Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Major Major


Major Major
őstag

Jó írás, nem tudom, miért nem érkezett még komment.
Nekem a fő bajom ezzel a verzióval még mindíg, az activityk jelenléte. Redundáns a virtuális munkaasztalokkal. Ráadásul a váltáshoz zoomolni kell, ami egy nagyon körülményes megoldás. Az lenne az ideális, ha az egyes virtuális munkaasztaloknál be lehetne állítani, hogy egy új activity legyen (saját háttérrel, saját ikonokkal), vagy egy másiknak a klónja.
No meg nekem már kicsit uncsi ez a téma, lassan egy éve, hogy feltettem az első KDE4-et a gépre, azóta semmi változás (tudom, tudom, lehet a színeket változtatni, de az összhatás ugyanaz) Talán, ha lenne időm jobban belemélyedni, én magam csinálnék egy Shiki-hez hasonló témát, talán dekorator témaként lenne a legegyszerűbb, ha jól láttam, azt portolták már a 4-re.
Nem tudom, tervezed-e bővíteni az írást, esetleg új cikkben mással is foglalkozol majd, úgyhogy itt elpanaszolom, hogy az amarok sem a nekem tetsző irányba ment el. Már úgy voltam vele, hogy majdnem tökéletes, és kielégíti minden igényemet, erre kijöttek egy új koncepcióval, ahol rettenet keskeny a playlist, és még csak queue-olni sem lehet benne.
Arról nem is beszélve, hogy a vezérlőpult csak halvány másolata régi önmagának.
Szóval az az érzésem néha, hogy a nagy újító hév, és az eye candy az ergonómia rovására megy.
Egyenlőre maradok a GNOME-nál, és az új kedvencemnél, az Xfce-nél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.