mászkálást, ezért kellene egy ilyen két simkártyás telefon.

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#253) cocka válasza cuccos19 (#252) üzenetére


cocka
veterán

Ja beállítható. Bekapcsoláskor külön is, hogy duplát kezeljen vagy SIM1-et vagy SIM2-t, de a beállításokban a kettős sim beállításainál a készenléti módnál is átállítható.

(#254) cuccos19 válasza cocka (#253) üzenetére


cuccos19
tag

Köszönöm! Még annyi érdekelne, hogy ehhez ki kell kapcsolni és újra be a készüléket, vagy lehet menüből inaktiválni az egyik sim kártyát?

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#255) cocka válasza cuccos19 (#254) üzenetére


cocka
veterán

de a beállításokban a kettős sim beállításainál a készenléti módnál is átállítható.

Magyarul LEHET!

(#256) cuccos19


cuccos19
tag

Vettem egy ilyen készüléket, de a betéve a Micro SD kártyát nem ismeri fel (4GB Class4 Kingstone), van egy olyan tippem, hogy a formázással lehet a gond. Milyen formátumra kell leformatálni a kártyát, tudja valaki?

szerk: azt hiszem megvan, sima fat32 lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#257) cuccos19 válasza hdtomi (#210) üzenetére


cuccos19
tag

Nekem ugyanez kereken a duplájáért jött meg Kínából ingyépostával, de szerintem megérte azt a 600forintot is. Eddig ahányszor leejtettem, annyiszor hullott darabokra szegény pára (na ezért sem kell drága okosteló nekem), de ez a gumitok eddig ezt orvosolta, most már hullik szét minden leejtésnél. Az elején kicsit nekem is elállt az egyik oldalon, de aztán belenőtt a telefon. Vagy tok ment össze, passz... :DDD

Amúgy egész barátságos telefon, egyedül a gagyi háttérképet kár, hogy nem lehet rajta lecserélni, de ez kb. magasról le van tojva, viszont az ébresztésnél hiányzik nekem az erősödő hangerő, így sajnos még mindig a nyugdíjazott Samsung B2100 van ébresztő órának befogva (arról sajnos kb. 5év után lemállott a gumiborítás, pedig eddigi legjobb telefonom volt). Ami még kicsit gáz ebben a Nokiában, hogy a beszélgetési hangminősége lehetne jobb (nem is kicsivel, mert néha konkrétan xar), lévén egy telefonról van szó, aminek ez lenne a fő funkciója. Ezt az egy-két dolgot leszámítva teljesen jó, olyan ritkán lát töltőt, hogy sokszor percekig gondolkodom, hogy hova raktam a legutóbbi töltés után.

[ Szerkesztve ]

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#259) ballazol


ballazol
senior tag

Hali!

Háttérképet fel tudok tölteni? Eddig minden filetípussal, amivel próbálkoztam, problémája volt.

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#260) benedekco


benedekco
addikt

Na végül túl sok volt a baj a csalókkal szóval régi/használt mobil helyett újat kellett venni, sval ez lett, Nokia 130.
A szoftver nagyon buta az 1200-hoz képest is. Se konvertáló, se időzítő. Kár érte.
A játék össz vissz egy snake, pedig ezen a kijelzőn még sudoku is elférne.
Valami ötlet hogy lehetne ilyen programokat rávarázsolni?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#261) quailstorm válasza benedekco (#260) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Itt egy comparison egy másik gagyi Nokiával, a Bluetooth a lényeg. Csak az alap fájlküldést tudja, és kész.
Pont ezt mondtuk, hogy ne. Ősrégi MTK chipset, aminek a specifikációját azzal dúsították fel, hogy felsorolták az összes 2D-t geometriai transzformációt amit tud. Nem sok egyébként, igen szarul áll Java ügyileg.
Ezen kívül ha jól tudom a 130-ra nem is lehet telepíteni semmit se alapból.

Szóval kb az a megoldás mint az emlegetett 1200-nál, vagy például egy Nokia 3410-nél (abban már van Java).
Szervizbox, szervizkábel, egy gyári firmware amit vagy ledumpolsz vagy megszerzel. És kódvisszafejtéssel binárisan beleintegrálod az appot.

Szimpla nemet is mondhattam volna ugyanis manapság ez a kutyát se érdekli, viszont 3410-re tényleg lehet így appot telepíteni. 3310-re is, csak ott nem Javaban.

(#262) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

A betű méretet lehet állítani (nagyobbra), hogy az idősebbek is meglássák?

(^)(>.<)(^)

(#263) benedekco válasza quailstorm (#261) üzenetére


benedekco
addikt

Tudom, de a felújítottaknak baromi szar volt a hangja és egyéb nyűgjeik voltak, új meg nem volt ebayen, a környéken végigjártam minden boltot de vagy valami szintén felújított (hamisítványnak hívom, mert a doboz az nem eredeti) szarok voltak. Hivatalos boltokból meg minden használt mobil már ilyen s30+ szar és árban minimális volt a különbség az újjal szemben. Ennyi, tudom ez van, de azért egy minimális tudást vártam volna, ilyen minimál mint a visszaszámláló vagy a stopper alap kellene legyen. Ha 10 éve az volt a beugró szarokban akkor most miért is nem az? Vegyél okosabbat.... kizárólak üzleti mocskosság.
Méretben meg pl a 301 és társai meg bazi nagy már. Szal ez van ezzel élek, remélem lesz még valaha dedikált gombos telefon kulturált szoftverrel és jó hangátvitellel.

re: vacs
privi ment, amúgy meg nem, ilyen extrákat ne várj tőle

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#264) quailstorm válasza benedekco (#263) üzenetére


quailstorm
nagyúr

KSparrow-tól tudtál volna venni 10k alatt egész jó Nokiákat. Ő egy gyűjtő, Veletechen is kinn szokott lenni mobil-mementók társulat tagjaként. 2013-ban még ott bohóckodtam vele a standnál. Nekem csak egy T-mobilos X2-es Nokia van eladható, más nincs. Az is kopottas. X3-00-nak kéne házcsere.

[ Szerkesztve ]

(#265) benedekco válasza quailstorm (#264) üzenetére


benedekco
addikt

Ott meg a posta több lett volna mint amennyit a teló ér, Cambridgeben lakom.
Mindegy tényleg, igazából mindegy. Meg lehet szokni mindent még a seggbe rúgást is. Csak és kizárólag az bosszant, hogy minek elrontani valamit amihez alapból hozzá se kellett volna nyúlni. Ez a direkt károkozás, hogy a drágább készülékekre hajtsák a vevőket.
Amúgy a 130 teljesen megfelel beszélgetésre és sms-ezésre. Igaz többet akartam volna, de mindegy tényleg, Donald Trump úgyis lehúzza a bolygót a klotyón. ;] szal már nem sokáig kell a zsebben hordható telekommunikációs eszköz.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#266) quailstorm válasza benedekco (#265) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert nem rontották el. Mert ennek semmi köze az S30 Nokiához és értelme sincs hasonlítani hozzá. Ez egy csájnafon Nokia logoval, különben nem adnál érte 2-3 szor annyit, amit ér.

(#267) cuccos19


cuccos19
tag

Ha még valaki egyáltalán olvasná ezt a topikot, egy kérdés: mivel nem akarok két töltőt hurcolni, az okostelefonom 2Amperes töltője vajon nem tesz kárt ebben a készülékben, ha azzal tölteném (esetleg csak alkalmanként)?

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#268) .Szaki. válasza cuccos19 (#267) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nem fog. Egy töltőnél mindig a feszültségnek kell stimmelnie, az áramerősség az eredeti tápegység értékével megegyező, vagy annál nagyobb lehet, kisebb nem. A készülék annyi áramot vesz fel, amennyire neki szüksége van. :)

(#269) cuccos19 válasza .Szaki. (#268) üzenetére


cuccos19
tag

Köszönöm szépen, akkor nyugodtan töltöm alkalomadtán a "nagy" töltővel. :)

Keresek FrankenPad projecthez 4:3-as T61 alaplapot integrált Intel X3100 IGP-vel: 42w7872 (Penryn/Merom) vagy 42w7648 (Merom). Link: http://t61.wikispaces.com/home#motherboards Továbbá 15colos T60-ashoz kifogástalan IPS Flexview kijelzőt, 1600x1200 felbontás előnyben.

(#270) flash-


flash-
veterán

röhely..

régen céges telefon Nokia 301-es volt.. egy teljesen normális, kezelhető szerethető telefon volt, .

de ez, ez visszalépés emberek!
nem lehet se saját mp3 csengőhangot berakni, de olyan alap hibák vannak hogy nem lehet beállítani hogy melyik telefonkönyvet jelenítse meg a sim, a telefonét vagy mindkettőt...
hagyjuk már.. 2017 ben ez ekkora feature?
szánalom

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#271) csaba bacsi


csaba bacsi
tag

Sziasztok.
Dédimamám egy telenoros 1 simes tulajdonosa. A teló furcsán viselkedik:
Bekapcsolva a nokia logónál megáll, a billentyűzet villog kb 10x és a teló utána kikapcsol. Töltésnél ugyanezt csinálja csak ott mindíg ujraindul a folyamat.
Olyan mintha a bootnál megállna.
Van ötletetek?
Vagy kuka?
Köszi a válaszokat előre is. :)

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#272) ballazol válasza flash- (#270) üzenetére


ballazol
senior tag

dehogynem, a kulcsszó bluetooth

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#273) csaba bacsi


csaba bacsi
tag

Sziasztok.
Az 1 simes telenorosra nincs meg valakinek az újabb firmware?
Sehonnan sem tudtam letölteni...

Megköszönném szépen ☺

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.