Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

Akárhonnan nézem, csak hetes darab hővezető csövet látok.

Az AIDA-nál meg leszokhatnának már erről a 8 °C/osztás skáláról.

[ Szerkesztve ]

(#2) Tyrel


Tyrel
őstag

"A Noctuát senki sem vádolhatja azzal, hogy a fejlesztéseknél a külalakra koncentrálna"

Ilyen szépen még senki nem mondta hogy az összes Noctua hűtő bűn ronda. :C :DDD

Viszont kétségtelenül nagyon jól végzik a dolgukat. ;)

Turenkarn

(#3) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Én nem bántam meg, hogy CoolerMaster MasterLiquid ML240L RGB hűtőt vettem 30ért egy 8700K-ra.Ez halk és hűt is kegyetlenül, jobb értékeket kapok mint ezzel a Noctuaval.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) #54625216 válasza Vikthor (#3) üzenetére


#54625216
törölt tag

Ez az almát a körtével tipikus esete, mert vízhűtést hasonlítasz össze léghűtéssel.

(#5) koko52 válasza Vikthor (#3) üzenetére


koko52
veterán

+1 Cooler Master MasterLiquid Lite 240. 18 000 Ft és tökéletes. Halk és kiválóan hűt. És hely sem kell neki. Én pl kifejezetten "nem szeretem" a toronyhűtőket.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#6) RetepNyaraB válasza #54625216 (#4) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az lehet, de árban összevethetők és a végcél a procid halk, hatékony hűtése. Nem érzem, hogy ne hasonlíthatnánk ezalkalommal.
Ronda (2019-et írunk, minden második embernek nyitott a háza basszus), iszonyat drága.
Jól mutat a Bentley-m mellett, az igaz.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#7) nejad


nejad
aktív tag

lesz olyan hülye majd aki megveszi....... ;]

(#8) Astroboy válasza Tyrel (#2) üzenetére


Astroboy
őstag

Nem tudom eldönteni, hogy az irodai monitoromnak hamisak a színei, vagy nekem szaturál rosszul a szemem, vagy áttértek fosch-barnáról a hajnali vörösboros hányásra. :F

(#9) Cifu válasza RetepNyaraB (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Abban egyetértek, hogy összevethető az AIO vízhűtésekkel, és ilyen téren nem szerepel jól. Tehát igazából versenyképesség terén vannak gondok vele.

A másik téren viszont nem értek egyet, engem pont nem érdekel, hogy néz ki egy hűtő, eleve kerülöm is a plexi / üveg oldalfalas házakat. A piacon bőven akad RGB ledes, meg látványra rámenő hűtés, szóval aki olyat keres, az is bőven válogathat - egyszóval én egyáltalán nem tekintem hátránynak, hogy ronda....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Elnézve a grafikonokat, nem értem az árat. :DDD

(#11) RetepNyaraB válasza Cifu (#9) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hogyne lenne hátrány? Porschét is kevesebben vennének, ha mellette úgy nézne ki, mint egy Zaporozsec

Nem is rgb-re gondolok, hanem egy elegáns fekete tetőfestésre, amivel nem lóg ki a többnyire fekete gépbelsőből és hát valamit a kavarók színével is lehetne bizonyára tenni akkor is, ha spéci öntvényből vannak.

Egyébként, (#3) Vikthor@ lefelejtettem, hogy ez a Noctua normális proci mellett 20dB alatt marad és az gyakorlatilag a nem hallható kategória. A CoolerMaster ventilátorok sajnos terhelés alatt igen hangosak és alapon is van egy kellemetlen motorhangjuk - utóbbi a legnagyobb baj. Én leszereltem a hűtőmről, mert nem bírtam együtt élni vele (fülem mellett áll a ház az asztalon)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#12) Vikthor válasza #54625216 (#4) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nos, nemrég építettem az új gamer PC-met, és a tervezésnél figyelembe vettem a léghűtéseket és Noctua volt az egyik ami szóba jöhetett volna, bár ugye az osztrákok hűtői nem az olcsóságukról híresek, és ha már a 30.000,- HUF és feljebb kategória jön szóba, akkor azért, csak megnézi az ember az egyéb alternatívákat is, mint pl. a vízhűtés. Sosem volt még ilyenem, gondoltam kipróbálom, hisz nagyon jókat írtak/teszteltek róla a userek. Abszolút halk és még jobban is hűt, mint bármely légalapú hűtő. Ergo ugyanazért a pénzért, miért válasszam a rosszabbul teljesítőt, ha kapok jobbat? Szerintem egyértelmű.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) #65675776 válasza #54625216 (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem, ez az almát az almával. Hűtőt hasonlítasz hűtővel. A 40k meg már bőséggel az az árkategória, ahol elgondolkodsz azon, hogy ennyiért biztosan léghűtőt akarsz-e venni.

(#14) dagonya


dagonya
aktív tag

de egy porsche motorjának is leszarom hogy néz ki a motorterében a vízhűtésén (vagy ugye magát a léghűtését véző) a ventillátor, hiszen az egy funkcionális alkatrész, semmi értelme nézegetni. a cpu hűtő ugyanez; hűtse jól és halkan a procit. pont. aki van olyan hülye, hogy kivagdossa a porsche motorháztetejét és elkezd picsogni amiatt, mert a láthatóvá vált hűtőrendszeren nem szép a venti ... hát mit mondjak.

(#15) Seaky


Seaky
tag

Csak nekem tűnik fel a 7 hőcső és nem 8 mint a cikkben található? Már láttam másnak is feltünt :))
Amúgy szerintem a 40k-t bőven nem éri meg. A 2 tornyos megoldásokhoz képest kisebb a hőfelület. A 2db venti meg hiába 10.000ft /db, nem fogja tudni kompenzálni a kisebb hőfelületet..

Az AIO vízhűzések 2-3 éven belül szoktak elfáradni (párolog a víz belőle a kis szelepen keresztül). A ventis megoldások tovább bírják és egyszerűbb cserélni a ventit mint mókolni az újratöltéssel, ráadás a pumpa sem egy örök darab.
Nekem volt vízhűtésem és bár nagyon jól hűtötte a túlhúzott procit, de takarítani is rossz volt és a pumpa is 2 évet bírt mind a 2 esetben. Mire észre vettem hogy kevés a folyadék, addigra a pumpa már kopott. Mert a víz hűti és keni a pumpát..

[ Szerkesztve ]

(#16) Jhonny06 válasza dagonya (#14) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ezt mondhatod az embereknek, csak már egyre többet vesznek átlátszik gépházat és ott nagyon nem mindegy, hogy mi hogy néz ki. Szerintem elég nagy piacot veszít azzal a Noctua, hogy ilyen ronda hűtőket csinál, amikor a másik oldalon ott van pl. a Dark Rock (Pro) 4.

Eléggé beszűkült ez a cég, vagy csak hülyék dolgoznak ott és nem veszik észre, hogy sem az árazásuk, sem a kinézet nem fér el ezen a kompetitív piacon. Régen még igen, amikor kevesen tudtak normális CPU-hűtőt gyártani.. de manapság?

[ Szerkesztve ]

(#17) RetepNyaraB válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

és a darkrock laza 15 rugóval olcsóbban hozza mindezt.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#18) Cifu válasza RetepNyaraB (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hogyne lenne hátrány? Porschét is kevesebben vennének, ha mellette úgy nézne ki, mint egy Zaporozsec.

Te teljesen rossz vágányra tévedtél. Ha a hasonlatodnak bármi relevanciája lenne, akkor a gépházat néznék.
A hasonlatod alapján a Porsche hűtőventillátorát és (immár) vízhűtőjét kritizálod, mert nem RGB-s vagy legalább eloxált felületű. Ez csak akkor számít, ha átlátszó motorháztető vagy motorháztető nélküli Porschéról van szó.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) M107


M107
addikt

:R

Simán megéri, megis venném ha nem ITX házam lenne és nem AMD 880K-m mondjuk azt 5 fokon tartaná 100% -nál meg 25 fok :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20) Cifu válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


Cifu
nagyúr

Dunno, azért ha ránézek egy 'Best Selling' listára valamelyik online oldalon, eléggé elöl találom a Noctua hűtéseit. Általában előbb, mint egy DR4-et...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) dagonya válasza Jhonny06 (#16) üzenetére


dagonya
aktív tag

igazad van, de ez legyen a noctua gondja, meg azoké, akik a hűtőjüket és egyéb funkcionális alkatrészeiket nézegetni szeretik és ez alapján ítélik meg. érdekes módon mondjuk még senkitől nem hallottam nyáron, hogy "ú, ez a légkondi nekem annyira nem kellene, mert nagyon csúnya benne a ventillátor!" vagy hogy "á, én olyan hűtőszekrényt sose vennék, mert borzalmas kinézetű kompresszor van benne!". fogalmam sincs ez az rgb perverzió miért gyűrűzött így be pont a (sz)ámítógép alkatrészekre.

(#22) Vikthor válasza dagonya (#21) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Milyen jó, hogy létezik MasterLiquid Lite 240 ergo nem RGBs változat is 16 ezer forintért...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#23) Jhonny06 válasza dagonya (#21) üzenetére


Jhonny06
veterán

Senki nem beszélt RGB-ről. A hasonlatodnak pedig semmi értelme, mivel rengetegen vesznek átlátszó gépházat, így nem mindegy a kinézet.

(#24) dagonya válasza Vikthor (#22) üzenetére


dagonya
aktív tag

persze, létezik egy csomó minden, én csak arra írtam, amikor bárki is egy hűtőt elkezd a kinézete alapján megítélni. hogy az nekem teljességgel érthetetlen és szerencsésnek tartom, hogy ez a mánia egyelőre csak a számítófép részlegen terjedt el.

(#25) dagonya válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


dagonya
aktív tag

igen, igen, de azt már írtam, hogy ez legyen a noctua, meg azok dolga akik kivagdossák a készülékeik oldalát, hogy nézegessék az alkatrészeit.

(#26) joey04 válasza nejad (#7) üzenetére


joey04
titán

:F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) NightGT


NightGT
senior tag

Kíváncsi lennék, hogy a direct contact hőcső mennyit hoz a gyakorlatban a rézblokkos talphoz képest...komolyabb melegedés esetén néhány fokot gyanítok ott, de nem gondolom biztosra...

Speed is the only truly modern sensation

(#28) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Pont ez éppen a noctuától, de úgy érzem hogy nagyon nem éri meg.
Nekem az NH-D15 van ami a toronyhűtők királya, de ez magasságra szinte ugyan olyan magas, tehát nem fér be ez sem akárhova, ráadásul gyengébb és még drágább is. Azt aláírom hogy ezek a ventillátorok viszont szintén a fejlesztésük csúcsa. Vettem belőle kettőt is ház ventinek. Kiváncsi lennék mire volnának képesek valami 240-es radiátorral, mert ház ventinek nagyon beváltak. iszonyat mennyiségű levegőt képesek megmozgatni, de csak azok végett nem éri meg ez a hűtő.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#29) bunfi válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


bunfi
őstag

Nagyszerű, de bocs ne legyen már a Noctua problémája az, hogy mi a divat. Ha téged a kinézet érdekel, vagy bárkit, akkor tegye azt. Ugyanez igaz a játékvizekre, van aki vállalja, van aki nem. Szerintem abszolút nevetséges azt hinni, hogy tényleg tartós,jó dolgot veszel egy faék egyszerűségű léghűtő árában. Még az EK bicskája is beletört a Predator 3 vagy 4 revíziója alatt a minőségi kompakt vízbe. Egyébként pedig ebayről, Ausztriából meg lehet rendelni 33-ért.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#30) #65675776 válasza Cifu (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert a többség márka alapján vásárol, nem teljesítmény szerint.

(#31) #10034944


#10034944
törölt tag

Lehetne egy venti nélküli változat 19.999 -ért.

(#32) Cifu válasza #65675776 (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyfelől a reakcióm arra volt válasz, hogy a Noctua piacot veszít a ronda kinézethez való ragaszkodás miatt.
A jelek szerint legalábbis egyenlőre nem jelentőset, vagy egyáltalán nem.

Másfelől ha megveszik, akkor az üzletpolitika működik.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) #65675776 válasza Cifu (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább a marketing működik. Mint a Corsair C(akármi) szériás tápjai. Kezdetben Seasonic bél, aztán azóta is csak lefelé a lejtőn. De még mindig sokat vesznek belőle, mert a kezdeti szériákra alapoznak. A Noctua is ezért emelheti a közepes hűtői árát az egekbe. Mert még mindig elhiszik az emberek, hogy milyen roppant kiemelkedőek. Közben meg egyáltalán nem.

(#34) NightGT


NightGT
senior tag

Brand alapján nyugaton veszik, utána meg mehet a márkafetisizmus is. Gamersnexus, Linus, etc komolyabb youtube csatik tele vannak vele (illető kérdésekkel is). Olyan ez, mint autóban a (redacted, tetszés szerint). Gépet is úgy vesznek ott, meglátásom szerint. Jaj, az Alienware laptopokkal csurig rakott polc a berlini Media Marktban...nem ám webshop, rendelés, fenét. Bemész a szakboltba, és készletről mennek a Noctua cooler szintű cuccok is...mind1 :)

Van nekik színes (Chromax), meg ipari (Industrial) szériájuk is...valamelyik magyar youtuber a Reduxokról zengett ódákat nemrég:)

Külsejét mindenhol szidják, de mégis működik...brand :)

Hogy sokszor van nála egyárban jobb, olcsóbbért ide-oda akár ugyanazt tudó? Bordára szvsz a Noiseblocker NB-eloopnál egyszerűen nem lehet jobb, nem létezhet, mert az már sötét mágia...és azok mérettől függően (120-140) 6-8k...de a Noctua név az, ami forog...

De oké, a 2 venti 20k, talán újabb az NB-knél, talán vhol vmiben jobb (vagy nem), de legyen. Viszont akkor ez a cooler megint 20? Na az viszont nem jó biznisz...az már LOL biznisz :) És ahova már a push-pull kell, ott a cooler lett rosszul választva...meg ilyen szintű ventikkel nem is lenne szabad, hogy kelljen.

Speed is the only truly modern sensation

(#35) ZnVjaw0K válasza NightGT (#34) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Nekem van mindkettő. NB-eloop harmatgyenge a Noctuákhoz képest a valóságban (papíron nem tudom, nem érdekel). Viszont tényleg hozza ugyanazt a csendet.

(#36) Vikthor válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


Vikthor
nagyúr

+1 Ráadásul, van akinek tetszenek a számítógép különböző alkatrészei, ha lehet őket még egyénibbé varázsolni, miért ne? Ott a lehetőség nem RGBs és RGBs változatokra, mind a kettő opcionális.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#37) NightGT válasza ZnVjaw0K (#35) üzenetére


NightGT
senior tag

eloop-ból melyik van? Kisfordulatú?

Csak mert itt figyel a B14-3...több egyéb között. Noctuából csak az NF-A9 (92mm) szolgál...

Speed is the only truly modern sensation

(#38) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Kövezzetek meg, de én mindig is szerettem Noctua f*sbarna színét. :DDD Még feketével kombinálva se volt bajom vele, átlátszó oldalas házon. Annak kimondottan örülök, hogy nem kaptak sose LED-et a ventik. Csak egy gyenge ledszalagot használtam, hogy enyhe szórt fényt adjon a gépháznak.

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#39) Cifu válasza D-LAN|FuRioN (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha ilyen nálad az "...enyhe szórt fény...", akkor milyen lehet az, amikor rendesen ki akarod világítani?
KW-os ívfénylámpa? :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) dagonya


dagonya
aktív tag

a noctuát szidni a fosbarna színért olyan rutin, mint a számítógépházra látatlanban rávetődni mert nincs benne 5,25-ös hely. akinek szempont a csicsapicsa ledes propeller, az nyilván olyat vesz és nézegetheti kedvére, de hogy ezt miért a noctuán kell számonkérni azt fel nem foghatom.

(#41) zetor2000


zetor2000
senior tag

40ért sokan inkább gépet vesznek... abban van hűtő is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#42) D-LAN|FuRioN válasza Cifu (#39) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Csalóka a fénykép az expo miatt, valóságban sokkal gyengébb fénye volt. :))

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#43) green dude válasza D-LAN|FuRioN (#38) üzenetére


green dude
tag

Úgy látom kimaxoltad a lehetőségeket! :DD

Ezzel a barna színnel nekem sem volt soha semmi bajom. Azt nem mondom, hogy nem láttam szebbet. A lényeg, hogy akinek nem tetszik az nem veszi meg és kész. Gondolom sokan vannak úgy, mint én, hogy másodlagos az esztétika (azért a cable management a lehetőségekhez mérten legyen rendben) egy gépházban. Inkább a teljesítményre és a build quality-ra mennek rá.

Nekem pölö már mindenféle RGB és a plexi/üveg házak is felejtősek, de ha vkinek ez bejön akkor tolja.

[ Szerkesztve ]

(#44) Vikthor válasza D-LAN|FuRioN (#38) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nekem ilyet sikerült építenem:

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#45) Pakmara válasza D-LAN|FuRioN (#38) üzenetére


Pakmara
őstag

Milyen proci van/volt alatta? A Dupla torony és a három venti (nomeg az öt ház venti miatt kérdem :) )

(#46) ZnVjaw0K válasza NightGT (#37) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

B12-2
Noctuából kb a teljes 12centis termékpaletta megvan, azok közül ugyanekkora hangerő mellett bármelyik érezhetően erősebb ennél. Amit te írsz egész más kategória. Az nagyot hallóknak való. Nekem is van Noctua A14 industrial 3000. Azt zárt, porszűrős szellőzőrenszerben használom lakás szellőztetésére:D (meglepő, de olcsóbb, csendesebb, és kevesebbet fogyaszt, mint a kész ipari megoldások), számítógépbe ilyeneket nem raknék.
Próbáltam és jelenleg is használok fractal design, arctic, deepcool, meg a jó ég tudja milyen ventilátorokat még, de egyértelműen a noctuával vagyok a leginkább elégedett. A színe soha nem érdekelt, a minősége nekem megéri az árát.

(#47) joey04 válasza zetor2000 (#41) üzenetére


joey04
titán

olyan is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) #54625216 válasza #65675776 (#13) üzenetére


#54625216
törölt tag

Nekem is vízhűtésem van méghozzá kettő Corsair H110i a dual xeonra, viszont aki léghűtést akar, az a léghűtéseket hasonlítja össze.
Az esetemben is lehetne variálni, hogy épített vízzel mennyivel hatékonyabb, halkabb stb. lenne a rendszer, de nincs kedvem épített vízzel vergődni, szeretem az out of the box megoldásokat.
Na ugyanez a helyzet azokkal is, akik eleve kizárják a vízhűtést: hamarabb amortizálódik, nehezebb karban tartani, lehetnek mindenféle érvek (nézz körül a léghűtés topicokban, elmondják).
A lényeg, hogy ez a termék azokat célozza, akik léghűtést akarnak vízhez hasonló zajszinttel és hatékonysággal és nem azokat, akik csak azért választanak a léghűtést, mert olcsóbb.

(#49) Pityesz4734


Pityesz4734
tag

A szokásos hűtő dzsihád. :DD Nekem ez olyan befejezetlen kinézetű. :DDD

(#50) D-LAN|FuRioN válasza green dude (#43) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Igen kicsit ki, más anno már nem ment volna bele. :DDD

(#44) Vikthor

Na ez teljesen kultúrált, pedig tényleg nem rajongok a ledes ventikért. Szép munka!

(#45) Pakmara

2db 6 magos 1366-os xeon l5640 -es proci volt benne 48g rammal és azt hiszem r9 280x -es vidkari. LNA adapterrel ment minden venti így fixen alapjáraton is lehűtötték a gépet 100% terhelésnél is. :))

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.