Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

Nagyon remek masodik telonak :)
Ciankekben fogom venni az tuti

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) csakegyjoci


csakegyjoci
tag

Nagyon szuper a színválaszték,a design is nagyon szép lett.Szerintem megéri az árát,főleg hogy kamerát is kapott és Dual Sim.

(#3) Silentfrog válasza csakegyjoci (#2) üzenetére


Silentfrog
veterán

És mit kezdesz egy ilyen kamerával? ;]

(#4) balazs1022 válasza HawerKing (#1) üzenetére


balazs1022
őstag

hát én vennék vmi fasza n82 használtan... Ezeknek semmi értelme csak ha 0 ft-ért adnák havi 1200 Ft-s előfizetésel

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#5) Silentfrog válasza balazs1022 (#4) üzenetére


Silentfrog
veterán

A fiók aljáról nekem van egy eladó, ha kell! :DDD

(#6) Kopi31415.: Ha jól tudom tanu kell hozzá. A kép nem bizonyító erejű.

[ Szerkesztve ]

(#6) #06658560 válasza Silentfrog (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Tengelytörésnél a kátyút megörökíteni tökéletes. Na meg fb posztokhoz is pont sok.

(#7) balazs1022 válasza Silentfrog (#5) üzenetére


balazs1022
őstag

Na és mennyibe? :P

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#8) cairojack


cairojack
aktív tag

515 után ilyet nagyon nem kéne kiadni. Fáj a szívem, hogy a klasszikus telókat ennyire mostohán kezeli az összes cég...

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#9) #06658560 válasza Silentfrog (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amennyire tudom rosszul tudod, a kép bizonyító erejű, tanú nem kell. Nem is életszerű. Valamint parkolási díj megnemfizetése igazolására is elfogadja a bíróság a képet.

(#10) csakegyjoci válasza Silentfrog (#3) üzenetére


csakegyjoci
tag

Hát nem sokat. Szinte semmit. Azonban,akkor is megéri egy olyan személynek,aki telefonálásra,SMS küldözgetésre használja.

(#11) margithid


margithid
veterán

Kiváncsi elszek, hogy ezek a telók medig fognak még jönni mután microsoft ténylegessen átvette a hatalmat.

(#12) hyperman25


hyperman25
tag

Csak ne lenne az a hatalmas fekete keret a kijelző körül! :(

(#13) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Második telefonnak teljesen OK, bár azt a kamerát inkább hagyták volna a fenébe, 0,3 mpx tökéletesen értelmetlen, még kátyúfotózásra is, jó eséllyel csak szép szürke homályt lehet vele lőni, jó nagy pixelekkel, ha nincs déli verőfény.

Rühellem, ha a szolgáltatás csak papíron mutat jól, a valóságban használhatatlan, ez a vevő átverésének a legális módja.

Nem a lényeg a fontos.

(#14) gebro


gebro
aktív tag

Jól láttam, hogy egyszerre kezeli a két kártyát?

(#15) Hege


Hege
tag

Pont most vettem anyumnak egy ehhez hasonló klasszikus telefont. Nokia-t vettem, mert alig van kínálat, ami van, az meg ettől is rosszabb.

DualSIM, Kamera, Bluetooth kell a fenének. Akinek ez kell az vesz normális telót. Telefonálásra, SMS-re ezek mind feleslegesek, inkább tennének bele jobb és nagyobb kijelzőt, hogy az idősebbek is jól lássák. Valamint menjenek rá a hangminőségre és hangerőre, hogy jól hallják.

60-tól 90-ig korosztálynak ez kell, nem bluetooth meg dualsim.

(#16) #06658560 válasza Hege (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nagy kijelzőre és gombokra vannak márkák, kifejezetten nagyifonokkal.

Eme csoda pedig létezik két simmel is, ami sok embernek bizony nagyon hasznos tulajdonság.

(#17) fordfairlane válasza Hege (#15) üzenetére


fordfairlane
veterán

DualSIM, Kamera, Bluetooth kell a fenének. Akinek ez kell az vesz normális telót.

Dualsim kellhet olyanoknak, akik sokat telefonálnak munkaügyben is, és magánéletre is vágynak esténként. Bluetooth pedig annak jó, aki autókázik, kihangosításhoz.

x gon' give it to ya

(#18) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Joféle, eröltetni kéne ezt a vonalat

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) Fancy-boy válasza cairojack (#8) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ez nem az 515 utódja, hanem inkább pont a másik árszegmensben versenyez majd.
Szükség van ilyen pár ezer Ft-os telefonokra is.

(#20) Genova1983


Genova1983
tag

Jó néz ki a telefon,nekem tetszik.Másodtelefonnak simán elfogadnám.

A VGA kamera teljesen felesleges szerintem.Aki másod- ,tartalék telefonnak szánja,az nem ezzel fotóz,az idősebb korosztályt pedig nem érdekli a mobillal fotózás lehetősége.

(#21) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Tökéltes második teló
8k-ért ne várjunk többet :D

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#22) cairojack válasza Fancy-boy (#19) üzenetére


cairojack
aktív tag

Há ja, ez világos, csak az a baj, hogy ezekből Dunát lehet rekeszteni (105, 106, 107,206, 207, 208, 301, 111-2-3... és van még), ellenben 515 kategóriájú cucc meg egy van. Az 515. És még az is gyengusz, mert nincs AF, meg csak 256k a képernyő színmélység, meg nincs GPS, se Wi-fi.
Szóval gagyiból tucatnyi van, normális butafon meg egy darab sincs.
515 után kezdtem azt hinni, hogy végre jön pár korrekt butateló, erre fenéket...

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#23) meroly


meroly
veterán

Erről az 1xx szériáról mennyi bőrt húznak még le? Van valami különbség amúgy a korábbiakhoz képest? A 112-esbe legalább értelmes akkut raktak, én nem tudom lesz-e rá vevő, mivel legalább 10 ugyanilyen telefonja van a nokiának. Inkább az 515-öt kellene továbbfejleszteni még wifi-vel mondjuk és kapós lenne mint a cukor.

Impossible is nothing

(#24) cairojack válasza meroly (#23) üzenetére


cairojack
aktív tag

Én is pont így vélekedek. :)

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#25) zombinyul


zombinyul
addikt

Elhiszem hogy ebbe eleg egy 1000 alatti akku, de miert nem lepjek meg, hogy egy ilyen alapkeszulekbe belebiggyesztenek egy 1800+os akksit? Elmenne vagy 2 hetig, es az azert hatalmas fegyverteny volna.
Mindenesetre nekem tetszik, az a kamera (plusz videorogzites) valoban total felesleges, de ha butafont kellene vennem, egy ilyen dupla simesre beneveznek.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#26) meroly válasza zombinyul (#25) üzenetére


meroly
veterán

A 112-ben 1400 van és azzal is elmegy két hétig normál használattal, 1800-as akkuval meglenne vagy egy hónap :D

Impossible is nothing

(#27) Fancy-boy válasza cairojack (#22) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A 301 meg a 206 is más kategória már.
Egyébként az 515 alig különbözik a 301-től, legalábbis tudásban.

(#28) zdanee


zdanee
őstag

Csúnya, lassú, és apukám pont valami ilyesmit szeretne.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#29) meroly válasza Fancy-boy (#27) üzenetére


meroly
veterán

Azért kamera, adatátvitel és memória szempontjából is jobb.
A külső jegyeket véve meg sokkal.

Impossible is nothing

(#30) Fancy-boy válasza meroly (#29) üzenetére


Fancy-boy
addikt

;]
Persze, hogy jobb bizonyos dolgokban, de dupla áron van egyelőre.

Külső? Kinek mi jön be.
Valakinek a műanyag jobb, mert talán nem karcolódik annyira, és nem hideg. :)
( nem pont emiatt cserélted a 8800-át? )

Kamera? Attól még hogy több megapixel, nem biztos, hogy jobb.
Autofocus nélkül egyik sem túl nyerő.

Memória? Itt pontosan mire gondolsz? Nem mind a kettő 256mb és bővíthető?

[ Szerkesztve ]

(#31) meroly válasza Fancy-boy (#30) üzenetére


meroly
veterán

Magam ellen beszéltem, mert útálom a fémet, valóban, de a 8800-t nem e miatt cseréltem, mert még megvan, csak tudásban és akkuban kellett némileg jobb. De ennyi kompromisszumot tudok kötni, mert minden másban megfelel az 515. Az ár valóban magas, én nyilván megvárok egy pár hónapot majd mire lesz használt olcsóbban garanciával, nem sürgős.
A memória valóban ugyanaz, benéztem.

(hogy ismerik az embert itt döbbenet :DDD )

Impossible is nothing

(#32) dBLOOD


dBLOOD
tag

Ezzel a telefonnal is az a baj, mint a 206-ossal: a Nokia megint spórolt a kamerával. Mikor fogják már fel: a vga kamera még alaptelefonban sem kamera! A C1-01-be is beraktak egy vga kamerát, és még drágábban is adták mint a kamera nélküli verziót! Inkább veszek egy Samsung C3322-t és megszokom a menüt, mint hasonló árért egy 206-ost kisebb kamerával.

Sok a birka, sokan szeretik a sz*rt.

(#33) toto2700reg válasza dBLOOD (#32) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

Hol lehet ilyet venni?

(#34) BAPTI


BAPTI
csendes tag

Most vettem a Tescoba, 5000Ft, 1 év garancia, viszont csak fekete színű van. T-mobile-os.

(#35) taip


taip
senior tag

Jó lenne ez a telefon idősebbeknek, ha nagyobb lenne a kijelző (elférne, hiszen hatalmas a fekete keret körülötte).

Vagy ha már nem nagyobb a kijelző, akkor jó lenne, ha be lehetne állítani nagyobb betűméretet és azt, hogy ne 3x3-as rácsban hozza az ikonokat, hanem 1 ikon töltse ki a kijelzőt. Szerintem nem lenne nagy ügy szoftveresen megoldani.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#36) meroly válasza taip (#35) üzenetére


meroly
veterán

Az opciók/főmenü nézetével akkor csak a lista a rács meg a lap van?

Impossible is nothing

(#37) taip válasza meroly (#36) üzenetére


taip
senior tag

Nem, egyáltalán nincs is ilyen menü.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#38) meroly válasza taip (#37) üzenetére


meroly
veterán

Belépsz a menübe és ott opciók/főmenü nézete sincs?

Impossible is nothing

(#39) taip válasza meroly (#38) üzenetére


taip
senior tag

A Menüben a következő ikonok vannak: hívásinfó, névjegyzék, zene, kamera, üzenetek, fényképek, videók, beállításpk, óra, játékok, extrák, sim alkalmazások.

A beállításokon belül sincs ilyen. Van: kettős sim beállításai, hangbeállítások, bluetooth, kijelző beállításai, üzemmód, időbeállítás, hívásbeállítások, telefonbeállítások, költségbeállítások, biztonsági beállítások, gyári beáll. visszaáll.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#40) meroly válasza taip (#39) üzenetére


meroly
veterán

Félre érted.
Belépsz a menübe.
Majd ott nyomsz egy opciókat (bal szélső). Ott kell lennie.

Impossible is nothing

(#41) Mosanke válasza taip (#39) üzenetére


Mosanke
senior tag

Vagy még a következő. Menü/Névjegyzék>Belépsz ide és Utána Opciók vagy Testreszabás vagy valami hasonló lehetőség. Szerintem lehet állítani, hogy hogyan jelenlenek meg a Névjegyek. Vagy csak a név, vagy telefonszámmal együtt, vagy elől legyen a vezetéknév, vagy elöl a keresztnév ...stb.
Próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#42) Mosanke válasza taip (#39) üzenetére


Mosanke
senior tag

Még eszembe jutott egy lehetőség.
Menü/Kijelző> Nézet vagy testreszabás és itt esetleg a nevek megjelenítése?

(#43) taip válasza meroly (#40) üzenetére


taip
senior tag

Most nem tudom megnézni de majd kipróbálom, köszi.

Mosanke: Igazából nem csak a névjegyzékről van szó hanem úgy általában.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#44) meroly válasza Mosanke (#41) üzenetére


meroly
veterán

A menü nézetét szerette volna testreszabni, nem a névjegyzéket, legalábbis így rémlik.

Impossible is nothing

(#45) Mosanke válasza meroly (#44) üzenetére


Mosanke
senior tag

Bocsi akkor én értettem félre. Szerintem a Menü nézetet nem lehet testreszabni, max áthelyezni az ikonokat más sorrendbe.

(#46) meroly válasza Mosanke (#45) üzenetére


meroly
veterán

Lehet. Konkrétan ez a típus még nem volt a kezemben, de más S30 és S40-es nokiákon lehet. Ha más nem a rácsos és listás nézet közül válogatni. Amit a kollega keres, hogy egy ikon van csak a képernyőn (mint a régi monochrome menüs nokiák), az elég ritka. X2-00-ban láttam pl, de a 3720-ban nincs.

Impossible is nothing

(#47) taip válasza meroly (#46) üzenetére


taip
senior tag

Nekem már az is jó lenne ha rácsos vagy listás nézet között tudnék választani, de ilyet sem találtam.

Amúgy ha belépek a menübe, ahol 3x3 ikon látszódik, olyankor a bal oldali gombnak nincs funkciója, ott sem lehet ez a beállítás. És az, hogy az adott menü ikonnak mi a neve, azt nagyon piciben írja ki felülre.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#48) zoetsa válasza csakegyjoci (#10) üzenetére


zoetsa
tag

A fenét éri meg sms-ezésre... Van ugyan menüpont a full karaktertámogatás kikapcsolására, csak éppen nem működik. Úh fizethetsz akár 3-4x árat is egy sms-ért.
Uígy van, de nem működik az átirányítás kikapcsolása.
Nem jelennek meg rendesen a görög betűk. Némelyik helyett csak téglalap. Ez spec 108-as hiba, az előző 2 a 112-n is jelentkezett, úgy emlékszem, mind a 2.
A biztonsági kódot se kapcsolta ki mindig, factory resetet kellett csinálni.
A kamera übergagyi.
Lassú.
A jobb gombot nem lehet beállítani, h mi legyen rajta.
Főmenü kinézete állíthatatlan.
A gombok borítása ennél is ez a vacak puha műanyag, azonnal látszik minden apró nyomás rajta.
Nincs rajta képernyővédő-fólia, azonnal meglátszik minden ujjnyom rajta.
Dallamszerkesztő nincs, és nem túl hallható a csengetés full hangerőn sem a legtöbb csengőhangnál.

Amúgy, ha rendesen működne, és normális anyagból lenne, a legjobb teló lehetne a kategóriában.

(#49) rolmillione


rolmillione
tag

Most szereztem egy ilyen telefont. Hogy lehet kommunikáltatni Ovi Suite-val, Nokia Suit-val, Pc Suit-val? SMS, névjegyzéket szeretnék importálni. Sim kártyás megoldás nem opció. Memóriakártyára mentettem vcf fileokat, de importálási beállítás nincs a telefonban. USB port nuku, ez még Jézus korában lévő telefonokon is volt.

(#50) quailstorm válasza rolmillione (#49) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez esetben beírod kézzel az összeset egyesével. A telefon nem tud Suite-tal kommunikálni, a bluetoothja is csak a legegyszerűbb fájlküldési protokollt támogatja (BT hangátvitel sincs), de USB-vel se lennél előrébb ha lenne.
Másik telefon, SIM kártya, aztán pár százasával lehet csapatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.