Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) fatpingvin válasza Hi!King (#39) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem ezt írtam, sőt, nem is azt írtam hogy van a fejemben egy kész elképzelés. összesen annyit tudok erre mondani hogy a jelenlegi konstrukción tűpontosan látszik, hogy egy eredetileg információs interkonnekt célját betöltő infrastruktúra, amihez a KAPCSOLÓDÁS volt költséges, ahogy kinőtte magát, rátelepedtek a mamutvállalatok amik indirekt módon a felhasználókból csinálnak azok számára nemkívánatos módon profitot, a sok majom meg hajrázva tapsikol hogy mennyire nagyszerű berendezkedés ez.

ha a jelenlegi infrát újragondolnánk azzal a szemmel, hogy mi az ami jelenleg technológiailag adott, illetve hogy miképp alakult át a társadalom (információs társadalom, etc...) és ehhez hogyan lehetne illeszteni egy olyan, lényegében infrastrukturális dolgot, ami ezt kiszolgálja, olyan módon ami a társadalom (NEM a részvényesek, a társadalom!) érdekeit szolgálja, akkor már bőven lenne miről beszélni. van pár ötletem, de amíg még arról beszélünk hogy felismerjük-e egyáltalán a problémákat, addig kicsit értelmetlennek érzem.

azt meg egy össztársadalmi kérdésben egyszerűen nem tudom érvként értelmezni hogy sértené a nagytőkések illetve a megavállalatok érdekeit. engedjétek meg hogy eljátsszak egy szomorú dalt a világ legkisebb hegedűjén, nem érdekel. a profit nem egy értelmezhető szempont társadalmi-összjóléti kérdésekben, maximum annak eszköze lehet, de semmilyen körülmények között nem engedhető meg hogy önálló cél legyen.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.