Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) miszterjoel


miszterjoel
csendes tag

Ezeknek a típusoknak van még piaca? :( :N

(#2) janeszgol válasza miszterjoel (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Van piaca, csak az a baj, hogy Nokia néven, amióta az MS neve alatt futnak sosem volt normális buta telefon. A beszédhangszórók mind gagyik, aminél csak azért csodálkozom, mert a Lumiák mindig kiváló beszédhangszóróval rendelkeztek. A három számjegyes butafónjaik meg mindig vacakkal.

(#3) atike


atike
nagyúr

Az a kemény... :) Mi a bánatért erőltették a kamerát bele...? Ha nem lenne kamerája és olcsóbb lenne akkor kevésbé lenne ennyire gáz az összkép...

(#4) TomFace


TomFace
tag

Ez a telefon felér egy időutazással... :DDD

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Inkább tovább használom a Nokia 5000-et...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) janeszgol válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Nokia 3120 Classic, a kedvenc butatelóm. Jobb kijelző, sokkal jobb hangminőség, sokkal-sokkal jobb kamera.

(#7) JordyG válasza TomFace (#4) üzenetére


JordyG
tag

Időutazás. :DDD Legfeljebb csak úgy, hogy a múltból visszajöve elcsúszott a tér idő kontinuum, és az egykori Nokia telefonok helyett egy ilyen NoName vacaknál is pocsékabb fogad érkezéskor.

Ebben csak az poén, hogy hogy a jó fenébe lehet szarabbat csinálni mint másfél évtizeddel ezelőtt... Ha már Nokia (tudjuk, csak a neve) legalább a régiekre épülve hoznának modernizálva valamit. De ez nem ér többet egy Spar-ban kapható 2000 Ft-os hulladéknál. Neszeneked környezettudatosság és védelem. Gyártsuk a szemetet.

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Kar volt szennyezni a kornyezetet az eloallitasaval.

(#9) Csepy


Csepy
senior tag

Ezt miért kellett? Tényleg egy rakás ürülék az egész.
A 8110 4G pl most az Alzán 11 és lehet azt még lejjebb kuponozni (wink-wink).

Regards: Csepy

(#10) #64371968


#64371968
törölt tag

Ha Nokia helyett xiaomi lenne ráírva akkor nyilván ajánlott lett volna .

(#11) Victoryus94 válasza #64371968 (#10) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ilyen sz@rt nem rak össze a Xiaomi.

(#12) hemaka válasza #64371968 (#10) üzenetére


hemaka
nagyúr

Sot, egyenesen kulonosen ajanlott. 🤷🏻‍♂️😂

(#13) #64371968 válasza Victoryus94 (#11) üzenetére


#64371968
törölt tag

Csak szarabbat , ez legalább csak egy 10-es.

(#14) #78791680 válasza #64371968 (#13) üzenetére


#78791680
törölt tag

Valoszinuleg ennyiert sokkal minosegibb lenne..

(#15) pali1228


pali1228
csendes tag

Ennyi pénzért inkább vennék egy használt E vagy N szériás Nokiát, amit még jópár évig tudok használni, lehet hozzá kapni akkut és ha véletlen le kellene fényképezni valamit akkor sem kell szégyenkeznie.

Nézz a szemedbe!

(#16) moleculez válasza #64371968 (#10) üzenetére


moleculez
veterán

ezt a kommentet, most miért :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#17) Neerpelt válasza moleculez (#16) üzenetére


Neerpelt
tag

Valószínűleg becsípődés, nem kell etetni.

(#18) Napfénysüti válasza miszterjoel (#1) üzenetére

Van piaca de ezeknek de a tesztelt Nokia tényleg tragikusra sikerült. Apósomnak is Nokia butatelefont vettünk mert nincs szüksége komolyabbra de az legalább egy ennél vállalhatóbb darab.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#19) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

:D :D :D :D :D

Bodnár Dávid

(#20) Bossyy


Bossyy
tag

Ezt tényleg csak gyalázni lehet. Egyértelműen büntetni kellene a gyártót valamilyen klímavédelmi törvénnyel (ez a téma most úgyis nagyon fut), extra büntetőadóval, hiszen ez az erőforrások felelőtlen felhasználása úgy, hogy ráadásul a végtermék egy veszélyes hulladék kategóriába tartozó tárgy, már abban a pillanatban, ahogy kijön a gyártósorról. A fillérb@ ...ást talán még úgy maxolhatták volna totálisan ki, ha egy olyan SIM tartóval szerelik, hogy vagy SIM - et VAGY microSD kártyát lehessen egy időben csak beletolni, így vagy telefonod, vagy zenelejátszód lenne :-)

(#21) Silεncε válasza #64371968 (#10) üzenetére


Silεncε
őstag

Ha egyszer sz@r, akkor az. Akár Nokia akár Xiaomi van ráírva.

(#22) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

"egy Series 30+ nevű platform, ami igen régi alapokra tekint vissza. De ezzel nincs semmi baj, a logikáját tizensok éve ismerjük,"

Hogy mi? Az eredeti Nokia sosem adott ki S30+ platformot használó készüléket.
Nem tudom mire gondoltál.
Volt az S40 és az S30. De az S30+ nem az S30 alapjaira építkezik, szóval egyáltalán nem ugyanazon a logikán alapul a kezelése, ezért sincs benne például az általad hiányolt számgombokkal történő lépkedés.
Ezt a "trágyát" a Microsoft kezdte erőltetni 2013-ban.

[ Szerkesztve ]

(#23) Noukoum válasza #64371968 (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Te sem olvastál még Xiaomi tesztet itt.
Vagy ha igen akkor nálad van a probléma.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#24) aprokaroka87 válasza JordyG (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem a gyártsunk valamit oszt jóvan megoldás játszik amikor tervezik.

10 ezer forintért meg eleve iszonyat drága, max 1000-1500ft újonnan.

(#25) Fecogame válasza miszterjoel (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

Van bizony, viszont mostanában a Nokia ár/érték arányban valahol a lista alján van.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#26) akaido


akaido
addikt

Tömör összegzés: No_kia! :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#27) lolal


lolal
senior tag

Ez egy hatalmas telekommunikációs ürülék. Buta telefon ból is van sokkal jobb alternatíva. Én ezért egyenesen büntetném a gyártót. :W

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#28) helixP


helixP
nagyúr

Rendesen dühös lettem ettől a telefontól!

De már elmúlt :DDD

(#29) joey04 válasza moleculez (#16) üzenetére


joey04
titán

trollreg gondolom

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) JordyG válasza aprokaroka87 (#24) üzenetére


JordyG
tag

Hát kb. Ezért írtam a Spar-t ahol nagyjából ugyan ez 2000-ből meg van. Felesleges a névért fizetni, ez a név (vagy ami mögötte van) már nem az.

(#31) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Tiszta szégyen az a kamera! :C
Ennél még jobb kamera volt az én régi Nokia 5310 XPressmusicom-ban is...
Az eszem megáll :W

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#32) Hieronymus válasza Bossyy (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A klímavédelmi törvény OK.
Viszont nem hiszem, hogy ebben a telefonban frissen gyártott alkatrész a beépített kamera.
(Ha ezt gyártatják, akkor be kell szántani a telefon gyártóját.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) Viktor0610 válasza miszterjoel (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem is van egy hasonló telóm. Két SIM van benne, hetente töltöm.
Mellette az okostelómat meg naponta.

Samsung Galaxy A54

(#34) Depression válasza Viktor0610 (#33) üzenetére


Depression
veterán

Nekem Nokia okostelefonom van, típusát nem tudom, csak azt, hogy snapdragon 210 van benne. Azt is elég hetente tölteni, de a sot nincs 20 perc. Sajnos telefonálásra is csak korlátozottan alkalmas, felvenni egy bejövő hívást, vagy egy névjegyet kikeresni óriási kín.
Megvették a nokia márkát, amit egy xiaomi hozzáállásal újra világmárkává tehettek volna. Ehelyett a jólcsengő Nokia név kihasználásával lehúznak még pár nyugdíjast, aztán bezárják a boltot, a márkanév teljes lenullázása mellett.
Valójában viszont nem értem, mert mintha arról szóltak volna a hírek, hog, rengeteg szabadalmat is kaptak ezzel.
Furcsa, hogy a régi nagy márkák mind eltűntek, és pont a samsung lett sikeres, ami a butatelefonok érájában a legalja volt. Alcatel, siemens, sony, ericcson, blackberry, az eredeti nokia...
Tegyük hozzá, hogy azok mesterművek voltak, ránéztél, és azonnal tudtad, hogy milyen márka, mert volt stílusuk.
Ma már csak android van, egy nagy kijelzővel, a márkajelzés is csak hátul van, amit úgyis eltakarsz egy tokkal, na meg az ios, de csak azért, hogy ne legyen sértődés. Az sem ad már semmi pluszt, egy kaptafa.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#35) #78791680 válasza Depression (#34) üzenetére


#78791680
törölt tag

Ezt ugy mondod mintha baj lenne vele, ezek nem ekszeresdobozok :DD Egyebkent a Nokia nem csak butatelefonok teren ilyen lehuzos.. ma mar egyaltalan nem allja meg a helyet ez a marka.

(#36) helixP válasza Depression (#34) üzenetére


helixP
nagyúr

90%-os előlap / képernyőaránynál legyél kreatív és egyedi.
( Mondta valaki és jött a noccs :DDD )

(#37) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nincs olyan, ogy "etikus termék?" mert hogy ez nem az, az fix!
A jól ismert régi mobilokra hajaz, de annak előnyei nélkül. Ergo tényleg felesleges.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#38) Depression válasza #78791680 (#35) üzenetére


Depression
veterán

Hát, ma már nem, de akkoriban, mikor ránéztem a siemens S55-ömre, előtte pedig annyira vágytam az M45-re, egy 8210 elérhetetlen volt, a 3210-en rekordokat döntöttünk snake-ben, ez mind boldogsággal töltött el. Mert azok tényleg ékszerdobozok voltak. Hát még a nokai 6600, siemens xelibri telefonok.
Most gondolj bele, ha minden autó pont ugyanúgy nézne ki, és az lenne a különbség, hogy milyen snapdragon motort, meg hány literes tanokot szerelne bele a rönó, merci, kia, vagy egy kínai autó. Aztán nem tudnál megkülönböztetni egy ferrarit, rolls-royce-t egy trabanttól.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39) #78791680 válasza Depression (#38) üzenetére


#78791680
törölt tag

En szeretem a letisztultsagot, minimalista vagyok es az ilyen eszkozoknel sokkal fontosabbnak tartom a hasznalatot, mint a kulcsint. Autok eseteben szerintem eleg sok tarsadalmi "haboru" szunne meg azzal ha minden auto egyforman nezne ki. Egy haznal is az a legfontosabb hogy kenyelmes es csaladias legyen belul, ahol az emberek jol erzik magukat. Ilyenkor mit is szamit a kulso... Sajnos ez a dolog elegge defektalja a mai vilagunkat.

(#40) exkalibur


exkalibur
csendes tag

Büntetés lehet használni ezt a szemetet.

(#41) Hieronymus válasza #78791680 (#39) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Autok eseteben szerintem eleg sok tarsadalmi "haboru" szunne meg azzal ha minden auto egyforman nezne ki. "

Nem a külső okán "háborúznak" az emberek. Az adott márkához társítanak érzéseket.
A letisztultsága a külső is beletartozik. Nekem tetszik ennek a telefonnak a megjelenése. De nem adnék pénzt érte.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#42) #78791680 válasza Hieronymus (#41) üzenetére


#78791680
törölt tag

Hat az majdnem ugyanaz :DD

(#43) quailstorm válasza Fancy-boy (#22) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igazából ez nem az MS-en múlik, hanem a piacon. Elég pontosan követik ezek a nem Nokiák is a régi standardokat FW, nevezéktan, product codeok terén. Valamint nem natúr MTK.
Egyszerűen senki nem gyárt már 2G application processort, csak MTK, és esetleg a Spreadtrum. Nincs Infineon se, nincs Ti, nincs PNX, nincs Broadcom. De már 3G-set is csak a két kínai gyárt.
4G meg nincs okosság nélkül, ott KaiOS és butított droid alá nem lehet adni.

Mivel a kínai nem ad neked szabad kezet a fejlesztésben, más meg nem gyárt, saját platformot, mint a Sony DB volt, meg nem éri meg kifejleszteni, így marad a kínai platform kókányolása és eladása jó drágán.

Kamerával gondolom ugyanez. Évek óta egyre nevetségesebbek ezek a fotók, ennél még a Sony Ericsson T230-hoz csatlakoztatható KÜLSŐ kamera is fényévekkel jobbat csinált.

Ez egy Sony Ericsson CommuniCam MCA-25 kamerával készült ami 2003-as, és a Sony Ericsson T230-ba, vagy T68i-be való.

(ez akkor volt színes kijelzővel az abszolút belépőszint)

[ Szerkesztve ]

(#44) Fancy-boy válasza quailstorm (#43) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Emlékszem, hogy volt jó pár CommuniCam széria, még az Ericssonnál kezdődött a dolog.
Az végül is egy felső kategóriás eszköz volt, csak a T300-al kezdődően már megjelent az alsóbb kategóriákban is.
A T230-hoz már inkább az MCA-30 illett, legalábbis dizájnban és időben.

Kb. 1-2 hete írtam valamelyik topicban, hogy a Sony jobban járna ha visszatérne a hagyományos vonalra a CyberShot gépeivel, mert az érintős pálya nem fekszik nekik annyira. :D
Úgyis megy ez a Retro dolog mostanában a telefonoknál. :))

A MS témához visszatérve:
Véleményem szerint az MS simán tovább tudta volna vinni az S40-et, ha akarja. ( 2013-ról beszélek )
Megvette hozzá a szükséges felszerelést a Nokiától, tehát házon belül megtudták volna oldani a dolgot.
Egy darabig még ment is a Nokia 515 Microsoft Mobile címkével, bár gondolom csak felhasználták a raktáron lévő alkatrészeket. :D
Egyszerűen nem akartak költeni rá, az érintőseket helyezték előtérbe.
Amit tudtak, azt szépen leépítették.

"Elég pontosan követik ezek a nem Nokiák is a régi standardokat FW"

Pedig sokan visszasírják az S40-es időszakot, érdemes beleolvasni a Nokia 800 tough topikba. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) Lincoln6echo válasza Psychopeti (#31) üzenetére


Lincoln6echo
tag

De szerettem azt a kis szarost :K

(#46) quailstorm válasza Fancy-boy (#44) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ja én a fejlesztői belsős standardokra gondolok, felhasználóit egyáltalán nem követi.

Nokia 515, 206, 301 is már kifutó széria volt maradékokból Intel modemmel, nem teljes Nokia Suite protokoll támogatással, azt nem nevezném folytathatónak.
Ugyan nekem csak 206 van itthon, de azok már nem fullos S40-es mobilok.

(#47) kukacfej válasza Csepy (#9) üzenetére


kukacfej
tag

Telekomnal meg 220ft. :)

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#48) Viktor0610 válasza kukacfej (#47) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A hozzájáró előfizetést fizeted helyettem? ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#49) kukacfej válasza Viktor0610 (#48) üzenetére


kukacfej
tag

Simán :D

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#50) Plug Life


Plug Life
senior tag

Régen minden jobb volt, a nyomógombos szarok ékszerdobozok is!!44! 😆

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.