Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oszi666


oszi666
őstag

Érdekes, végre néhányan felfogják hogy az egyenlő esélyekkel indulás nem garantálja a tökéletes százalékos megoszlást a folyamat végén, akár nemről, rasszról, hitről vagy szexuális irányultságról van szó.
A hölgyeknek teljesen igazuk van a kvóta kontraproduktív mivoltáról. Ha valaki protekcióval kerül be és nem a verseny miatt azt szinte azonnal kinézik, tökmindegy milyen nemű

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#2) haxiboy


haxiboy
veterán

A kódon úgysem látszik hogy férfi vagy nő írta :)

Vagy mégis ?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Kevés dologtól tudja ledobni az agyam az ékszíjat annyira, mint attól, hogy az alapján különböztessük meg az embereket, hogy mi van a lábuk között, vagy milyen a bőrszínük.
Who the fuck cares?

Az számít, hogy mit tesz le az asztalra, minden más lényegtelen.

A kvóták és könnyítések csak nehezebb helyzetbe hozzák azokat, akik önerőből is képesek eredményeket elérni. Mert akkor "mindenki tudja", hogy nekik "könnyebb".
Pedig lehet, hogy még jobban is teljesít is mint azok akiknek nem jár a pozitív diszkrimináció.

[ Szerkesztve ]

(#4) jbcs válasza D1Rect (#3) üzenetére


jbcs
tag

Sok különbség van a női és férfi gondolkodásban, de gondolom ezzel nem mondok újat. Volt több női főnököm, kollégám és a hajamat téptem tőlük néha, ahogy el tudnak veszni a lényegtelen részletekben és azokon lovagoltak, persze tisztelet a kivételnek, de sajnos nekem ez volt a tapasztalatom.

(#5) GEIL válasza D1Rect (#3) üzenetére


GEIL
addikt

Az egyenjogúság max. addig tart amig lift nélkül fel kell vinni a hűtőszekrényt a 4. emeletre....marha régi és hülye duma, de sajnos ez van és emberenként különbözőek vagyunk. Viszont bármennyire nem tetszik nekünk, egy nő képes több dologra figyelni egyszerre...mi nem nagyon.
A G.I.Jane egy jó példa...de a való életben soha nemlesz egyenjogúság....dolgoztam vezető beosztásban egy multinál kb 10 éve.....8 általános iskolát végzett 19 éves félcigány srác...35 éve fősulis és 58 éves asszony ugyanúgy dolgozott a soromon, ugyanazért a bérért.....de a 20kg-os ládákat a nő éjjeles műszakban már nem akarta emelgetni mert "nem birta"...össze is veszett mindenkivel mert a cigánygyerek elküldte melegebb éghajlatra, mondván hogy ha nem birja akkor számoljon le vagy tűnjön innen...egyenlő pénztért egyenlő meló legyen...nem humánus..de igazságos. :R persze ez nem informatikai példa...de tanulságos. :K

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#6) bem13


bem13
csendes tag

Kár, hogy már nem a "Lányok figyelem, ingyenes programozói képzés indul..." szövegű hirdetés van a cikk alatt :)

(#7) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én úgy vagyok vele, hogy mindegy, hogy nő vagy férfi, csak érdekelje a szakma. De mikor bölcsészlánykák pénzért informatikust játszanak, az nem annyira jön be :(

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) Slack


Slack
tag

Fizetett hirdetés vagy inkább termék megjelenítés?
Egyébként eléggé egy bullshit cikk. Mi az, hogy női megérzés meg a környezet "otthonosabbá" tétele?
Nőklapjában még elmegy de egy IT protálon?
A szakmai részéről meg nem is érdemes érdemben beszélni. Kisgyerekes anyukáknak ajánlják a programozói állást? Miért? Üvöltő gyerek mellett könnyebben lehet koncentrálni?
Rugalmas munkaidő? Meeting -ekkel, csapatmunkával mi újság?

Egyébként kikerestem a weboldalukon: Tandíj Budapesten: 1.250.000 + ÁFA
Az én "férfi megérzésem" szerint ez vevő hülyítés.

(#9) E.Kaufmann válasza Slack (#8) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

a környezet "otthonosabbá" tétele = "Gizike, főzz már nekem is egy kávét"

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10) hallador


hallador
addikt

wtf...

Nem tudom, de én végigjártam az elmúlt 15 évben elég sok szervertermet, de még egy nővel sem találkoztam szombat éjjel fél kettőkor IBM/HP storage batery csere alatt, se akkor amikor 40 - 50 Esxi hostot kellett frissíteni, hétvégén, sem akkor amikor megállt valami, és ott kellett lenni, le kellett menni a lakóhelytől 200 kilométerre, sem akkor amikor szervertermeket költöztettünk kb 100-at adatközpontokba, vagy onnan el, ezek mind hétvégi karácsonyi hosszú hétvégés, nemzeti ünnepeken történt, mert amikor nincs munka, akkor jönnek az integrátorok, de akkor sem amikor a ts3310-et kellett összelapátolni, mert szétcsúszott.

Battery cserénél, amikor egy DS összeszarja magát, akkor a női megérzés melyik része hozza vissza a LUN-ok tartalmát?, esetleg amikor bugzik a Hyper-V alatt a cluster, és ki kell vakarni a fél clustert, meg vissza, hogy működjön megint ehhez melyik kell?

Mi történt nem élek már Magyarországon ma már lehet nőkkel találkozni amikor olyan munka van, amit munkaidőn kívül kell végezni és nem 1 órával tovább bennmaradva, hanem mondjuk péntek este 10 órától vasárnak este 10-ig? Majd hétfő reggel indul a hét, mert hát ugye munkanap...

Nem tudom persze, persze értem én, hogy kell ez is, de mindenféle megbántás nélkül senki nem haragszik meg, ha ezt egy bullshitnek tartok ebben a formában?

A informatikai világhoz például az integrátor világ is hozzátartozik, ott egy nővel nem találkoztam 15 év alatt, lehet nem véletlenül...

Persze nincs semmi baj ezzel, mert nem elvárható 1-2-3 gyerek nevelése mellett, de azért ne csináljunk úgy, hogy ez mennyire menne bárkinek, mert nem, sőt...

A Német Audinál viszont több hölggyel is találkoztam, akik elég pengék simám megfrissít egy c7000-et, bk460c g8-as pengékkel, meg felpakol egy Hyper-V hostot, meg bekonfigol majdnem bármire egy tsm klienset. De az nagyon más világ mint Magyarország.

No offense....

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#11) negyedes válasza hallador (#10) üzenetére


negyedes
addikt

Kollegina bejon ejszaka mikor osszaszarja magat a kedves vpn. :)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12) E.Kaufmann válasza negyedes (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én csak arra emlékszem, mikor az ezelőtt öt évvel a "szálljon át más kocsijába" állapot volt, egy hölgy nem bírt volna 200 métert gyalogolni, mert beázott a csizmácskája, mikor én bejöttem 40km-re egy randira a nagyvárosba, aztán mikor hazakeveredtem, még nekem ki kellett jutni a céghez, mert áramszünet volt és valami megkavarodott. Na akkor nekem is beázott a csizmácskám, de ráraktam a konvektorra és másnap megint randiztam, egy másik hölggyel, akinek már impregnált csizmája volt.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13) negyedes válasza E.Kaufmann (#12) üzenetére


negyedes
addikt

nalnk ez rendszeres hogy neki a legkozelebbi nyomtato kell mert 2m mar nem gyalogolna le.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.